Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM335 termisztor pontosság
Lapozás: OK   2 / 2
(#) vilmosd válasza watt hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Idézet:
„Sokan használnak fogalmakat helytelenül, miközben remek munkát végeznek!”
Ez a ket dolog ellentmond egymasnak.
(#) Soós Antal hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Bocs Watt kalibrálni szerintem hitelesíteni ill. korrigálni az eltérést. Egy értéket átszámolni egy másikra az csak átváltás amit én is teszek jelen esetben hanem °C hanem °F kéne akkor másként számolnám de ettől még nem kalibráltam mivel ugyan az a hőfok!

Szerintem sokunk azt érti a kalibrácíón ha egy hőmérő 24°C mutat a 25°C helyett akkor az kalibrálni kell. Résszemről ennyi nem vagyok a nyelvész!

Még egy OFF
Láttam itt a "vicsys" hőmérő
RC1/T1OSI/CCP2 erre a kimentre tesz jelet így változik a fényerősség
Akkor itt most milyen jelet adki???
Feltételezem vagy a feszültség vagy a frekvecia változik!
Kérdés Mit álitok ide a szoftverben hogy változzon a fényerősség
(#) Soós Antal válasza Soós Antal hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Eddig jutottam

PWM bekapcsol a CCP1

frekvenci vagy kitöltés állitgatás

Azt kész gondolom
Csak regiszterek beállitása kéne erre még nem találtam magyar leírást
(#) vicsys válasza Soós Antal hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
PWM jel kerül ki és a kitöltési tényezőt változtatom. De ez itt erősen off.
(#) watt válasza Soós Antal hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Hitelesítésnél nem végeznek a berendezésen módosítást, azaz ha van eltérés azt feljegyzik, jegyzőkönyvezik, és ez adatok alapján kell a korrekciókat figyelembe venni a mérésnél, hacsak nem szállítják el a készüléket kalibrálni, azaz ekkor a készülékben fizikai módosításokkal pontosítják a kijelzett értéket.
A mérési pontosság ellenőrzést bárki elvégezheti egy kalibrált, vagy hitelesített eszközhöz hasonlítva az ellenőrzött eszközt.
Tehát ha egy eszközben fizikailag módosítasz valamit ahhoz, hogy a kijelzett érték változzon, illetve azt mutassa amit szeretnél, azt kalibrálásnak hívják.
Mert ugyebár hogyan fog neked 25°C mutatni, ha nem kalibrálod az A/D által mért értékhez a kijelzettet? És hogyan tudod meg, hogy mindent jól csináltál, ha nem ellenőrzöd le? Tehát pontosság ellenőrzés sem árt, mert hinni szép dolog. Aztán kiderül, hogy még is mást mutat, innentől lenne kalibrálás? Addig mi volt?
Átváltás, hát ez már tényleg nyelvészkedés.
(#) Soós Antal válasza vicsys hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Hello nem jó tudok angolul igazából pár ismerő szóval próbálok operálni A/D Registereket míg ki tudam okoskodni szép táblázatok ismerős szavak magyar leírás másikhoz stb

De itt nem jön össze! Téma PIC miért hogy Miértek Hogyanok
(#) Soós Antal válasza watt hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
OK

Arra godoltam csak hogy az lm335 2,982 V kéne lennie 25°C ha nem annyi akkor egy potival kalibrálni lehet az adatlapján lévő példa kapcsolás szerint!

Fizikailag fizikailag módosít ahogy teírtad de ezt szoftból is megcsináltam volna!

De mivel TC1047A nem kell ezért itt csak a A/D után kapott számot átalakítom hogy °C kijelzés legyen ne 0 1024 egy szám de a mért értéket nem változtatom!

Ezért írtam hogy nem kalibrálom mert ugye akkor mérnem kellet volna a 25°C egy hiteles hőmérővel és feszültséget is.
Ehhez képest módositani a mért értéken ha az nem 2,982 V Ez után pedig jöhet az átalakítás °C

Most viszont nem változtatok semmit csak azt veszem 4 egység 1°C, 200 egységnél van a 0°C ehhez képes megnézem mennyim van ezért gondolom hogy nem kalibrálok.
Persze majd ránézek valami másik hőmérővel de csak a kontroll véget
(#) watt válasza Soós Antal hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
A szoftver módosítás is fizikai beavatkozás.

Egy mérőkörben nem csak a távadót kell kalibrálni, hanem az egész mérőkört. Sok esetben csak együtt érvényes a kalibráció.

Egy hőelemnek is megvannak a hőfokokhoz rendelt feszültségértékei ez nem jelent semmit. A kalibrálás egy függvény hozzáadása a távadó nyers értékeihez. Az is kalibrálás, ha pl. kelvinre kalibrálod, nem ˘C-ra.
(#) Soós Antal hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
OK

Elméletem az hogy kalibrálni csak másik hiteles műszerrel tudnám de itt egyáltalán nem kell másik műszer!
A kijelzett értéket ha jó fej számoló lennék vagy csak vezérlére kéne akkor át se váltanám jó lenne 0-1024 formába is.
(#) watt válasza Soós Antal hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
0-1024 már egy átváltás. Legyen átváltás...
(#) Soós Antal válasza watt hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
OK
ok
(#) whalaky hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Szerintetek az normális dolog hogy az LM335 16 bites A/D átalakítóval kb. fél fokos felbontást produkál?
Nem analóg?
Ilyen adatok jönnek hogy
24..23,5..23..21,5..20,1..19,6..19,1..18,6..18,1..17,6..
Valami tippetek van hogy mitől ennyire lépcsős a dolog?
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem