Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   154 / 211
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Idézet:
„A csomagban a PICKit2 -höz való Pk2DeviceFile_1.62.14.dat található...”

Ez még csak hagyján, de majdnem teljesen megegyeznek a forrás állományok a PICkit2 applikációéval, még a hibák is . Eltelt már 3 év, de még a Programming Executive -okat sem frissítették benne. Csak a PICKit3 detektálásával és a firmware csereberével egészítették ki...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Kit nem idegesített már, hogy a szöveges adatok átírásánál fejben kellett az ASCII kódra kódolni a szöveget és a hexadecimális kódokat beírni a PICKit2 memória ablakába?
Most a szöveges részen is lehet adatot szerkeszteni, egy memória rekeszt egyszerre lehet csak megváltoztatni.
(#) efiscp válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Újraírod?
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia
Most jutottam oda, hogy kipróbáljam.
Sajnos "I2C bus error"-t ír a pk2, ez lehet bekötési hiba? Nyilván.
Sajnos egy panelen van az eeprom (smd) és ott kissé korlátozottak a lehetőségek.
Az A0 pl össze van kötve a Vcc-vel, lényeges, hogy Gnd-n legyen?
Üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 5, 2012 / 1
 
Szia!
Nem mindegy ki gyártotta azt a 24LC01 -et. A Microchip adatlapjából:
Idézet:
„8.1 A0, A1, A2 The A0, A1 and A2 pins are not used by the 24XX01.
They may be left floating or tied to either VSS or VCC.”

A ST Micronics típus esetén az A0 .. A2 lábak aktívak.
Sajnos az eredeti MicroChip PICKit2 csak a Microchip által gyártott típusokat kezeli. Ha ilyened van, akkor mindegy, hogy hova vannak kötve a címvonalak, a 24LC01 az 0xA0 és 0xA1 címre hallgat, mennie kellene a PICKit2 -vel. Az SDA fel van húzva a Vdd -re 2k7 ellenállással?
Ha másmilyen gyártótól származik a 24LC01, akkor le kell tölteni a Pk2DeviceFileEditort, be kell olvasni a PICKit2 telepítési könyvtárában levő Pk2DeviceFile.dat állományt (nem árt elmenteni más néven), a PartList -ben meg kell keresni a 24LC01 vagy 24FC01 -et, duplikálni kell, és a másolatot átnevezni, a ConfigMask -ok között a ConfigMask4 -et átírni 3 -ra, elmenteni Pk2DeviceFile.dat néven. A PICKIt2 programot újraindítani.
Ezek után az új 24LC01 -et kiválasztava a bal felső sarokban megjelenik 3 checkbox: A0..A2. Ezeken kell beállítani a fizikai bekötésnak megfelelő konbinációt...
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia
Köszi, ha most egy eltérő tipust állítok be pl 24LC64-et és az A0 címtartomány check box pipálva van, akkor kiolvassa a tartalmát (SDA fel van húzva), persze a 8. ismétlődik.
Az érdekes az, kitörölni ki tudtam, de visszaírni már nem.
Egyébként ST a gyártó.
Amit leírtál nem gyenge, megpróbálom azt is.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Megnéznéd mit rontottam el, mert megjelenik a pk2 menüjébe a duplikált elem, de még mindig nem aktív a check box
Üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia!

Mottó: Az informatikus számba veszi a gyermekeit: 0, 1, 2. Te jó ég, hol van a harmadik gyermekem!?!?

Az előbbi hozzászólásomat fejből írtam, csak a PICkit2SourceGuidePCv2-61FWv2-32.pdf -be néztem bele, a Pk2DeviceFileEditor -t nem volt alkalmam elindítani. A pdf 1 -től számolja, az Editor pedig 0 -tól a ConfigMask -okat.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2012
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Király! Működik!
Köszi
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Ne állj meg itt, csináld meg most a 24C02, 24C04, 24C08 -at is, 3, 2, 1 cím bemenettel...
(#) Hp41C hozzászólása Dec 6, 2012 / 1
 
Sziasztok!
Miután a Microchip felvásárolta az SST -t, megnyílt a lehetősége, hogy SST SPI EEProm -okat is lehessen (jogokat nem sértve) kezelni a PICKit2 -vel. Póbaként csak létrehoztaztam a SST25VF512 -től (64k byte) a típusokat egészen a SST25VF064C (8Mbyte) -ig. A két utolsót már nem lehet épeszű idővel kiválasztani, a SST32VF064 kiválasztása esetén a program 1Gbyte -nál több memóriát kér a rendszertől. ... Maga az adat csak 8Mbyte lenne...
(#) Seton hozzászólása Dec 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Elsősorban Hp41C-hez szólna a kérdés, mivel ő írt egy remek cikket a PICkit Serial Analyzer építéséről.
Még áprilisban raktam össze a kapcsolást, de nem sikerült csont nélkül:
Error - trying to update USB control block with preference data. - ezt írja ki a GUI, majd a PICkit lekapcsolódik USB-ről, majd önmagától vissza, és ez menne így végtelenségig.
A részleteket nem közölve odáig jutottam, hogy C10 (10uF) nélkül nincs hiba, 1µF esetén szintén, 4,7µF esetén már hiba. Kiolvastam a firmware-t, és a Brown-out Reset fesz. minimumra van állítva gyárilag (BORV1:BORV0=11). Kikapcsoltam a BOR-t és a hiba megszűnt (10uF).
Látszólag lehet állítani a target Vdd-t, a GUI szerint viszont pl. 3V-nál kb. 0,5V-ot ingadozik mindkét irányba (egy LED-del beterhelve ugyanúgy), multiméter 3,3V-ot mutat stabilan terheletlenül is, szkóp nincs (bár az a 4,7k-s bemeneti impedancia kontra PIC ADC).
IRF7314-ek és MCP6002 van beépítve. A nyák és a forrasztás? Nem ipari minőség, de nemegyszer megfelelőnek bizonyult a múltban.
Ugye itt bűzlik valami? Ötleteket szeretnék kérni. (Egyelőre tartok a kipróbálástól.)

Egyébként szép munka a cikk, köszönöm Hp41C-nek a munkáját. Hasznos kis cucc lesz, a PC oldali szoftver alapján a tudása szimpatikusnak tűnik.
(#) Hp41C válasza Seton hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Szia!
A leírásodból (USB) táp hozzávezetési hibára goldolok. A pic az USB 5V -ról jár, és ez esik le valamiért, amikor a C10 -re feszültség kerül, ekkor a kontroller bekapcsolt BOR mellett resetelődik, lekapcsolja a C10 -ről a feszültséget és kezdi megint... Valahol egy földzárlat? C20 körül? Esetleg a Q2, Q4, Q6, Q7 tranzisztokoknál B - C zárlat? Ha a BOR -t kikapcsolod, akkor nem resetelődik a PIC, így be tud állni valamilyen feszültségre. Ingadozik a feszültség, mert továbbra is kapcsolgat...
A példányom nem lenne jó digitálisan vezérelhető tápnak vagy multiméternek (egyes beállításoknál 0.2V eltérés is keletkezik), de a kimenő elég feszültség stabilan áll. R42 és C24 ugye nincs beültetve? Az 5 db átkötés a helyén van? Próbáltad másik USB kábellel, másik portról? Az USB tápfeszültség nem haladja meg az 5.00 V -ot. Egyes gépeken magas USB táp a PICKit2 -nek is gondot okoz.
(#) Seton válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Köszönöm a segítő szándékot!
(#) Hp41C válasza efiscp hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Megérné....
A 24FJ és a dsPIC33F / 24HJ családnál is megoldottam a típustól függő Programming Executive letöltést. Már csak tesztelni kellene. 24FJ60GA002 -vel működik...
(#) efiscp válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Tulajdonképp ez a programming executive mire való? Letöltődik a kontrollerre programozásnál vagy mi? (a programming guide-ok nekem kicsit homályosak)
(#) Hp41C válasza efiscp hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
A programozási eljárások kezdenek annyira eltérőek lenni, hogy egyre nehezebb általános megoldást írni, ami évekre megoldaná a régebbi és az még tervezés alatt álló típusok kezelését. A programming executive eltakarja az egyes típuscsaládok közötti eltéréseket, közös felületet hoz létre, amit a programozók egyszerűbben tudnak kezelni. Ezt a programocskát letöltik a kontroller executive memóriájába (PIC32MX esetén a RAM -ba), majd elindítják. A további programozás az executive rutinok hívásával történik.
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Aranyos, csinálnak egy bootloaderecskét az ICSP-hez.
Nem értem egyébként, miért ne lehetne egységes a programozási mód. Miért nem lehet pl. bedrótozni azt a bizonyos executive-t, vagy eleve előre gondolkodni. Ez utóbbi csak költői kérdés...
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Szia!
Ez a megoldás (külön memória az Executive -k részére) megoldja azt a problémát is, hogy a program mellé nem fér be a debugger kontrollerbeli része. Nyomkövetés alatt az Executive területre a Debugging Executive kerül. (Szegény korlátozott számú programozási lehetőséggel bíró típus: Ha nyomkövetésnél hibát találunk, törli a Debug executive -t, beprogramozza a programming executive -t, programozza, törli a programming executive -t, beírja a debugging -ét.)
ld. Real Ice telepítési könyvtása: RIPE_*.hex - programming executive, RIDE_*.hex debugging executive

A költői kérdések közé tartozók még:
Miért kell típusról típusra váltani a programozási módba való belépés módját? 18F__K__ és a 18F__K80 esete. A gyári Pk2DeviceFile.dat 1.62.14 verziója miért nem az adatlapban levő módszert tartalmazza?
Miért kell megváltoztatni fontos, az ICSP -ben is szerepet játszó FSR címét? 24FJ__DA család DS39970E. A TBLPAG 0x2A, a többinél 0x19.
Ha egy vadonat új család tagjai tervezik, miért nem lehet előre gondolni a 64K -nál nagyobb memóriájú változatokra? RIPE_10_000031.hex a 64k nál kisebbekhez jó, a RIPE_10a_000040.hex a nagyobbakhoz való.
Valamikor (nem is olyan nagyon) régen egy híres ember előretekintő megállapítása volt: (c) B.G.:
Idézet:
„640k RAM memória mindenre elég lesz.”
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2012
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Sajnos meg kell állapítani, hogy a MC szoftverfejlesztő gárdája köszönő viszonban sincs a hardverfejlesztőkkel, pontosabban nem ismerik egymást, nem beszélnek egymással, elmennek egymás mellett. Ezt mindketten megszívják és végül mi is.
(#) efiscp válasza watt hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Pedig egy ilyen nagy nevű cégnél az ember elvárna némi profizmust...
(#) janimester hozzászólása Dec 11, 2012 /
 
Üdv, építettem egy pickit2 klónt azt a verziót ami a diy-electronicon található, már másodszorra csinálom az első működött de ennél meg ismeretlen eszközként "ismeri fel a gép. Mit nézzek meg rajta?
(#) Hp41C válasza janimester hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Szia!
Adj egy kicsit pontosabb információt az áramkörről! Ha jól nézem, ez a Szilva féle csak 5V -os klón? Ha igen: Több éve írunk a beméréséről ebben a topikban...
(#) janimester válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Igen az a "szilva" féle verzó lenne az. Bocsi akkor végiglesem ezt a cirka pár száz oldalt
(#) janimester hozzászólása Dec 11, 2012 /
 
Föladom .. már idegbajt kapok ettől a ...tól . **********
A topicban tilos hirdetni! --moderátor
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) Seton válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget, sikerült megoldani!
Remek érzés, hogy magamnak sikerült kisilabizálni a dolgot. Ugyanakkor látom, hogy az "R42 és C24 ugye nincs beültetve?" kérdésed nem csupán érdeklődés, hanem figyelmeztetés, hogy azt nem kell MCP6002-nél beültetni, de MCP602-nél sem, ahogyan azt tapasztaltam. A C24-et kellett kiszednem tehát. Ha jobban kommunikálok veled, akkor már a hétvégén jó lett volna. A feszültség így tényleg stabil.
Még egyszer köszönöm!
Most olvastam ki egy 1,5 éve járó Ricoh RTC-ből az adatokat a kütyüvel.
(#) Hp41C válasza janimester hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Ne add fel.... Mielőtt a második adag MOS-FET -et beletennéd, a Q1, Q4, Q6 G és S kivezetései közé tegyél 100k ellenállást - SMD kivitelű elfér alulról a lábak között. A mérésekhez vedd ki L1 -et és tegyél helyére 100k ellenállást. (Ekkor persze nem áll elő a Vpp, de nem is megy tönkre Q1 azonnal.). Ezután lehet akár kontroller nélkül is mérni a panelen. Ha már csak annyi baja lesz, hogy a Vpp feszültség alacsony, cseréld vissza az ellenállást az L1 -re. (De ezt mér jó párszor leírtam ide, sőt módosított paneltervet is töltöttem fel...)
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Működik a típusazonosító szerinti programming executive letöltés a 24FJ32MC102 -vel is. A RIPE_*.hex -eket át kell venni a RealIce telepítési könyvtárából. A program a kiválasztott típushoz való állományok közül a legfrissebbet használja. Sajnos a típuscsaládhoz és a típushoz nem olyan egszerű hozzárendelni az executive állomány nevét, mivel a Pk2DeviceFile.dat -ban nincs már szabadon használható mező. Ha új mezőt vennék fel, írhatnám újra a DeviceFileEditor -t is.
(#) efiscp válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
És ha valami más file-ban megfeleltetnéd a típust a hozzá tartozó állomány nevével, és az állomány kiválasztásának a logikáját piszkálnád meg? Így a kispadról ennyi konstruktív ötletem van.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Azok a megjegyzések...
Sajnos a dsPIC33EP256, PIC24EP256, dsPIC33EP512, PIC24EP512 típusokat nem lehet PICKit2 -vel blokkosan (128 utasítást egyszerre) programozni firmware frissítés nélkül. Egyrészt a PICKit2 buffere kicsi másrészt a DS70619B szerint a NVMKEY feloldása utáni (a leírás szerint 5 db., a megjegyzés szerint 3 db.) NOP -okat 2MHz -nél nagyobb órafrekvenciával kellene beléptetni.
Következő: »»   154 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem