Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   289 / 1679
(#) Dempsey válasza Remci hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
3 as lettem volna és így 4est kaptam amiért így csináltam .
(#) MPi-c válasza vicsys hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Ez szép! A design nagyon jó lett!
(#) zoly15 válasza lidi hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Hi!
Nem volt más anyagom Ez 5.5mm-es műanyag (puha) szóval nem törik :yes:

üdv!
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Hi!
Aztatyűhamindenit!
Ez a nyák-lapos megoldás pofás, de én azt gondolom hogy pocsékolás De kinek mit bír a pénztárcája..

üdv!
(#) zoly15 válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Először is köszönöm
Idézet:
„Dobozt megéri gyártani?”
Hát tudod a napot el kell tölteni valamivel Nomeg én nem Pesti vagy környéli vagyok :no:

üdv!
(#) hapro hozzászólása Szept 7, 2008 /
 
Ez egy egyszerű hűtőventillátor hővezérlés. Saját táppal. 6X2cm
(#) zenetom válasza hapro hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Egy kicsit sűrű lett de jó lett.
(#) deguss válasza hapro hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Nem sűrű ez, esetleg egy picit esetlen az elrendezés, az egyik kondi közel van a feszültségstabilizátorhoz, vagy tranzisztorhoz, meg az a másik kondenzátor ott árválkodik a szélén, de úgy rendben van.
(#) vicsys hozzászólása Szept 7, 2008 /
 
Idegesített a propeller clock kódjainak visszafejtése ismeretlen RC5 távszab. esetén, ezért összeraktam egy kis kód analizátort. Mellesleg távszabályzó teszternek is használható... Itt van 1 kis videó-működés közben.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Szép munka Hapro mester!!! GRAT!!
(#) hapro válasza deguss hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Szándékosan készült ilyen elrendezésűre.
Mivel próbáltam valamennyire univerzálisra készíteni, hogy használható lehessen mondjuk 12V váltótól mondjuk 50-60V váltóig. Ha 60V váltót használok, akkor máris 100V-os kondi kell és annak a mérete hirtelen megtölti azt az oldalt. Most nem volt akkorára szükségem, és azért árválkodik ott.
Célom, minél kisebb legyen, és könnyebb mert a tranzisztorokon kívül nem akarom mással felfogatni a hűtőbordához.
(#) vanzerr válasza vicsys hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Hú! Ez nagyon tuti! Egy kicsit írnál róla bővebben is?
(#) vicsys válasza vanzerr hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Igen. Ha rávillogtatsz RC5-ös távszabbal, kiírja a lenyomott gomb kódját. Ezt fel lehet használni a propeller clock programjában. Ha nem RC5 szbványú a távszab, akkor csak ---- a kijelzés, de villog a zöld ledecske, jelezve a vételt.
(#) vanzerr válasza vicsys hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Szupi! Ez saját fejlesztésed? Esetleg ha lehetséges megosztanád velünk?
(#) vtnagy hozzászólása Szept 7, 2008 /
 
Szép lassan készülget a spektrumanalizátorom, jelenleg 4 panelnál tartok, bár a sávszűrő részhez még hiányzik pár alkatrész, így nem teljes a beültetés.
A második dolog az a proli által megtervezett basszusra villogó beépített verziója, és egy kép a még nem beültetett nyákról.
Erről már csak 3 ellenállás hiányzik, azokat még nem sikerült beszereznem.

A képek sajnos nem a legjobbak, a szobámban található fényviszonyok miatt jobbat nem tudok készíteni.

Hamarosan közlök képet a PIC-es projectemről is (ami működik )
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Az első képeden a két panel pontosan milyen csatikkal kapcsolódik egymáshoz? Ilyenekkel?
Üdv.!
(#) zsuscsinyo hozzászólása Szept 7, 2008 /
 
Nálam ismét születőben van egy közismert, ám de igen elegáns szerkezet, méghozzá egy Propeller Clock

Úgy gondoltam elég elszánt és kitartó vagyok, ezért saját fejlesztés lesz hardver- és szoftverileg is. Egy pár kép a készülőben lévő óráról és távIRányítójáról:

(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Hasonló, de mégsem.
hüvelysor
tüskesor
(#) vicsys válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Nézem, szép lesz. Minden panelod kétoldalas, vagy eltörött az utolsó fúrószárad is?
(#) Báddzsó válasza vicsys hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
sziasztok, smd ledes Angel-eye elkészült... Katt
kép
(#) zsuscsinyo válasza vicsys hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Amúgy valóban eltört az utolsó fúrószáram pont ennél az óránál, amúgy most azért lett ilyen mert abból dolgozok ami van Hálisten mára már sikerült 3-at is beszerezni csak a távirányítója áll két panelből, ha jól sikerül, összeütöm ezt a menüt SMD-ből is Remélem fogja teljesíteni azt amit szeretnék

üdv
(#) Doncso hozzászólása Szept 8, 2008 /
 
Épülget a SPafi féle táp. Még az előlapozás hátra van meg még sok munka, de már alakul a dolog. A panelműszeren is még állítanom kell mert egy picit csalafinta. Az előlaptól rettegek mert nagyon utálok dobozolni.
(#) MPi-c hozzászólása Szept 8, 2008 /
 
A napokban leporoltam egy régebben kezdett, de eddig be nem fejezett munkámat, egy riasztóhoz kapcsolható gsm-es hívót, mely a kiemelt dolgokról hívással és sms-ben is jelez.
Eredetileg 16F628A-val készült a kapcsolás, most azonban a próbapanelen a korábban már működő program az istenért sem akart úgy menni, ahogy nekem kellett volna. Másik 628-sal is próbáltam, de hiába. Végül ugyanabba az áramköri környezetbe egy 18F1320-ast tettem és ezzel minden tökéletes lett. A „chiptuning” a PIC-kek eltérő lábkiosztása miatt egy kis pót NYÁK-ot igényelt, amire az eredeti panelről kihagyott ICSP csatlakozásnak is helyet szorítottam. A jó, kis M35i telefonnal használom.
(#) dbase válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
És mi van ha a müszered nem pontos??
Amint látom enyim is ugyan az, piacon vettem olcsóé, jól mér csak zabálja az elemet.
(#) titi válasza MPi-c hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Jól néz ki!
Ez működne A40-el is? Mert akkor érdekelne a rajz...
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Az első képen az a függőleges zöldes hátuljú nyák micsoda?
Látom nem spóroltál amikor a trafót mérted ki hozzá, mondjuk nálam is egy darab 500W-os van benne.
(#) Doncso válasza dbase hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Te, mondjuk lehet hogy igazad van, mert a müszer például ugrál ha letekerem a feszt 0,0 és 0,1V között de ami a tápban van az nem, a másik , hogy például mértem a pc tápot az épített műszerrel közben a bios-ban néztem a feszültségeket és ugyanazt mutatta. Így lehet hogy a multim a rossz. Majd kipróbálom egy TL431-el, ahhoz már csak lehet hitelesíteni.
A multiról meg annyit, hogy vegyél bele duracell-t azzal sokáig bírja, régen majdnem kéthetente cseréltem, most kb 3-4 hónapja az van benne. Igaz 800Ft de jobban megéri.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
A nyák az egy kisebb kapcsiüzemű AT-s táp, kb 200W-os lehet, gondolkoztam, mondom tegyek bele még egy trafót a panelműszereknek, stabokkal amik melegszenek, azoknak még borda, stb, vagy belevágom ezt és így még plusz segédfeszültségeket is ki tudok vezetni az előlapra, +12V -12V +5V -5V és ha jól emlékszem van 3,3V is. Kisebb helyet is foglal mint a plusz táp és könnyebb is, ráadásul fix feszültségeket is tudok levenni róla külön a táptól. Így sokkal multifunkcionálisabb lesz a tápom.
Bár hogy őszinte legyek félve tettem bele , mert ugye a negativja a panelműszeren keresztül összeköttetésben van a táppal és szkóp mérések után kiderült ,hogy 0,2V os zavart visz a táp kimenetébe, de majd megoldom valami szűréssel, ha meg nem sikerül az sem baj, valamit valamiért.
(#) Doncso válasza MPi-c hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Aztamindenit, ez nagyon profi munka kérem szépen! Gratulálok!!
(#) MPi-c válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Én meg meresztem a szemeimet arra a két nagy kondira A műhely is ott van!
Következő: »»   289 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem