Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3592 / 3592
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Vas, 17:42 /
 
Az már beteg
Látod ezért kértem én, máskor a szerintem is vicces képem törlését innen a fórumról, amikor viccnek szántad. Nem miattad, a rossz szándékú emberek miatt.
A hozzászólás módosítva: Vas, 17:46
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Vas, 19:50 / 1
 
Trollkodásnak még elment, Yardnál magyarázkodni (hivatalos útra terelve) kevésbé szórakoztató.
(#) Gabó válasza Gafly hozzászólására (») Vas, 21:13 /
 
Leírtak alapján itteni képek voltak használva, meg valami saját.
Amúgy nem hiába mondogatják elég régóta és folyamatosan, hogy miket szabad és miket nem feltölteni a netre, de nálad elég sok személyes jellegű kép is fel lett... Amúgy itt a forumszabályzatba is ugye felhívják a figyelmet a mailcím és egyebek publikussá való hozataláról, mert ugye regisztráció nélkül is látni, szóval....
A lakhelyet is te tudod, kinek osztottad meg, de gondolom vannak jópáran.
Ja és ennyit a nagy "jaj nem adta meg a földrajzi helyzetét" mondandódra
A hozzászólás módosítva: Vas, 21:15
(#) sany válasza Gabó hozzászólására (») Vas, 21:17 /
 
Ezek még nem mentségekre arra, hogy kamu profilt csináljanak. Stb...
(#) Gabó válasza sany hozzászólására (») Vas, 21:27 /
 
Írtam ezt bárhol is? Csak a mai világba amikor már mindenhol is ezek az adatbiztonsági dolgok folyank, akkor nem ártana félvárról venni. Az én személyes álláspontom, hogy ebben az esetben mind 2 fél igen is hibás.
(#) sany válasza Gabó hozzászólására (») Vas, 21:53 /
 
Nem, nem írtad. Csak a témával kapcsolatban.
A hozzászólás módosítva: Vas, 21:56
(#) Gabó válasza sany hozzászólására (») Vas, 22:05 /
 
Nem mentségek, de mennyi ilyen csaló van akik csak ezeket a kis morzsákat várják? És nem csak az országba, hanem világszinten. Ezek ellen a legjobb védekezés, ha nem adsz nekik támadható felületet. Főleg, ha fel is hívják ezekre a figyelmet, hogy mit szabad és mit nem. Értem én, hogy 21. század és majdnem mindenki a kíbertérbe éli az életét, de lehet azt biztonságosan is. Persze sokkal nehezedd mint felelőtlenül mindent feltöltögetni a nagyvilágba. Azt utána meg csodálkozni, ha van valami ami necces.
Szóval igen is az első felelősség teljes döntés, hogy mit teszel fel és mit nem.
A hozzászólás módosítva: Vas, 22:07
(#) nagym6 válasza Gabó hozzászólására (») 7:57 / 1
 
Sok Face csoportban és más helyeken is alapkövetelmény a profilkép.
Én nem adok, ilyenekkel nem foglalkozok.
(#) klausz18 válasza Gafly hozzászólására (») 8:07 /
 
Jól tetted szerintem, egyik volt kollégámnak csináltak egyszer kamuprofilt személyes adatait, lakcím, név nyilvánosságra hozva, és tényleg foglalkozott vele a rendőrség és személyes adatokkal való visszaélés ügyében. Pedig nála is szabadon fellelhető képek alapján hozták létre a profilt, mégis bírósági ügy lett belőle, mert a facebook simán kiadta az összes adatát a kamuprofil készítőjének a rendőrség számára.
Szerencsére a rendőrségen már nem csak őskövületek dolgoznak, akik azt sem tudják mi az az internet.
(#) Gery78 válasza Gafly hozzászólására (») 8:43 /
 
Jól tetted, hogy a rendőrséghez fordultál, mert a Facebook nem segít. Tegnap jelentettem a Facebook ügyfélszolgálatnak a hamis profilt, háromszor is, és mindhárom alkalommal hasonló választ kaptam tőlük, mint ez itt.
Idézem a Face ügyfélszolgálat válaszát:
"Nem távolítottuk el a profilt.
Ellenőrzési folyamataink lehető legméltányosabb működése érdekében az összes bejelentést a közösségi alapelvek alapján egységesen ellenőrizzük.
Megnéztük a profilt, és azt állapítottuk meg, hogy nem ütközik a közösségi alapelveinkbe.
Megértjük, hogy ez frusztráló lehet számodra, ezért azt javasoljuk, hogy tekintsd át a lehetőségeket, amelyekkel szabályozhatod, milyen dolgok jelennek meg neked.
Ha azt szeretnéd, hogy egy adott profilon belül valami konkrét dolgot ellenőrizzünk, ügyelj rá, hogy magát a tartalmat (például a fényképet) jelentsd, ne a teljes profilt.
Döntésünket esetleg bírósági eljárás keretében is vitathatod, illetve hivatalos vitarendezési testület elé is terjesztheted."
Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy a fenébe fér bele a közösségi irányelveikbe egy hamis profil, amin nem a valós személy szerepel? Simán fent hagyják nyilvánosan a profilt, és nyugodtan lehet vele bűncselekményt elkövetni. Ezt sokkal szigorúbban kellene ellenőrizni, hogy ne lehessen visszaélni mások adataival. Amikor kitetted, hogy ügy lett belőle, utána nem sokkal eltűnt a profil a Facebookról. Ne hagyd annyiban, vidd végig az ügyet, mert a Face szerverein biztos megvan, hiába törölte az illető. Kapja csak el a rendőrség aki ezt tette Veled. Ez már túl megy minden határon.
A hozzászólás módosítva: 8:44
(#) klausz18 válasza Gery78 hozzászólására (») 8:45 /
 
Idézet:
„Amikor kitetted, hogy ügy lett belőle, utána nem sokkal eltűnt a profil a Facebookról.”

Szerencsére ennek nincs jelentősége. Kollégám esetében is törölték a profilt, ez a bírósági ügyet nem befolyásolta.
(#) Gafly válasza klausz18 hozzászólására (») 8:51 /
 
Azt tudom, hogy internetről összeszedett adatokból, dirr-durr kandúr lehet hihető profilt kreálni.
De azt is tudom, hogy ha akarják, akkor vissza lehet keresni, hogy mikor és mit...
A labda a hivatalok oldalán pattog.

Kettő dolog biztos:
Én soha nem kérek pénzt innen senkitől, fészbukon meg különösen nem, mert ottan nem vagyok fent...
Irányítószámmal/országgal önmagában nehéz visszaélni. Van közöttünk olyan, aki nyíltan bevállalja, hogy például Újzélandi. Hát akkor neki nem ajánlom fel, hogy menetközben bedom a két kondenzátort, amit keres. Település nélkül meg csak nagy baj esetén segítek bárkinek.

Még egy: Nem csak internetről letöltött képekből dolgozott, hanem direkt eljött képet csinálni hozzá. És innen volt valaki. Ami nem esett jól (bár gyaníthatóan ez volt a célja).
(#) klausz18 válasza Gafly hozzászólására (») 8:56 /
 
Szerintem ne aggódj ezen. Ha törölte is a profilt, biztosan sokaknak megvan printscreenben, a facebooknál is nyoma marad. Az interneten nincs olyan hogy törlés.
A törléssel friss IP címeket is szerzett a facebook ami csak tovább segíti a nyomozást.
Szöval a profil törlés és a névtelenítő VPN sem akadály ha a rendőrség is úgy akarja, ez a volt kollégám esetében jól bebizonyosodott. Nagyon talpraesettek dolgoznak a kiberbűnözési osztályon.
Következő: »»   3592 / 3592
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem