Fórum témák
» Több friss téma |
Hello!
Nem ismerem ezeket, de lehet az új trafód már nagyfrekis, és a motoráramkör nem díjazza. üdv! proli007
Sziasztok!
Van nekem egy 24V-os trafóm ebből akarok szimmetrikusat csinálni, a kérdésem milyen diódát javasoltok hozzá? vagy bármilyen megfelel ami tud 100V-ot meg néhány ampert? előre is kösz a segítséget
Hello!
Gondolom szimmetrikus +- tápfeszültséget akarsz készíteni egy tekercsel. Nem túl jó ötlet, mert ha csak egy tekercs van, akkor csak egyutas egyenirányítót lehet készíteni belőle. De az egyutas egyenirányítónál, a váltó kétszeres csúcsfeszültsége van a diódán záró irányban. (2*1,42*24V=68V persze ha terheletlenül is 24V van.) Tehát a 100V-os dióda megfelelő. De a terhelő áramtól függően kell megválasztani a dióda áramát is. (és ez csak átlagértékében lesz annyi mint a terhelés, tehát érdemes jól túlméretezni) üdv! proli007
Hogy érted hogy nagy frekis? és mit tudnék csinálni hogy müködjön?
2W-os a motor. De ez váltóáramú motor. Akkor is jó? Csak simán rá az egyik vezetékre ozt kész? Meg a rajzon közötte van egy kondi vagy nem? Légyszi segíts!
A trafó zext tipusú 220V 20-105W 50-60hz. Ezt ajánlották. A diszkógömbe 20W G4-es izzó is van az mükszik de a motor nem. A trafó ugyan az csak nagyobb teljesítményű. Mit tudnék még vele csinálni?
Egy 100VA-es trafó legalább 2,5 kg. Ha ilyen súlyú, akkor trafó. Ha ettől drasztikusan könnyebb, akkor nem trafó. Ez alapján könnyen eldöntheted. Ha nem trafó, akkor biztos, hogy nem lesz jó.
Akor mim van? Az van rá irva hogy transzformátor. Csak lengyelül. Az eredeti adapter is kicsi volt az új se nagyobb csak más szinű. Nemértem. Akkor mit tudhatott a régi adapter amit az új nem?
Azt Neked kéne tudnod. Ha transzformátor, és kicsi, akkor biztos nem 100VA-es. Ha nagyon könnyű, akkor viszont nem trafó. Dobj róla fel egy fotót, az adataival együtt.
Az honnan derül ki, hogy a motorod váltóáramú (mondjuk logikus, ha állandó fordulatot akarsz). Nem lehet, hogy az új trafódban van egyenirányító? (Ha igen, az AC motorodat le is égetheti).
A motorra rá van írva hogy:
SYNCHRONOUS MOTOR AC12V 50/60Hz 20r/min 1.2-2W A trafó Zext ka105(20-105W/VA). Ha a képről nem tudod beazonosítani akkor megnéznéd a gyártó oldalán? Hátha többet tudsz róla.
Erről a képről ordít, hogy kapcsolóüzemű táp, és nem trafó. Így már érthető, hogy nem működik. Ez elektronikus transzformátor, az izzónak mindegy, hogy hány Hz, de a motornak nagyon nem. Ezzel nem fog működni.
Egyébként nemrég egy igen jó villanyász csapat is "megette" az ilyen "trafót". Nem akart róla húzni a kapuzár elektromágnese. Nem csoda, hisz annak is- miként a motorodnak is - jelentős induktivitása van, ami ezen a frekvencián már szinte szakadásként viselkedik.
Sziasztok olyan prblémám van, hogy számítógép tápegységem ventije elég hangos ezt úgy akarom megoldani, hogy egy potmétert kötök be és ezzel szabályozom a venti sebességét a kérdés az, hogy ki e bírja a tápegység kis hűtéssel is az üzemelést természetessen csak akkor lassítanám le a ventit amikor éjszaka alszok, hogy ne legyen hangos tehát nem nagy terhelés alatt csak egy két program futtatására pl letöltő program.Ha ez megvalósítható akkor mekkora potméter lenne jó hozzá?
Hello!
A hálón rengeteg ventilátor szabályzót találsz. Inkább használd azt, így automatikusan fog szabályozni és nem felejted el. üdv! proli007
Egy potival nemnagyon lehet szabályozni a ventillatort. Nem célravezető. Épits egy egyszerű szabályozható tápot neki.
LM317+1poti+2 kondi.... mondjuk ezzel az a baj, hogy a poti nulla állásánal is relativ nagy feszültség esik a 317esen szóval célravezetőbb ebben az esetben egy kapcsolót is beiktatni. üdv
Van egy csomó programom amivel ventit lehet szabályozni de a tápom olyan, hogy az nem lehet sehogy sem szabályozni egyikkel sem csak az alaplaphoz kapcsolódó ventiket.
proli007 nem programot ajánlott, hanem kapcsolást.
Mások is és én is tettünk fel ide az oldalra erre való kapcsolásokat, ventilátor szabályzó, vagy valami ilyesmi a téma címe. Keress rá!
Szia! én is ilyen tápot építettem. Nekem ellenállás nélkül is jól működik. Bár nem LED-shine- hoz építetem.
Hello!
Üdv a Fórumon, de 2008 január, kissé régen volt.. üdv! proli007
Szia! Én azt mondom ne tegyél potenciométert a ventire!
Két okból: 1. Az elégtelen hűtés rönkreteszi a tápot! 2. Az szerintem csapágyas. Próbáld meg inkább kivenni és szétszedni hogy kitisztítsd a csapágyat. DE VIGYÁZZ MERT NÉMELYIKET ELÉG KÖRÜLMÉNYES ÖSSZERAKNI! Inkább a tápcsere mellett voksolnék. Venticsere is szóba jöhet!
Sziasztok!
Segítségeteket kérném! Esetleg van e valakinek egy olyan kapcsolása ami, 15A 17V ot tud leadni? Persze szabályozhatónak kell lennie.
egyszerű tápegység, egyszerű érintésvédelem. mire végigolvastam e 25 oldalt.. sírtam, nevettem, de a kérdésre nem jött válasz. Tehát:
leegyszerűsítve az áramellátási rendszert (10 emeletes panelház) mondhatjuk: a lakáselosztóba bejön egy fázis, egy nulla, ott közösítve a védőfölddel, azaz a konnektorokban van 3 drót. Adott egy unitra slezak rádió fa háza, a rádió már csak emlék. A házba beszereltem egy 100VA-es toroidot, szekunder: 2x12V pufferelve 2x10.000 µF-el. A trafó primerébe megy a nulla és a fázis, a védő nincs bekötve sehova, lévén a készülékház fából van. Maga a trafó pedig kettős szigetelésű. A kérdés: A szekunder oldal középmegcsapolása, azaz a szekunder "föld" pont lehet-e bármilyen kapcsolatban a primer hálózati PE-vel (összeköthetem-e) ? Ha nem kötöm össze, akkor tulajdonképp egy lebegő potenciálú "fölpontom" van, azaz lehet bármihez hozzáérni vele, nem lesz gond. Ha összekötöm a hálózati PE-vel, akkor a potenciál rögzítésre kerül, azaz földeltté válik a tápegység.. Előre is köszönöm a leendő válaszokat..
A toroid trafó szerintem nem tekinthető kettős szigetelésűnek. A biztonsági transzformátornál - ami kettős szigetelésűnek tekinthető - a két tekercs két külön csévetesten van a trafó két külön oszlopán. Elvileg lehetne toroid trafó is biztonsági, de a toroidnak épp az a lényege, hogy a tekercsek teljesen körbefogják a vasmagot és egymást. Így a szekunder oldali földet szerintem össze kellene kötni a primer oldali földdel.
Ez így butaság, gondolj bele ha a szekunder oldali földet összekötné a primer oldali földdel, és véletlenül fordítva dugja be a hálózatba, akkor az eszköznek, (amit táplál a trafó) a földje fázisra kerül. Soha nem szabad a primer, és a szekunder oldalt akármelyik vezetőjét közösíteni a másikkal ilyen esetben. Ha neki az kell hogy Váltakozó áramú szemponttból össze legyen földelve, akkor azt egy max. 100nF-os kondin keresztül tegye meg. De nem is értem minek kell ez. Ha valami erősítő féle lesz, és mondjuk a TV-t akarja hangosítani, akkor semmiképp nem szabad, mert a TV is egy földponton van ha ez is azon lenne, akkor földhurok alakul ki.
Idézet: „Ez így butaság, gondolj bele ha a szekunder oldali földet összekötné a primer oldali földdel, és véletlenül fordítva dugja be a hálózatba, akkor az eszköznek, (amit táplál a trafó) a földje fázisra kerül.” Ebbe belegondoltál amúgy, hogy mi történik, ha fordítva dugja be?
Én úgy értelmeztem az írásod hogy a trafó primerének az egyik kimenetét összeköti a szekunder oldal egyik kimenetével, ebben az esetben az történik amit az előbb leírtam.
Elolvastam ismét bd123 problémáját, és már megértettem, ok úgy összekötheti, de akkor is érvényes az amit a földhurokról írtam.
De azért lerajzoltam, nehogy ő is félreértse, és valami súlyos probléma történjen evégett.
...Már megint sikerült valami ódon hozzászólásra válaszolni...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |