Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   26 / 399
(#) transzformátor válasza fureszk hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
12X13cm-es hűtőborda pillanatszorítóval elég nem?
(#) szabi83 válasza transzformátor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
mekkora a tápfesz?
greatz híd hány A-s?

üdv
(#) transzformátor válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Fejlemények!
Előszedtem a tranzisztor tesztelő műszeremet, és megnéztem a tranzisztorokat vele. Az egyik BD249C-nél szokatlanul nagyon kilengett a műszer, míg a másik BD249C-nél nem. (állítólag BD249C nem is létezik, csak hamisítvány)
Szóval, megnéztem ezeket, majd előszedtem a diódamérőt, és a bázis-kollektor, bázis-emmitter lábakat leellenőriztem. Annál a tranzisztornál amielyiknél nagyon kielngett a tranzisztor tesztelő műszere, a bázis emittere közt a dióda mérő sípol, (tehát zárlatos) míg a másiknál nem.
Ezek szerint a tranzisztor zárlatos. Ez lehet a hiba oka?
Üdv!
(#) transzformátor válasza transzformátor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Áh, elhamarkodottan írok. Elfelejtettem kiforrasztani. Az áramkör miatt sípolt a zárlatjelző. Nem zárlatos kiforrasztva a tranzisztor!

Bocsánat, hogy egymás hegyére-hátára írok!

Üdv!
(#) Norberto válasza transzformátor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Idézet:
„állítólag BD249C nem is létezik, csak hamisítvány”


Ez igaz. Mármint igaz, hogy hamis

Apropó: a gerjedést azután is folyamatosan figyelted, miközen rátetted a hangszórót a végfokra??
(#) transzformátor válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
A graetz 5W-os, a tápfesz a GND-hez képest 40V mindkét oldalon. (A szűrés 2X10000uF)

Mint ha az IC mellett a C14, a 150nF-os kondi is egy kicsit melegedne.
(#) transzformátor válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Helyesbítek: nem 5W-os, hanem 5A-es!
(#) transzformátor válasza Norberto hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Azt nem figyeltem. Most akkor kössem a hangszóróval párhuzamosan a szkópot?
(#) Norberto válasza transzformátor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Valahogy úgy kéne...

De sztem ezt a járatot már lekéstük, ugyanis ott valami elszállt! Ezt a gerjedéses vizsgálatot akkor kellett volna megejteni, amikor még abban a 20 mp-ben működött a végfok...

Mivel már nem működik, nincs is mit mérni rajta...
(#) aflmor válasza transzformátor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Kicsit "karcsú" az az 5A-os Graetz, nem?
(#) transzformátor válasza Norberto hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Működik, csak 20 másodpercig, majd leold a védelem. Most bekapcsoltam, és kitapogattam:
az R31, és az R30 melegszik, azok a nagyobb teljesítményű ellenállások, a -40V-nál, és az közel van az IC-hez. Nem barnultak meg az ellenállások, és nem is égtek el, csak igen fölmelegedtek.
Miért lehet ez?
(#) transzformátor válasza aflmor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Hát, lehet.
Most nem tudom lefotózni, 2cm széles, 2 cm magas, és 0,5 cm mély. Van egy lyuk a közepén.
Száma:
KBU 6G
(#) aflmor válasza transzformátor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Lehet hogy a tipikus nagyfrekis Quad gerjedés esete van
...már több mint 10 éve építettem utoljára ezt a "csodát", és nekem is kellett egy 2,2nF a végtranyóra, mert vert mindent mint a jégeső.
(#) transzformátor válasza aflmor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Aha, tehát az összes végtranyóra tegyek 2,2nF-ot? Hogyan? (melyik lábra, sorba, párhuzamosan... stb) (bocs az érdekes kérdésekért, csak szeretek biztosra menni!)
(#) transzformátor válasza aflmor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
A nyagyfrekvenciás gerjedéstől melegedhet a két sorbakapcsolt 510 Ohm/2W-os ellenállás? (R30, R31) Üdv!
(#) aflmor válasza transzformátor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Ha jól emléxem:Az alsó, negatív tápra csatlakozó végtranyó C-B pontjai közé kell...
(#) sound.man válasza transzformátor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Azok azért melegednek mert az A osztályú végfok részt táplálják....
(#) hapro válasza transzformátor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Szia!

az az 510ohmos ellenállás nem a nagyfrekis gerjedéstől melegszik, hanem az alapban melegszik, annak melegednie kell. Ne kérdezd meg hogy szakszerűen elmegyarázzam mitől is, egyszer nagyon régen valaki elmondta nekem is, de az már régen volt. De mint ha olyanra emlékeznék, hogy azok előfeszítést végeznek vagy valami hasonló. Szóval hülyeséget nem akarok írni, de az a normális ha az melegszik.

üdv.:

Zoli

(#) válasza transzformátor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Szia!

Idézet:
„Aha, tehát az összes végtranyóra tegyek 2,2nF-ot?”


Ez felesleges lépés lenne, az Urbán-féle Quadban ezek alapból benne vannak.
Az 510 ohm-os ellenállások pedig melegszenek rendesen (már mások is írták), nálam kb 80 fok az üzemi hőmérsékletük

És jut eszembe:

Idézet:
„állítólag BD249C nem is létezik, csak hamisítvány”


Létezik eredeti is, én kb 2 hónapja vettem a konthában 5db-ot, és szépen működnek azóta is.

csak 4-re volt szükségem, az ötödiknek levertem a tokját, és láss csodát, a félvezető kristály már alapból kb 2x akkora mint a hamis bd249-eknél, tehát be is építettem őket, és nem is szálltak ám el
(#) Dzsoni válasza hapro hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
jaja, en irtam le anno...
az a osztalyu fokozat 40...50mA aramat biztositjak, a 47µF-os elko pedig feszultsegutanhuzast vegez.
1W-ot disszipalnak folyamatosan, nem csoda hogy melegszenek.
(#) transzformátor hozzászólása Nov 20, 2007 /
 
Sziasztok!

Na, végülis működik, nincsen semmi gond, szépen szól a végfok!
Csak az igen melegedő ellenállásoktól gondoltam, hogy valami baj van. Az adja is azt a szagot. Nálam 120°C- az üzemi hőmérsékletük.
A védelem meg szerintem azért oldhatott le, mert az asztalon lehet hogy mardt egy kis alkatrészláb, vagy valami, ami rövidzárat eredményezhetett, mert az is vígan működik.
Tehát az a lényeg, hogy nincsen semmi gond, köszönöm a segítségeteket!

Üdv:
Transzformátor
(#) Hroot hozzászólása Nov 26, 2007 /
 
Sziasztok!
szeretnék építeni egy quad 405-öt csak nme tom melyik kapcsolási rajz lenne a megfelelő, magyarul melyik működne. Amelyik az oldalon van az működik?
és a beültetési rajza kicsit olvashatatlan
ja és még az sem tiszta nekem hogy 30V az azt jelenti hogy +-15 vagy +-30?
előre is kösz.

Üdv: Root
(#) válasza Hroot hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Szia! A kapcsrajz ami itt a HE-n van, az a bizonyos Urbán-féle Quad lenne. Nekem működik és jó teljesen, de biztos vannak más által áttervezett darabok is, majd a többiek megmondják. De ezt a kapcsit én csak ajánlani tom neked

A beültetési rajza tényleg picit durva, ha érdekel akkor megkeresem és felteszem az én verziómat, ami ugyanez a rajz, csak olvasható is .

A 30V-ot nem tudom hol olvastad, de több mint valószínű h +/- 30V-ról van szó, a +/- 15 az nagyon kevés lenne ennek a gépnek. De +/- 45V-ot még simán bírja BD tranyókkal is.
(#) Moszkvai válasza Hroot hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
A Quad405 +-30V vagyis 2X30V minimum-al működik. Tapasztalatom, hogy -+45V-ig jól működik BD249-el. Járattam-+50V-al is de hamar elszált. Most -+40V-al használom BD249-el és azóta semmi baja.
(#) Hroot válasza hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Helló
küld el lécci a beültetésit, és még azt szeretném mondani , hogy nekem van 1 olyan trafóm ami +-26,5-27V-ot váltóárammal az egyenirányítva jó nem? És hány mikróf kondit rakjak t tápra, mert 1ki osztálytársam monta hogy nem kell 10000µF-es elég 1000???
(#) valve válasza Hroot hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Mindenkepp legalabb 4db 4700 -ast rakj ra,.. 2-2db mindenik agra, de 1000uF, h eleg lenne??? Ki mond ilyet? A microfon erositomon 4700 -as van nem, h mason,..
(#) válasza Hroot hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Oks, küldöm amint megtaláltam. Egyébként nekem egy picit más változatban van meg, majd küldöm hozzá a beült. rajz mellé kapcsrajzot meg a nyáktervet is; ugyanis ami nekem van az az itteni továbbfejlesztése, ha jól tudom.

+/-27V váltó az már elég kell hogy legyen, graetz+puffer után kb +/-40V lesz ezáltal.
A 10000µF-os szűrőkondi pedig kelleni fog tápáganként, több nem igazán szükséges, de ennél kevesebb ha lehet ne legyen. Trafód hány W-os?
(#) Hroot hozzászólása Nov 26, 2007 /
 
nme tudom hány W-os hifiből szettem ki
(#) valve válasza Hroot hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Akkor az bizti nem`hajtja ki a quadot ;o(( Dobhatnal egy kepet rolla,..
(#) Parázs Gábor válasza Hroot hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Ha HIFI-ből bugáztat a trafot akkor nem fog szolni 2*50-60W-nál nagyobbat kb erre számolj.
Következő: »»   26 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem