Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   37 / 91
(#) bikau válasza kistotti01 hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Probapanelon működik
(#) kistotti01 válasza bikau hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Örülök neki, hogy jó . Nálam is müködik, úgyhogy beválltak az elgondolásaim. Bár én egy szimpla 47k-os trimmer potival probáltam, a hangszínszabályzó potiát "szimulálva". De elméletben a hangszínszabályzóban is müködnie kell. Te a hangszínszabályzóban probáltad ki, vagy te is egy szimpla potival?? Ha gondolod, van egy majdnem ehez illő nyákom, ami picike kis módosítással tökéletes lenne. Ha érdekel akkor átalakítom ehhez az áramkörhöz.
(#) kistotti01 válasza bikau hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Hello!!
Készítettem nyákot, ha érdekel megosztom veled.
(#) lacek29 hozzászólása Feb 28, 2011 /
 
Hangszin.
(#) kistotti01 válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Üdvözöllek Téged és Bikaut is egyben!
Lacek29 ami nyákot belinkeltél azt ismerjük, és ez alapján már el is készült a hangszínszabályzó. Én és Bikau ehez a nyához "kifejlesztettünk" egy olyan áramkört, ami a hangszínszabályzó poti állását megjelenítti. Tehát a ledek a poti "kitekeréssének" függvényében lineálisan világítanak. Tehát teljes állásnál mind a 10 led világít, félállásnál 5db led világít és így tovább értelemszerűen. Az elméleti gondolatokat Bikau adta, és én készítettem hozzá kapcsolási rajzot, és most már nyák is van hozzá. Megosztom veletek a nyáktervet, aki gondolja megépítheti. Müködőképes. Szép kis látványelemet tud nyujtani a hangszínszabályzónak...
(#) lacek29 válasza kistotti01 hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Tudom hogy működik,csak a kapcsolást,és a NYÁK-rajzot,1 fórumtársnak raktam fel ide.
(#) titi válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Akkor most már harmadszor is felkerült ugyanaz a kapcsolás ebbe a topikba. Bővebben: Link
(#) Grindi hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Sikerült megcsinálni hogy szóljon ,de ha leállítom a zenét nagyon búg.És ez zavaró .Mit tudnék vele kezdeni hogy ne búgjon?
(#) qvasz2 válasza Grindi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Miről táplálod? Mert igényli a stabIC-t, csak azzal megy rendesen.
(#) Grindi hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Uh akkor az lehet a baj mert simán rákötöttem egy 12Voltos tápot egy 4700 mikros kondival
(#) Grindi hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
ajánlanál hozzá egy megfelelőt? mert annyi féle van, szerinted melyik lenne jó?
(#) qvasz2 válasza Grindi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
7812.
Bővebben: Link
Itt van adatlap is, amiről a bekötését lelesheted. Kell még rá 2 db 100nF minél közelebb a stabIC lábaihoz: egy a bemenetére, és egy a kimenetére. Ha csak ezt az áramkört hajtod róla, akkor nem kell hűteni. Viszont a 12V bemenő feszültség kevés neki, legalább 14-15V -ot kell neki adni!
(#) Grindi hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
még annyit , hogy csak egy 7812 kell?
(#) Grindi hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
és egy darab 7812 es kell?
(#) qvasz2 válasza Grindi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Olvasol is vagy csak írogatsz?
Idézet:
„Kell még rá 2 db 100nF minél közelebb a stabIC lábaihoz”
(#) qvasz2 válasza Grindi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Gondolod, hogy a sztereo-hoz kettő kell?
Egy db 7812 kell.
(#) Grindi hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
neeem csak eladó rámtukmált kettőt hogy annyikell mer mer annyikell azt gondoltam megkérdem . de azt a 100 nanosat azt most hogy rakjam be? az in-gnd lábakat kössem vele össze meg a gnd-out lábat?
(#) gesa hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Sziasztok !
Ennek az lm1036-os hangszínszabályzó áramkörnek a volume potmétere az mono ugye? Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet a 2 csatornát külön hangerőszabályozni?
(#) qvasz2 válasza gesa hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Arra van a balance
(#) qvasz2 válasza Grindi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Igen, így:

stab.JPG
    
(#) Grindi hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Köszönöm szépen a segítséget
(#) kissadam válasza Grindi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Na emberek aki nem boldogul a 7812-vel!
(#) Grindi hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
én a 220 mikrós helyére egy 4700 mikrósat tettem és nagyon babán működik
(#) qvasz2 válasza Grindi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Akkor gyorsan rakd át a stabIC elé, mert kivégzi a stabIC-det! Ha elkót kötsz egy stabIC után, akkor kell egy dióda is!, ami visszacsatol a bemenetére!!
De gondolom neked csak ez a 4700 µF van puffernek téve, ezért ez a stabIC elé kerül!!

bitkép.jpg
    
(#) qvasz2 válasza kissadam hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Szép rajz, csak a puffer-kondi a stabIC elé kell!
(#) Grindi hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
akkor átrakom
(#) kissadam válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
A stab. IC után is szoktunk tenni egy kisebb értékű elkot. A diódára nincs szükség, mert gyárilag is van beépítve a tokban egy ilyen. A stabilizátor előtt pedig gondoltam van puffer kondi az egyenirányító után. Különben az elektrolit nélkül is megfelelően működik. Az alábbi kinézetre gondolok:
(#) kistotti01 válasza kissadam hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Így van, ez a helyes megoldás, ezt építse meg Grindi. Bár, azért a pufferelés lehet nagyobb is. Ez csak trafó függvénye. He elegendően nagy a trafó teljesítménye, akkor elegendő lesz 1000uF. Továbbá egy picike kis hűtőborda még jó ha van az IC-n hosszútávú használat mellett.
(#) qvasz2 válasza kissadam hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Szoktál te, az lehet, én nem mert tudom, hogy nem jó:
- nem jó, mert előtte már van egy nagyobb elkó, így felesleges
- nem jó, mert rontja a stabilizátor jóságát, lassítja a reakció idejét
- nem jó, mert visszatáplálhatja a stabIC-t, amibe az belehal
Ha nagyon sima feszültséget szeretnénk, akkor is maximum 1-2 µF-ot teszünk csak mögé, mert ott még a negatív hatások nem érvényesülnek (a kolléga 4700 µF-ot tett oda, ha emlékszel)
Végül kíváncsi lennék, hol láttál beépített védő diódát, mert nem lehetetlen, hogy van olyan is, de általában nincs benne , sajnos (lásd adatlap)
78xx
(#) kissadam válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Érdekes nekem még sosem végzett ki egy darab IC-t sem. A diódát én sem látom a rajzon, de sikerült már egy-két IC-t fordított helyzetben bekötni és feszültség alá helyezni és túlélték. Komoly szakemberek mondták, hogy ezekben van beépítve dióda, lehet ők tévedtek. :nemtudom:
Különben sok kapcsolásban láttam stabilizátor után elektrolit kondikat 1µF-tól 220µF-ig amik működtek.
Következő: »»   37 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem