Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   64 / 399
(#) zz0323 hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Sziasztok

Részemről:Bővebben: Link
3000 a quad kit, 4000 a 400w-os fetes végfok, ja és mellesleg van hsz. védő kit is
(Csak 1 e-mailbe kerül a rendelés)
Nekem 400-as van +hsz. védő, de egyikkel sem volt semmi gond
(#) amplifier válasza Csonty hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Képeket esetleg tudnál róla felteni?
Abból lehet hogy több minden kiderül.
(#) Csonty válasza amplifier hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Ok! Késő délután felé teszek fel képeket!
(#) zz0323 válasza Csonty hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Diódákkal csak óvatosan , nekem kivezérlésjelzőben volt 1 olyan amit ha kimértem 3 műszerrel is teljesen jó volt, közbe meg 10 percenként durrantotta el az új ledeket. Tranyóra gyanakodtam, de diódacsere után megoldódott a dolog. Szerintem nem drága dolog ha kicseréled. Egy próbát megérne, ha végképp nem boldogulsz vele.
Sok sikert!
(#) elektro777 hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy stereo Urbánféle quad 405-öm, és az a gondom, hogy az egyik csatornája nem működik! +-50V-os trafóm van hozzá, és először az volt a baj, hogy az 560Ohm ellenállás nagyon melegszik, ha 1 percig bedugva hagyom, szinte felizzik! Mi lehet a gond?
Előtte, még olyan problémák is voltak, hogy a 270ohm-os ellenállás meggyulladt, meg a pozitív tápfesznek a "rézvonala" (mármint a nyákon) egyszerűen szétégett egy helyen, tehát megszakadt az áramkör, meg füstölt a 22Ohm-os ellenállás (a réztekercsek között.) Ezeket már korrigáltam, de az erősítőt úgy kaptam, tehát nem én építettem, ezáltal nemtudom mi lehet a baja.
Köszi előre is!
(#) szigibence hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Urbán féle Quad 405/200-am. Azt szeretném hogy a túlterhelés-védelem ne avatkozzon be. Szerintetek mit hagyjak ki belőle?
(#) djgombi válasza szigibence hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Végtranzisztorokat!
(#) djgombi válasza elektro777 hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Át kellene nézni az alkatrészeket majd a forrasztásokat mert szerintem zárlat van a panelon/alkatrészben. Nézd meg a végtranyókat először is!
(#) djgombi válasza szigibence hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Valahol a leírásban ott van, hogy melyik tranzisztor az áramkorlát benne. Akörül kellene keresgélni.
(#) Csonty válasza zz0323 hozzászólására (») Aug 4, 2009 / 1
 
Ok, megpróbálom, holnap veszek 1N4148-asokat!
Itt vannak az ígért képek! A minőségért elnézést kérek ugyanis telefonnal csináltam!
De ha mondjátok, hogy melyik részéről csináljak újabbakat akkor csinálok!

Csonty
(#) Csonty hozzászólása Aug 4, 2009 / 1
 
Illetve felteszem még a nyáktervet is!

200W.lay
    
(#) Csonty hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Most kiszedtem a két MJ15003-at (a végtranzisztorokat) valamint a műv erősítő sem volt benne és így is kinn van a kimeneten a pozitív táp!
Mi lehet a probléma?
(#) amplifier válasza Csonty hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Szerintem biztos, hogy valamelyik félvezető lessz a hibás.
Kimérted a diódákat és a tranzisztorokat?
Célszerű előtte kiforrasztani mielőtt méred.
(#) Csonty válasza amplifier hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Kiforrasztom, persze!
Kimértem és mindegyik jó volt! De mindjárt kimérem újra őket!
(#) amplifier válasza Csonty hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
A nyákrajzodat átnézve nem látok hibát.
A T2 illetve a D5 és D6-os félvezetők helyére milyen típusú alkatrészeket használsz?
A T2 MJE340 a D5 és D6 azok pedig 1n4007-es alkatrészeknek kellene lennie, a kapcsolási rajz szerint.
Persze lehet mással is helyettesíteni, de a műszaki adatokban való nagyobb eltérés problémás lehet.
(#) Csonty válasza amplifier hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
A fájl neve csalóka! Ugyanis korábban 200W-os quadot akartam csinálni és annak a nyákrajzát alakítottam át az alkatrész változások miatt 100W-osra! Azért tettem ezt mert az MJ 15003-at meg akartam hagyni végtranzisztornak!
Bocsi, hogy erről nem szoltam!
A T2-nek BC300-at D5 és D6-nak pedig 1N4148-at tettem be, mivel csak 100W-ot akarok kicsikarni belőle, +- 50V mellett!
(#) sound.man válasza szigibence hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Táp ágakban van 0,1 ohm -os ellenállás, nah azokat kösd át.
(#) Csonty válasza Csonty hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
No, hát kicseréltem az összes félvezetőt (kivéve a végtranzisztorokat mivel azok nélkül is kint van a pozitív tápág a kimeneten, így valószínűleg nem azok a rosszak) és a probléma még mindig fenn áll! Illetve színkód alapján visszafejtettem az ellenállásokat, és azok is jók! Már csak a nyákra tudok gondolni!
Küldenétek bevált nyákterveket!
Köszi!

Csonty
(#) janika002 hozzászólása Aug 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Ezt a CLIP áramkört szeretném megépíteni a Quad-omhoz.Az lenne a kérdésem ,hogy miért van ennek kettő bemenete?Szerintetek jó lenne ez a quadhoz?
2x18colos subot hajtok vele és jó lenne egy jó áramkör mert sokszor nem tudom ,hogy hol a végfok kifulladása.Köszönöm a segítséget!Bővebben: Link
(#) szigibence hozzászólása Aug 7, 2009 /
 
Azt kérdezném,hogy ide ellenállást,vagy kondit kell betenni?
(#) djgombi válasza janika002 hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Elvileg egyszerre figyeli a jobb és bal oldalát a végfoknak. De nem biztos, hogy így van. Van egyszerű tranzisztoros rajz itt ebben a témában. Én azt építettem meg a quadomhoz.
(#) lapose válasza szigibence hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Szia!

Nem teljesen egyezik a két kapcsolás, amelyet építed, aszerint kell oda kondi vagy ellenállás.
(#) Csonty hozzászólása Aug 7, 2009 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy az alábbi
Bővebben: Link nyákrajzot valaki megcsinálta-e? És ha igen működött-e elsőre?

Csonty
(#) szigibence válasza lapose hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Köszi a választ,akkor megvagyok nyugodva,mert nekem az Urbán féle van megépitve és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
Annyi a változtatás, hogy az MJ15003-ak duplán vannak,meg OPA 134-et használok.
(#) Alkotó válasza szigibence hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Én pedig az R.Ludwig féle módosításhoz terveztem nyákot, és építettem meg. Az is kifogástalanul működik, sőt az én várakozásomat túl is szárnyalja.
(A második rajz az én átrajzolatom, nem az eredeti rajz. Ezért nem kellett volna levenni róla az "ALKOTÓS átrajzolatban" feliratot, mert ha én eltévesztettem valamit, akkor ez már nem a szerző szerinti rajz. Rosz néven veszem, hogy "hekkelve" is terjed a rajzom. Azért remélem nincs benne hiba)
(#) janika002 válasza djgombi hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Köszi akkor én is ezt építem meg.Hány voltra állítottad a clip jelzést 100w-os quadnál ugytudom 37v.
(#) bodnar00 válasza janika002 hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Ebbe a kapcsolásban amit belinkeltél a műveleti erősítők nem kapnak tápot?
(#) lapose válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Szia!

Dehogynem! A kép alatt az apró betűs rész..
(#) ngyzoli válasza djgombi hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Ez a kapcsolás névlegesen 100W-ra van specifikálva,8 ohm-os terhelésen.Namármost 4 ohm-mal járatva,és "brutális"tápegységgel megtámogatva majdnem a dupláját is tudhatja.Én 186W-ot is mértem rajta,5,5ohm-nál,színusz-ban,minden váltotatás nélkül(lásd néhány oldallal visszább),ez zeneiben bőven megvan 200,de itt már pengeélen táncol az áramkör,ezt a beállítást senkinek nem ajánlom. :no: 2X53-55voltnál lazán kivehető a 200w,de ehhez már a módosított verzió szükséges,lehetőleg dupla végtranyókkal.
(#) bodnar00 válasza lapose hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Köszi szépen!
Következő: »»   64 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem