Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   201 / 581
(#) Norbert123 válasza botesz hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Szia!
Márkaszervizt én is elkerülöm. Elöltöltős a gép. Szerintem bontható, de holnap lehet megint szétszedem, és megpróbálok egy képet feltölteni róla.
Most egyenlőre be se merem kapcsolni, mert a szivattyúnál ugyanúgy pörög. De a szűröt lecsavarom.
6éves a gép, eddig semmi baja nem volt, csak kicsit hangos volt.
Szerinted is a csapágya ment szét, vagy valami más tört össze bent? Van bent valami, a csapágyon kívül?
(#) zolika60 válasza Norbert123 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Ha az üstje műanyag az is szétmehetett.
(#) blaca64 hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Sziasztok! Help!!! Segítsetek légyszives!A kispanelon lévő gondolom vezérlő IC eldurrant Nem tudom az értékét! Valaki segítene? Indesit WITP82-höz való.Én voltam a ludas mérés közben vélletlenűl összezártam a lábát.A fekete kondi mögött lévő!!!
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013

DSCN0707.JPG
    
(#) blaca64 hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Keresek J750 TNY 264 PN 49040E IC-t
(#) lukovicsek válasza blaca64 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Szia.
Ha azt kérded ami a képen éppen nem látszik és a tápnál van az TNY264 pn.

Üdv. Laci!
(#) blaca64 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Szia! Köszönöm már kiderítettem! Lehet ezt kapni valmelyik kereskedőnél?
ÜDV:Laci
(#) lukovicsek válasza blaca64 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Lehet kapni sok helyen ez nem egy ritkaság.

Üdv. Laci!
(#) philips100 hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
Sziasztok,

Lenne egy kérdésem.
Samsung R1043 mosógépem(5 éves) szivattyújának leesett a lapátkereke decemberben.
Vettem másikat (ASPUMP WT3125) ez is így járt januárban.Vettem egy másikat(típus ugyanaz)
ez most 2 napja járt így.Mindig a 60°C vagy a 90°C mosásnál teszi ezt.Ez normális,hogy csak ennyit bírnak?
(#) qcy válasza djgabi_8 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Cseréld ki a triakot !
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) nagyEL hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Sziasztok!Van egy Whirlpool AWT 5100 típusú mosógépünk ami mosás közben gyakran"beáll" és csak ismétli a program ugyanazon részét,ilyenkor restart vagy átállítjuk a program választó gombot.Viszont legutóbbi mosásnál a gép "kifőzte" a ruhákat holott mindig 50 fokon mosunk.A kérdésem az lenne hogy hívjunk e szakembert,érdemes e megcsináltatni(a gép 8-9 éves)vagy vegyünk másikat?
(#) Panzer General hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
Sziasztok,
Pár hónapja jártam erre egy witl 105-öst akartam megjavítani.Sajnos nem jöttem rá, hogy mi lehet a baja.Motor, nyomáskapcsoló, szivattyú stb minden rendben.Leszivattyúzás után nem akar továbblépni a progi és szivattyúzik egyfolytába.Azóta vettünk egy másik gépet.Ha valakit esetleg érdekelne a gép alkatrésznek annak eladnám.Vadi új csapágy van benne ami 6500HµF-ba fájt...Érd:06709433233
(#) kepid hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok
olyan gondom lenne van egy indesit w106-pár napja a szivattyúzásnál megáll a program és vilognak rajta a lámpák ha valaki találkozott ilyen problémával kérem irja meg a segitséget előre is köszönöm
(#) zolika60 válasza kepid hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
A szintérzékelőt, a szivattyút, a szűrőt nézd meg. A szivattyú indul egyáltalán, vagy nem is megy?
(#) norbika78 hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Üdv Mindenki
Sajnos gondom adódott egy Bosch mosógéppel amiben egy Siemens EPW59161-es panel van.A hibajelenség hogy nem fűti a fűtőszálat.A fűtőszál ki lett cserélve de semmi változás.
Tudna valaki segíteni hogy hol is induljak el?Van benne egy MAC15N triak amire gyanakszom hogy elszállt,de addig nem szedem ki a panelből amíg valaki aki már javított ilyet meg nem erősít vagy el nem mondja mi is lehet a gond.Ha kell tudok képet is küldeni a panelről.
Előre is köszönöm!!
Üdv Norbi
(#) kepid válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
m*egy rajta a szivattyú a szintérzékelőnek mi lehet a gondja?

* M
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) maszek0005 válasza kepid hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
A szivattyút feltétlen ellenőrizd le, mert nemegyszer jártam úgy, hogy a megrendelő azt mondta, működik a szivattyú. De sajnos nem működik rendesen, mert a lapátkerék nem forog rajta rendesen, csak remeg , és a kiszállított lúg mennyisége nem elegendő ahhoz, hogy a program tovább fusson. Üdv Jani.
(#) zolika60 válasza kepid hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Például nem kapcsol ki amikor kifogyott a víz. Mondjuk az első hozzászólásodból az sem derült ki, hogy bekapcsol-e. Ha szivattyú megy, de a kiszállított mennyiség kicsi eltömődött szűrő, vagy gyenge szivattyú miatt akkor is hibát jelez egy idő után. Azt nem írtad amikor leáll van-e benne víz.
(#) toths111 hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Üdvözlet!

Fagor felültöltős mosógéppel van olyan problémám, hogy indítás után a mosógép ajtaja nem zár be hibakódot írja ki. Sajnos nem tudom a megoldást, szétszedtem lehúztam a kapcsoló csatlakozóját egy kis kontaktspray összeraktam elindult egyszer, de azóta nem, ugyanaz a hibakód.

Három vezeték megy a kapcsolótól a panelhoz, esetleg megoldás lehet szerintetek ha átkötném, de hogyan melyik vezetéket?

Aki tud segítsen! Köszönöm

A pontos típus FAGOR FET3127
(#) blaca64 hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok! Tele van a bakancsom!Ilyen panelt hol lehet venni?Cseréltem, összes kondit, IC-t,3db ellenállást rajta passz! A 220V bejön a panelra de se kép se hang.Valakinek van valami ötlete?Köszönöm!

DSCN0707.JPG
    
(#) lukovicsek válasza blaca64 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Szia.

Ezeknél a paneleknél nagyon sokszor a proceszor adja meg magát, szinte nincs is még egy ilyen rosz tervezésü panel és szerezni sem lehet könnyen. Üdv. Laci
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) lukovicsek válasza toths111 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Üdv.

Ha az ajtózár csatijában lávő 3 vezeték közzül 2 vastagabb a harmadiknál akkor azt a kettő vastagot kell összekötni, ha viszont egyforma vastagok akkor igy nem tudom megmondani. Üdv. Laci!
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) blaca64 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Köszönöm Laci! Hát ez tényleg sz.r .Tápon a kis IC-is cseréltem.Bizt ell. Induktiv ell.
(#) toths111 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szétszedtem ismét a mosógépet, három vezeték megy a paneltől (gyorscsatlakozóval) a mosógép ajtó kapcsolóig, mind a három egyforma vastag(Sárga , fekete és kék színűek) így sajnos nem tudom, hogy melyik kettőt kellene átkötni, hogy úgy érzékelje a gép hogy le van csukva az ajtaja.
(#) kepid válasza maszek0005 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
A szivattyú megy víz nem marad benne de nem áll meg folyamatosan megy a szivattyú le se tudom állítani csak ha kihúzom a gépet.
sajnos nem értek hozzá csak próbálom magam megjavítani
köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) dmakay hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Fázisceruza a barátod. Egy fázist, meg egy nullát köss össze és menni fog. Ha két fázis van akkor az erősebbiket kötöd a másik marad szabadon.
(#) dmakay hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Ez toths111-nek szólt.
(#) Gorangapapa hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Szép napot mindenkinek!
Egy Ardo mosógépem van, mosás után nem nyílt ki az ajtaja. Végül oldalt és felül is megbontottam, utána kis feszítéssel kinyílt, de nem tudom megállapítani, hogy mechanikusan romlott-e el, vagy a vezérlés nem engedi kinyílni. Valakinek van tanácsa erre? Eléggé zárt egység, nem könnyű belenyúlni. Hogy működik ez a zár? Milyen mechanizmus engedi el a tető zárnyelvét?
(#) frank tibor válasza blaca64 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szia
A táp panelen a baloldali kettő vezetősávon kapja a panel a kb.310V-ot. Jobb oldalt lévő vezetősávon adja vissza az alaplapnak a 12V-ot. A processzor kártyán a sárga smd kondenzátor alatt 3.3V-os stabilizátor ic van ami a uP. tápja. Vigyázz majdnem az egész panel ráz.
(#) blaca64 válasza frank tibor hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítséget! Azt észre vettem,el is dobtam elsőnek!ÜDV: Laci
(#) zolika60 válasza kepid hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Akkor valószínűleg a szintérzékelő hibás, vagy a csöve van eltömődve. Fújj bele a csőbe, hogy tiszta-e valamint fújj a szintérzékelőbe is, hogy kapcsol-e. Itt találsz rajzot a felépítéséról.
Következő: »»   201 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem