Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   66 / 399
(#) bajtaig válasza lapose hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Kösz a választ, 8 ohm-ra kell.
(#) hapro hozzászólása Szept 7, 2009 /
 
Alkotó!

A 0,063 ohm 2W ellenállást hol szerezted be?
(#) Alkotó válasza hapro hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
1.Azt nem vettem! Vannak ismert értékű, nagy méretű, porceláncsévés huzalellenállásaim. Az ezen lévő konstantán, vagy manganin vagy ki tudja milyen anyagú huzalt szoktam hosszra megmérni, és ebből számolom vissza a pontos értéket. Utána kicsit összehajtogatom, hogy elférjen, és már kész is, csak be kell forrasztani.
2.Ha igaz, amatőrboltokban is lehet kapni, ismert ellenállású ellenálláshuzalt, direkt ilyen kis értékű ellenállások házi gyártásához.
3.végül, ez az érték szabványos. Akár még készen is elképzelhető a vásárlás, de lehet, hogy csak rendelésre hoznak belőle. Ezt a vonalat nem próbláltam.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
4. még valami eszembe jutott, meg is kérdeztem, és van minden hozzá. 0,1 és 0,15 ohmos ellenállások vannak 2W-os YAGEO-ban. Ezek práhuzamosan 0,06 ohm-ot adnak eredőként.

(#) hapro válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Köszi, az igazság az, hogy 0,13ohm-ot a lomexnél lehet kapni 2W-osba ebből 2 párhuzamban máris annyi lesz ami kell nekem, de 1db-ból szerettem volna.
(#) attrax hozzászólása Szept 12, 2009 /
 
Skori:Beleolvastam jónéhány postba és a kezdeti lelekesedésem miszerint építek én is egy quad-ot alábbhagyott a postolók problémái miatt, ám mégis kérném a véleményedet az építéssel kapcsolatban.
Azért kezdek bele,mert 10k-ért hozzájutottam 2db végfokhoz 4db 22kmF elkohoz ill.2db 160W-os toroidhoz.
Na nem akarok felvágni de beollóznám a képeket és kérdeném,hogy érdemes folytatni vagy sem?
Először táp panelt építenék és ha megjött a DC 50V akkor komparálom a különbséget. Mennyi toleranciát engednél meg a feszek között?
(#) adam10 hozzászólása Szept 14, 2009 /
 
Sziasztok én szeretnék 1 QAUD-OT épiteni, és 2n3442 -es tranyóval, szerintetek bírni foglya e ha 55-60 v -ról hajtom meg...?
(#) lapose válasza adam10 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Szia!

8 Ω-ra lehet. 4 Ω-ra érdemes két pár tranzisztort rakni.
(#) ngyzoli válasza adam10 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
A 2X55 voltot nemigen ajánlott túllépni.Az erősítő vezérlés nélkül 90-100mA-t vesz fel,ez stereo-ban 200,tehát kb.optimális,ha a tápfesz a vég'-panelek rákötése után 53-55V körül áll be nyugalomban.Így valószínű,kivezérlés alatt is marad 2x50V.És ilyenkor 8ohm alatt valóban nem illik terhelni.
(#) saraha hozzászólása Szept 23, 2009 /
 
Üdv.
Alkotó féle Ludwig-osba jók az MJL 21194-esek?
Mert azok vannak csak itthon?
(#) lapose válasza saraha hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Szia!

Jók bele.
(#) saraha válasza lapose hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Ok.Rendben .Köszönöm.
(#) wtc hozzászólása Szept 24, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy quad 405-öm trafóval, és nem tudtam mire felhesználni, és gondoltam csinálok belőle aktív mélynyomót. Szóval építettem egy tl072 IC-s szűrőt(20-150hz asziszem) és most a quadot használnám végfoknak a mélyhangszóróhoz. Szóval az lenne a gondom a quaddal, hogy a 2db 560 ohm-os 3W-os ellenállás melegszik. Nem annyira, tehát nem izzik de forró. Ez természetes? Szerljek rá hűtőbordát?
(De amúgy működik az erősítő, kipróbáltam kis jellel 1W-os hangszóróval)
És mégegy kérdés, hogyha mondjuk egy 2,5-ös hangfalkábellel viszem az erősítőtől a jelet a mélyhangszóróra, és egy 250V/6A-es kapcsolót beiktatok a vezeték közé (azért hogy lehessen külön kapcsolni a hangszórót) akkor lesz valamennyi teljesítményveszteség? Tehát a kapcsoló képes 100%-osan átadni a jelet?
Köszi előre is!
(#) hapro válasza wtc hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Annak a két ellenállásnak melegednie kell.
És miért nem a végfokot kapcsolod le, ha nem akarod, hogy szóljon a hangszóró? Nem fogyasztana olyankor áramot.
(#) Alkotó válasza hapro hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Nagyon bölcs meglátás, én hallgatnék rád.
(#) hangszoros válasza SALáta hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Mellyik Tungsram ? Az a lapos fehér galvános ? Az Qurva jól szól. A párjában lett kiprobálva a multiemiteres teknologia. Elöbb volt mint a japoknak!!! A BDX 18-ban. Nem a magas tokos, mert az jugó volt csak bélyegezték
(#) hangszoros válasza saraha hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Nem ismerem ezt a fajtát. Valahol meg lehet nézni ?
Egyszer hozott valaki egy kicsire alakitott, TO247-es toku ( Az MJL ) Quadott. Nagyon tetszett. Azóta is kergetem.
Lehet , hogy ez volt ?
(#) saraha válasza hangszoros hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
ÜDV.
Alkotó-féle
Az enyém még nincs kész de én is Alkotó után csinálom.
Cak a hűtőborda nálam nem így lesz meg nem a dobozban.
A hangjára én is kiváncsi vagyok.Ha már jobb,mint az eredeti változatos csak MJ 15003-akkal akkor megérte.Ha meg nem akkor meg bütyköltem egy jót.
(#) attrax hozzászólása Szept 25, 2009 /
 
Nem tudom feltűnt -e valakinek ,hogy skori honlapján lévő Quad 405 előfok rajz és nyák erősen különbözik.
Most nem tudom melyik a jó. Építsem meg a megtervezett nyákot vagy tervezzem újra a rajzot?
Ha van esetleg tipp,hogy melyik előfok vált be nektek, szivesen venném.Bővebben: Link
(#) wtc válasza hapro hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Szia!
De az erősítőt is lekapcsolom pontosabban a trafót, de a kapcsoló azért kellene a hangszóróhoz hogy amikor bekepcsolom, a quadot akkor ne károsítsa a hangszórót, mert ugye ilyenkor tranziens feszültség megy a hangszóróra, és ettől akarom megóvni
És akkor megnyugodtam hogy nem gond hogy az ellenállás melekszik, de azért szerelek rájuk hűtőbordát a biztonság kedvéért
Tehát akkor ha beiktatok egy kapcsolót akkor veszít a hatásfokán?
Köszi előre is!
(#) saraha válasza wtc hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Miért nem használsz kopp.gátlót ?
Arra az való.
Az előzőleg belinkelt oldalon találsz h.sz védőt az is jó de itt az oldalon is van.
(#) attrax válasza wtc hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Skori oldalán van koppanásvédő áramkör azt megépíthetd ha van időd de én a legegyszerűbben oldottam meg egy késleltetve meghúzó időrelé érintkezőin viszem át a hangszóróvezetéket.5-10 mp re állítom amíg a kondik biztosan feltöltődnek.Leg praktikusabb szvsz
(#) saraha válasza attrax hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Üdv.
LM1036 -ra nem gondoltál?
Nagyon egyszerű hangszínszabályzó.Nekem is az van az egyik régebbi Quad-omba
(#) attrax válasza saraha hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Nem tudom. A lehető legkisebb torzítású előerősítő kellene ha van rajzod az LM-hez megköszönném.
(#) saraha válasza attrax hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Itt elég rendesen ki van vesézve rajzot is találsz.

lm1036.pdf
    
(#) attrax válasza saraha hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Köszi szépen!
(#) saraha válasza attrax hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Miről akarod egyébként hajtani??
(#) vendelkiraly válasza attrax hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Üdv attrax!

Ezt a bizonyos legegyszerűbb koppanásgátlót lerajzolhatnád, és a hangszóróvédős topikba betehetnéd, mert ilyen rajz szerintem még nem szerepel ott. Akinek csak koppanásgátló kell, az tudja miről van szó, engem is érdekel egyébként.
(#) attrax válasza vendelkiraly hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Mit rajzoljak le?
Rajzoljak neked egy időrelét?
(#) attrax válasza saraha hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Mondjuk cd playerről.Asztali.
Következő: »»   66 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem