Fórum témák
» Több friss téma |
Nem biztos, hogy a számlálókkal van baj, hanem a 16 bites számmal a prociban. Esetleg ezen a "vonalon " keresgélj. Pl ez egy 24 bites cucc...azon az oldalon van több is...Frek_m_de
Próbáltam már mindenféle számot értékéűl adni az "fr" változónak száz milliós nagyságrendekben is. Azt simán bekajálta.
Kiforrasztottam az összes számlálót és U4-el kezdtem az ujbóli beültetést.
U4 magába működött, U4+U3 is 65536ig betettem U2-őt és már U4 nem számol. 4 bájtos változó típust használok a freki érték számolására, tárolására. írtam már bele 999millió xxx valamennyit is, szépen kiteszi a kijelzőre de ha a számlálókról kell beolvasni akkor már nem.
A problémám megoldódott az adatlap és design note alapos tanulmányozása után. A számlálók nem voltak megfelelően összekötve. A számlálók kaszkádosításának alapját innen vettem: Bővebben: Link
Ilyen módon 2nél több számláló nem fog működni.
Univerzális Frekvencia mérő!
Találtam egy linket ahol egy igen jó pofás és sokoldalú felhasználást biztosító frekvencia mérő van. Igaz ez kimondottan beépíthető kivitelű tehát nem nagyobb egy LCD kijelző 36mm X 80mm méreténél. 0-60-MHz és 10-1,100-MHZ ig bővebben link: http://dualbandcounter.atw.hu/ Sok sikert!
Nem látom a kapcsolási rajzot és a PIC programját..
Én látok mindent,ezen rajz alapján,minimális változtatással van már itt rajz vicsys fórumtástól,ha jól emlékszem.
Sziasztok !
Szeretnék segítséget kérni olyan fórumtárstól akinek van kész működőképes frekvencia mérője, és Budapesten lakik. Szeretnék kettő darab ultrahang frekvencián működő gyári készüléket behangolni 23-25 MHz frekvenciára beállítani, ugyanis a potmétereket eltekegettem, és nem tudom megfelelően beállítani. Ebben kérném a segítséget. Üdv Gáborhelyi József ***@***.** mail címre várnám a segítséget. Az e-mail címed SOHA ne írd ki nyilvánosan, mert a spammerbotok erre vadásznak! Az adatlapodon ott van, ha kell, onnan meg lehet szerezni. Frankye A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2012
Sziasztok!
Elkészült a frekvenciamérőm, köszönet a felprogramozott PIC-ért vicsys-nek. Nálam valamiért nyitott bemenetnél valamivel több mint 1MHz felett ugrált, ha hozzáértem a trimmer kondenzátor meleg pontjára akkor pedig pontosan beállt 1MHz-re. Érdekes. . . Sokat nem rágódtam a dolgon, ha rövidre zártam a bemenetet akkor nem mutatott semmit, nálam pedig fixen lesz bekötve egy funkciógenerátor kimenetére (illetve lesz egy relés választó, amellyel külső jelforrás frekijét is lehet mérni, de alapból a funkciógenerátor beállitott frekvenciáját mutatja ) és így viszont teljesen jól működik.Ha teljesen kész leszek a készülékkel akkor teszek fel működés közbeni képeket. Már csak a feliratozás van hátra és néhány vezeték bekötése.
Helló! Én valamikor a magyar Elektor 93/2 -ben megjelent univerzális műszert építettem meg. Most is tökéletesen működik. Elég sokoldalú, és jó a leírása is.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2012
Elnézésedet kérem, pusztán építő jellegű hozzászólásom lenne az általad szépen megépített frekimérőhöz! Én nem tettem volna légtrimmert bele, ugyanis a levegő változó páratartalma elég tréfás dolgokra képes és jelentősen elhangolhatja a kvarc frekvenciáját.
Megjegyzem, ilyen helyekre öngyilkosság légtrimmer kondit beépíteni, helyette a fólia szigetelésű egy fokkal jobb választás. Én a trimmerkondi helyett 0.5 , 2.7 4.7pF SMD kerámia kondikat használok, kikísérletezem megfelelő értéket és azt forrasztom fixre. Utána egy réteg lakk és kifogástalanul működik! Bocsi a megjegyzésért! Sok sikert! Üdv: Rumcájsz
Tiszteletem Uraim!
Anno megépítettem a Vicsys féle frekimérőt 2x16 karakteres kijelzővel,ezzel működik is rendesen,semmi gondom vele.Most szerettem volna lecserélni a kijelzőt 1x16 karakteresre,de valami nem igazán jó.A kijelző hibátlan,minden szegmense működik,de a készülékbe bekötve úgy viselkedik mintha az utolsó 8 karakter nem kapna vezérlést.A "bemutatkozó" szöveg is csak az első 8 karakteren jelenik meg,már amennyi odafér.A contrast jól van beállítva.Az LCD bekötése is jó biztosan.Mi lehet a gond vagy mit ronthattam el,esetleg módosítani kellene a PIC programját?Mellékelem a kijelző doksiját.A PIC programja nem sérült,mert az eredeti kijelzőt visszarakva tökéletesen működik a készülék.Segítséget,tanácsot köszönöm!
Szia!
Ez teljesen normális, a két kijelzőhöz más hex kell! Kérdezd Vicsys-t, szerintem tud segíteni! Leiszt Jani
Szia!
Köszönöm János! Én balga lélek,azt hittem,hogy menni fog 1x16 -os kijelzővel is.Gondoltam,úgyis csak az első sor van kihasználva a 2x16 karakteresnél,ez meg ugye 1x16 karakter,de a címzésre nem gondoltam,hát van még mit tanulnom.Egyenlőre marad az eredeti verzió.
Üdv.!
Az LCD pdf-ben a karakterhelyek címzése mutatja a jelenség okát. A "szokásos" karakteres kijelzők címzése: 1. sor 00-0F-ig, 2. sor 40-4F-ig. Ennél a kijelzőnél a kétsoros LCD-re írt szöveg első 8-8 karakterét lehetne látni. ( másik 1 sorossal is működnie kell! )
Köszönöm válaszodat,így még érthetőbb a jelenség.
Szia! Én ezt építettem meg. Remélem segít valamit.
Köszönöm a segítségedet.
Hali. Megépítettem én is a vicsys féle mérőt (628A), és természetesen neme is zavar jelenség van. Viszont ha azt a 47K ellenállást ha a kollektorra, ha a +5Vra kötöm, akkor sem szűnik meg... ?
Szia!
Én így oldottam meg, és a kijelzés garantáltan csak Hz, magyarul semmit összeszedett jelet nem mér! A kijelző kissé távolabb a paneltől, árnyékolt kábel bekötés (lehetőleg ami tudja az 50MHz-t végen BNC-vel és rá egy szkópkábel (ami mellesleg az osztást is elvégzi) , és jól szűrt táp, mert arról is tud zavart összeszedni! Mindent megtalálsz egyben! Bővebben: Vicsys féle frekimérő Leiszt Jani
Nekem nem PIC-es van hanem egy CMOS-okból épített (RT93/5), de ez most lényegtelen. Annak a bemeneti fokozata is használhatatlan abban a formában. T2-t ki kellett dobni, és a T1 illetve T3 körüli passzív elemekkel is variálni kellett hogy jó legyen. Szkóp, és néhány óra plusz munka.
Ebben a PIC-esben is a T2-es fokozat kialakítása okozza a problémát. A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2012
Szia Ge Lee.Én is megépítettem anno ezt az R.T.-s frekimérőt.A bemeneti fokozattal adódtak nálam is problémák,cserélgettem a tranyókat különböző variációkkal, a passzív alkatrészekkel is próbálkoztam,de elfogadható eredmény nélkül.Az eredeti táp megoldást is megváltoztattam,az sem hozott eredményt.Kérlek oszd meg velem ( velünk ) is a megoldást.Előre is köszi!Felvenném a kesztyűt a probléma ellen,mivel nem bontottam még szét.
Üdv. sityu.
Szia !
Én is elkészítettem egy kisé átalakítva, a képen jobb oldalt a bemenő erősítő és 10-es osztó 74196S ic.-vel. Jobb oldalon a vezérmű SAJ3oo ic.-vel, középen a számlálólánc 74143 ic.-kel. A bemenő erősítő nekem tökéletesen működik, tranyóknak BFY46 tipust használtam, bemenő érzékenysége 50 MHz-en kb. 30-40 mV
Nekem is megvolt, bár egy kicsit átalakítottam én is.
Szia
Le rajzolnád hogy alakítottad át a bemenő fokozatot. Nekem is megvan az a kapcsolás, esetleg átépíteném Köszi
Most megfogtatok. Az a baj hogy semmit nem dokumentáltam le, szétbontani meg nem akarom mert a torony alján van, ráadásul a dobozból is teljesen ki kellene bontani ahhoz, hogy lássak valamit.
A gondot emlékeim szerint T2 túlvezérlődése illetve gerjedése okozta, feleslegesen nagy az egész bemeneti fokozat erősítése, ami ebben a formában nem is stabil. Amire nagy vonalakban emlékszem, hogy a BF961 source ellenállását nagyobbra (a 100 ohm helyett 330 vagy 470 ohm-ra) változtattam, mert nagyobb bemenő jel esetén már abból is nagyon torz, a következő fokozat számára értékelhetetlen jel jött ki. Aztán a T2-es fokozatot kiiktattam, a T2-t áttettem T3 helyére, és talán R7-et is kicseréltem 6,8k-ra de ez nem biztos. Így az eredő érzékenység kisebb lett (ha jól emlékszem az 50mVpp helyett most 400mVpp), viszont azóta stabilan tudom vele mérni a kapcsolóüzemű tápok 70-80V-os szekunderét is. Biztos lehetne még finomítani rajta, vagy esetleg érzékenyebbé tenni, de nekem már nem volt kedvem tovább szórakozni vele. Így nézett ki készen. A hálózat 50Hz-ét azért így is összeszedi egy darab dróttal, tehát nem is annyira érzéketlen.
Üdv!
Megjegyezném a Vicsys féle érzékenysége hangfrekin 14mV cs-cs-ig, változtatás nélkül! Ami azért van amikor jól jön! A gerenk képén látható megoldással simán megoldható, hogy semmit ne szedjen össze! Végül is én is így oldottam meg a csatlakozást! Leiszt Jani
Lehet, nekem még sosem volt szükségem akkora érzékenységre. Ahol frekit kell mérni, ott általában van már legalább párszáz mV, vagy TTL szint. Nekem inkább arra kell, hogy több tíz V-os jeleket is mérhessek vele. Persze általában inkább a szkópot kapcsolom be, azzal látom a formáját is.
Nem könnyű akkora átfogású bemenő fokozatot csinálni ami mér már 10-20mV-ot is, de nem ijed meg 100V-tól sem. Üres csatlakozóval (RCA) ez sem szed össze semmit, csak ha dugok bele egy drótot, vagy rajta van a kábel. Jobban is szeretem ha ilyenkor 50-et mutat, mert legalább tudom hogy működik.
Hello Ge.Mindenekelött köszönöm a válaszodat,ami arra utal,hogy nekem volt túlzó elvárásom a kapcsolás iránt.Mivel én szorgalmassan lemásoltam az eredeti kapcsolást,-amit a szerző eladásra is gyártott,-többet vártam volna. A nyák topológiáján sem változtattam,minden ott van,ahol lennie kell,a méréshatárváltó kapcsoló is a helyére van ültetve,az IC2-es 74S196-os is rajta van! Ennyit a szolgai másolásról! Az 50Hz-et is levettem a nyákról,oda csak egyen fesz. megy,ráadásul a trafó is árnyékolt, permalloy lemezzel.És mégis jelen van a hálózati 50Hz!Most azon gondolkodom,hogy kap egy érzéketlenebb bemeneti egységet,vagy a Te megoldásodat alkalmazom,de még,, gerenk" barátunk megoldását is kipróbálom.Végülis,ha ebben a módban dolgozik,ami megegyezik a tiéddel,így fogadom el.Nem kell mindig a csillagokat ostromolni!Köszönöm a segítő hozzászólásodat.Üdv. sityu
|
Bejelentkezés
Hirdetés |