Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FM rádióvevő TDA7000-rel
Lapozás: OK   11 / 15
(#) pucuka válasza Vértes Géza hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Nem kell mást, csak a rezgőköröket átszámolni. (elvben)
(#) szoftveres hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Sziasztok. Van esetleg valakinek tapasztalata FM vevő építésében SMD kivitelű tekercsekkel? Egy ilyen tekercset néztem ki, azonban az adatlap alapján a tekercs Q-ja kb 1GHz környékén jó, 100 MHz-en nagyon nem, gondolom azért mert nem légmagos. Szerintetek ez befolyásolná-e a TDA7000-et valamiben, pl. nem rezegne be így az oszcillátor?
(#) pucuka válasza szoftveres hozzászólására (») Máj 8, 2012 / 1
 
Ezek az induktivitások fojtónak valók, rezgőkörökbe nem annyira. Léteznek SMD kivitelben nagyobb jóságú induktivitások is, bár most nem találom a linket.
Amit jóságnak nézel, az a 100 MHz en mért 8 - 10, a másik adat, a saját rezonancia frekvenciája.
(#) szoftveres válasza pucuka hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Köszi a választ, akkor marad a légmagos kivitel.
(#) pucuka válasza szoftveres hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Jó a ferrites is, de nem ez a fajta. Azon a kis álló magon vékony huzallal van tekerve az induktivitás.
(#) szilva válasza pucuka hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Egyébként én próbáltam ilyenekkel a TDA7021-et, és működött. De nem voltam túlságosan megelégedve az eredménnyel, egy kézzel tekert légmagos tekerccsel jobb volt a vételkészsége.
(#) pucuka válasza szilva hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Hát, ilyen kis Q -val a sávszélesség jó nagy. olyan 60 felettiek kellenének.
(#) szuperman hozzászólása Júl 14, 2012 /
 
Helló mindenki!

TDA7000 -al szeretnék egy FM vevőt építeni. Valaki nem tudna kisegíteni a TDA7000 adatlapján lévő nyáktervel, nyomtatható verzióban? Próbáltam megmókolni a rajzot, de használhatatlan maradt.

Előre is köszi!
(#) frrrrr válasza szuperman hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Én a 90-es évek közepén a mellékelt rajz szerinti kitet építettem meg, kíváncsiságból. Ma is ezt hallgatom, szegénynek még doboza sincs.
(#) goso válasza szuperman hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Rakok fel két tervet egy tda7000-s ill egy tda7088-s ák-t.
még nem építettem meg,de tervbe van.Aki megelőz az építésben az jelezzen vissza.Természetesen építés előtt kérem átvizsgálni a tervet.Sprint layouttal tervezve!
(#) goso válasza szuperman hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
És még egy az alapkapcsoláshoz!Sprint layout tervezővel és lézer nyomtató,műnyomó papirra!

TDA7000.lay
    
(#) Class-A-. válasza szuperman hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Nekem van ,csak nincs nálam. Egyébként mire akarnád használni? Nekem van megépítve 2 db még kint vettem AU ba de csak akor ajánlom meg építeni ha közel vagy az adóhoz (az alap kapcsolásra értem ezt).Ha kiegészítenéd egy bemenő fokozattal akkor szerintem ok. Működni fog elsőre ha megépíted,csak hát ez csak kezdésnek jó így.Ha jót akarsz akkor csinálsz egy bemenő kört ,külön egy jó KF t ezzel többet fogsz érni.Nyák tervet biztos találsz a neten.
(#) szuperman hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Megépítettem ezt a kapcsolást:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/d9/d95c8970ca97cb1eabc41...61.jpg
Csak sistereg. Nem tudom mi lehet a gond. Sajnos az elektronikának ezen részében nem vagyok otthon. A fórum elején írták többen ,hgoy nem működőképes ez a kapcsolás. Nem tudom ez mennyire igaz. Valakinek műkdött ez a kapcsolás?

Meg tudna valaki dobni egy ilyen antenna erősítőnek a kapcsolásával vagy mivel? Talán csak azért nem megy, mert nagyon gyenge a jel?!
(#) szuperman válasza Class-A-. hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Class-A mennyiért adnád nekem az egyik FM vevő? Működik rendesen? Esetleg pár kép róla?
(#) szuperman válasza goso hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Köszönöm a nyák terveket. Az a csiga alku rész mire szolgál?
(#) pucuka válasza szuperman hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Az az oszcillátor 56 nH -s tekercse, strip-line kivitelben.
(#) goso válasza szuperman hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Szívesen.Sok sikert!
(#) szuperman hozzászólása Júl 17, 2012 /
 
Helló mindenki!

Még mindig az FM rádiómon fáradozom. Van egy elvileg kész kapcsolásom. Megnézné pár hozzá értő ,hogy ezzel így végre be tudom fogni a class FM et meg a többi adót, amit lehet fogni?

Előre i köszi!
(#) Class-A-. válasza szuperman hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Adok néked egyet ,csak úgy.Ép holnap indulok 2 hétre szerelgetni és elhozom.Privátban a cimedet kérem.
(#) Class-A-. válasza szuperman hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Hol laksz? Milyen mesze vagy az adóhoz ami sugározza a class FM t? ....... csak azt tudnám mienek a class fm... JAZZY FM az igen!
(#) szuperman válasza Class-A-. hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Fogalmam sincs hol az adó ,de nem sok adó jön be. Amúgy én is csak reggel hallgatom a morning show -t.
(#) pucuka válasza szuperman hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
A vétel szempontjából a lakhelyed, és annak közvetlen környezete a fontos. Ha ezt nem ismerjük, tanácsot sem nagyon tudunk adni. A TDA7000 -el készült vevő nem túl érzékeny, így önmagában csak a helyi adók vételére alkalmas, illetve még a közelben levő gerincadók vételére. Ha ezek között van olyan ami a kívánt műsorodat sugározza akkor jó, ha nincs, akkor le kell mondanod róla.
(#) szuperman válasza pucuka hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Komlón lakom. Fogalmam sicns hol vannak adó tornyok.
Igazából csak azt az 5 adót szeretném befogni, amit az össze rádiómmal, amim volt eddig. (Class FM, Rádió 1, Petőfi, Kossuth, Neo Fm) Nem szeretném én a több 100Km re lévő adókat befogni.

Erre alkalmas ez a kapcsolás?
(#) pucuka válasza szuperman hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
A pécsi gerincadó az amit vehetsz. Más adód vételére abban a gödörben nem sok esélyed van, amerre kilátsz, Magyarszék felé, URH műsorszóró adó nemigen van. Esetleg helyi adók műsorait foghatod, amelyek körülötted foghatók.
A kapcsoláson múlik a legkevesebb, sokkal több múlik a helyi vételi lehetőségeken.
A Kossuth, a Petőfi műsorát biztos sugározza a pécsi adó, a többinél még csak megmondani sem lehet, hogy ki sugározza, tekintettel a mostani média hatósági intézkedésekre, pereskedésekre, meg mitudomén mia bánat, kinek mikor milyen engedélyét vonják, nemvonják stb. vissza.
(#) kadarist válasza szuperman hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Szia!
Itt van egy térképes segítség az adóállomások helyének meghatározásához.
(#) fifadani hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Sziasztok!
A Mátra mellett lakom... Kékestető igen közel van.
Egyszerű rádiót szeretnék építeni, kedvtelésből.
Néztem ezt az IC-t, elég egyszerűnek tűnik.
Tud valaki adni nekem egy működő kapcsolást?

(Illetve, ha IC nélkül szeretnék építgetni, akkor hol keressek rajzot és infókat?)

Köszi!
(#) pucuka válasza fifadani hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Az IC -hez az adatlapján találsz kapcsolást. Másképp elég nehéz lenne.
Bővebben: Link
(#) ELKO26 hozzászólása Márc 24, 2013 /
 
Sziasztok. Megépítem a 7000-es fm vevőt de előtte jó lenne tisztázni 3 kérdést. Milyen átmérőjű,fajta huzal kell? Cuz,Litze?
(#) pucuka válasza ELKO26 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
A 100 MHz -es sávban a tekercsek néhány menetesek. Ennek megfelelően a legtöbbször öntartó kivitelűek, így szóba sem jöhet a litze. Litze huzalt néhány MHz -ig érdemes használni, ilyen frekvencia felett már nincs lényeges előnye. Ezért a 100 MHZ es sávban tömör Cuz huzalt használnak akár öntartó, akár csévetestes kivitelben, Az igazság szerint ezüstözött rézhuzal használata a kívánatos. Ha öntartó kivitelű, akkor 0,6 - 0,8 mm átmérőjű vezeték.
(#) ELKO26 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Az öntartó az mit jelent? Légmagos? Akkor nem ferritre kell ezek szerint. Ezaz 56nH mégis hány menet nagyjából?
Következő: »»   11 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem