Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RS232 kérdések
 
Témaindító: tizedeske, idő: Júl 21, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 25
(#) watt válasza hggh hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Nem kell semmi, mehet rá egyből.
(#) kadarist válasza hggh hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Szerintem csak kellene egy TTL-RS232 átalakító. Például MAX232.
(#) watt válasza kadarist hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Attól függ hová? Ha PIC-re(vagy egyéb kontrollerre) köti, márpedig USB hub jellemzően a PC-n van és elég érdekes lenne, ha mindkét végét PC-be dugná, akkor nem kell semmi.
(#) kadarist válasza hggh hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Mit szeretnél rákötni? PIC-et, vagy számítógépet? :help:
(#) hggh válasza kadarist hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Üdv.
riasztó központhoz szeretném használni, de ha pic-hez is jó, akkor esetleg, oda is. Bár, watt mini pic égetője most készül
(#) kadarist válasza hggh hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
A riasztóközpont RS232 szabványú soros portot használ, vagy TTL-szintű jeleket igényel?
(#) hggh válasza kadarist hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Egy soros portra rá lehet kötni, simán nem kell semmi hozzá, csak rx,tx,gnd plussz a 4-6 láb össze van kötve, a csatiban 9p dsub.
(#) kadarist válasza hggh hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
tévedsz, mert A TTL 0-5V-ot használ, az RS232 pedig +12, -12V-ot.
RS232 feszültségszintek.
(#) hggh válasza kadarist hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
A riasztóra központra vonatkozott a válaszom, bocsi, ha félre érthető volt. A riasztó számítógépes komunikációjához nem kell semmi, csak rá kell drótozni egy soros portra, és kész, simán megy. (2, 3, 5, 4-6)
(#) kadarist válasza hggh hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Akkor nem RS232 kell neki, mint a számítógépeknél, hanem sima TTL szintű kommunikációról van szó. Ebben az esetben valóban nem kell átalakítás, mehet egyből az RX-TX-re az adat.
(#) hggh válasza kadarist hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget, de azért akad itt még egy kérdés, a 4es 6os összekötést nem fogja hiányolni ebben az esetben?
(#) kadarist válasza hggh hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
A 4-6 nem kell, csak a két adatvonal, meg a föld.
(#) hggh válasza kadarist hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Értem, köszönöm szépen mindenkinek, kadarist-neked a segítséget.
(#) ZPKing hozzászólása Jún 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy teljes értékű USB - soros port (rs232) átalakító kapcsolásra ami 100% hogy működik.
Fontos hogy az rs232 port összes pinje kell.
Köszönöm előre is
Üdv PeTi
(#) icserny válasza ZPKing hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
:google: Bővebben: Link
(#) alex01 hozzászólása Júl 21, 2010 /
 
sziasztok.. Megépítettem,ezt a kapcsolást:Bővebben: Link felismerte a gép,feltelepítette a drivereket.Az lenne a kérdésem,hogy hogyan tudnám tesztelni,hogy működik-e az r2-232-e fele??
(#) Bell válasza alex01 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Két gép, egyik USB-n, másik soros porton csatlakozik az átalakítóhoz. Mindkét gépen egy terminál ablak, azonos sebesség, stb. beállítva. Az egyiken adatot küldesz, a másikon megjelenik. Ez megy oda-vissza.
(Gondolom egy gépen ugyanúgy működik.)
(#) TAKLACO válasza Bell hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
A Bővebben: Link oldalrol rendeltem usb-rs 232 attalakitot.Kifogastalanul mukodik.Ezen keresztul programozom a muholdvevoket.
(#) icserny hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Az E-bay kínálatában most 2-3 USD közötti áron kaphatók a CA-42 típusjelű utángyártott Nokia kábelek. 2-3 hét múlva kiderül, hogy mire megyek velük.

Abban reménykedem, hogy az USB csatlakozóban van a protokol konverter (ami valószínűleg ARK3116), s a másik végén kijön a 3,3 V-os logikai szintű RX/TX UART jel. Ha nem így van, akkor buktam egy fagyi árát...
(#) bistvan196700 hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Használt valaki MCP2200 usb=>RS232 átalakítót?
Mindössze 525 Ft-ba kerül. Esetleg megosztaná a tapasztalatait.
(#) Peppe válasza bistvan196700 hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Szia !
Én használok MCP2200-t.
Elsőre megy. Bár a ping-pong tesztnél nem igazán a tuti.
Néha nem fogadja egy ideig és után kiköpi magából ami addig nem küldött ki.
Szóval nem igazán ATOM stabil.
Ez az én véleményem. Cáfoljon meg valaki, akinek jobbak a tapasztalati.
Olcsó húsnak ............
(#) bistvan196700 hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Köszi a választ. Én PC és PIC között szeretnék USB
kapcsolatot létesíteni MCP2200-el. Azt nem tudom, hogy
a PIC is tud-e adatot küldeni a PC felé. "Olcsó húsnak ............" az igaz nem nagyon találtam MCP2200-ről
szinte semmit, mintha nem nagyon erőltetnék az emberek.
(#) icserny válasza bistvan196700 hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Idézet:
„Azt nem tudom, hogy a PIC is tud-e adatot küldeni a PC felé.”
Hát persze, hogy tud! A PIC úgy érzi, mintha soros porton kommunikálna, nem is kell tudnia az USB-ről.
(#) bistvan196700 hozzászólása Okt 8, 2010 /
 
Kösznöm a választ, valószínűleg kipróbálom.
(#) subway válasza freeman hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Egy olyan kérdésem lenne, hogy az általad belinkelt működő kapcsolás igencsak csábító, de a VTK200 indukció ellenállást mivel helyettesítetted? vagy annak mi az értéke?
Bővebben: Link
(#) subway válasza subway hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Kicsit utánajártam és az FT232bm adatlapján még annyit találtam, hogyők erősen ajánlanak egy gyöngyöt.
Idézem:
"A Ferrite Bead is connected in series with USB power to prevent noise from the device and associated circuitry ( EMI
) being radiated down the USB cable to the Host. The value of the Ferrite Bead depends on the total current required
by the circuit – a suitable range of Ferrite Beads is available from Steward ( www.steward.com ) for example Steward
Part # MI0805K400R-00 also available as DigiKey Part # 240-1035-1."

Ez egy 1,5A-es 40Ohm-os gyöngy kisebb utánavadászás után kiderült. Na erre mondjon nekem valaki használható, és itthon is kapható ferritet. Nem kell gyögy, jó az indukció is szerintem.
(#) jvnd válasza subway hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Ha tudsz szerezni valamilyen gyári rossz panelt, ami tartalmaz USB-t akkor onnan leforrasztható. Ez a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás.
(#) subway válasza jvnd hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
oké. De ha több darab fog kelleni? Pl havi kettő?
(#) icserny válasza subway hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Van olyan USB kábel, amin rajta van a ferrit. Bővebben: Link

Lehet kapni kábelre rápattintós ferritet is. Bővebben: Link
(#) subway válasza icserny hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Hát, mondjuk a nyákra forrasztós verza jobban tetszene, főleg hogy a kapcsolásban fentebb is írtam, hogy valami induktivitásra cserélték, csak nem az értékét adták meg, hanem eagle-ben VTK200-nak nevezték el, R207/10es packból behelyezve. Azért köszönöm az eddigieket is. Már így is sokkal előrébb vagyok. THX
Következő: »»   3 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem