Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Labortápegység készítése
Sokat gondolkodtam, hogy a labortápba végül is milyen potit és milyen elrendezéssel használjak, tehát, hogy 10K/1K ugye az a fesz és az áram, vagy két fesz poti egy áram, vagy ezeknek a variációi, több vélemény elhangzott, időközben szereztem 1K-s helipotot , végül úgy gondoltam ha már az áram helipot akkor legyen a fesz is, így vettem még két 10K-s Gamma helipotot is, remélem beválik, csak furcsamód elég egyedi a felfüggesztése, nem tudom valakinek van e tapasztalata erről, mert ezen nincs a tengely körül menetes szár ami egy normál potinál ugye megvan, ezen kijön a tengely és kész, de akkor ezt hogyan lehet felfogatni az előlapra?
ERRŐL lenne szó. Üdv: Doncso
Hello!
Mintha a régebbieknél, lett volna három menetes furat 120 fokban. Van e tengely körül, egy kiemelkedő váll, annak készítesz furatot, a peremnél, meg hátúlról leszorítod. Mint ahogyan régebben a kis rádió hangszórót szokták volt. (Nem egy kitűnő darab ez, a Spektrol poti sokkal komolyabb, persze ára is. De hogy ott is legyen öröm, a tengely colos méretben van.) üdv! proli007
Tényleg ott vannak a furatok, csak valami fehér izével be volt tömve és nem láttam, akkor csavar bele az jól is van,köszi a tippet, bár kicsit most elszomorodtam, ahogy írod hogy nem egy jó darabok, dehát a 200Ft-os műanyag potitól csak jobb nem?
Én is helipoton gondolkozok. Milyen méretei vannak a Tiédnek? Főleg a mélysége érdekelne. Köszi!
Olyan rajzot keresek a készülő labortápomhoz, hogy több secunder kivezetéses lesz a trafó, és mivel ha nekem csak 12v 5A-kell akkor had ne fütse el a tranyók a 28V 5A-rt ezért egy x feszültség felett meghúzna egy relé, s az kapcsolná kisebb nagyobb secunder feszre a stabilizáló részt.
Röviden: Pl: van 15V ac és 30V ac kivezetésem, ha a tápon a kimeneti feszt tekerem 0-tól felfele, egy ponton 13V-felett meghúzna a relé és a 30V ac-ra kapcsolná az áramkör bemenetét, a 15V ac-ról.Egy nagyon alap kapcsolás lenne szerintem, 1tranyó, egy zener, meg vagy 2 ellenálás, s relé. Régebben mintha láttam volna ilyen áramkört az oldalon, de nem találom. Kérnék segítséget! Esetleg töltő elektronikáknál, vagy lemerülés jelzőnél láttam, régi évkönyvbe.
Üdv.!
Én jelenleg dolgozom egy olyan előszabályozó kapcsoláson, ami három szekunder tekercset kapcsolgat három relével úgy, hogy 7db kimeneti feszültséget tud létrehozni a tekercsek különböző összekapcsolgatásával. Így a disszipáció az áteresztő fokozaton durván hetedelődik. Ha csak két szekundered van, akkor csak megfelezni tudod a disszipációt, de cserébe egy nagyon egyszerű áramkör is elég. Egy ablakkomparátorra van szükség, aminek a kimenetei egy R-S tárolót billenteken, így a hiszterézis korrektül meg van oldva (a kapcsolási határon nem fog prellegni). Ha gondolod, szívesen rajzolok neked egy ilyen kapcsolást. De azt viszont figyelembe kell venni, hogy a relé mechanikus, az érintkező pedig kopnak stb... Üdv.: Attila
Sziasztok, egy barátom kérdezte tőlem, hogy szerintem SPafi tápja el menne e 60V AC-ról is, ugye 50V ra van tervezve de neki 60-as trafói lennének, mi a véleményetek erről.
Előre is köszi a válaszokat! Üdv
Sziasztok!
Labortápegységet szeretnék építeni egy L200 ic-vel! A problémám az lenne, hogy a tápom DC 36V-ot ad. A kapcsolásnak 30V szükséges. Az lenne a kérdésem, hogy vajon nem lenne-e gond a +6V? Az l200 ic-nek maximum 40V, az lm741-es ic-nek maximum 36V lehet a tápfeszültsége az adatlapuk szerint. Az l200-as adatlapja az lm741 adatlapja Válaszotokat előre is köszönöm Üdv! Idézet: „az lm741-es ic-nek maximum 36V lehet a tápfeszültsége az adatlapuk szerint” Tévedés. Típustól függ.Az LM741 adatlap a National honlapról, PDF formátum Ha az eredeti rajz (amit feltettél) működik, akkor 36V táppal is menni fog. Az a kérdés, hogy ez pufferelt táp-e, vagy nem. A 40V-ot az L200 elbírja, max. 36V a legmagasabb kimeneti feszültsége. Impulzusban 60V-ot is elvisel, tehát a 40V-ot folyamatosan elbírja. Az adatlapon a Dropout Voltage 32 V téves, ez 3,2V. Lejjebb a táblázatban jól van már beírva. Az adatlapokat meg ajánlott közvetlenül a gyártóknál nézni, ha megvan. Ez egy jótanács. Tehát Olyan 741-et válassz, ami elbírja a +/- 22V-ot maximumban. Ha valami baj lesz, az L200 valószínű túléli, legfeljebb a 741 száll el. És ellenőrizd a beszerzett 741-et, mielőtt megveszed, hogy melyik.
Sziasztok! Attila86 labortápját szeretném megépíteni. Már meg van az alkatrészek többsége, de BD249C tranyó nincs az üzletben, és a közeljövőben nem is nagyon lesz. Tudnátok ajánlani valamit helyette, ami megbirkózik 24V-al és kb. 3-3,5A-rel?
Köszönöm.
Keresném egy olyan tápegység rajzát amit pc-ről lehetne vezérelni.Köszi.
Már ne haragudj de annak meg mi értelme???
Hali!
Szerintem (gumicsirkés..) automata bemérőrendszerhez. Elektor 2001.november-2002 január 3 részben, de van már módosított verziója is. Digital benchtop power supply (pic16f84-gyel).
linket nem tudsz adni mert ez nálam nem jön be
Van a fickónak 1 német oldala is, ezt keresem már mióta.
Egyébként www.elektor.com, a search-ba digital benchtop és már látod is, program és panel ingyen, pdf 10 elektor credit.
Na, megvan végre...
www.haus-am-schueberg.org/Ralf_Pagel/DigitalesNetzteil.zip
Szerintem te valamit félreértettél, nem pic-vezérelt kell a srácnak hanem PC, erre kérdeztem tőle hogy ennek mi értelme?
Szerintem meg minek a pc-s program, ha nem a pc-s vezérléshez?
egyébként a cikkből: "The device can be controlled remotely over its built-in rs232 interface, and the measured current and voltage are available continuisly over this interface...."
ezt mondom!!!! Neki PC-s labortáp kell, de minek PC-vezérelt labortáp?????? Ez olyan mint egy PC vezérelt led villogó, egy baromság. Felesleges portok tömkelege, trafó ugyis kell, vezérlés ugyis kell, akkor meg minek külön bajlódni azzal hogy PC vezérelt legyen, nem mindegy hol tekered a potit, a tápon vagy az egérrel? Ez értelmetlen szerintem.
Ferikét kérdezem, mire gondolt?
Ja, akkor vezérelje párhuzamos portról, da-átalakító, műv.erősítő, tranzisztor és kész.
De még mindig nem értesz, mi értelme pc-vel vezérelni egy labortápot? mit vezérelsz rajta? az áramot meg a feszt és ennyi, jó lehet extrázni hogy DC kapcsolás meg ilyenek, de mi értelme?
Én értem, szerintem bemérőrendszerhez lehetne használni program által vezérelten (na, ezt oszt megmondtam... ).
Szóval értem, nekem pl. analóg tápom van pic-es volt és ampermérővel (csak úgy próbaképp...)
Gondolj bele, a PC-n programot írhat rá hogy mikor mit csináljon a labortápja, vagy ha be van kapcsolva a gépe, akkor neten keresztül akár a tengeren túlról is vezérelni tudja az otthon lévő tápját. Vagy akár mobiltelefonnal meg utazás közben a villamosról!
Szóval ilyen fantasztikus dolgok...
Ha megkérdezi itt is, akkor fölteszem ide is...Link
D: a cikk ad némi ötletet az alkalazhatóságára...
Persze nem is arról van itt szó hogy mit lehet és mit nem, hanem azt próbálom megértetni hogy minek van értelme és minek nincs, tök jó hogy lehet vezérelni tápot pc-ről de minek? Nekem is vannak agyament ötleteim Pl tranzisztoros naplemente késleltető, meg ilyenek.
A pic-es ampermérőt értem, analóg áramkörrel nehéz is lenne egy lcd-t vezérelni (gondolom lcd-s) ennek igen van értelme.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |