Fórum témák
» Több friss téma |
Igen már rájöttem én is. De hogy ennyire gyorsak azt nem hittem volna.
Ja és még valami. Kb. fél óra üzem után is szinte hidegek a csövek. Még nem volt telepes készülék a kezemben, de sikerült a vaterán lecsapni egyre. Meghozta a futár, és nekem több sem kellett. Azonnal adtam neki tápot, antennát és recsegve ugyan de életre kelt. A kapcsolós hangerő potit meg kéne pucolni. Nem tudom hogy hol tarthatták, de a kávája gyalázatos kinézetű. A ragasztások fele el engedte magát viszont a készüléken belül szinte ragyog minden. Hol lehetett ez? gőzkabinban? De nagyon tuti cucc. Ja és már 24 voltos anódszeszültséggel is megszólal. A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2017
Idézet: „Kb. fél óra üzem után is szinte hidegek a csövek.” A Tungsram változatoknál 1S5T, 1T4T stb. a Tunsram fejlesztésének köszönhetően a katódbevonat miatt fele akkora árammal (teljesítménnyel) fűthetők, mint az eredeti 1S5, 1T4 változatok. Ezért melegednek alig észrevehetően.
Köszönöm a választ, szerintem hamarosan építek is valami ilyesmit.
Valamit azért tudhattak a Tungsramban.
És állítom hogy eredeti csövek. Nem hiszem hogy cserélték már, de a biztonság kedvéért pecázok hozzá egy csőgarnitúrát.
Egy kérdés a kapcsolásoddal kapcsolatban: Alkalmazható másfajta telepes cső is? (1S5T ,1T4T , 1R5T, 1T4, ezekből van csak 2-2).
Nincsen végcsöved. Az 1R5T heptóda, keverőcső, az 1S5T az KF pentóda diódával, az 1T4T hangfrekis erősítő pentóda, az 1T4 ugyanaz, csak a fűtése 50 mA.
Végcsövek: 3S4(T), 3V4, DLL101. A madzagos kapcsolását 2 db 1T4T vel megépítheted, fejhallgatóval szólni fog. A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2017
3V4-ből is van 3 db,de az gondoltam nem ide való (azt majd egy + fokozatként építem meg hozzá. )
Töltsd le a Makai Kis rádió készülékek építése című könyvet.
Meg tudnád mondani,hol lehet azt a könyvet letölteni,az a marha nagy gugli sehol nem kapja a letöltést
Most töltöttem fel, ide.. Nincs szétdarabolva, ne aggódj (ha az erre vonatkozó módosított hozzászólásomat elolvastad volna, akkor abban megadtam az összerakás egyszerű módját is)
Szép jó estét!
A pdf formátum kedvelőinek Makai - Kis radiokeszulekek epitese mukodese makai - rádióhibakeresés_javítás_behangolás Makai István - A 2+1-es
Sohasem szerettem a telepes csöveket,mikor gyerek voltam,már léteztek a tranzisztorok,a hálózati csöveket azonban nagyon kedveltem az erőteljes szép hangukért,mint tudjuk az A osztályu erősitő adja a legszebb hangot,főleg ha csöves,és a legegyszerűbb is.
Makai Istvánnak könyv sorozata volt? A többi tagja a sorozatnak is elérhető esetleg?
A Makai javításos pdf-et még én szkenneltem, látom, terjed, nagyon helyes
Sajnos akkor nem tudtam elforgatni a lapokat, de már sikerült. Csak hova tegyem fel?
Miért nem azt mondod, hogy direkt így szerkesztetted tablettre!
Mert olyan nekem nincs, én számítógépet használok, nem tabletet
Sziasztok!
A legutóbbi képen amit közöltem egy morze jel látható (cw), amit egy műsorvevő rádióval és saját külső bfo val vettem. Nemrég készítettem egy rh rádióvevőt a egyetlen JFET-el és még néhány alkatrésszel megy. Ahol találtam: http://www.qsl.net/pa2ohh/05simrx.htm Olyan ahogy leírták, a finomhangolást az ember az újaival végezheti, és elég érzékeny amelett hogy szelektív is. Bc 256c helyett én csak bf 244a tudtam beszerezni, de azzal is jól működik. 5kohm os bemenetű trafó helyett 2k-s van nekem de az se gond. A hullámsávokhoz mellékelt az oldal készítője egy táblázatot is. Sikerült vele előbb AM adókat fogni, majd tegnap CW morse ot. A hangot telefonnal rögzítettem, majd számítógépen spektrum analizátoron el tudtam olvasni. .... .- ----. .- -..- ez kétszer egymás után ismétlődött, jól látható volt. HA9AX rákerestem: Szocs Imre, HA9AX Street address available to members 3630 Putnok HUNGARY Megvan a hangfelvétel, még sok hívójel lehet benne majd átnézem, és képeket is teszek fel.
Akár a teljes hangfrekis sávban beérkező CW adásokat is tudod dekódolni ezzel:
CW Skimmer Akár több 10-100 kHz spectrumban is ... persze ehhez széles sávú vevő kell. De induláshoz ismerkedéshez elég a hangfrekis pár kHz nyi tartomány is. Azzal az egyszerű vevővel elég a legnagyobb pile-up közepébe tekerned. Felesleges külön 2szer oda vissza digitalizálni a jelet. Mehetne egyből bele a hangkártyába a vevőről a jel. Egy 600 ohmos leválasztó trafó rakjál majd a rádió és hangkártya közé. (analóg telefon modem kártyákból bányászható) 55 , 73 & MNI DX ! A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2017
Köszönöm a válaszodat, a cw skimmer nagyon hasznos,
talált több címet is! Dmytro Pavlik, UZ5DX Street address available to members Uzhgorod-18, 88018 UKRAINE Roland Stange, DL4ME Street address available to members D-98716 Geraberg GERMANY Van még több is. Meglepő hogy milyen egyszerű rádió mégis milyen jó. Most nézetem át a múltkori felvételt, amit a BFO és műsorvevő segitségével készitettem. Trafó van a kapcsolásban, nem szükséges beépíteni, de a gépem kissé zavarja a vételt, ezért egyelőre nem próbáltam bekötni.
OFF: * Az operátor neve címe helyett inkább a távolságát jegyezd. Saját helyed ( QTH lokátorod ) körülbelül KN08VA93. A hallott állomások hívójeleiből visszakeresve QTH lokátoraikat a távolságaik ( QRB-k ):
UZ5DX KO50MM 724 km DL4ME JO50JR 854 km wiki QTH lokátor. * QRB számoló.
Ismét tanácsot kérnék tőletek.
Régebben megépítettem az RT 2007 évkönyvében található légiforgalmi vevőt, amit át lehet hangolni FM 80...104 MHz sávra is. Erről az áramkörröl lenne szó. Most ez a kis áramkört újra elővettem. Az azóta eltelt idő alatt néhány dolgot megtanultam a szupreg vevőkről és a tanultakat alkalmazva újra beüzemeltem. A múltbéli sikertelenséget , most siker koronázza. A vevőben lévő osszcillátor rendben rezeg. Kettő adó be is jön rajta. Az egyik a Dankó rádió (90,8 Mhz) és a másik pedig az MR2 Petőfi rádió (98,8 MHz). De sajnos nagyon halkan szólnak. Az általam jelenleg használt HF erősítő egy tranzisztoros 10x -es erősítéssel rendelkező előerősítő fokozatból és egy LM386 -os IC-ből kialakított végfokozatból áll. Esetleg tudnátok ajánlani a kapcsoláshoz végfokot? Vagy a hangoláson kellene valamit változtatni? Esetleg az ajánlott HF erősítő kapcsolással megpróbálom, de szerintem az LM386 -os IC -nek is elégnek kellett volna lennie. Köszönöm a segítséget! A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2017
A címmel a rádióamatőrök nem foglalkoznak.
Esetleg ha direktben küldenek QSL lapot. Érdekes és hasznos hobbit találtál. Ha választ is szeretnél kapni a megfigyeléseidre akkor érdemes lenne kérned megfigyelő számot. Akkor így már bármelyik rádióamatőrtől kaphatsz QSL lapot is. Igaz jó játék ez az egyszerű 1 FET-es vevő, érdemes lenne tovább lépned . Például egy szinkrodin rendszerű vevőre.
Lemostam, megtakarítottam a NYÁK lapot , most már sokkal jobban szól. Egy kis minta a hangminőségéről. Bátran ajánlom azoknak akik egy ilyen kezdő szupreg vevőt építenének meg!
Ha áthangolom amatőr sávra, akkor ott mit kellene hallanom? Beszédet vagy csak szoftverrel tudnám dekódolni a vett adást?
Lépj tovább. NE612 TBA120 NE612. Egyébként a légiforgalmi vevő AM.
A 144 MHz amatőr sávot (is) felosztották a különböző adásmódok között.
Bővebben: Link |
Bejelentkezés
Hirdetés |