Fórum témák
» Több friss téma |
T302 emitteréhez képest nem?
Sok mindent teljesítmény ellenállásokkal oldottak meg, (olcsó volt akkor) ezért sokat fűt, és alapjáraton sokat is fogyaszt. 50W körül. (pl. segédtáp szekundere egyenirányítva kb. 90V) Igaz, hogy nagyon jó állapotban van belül és kívül is, és kevés javítás után működik is, de vacilálok, hogy talán jó lenne csak a trafót, kondit és teljesítmény részt megtartani, és egy 2.7.4 vezérlést bele tenni.
Igen, felcseréltem a két tranyó számát. "Ami működik, azt nem alakítjuk át.." Egy labortáp általában nem működik egész nap. (Bár volt több kollégám, aki reggel bekapcsolta a pákáját és egész nap fűtött, hátha forrasztani kell. Mert nem Ő vette a pákát és a hegyeket..) De nézz körül a lakásban, mi fogyaszt még állandóan. Lehet meg fogsz lepődni.
Sziasztok!
Kérem valaki nézzen rá a két tápegység rajzra, melyik lenne a jobb, vagy szinte mindegy? A táprész után, feszültség stabilizátort szeretnék külön hangváltónak. Melyik stabot használjam LM317 vagy 7x15 szériát? Köszönöm!
Teljesen mindegy, a 7815 és 7915 jó lesz hozzá. Trafó viszont 2*15V-os kell hozzá.
Trafónak 2x18V-ost tervezek remélem az is megfelel?
Még annyi, hogy a 7815 az 1,5A-es a 7915 meg 1A-es ez nem gond?
Természetesen, a 15V a minimum. A különböző terhelhetőség nem számít, az csak a stabilizátor maximális terhelhetőségét jelenti. Az áramköröd várhatóan meg sem fogja közelíteni ezt az értéket. Viszont tisztázni kell az áramköröd által okozott terhelés mértékét, a stabilizátor szükséges minimális hűtésének megállapítása miatt.
Mitől lenne jó? Csak azért, mert kétszer annyi alkatrészt használsz, mint kellene?
Azt még nem tudom kiszámolni. Talán a legegyszerűbb ha megnézem mások mekkora bordát használtak.
Köszönöm!
Sziasztok!! Van pár darab 19 voltos laptop tápegységem. Viszont kellene egy 12 voltos tápegység egy monitorhoz .Átlehet-e alakítani pl. az optocsatolóval soros ellenállás változtatásával?? Válaszokat előre is köszönöm!!
Hali!
Amit én próbáltam, 14V alatt elkezdett lengeni, bizonytalanná válni. Még szerencse, amihez kellett az a 14V-ot még pont elviseli.
Úgy pont nem. A TL431-et célozd meg, ami előtte van. Azt vedd figyelembe, hogy a terhelhetősége csökkenni fog, a kivett áramerősség nem változik.
A TL431 előtti ellenállásokkal lehet beállítani a 12 voltot? Ha lehet picit segíts még ebben!Előre is köszönöm!!
Rajz nélkül aligha tudok. Van azért sokféle megoldás, az sem biztos, hogy van TL431.
Hello! Tegyél fel egy éles fényképet a táp szekunder feléről és akkor van esély, hogy tudnak segíteni..
Ha sehogy sem megy ( mert nem tudja már leszabályozni 12 voltra ), tegyél utána egy mezei áteresztő stabilizátort. Ugyan a hűtőborda méret hasonló lenne ( esetleg pici venti ), mint a 19 voltos táp, de nem kell sokat agyalni vele..
Ha monitor van, feltehetően PC is van hozzá. A 12V általában elbírja azt a 2.. 2,5A-t ami a monitornak kell...
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
Igazán köszönöm mindenki segítő szándékát! Monitor a szomszédé ,összetört a laptopja kijelzője. A 19 voltos tápok is az övéi!! Adtam neki kölcsön egy 12 Volt 2,5A-ost. Ő pedig adott a szerelésért(át kellett alakítani a dc bemenetet)egy 19 voltost.Így nem sürgős a dolog,szerzünk majd megfelelőt. Nagyon szépen köszönöm még egyszer!!
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
Hali, kérdésem lenne, hogy honnan tudom egy számítógép táegységről, hogy az kapcsoló üzemű e? illetve, hogy bármilyen számítógép tápegységnek okoz e gondot egy nem színuszos inverter. talán még azt megmondhatná valaki, hogy ki tudom e deríteni, hogy az inverter hány hertzen dolgozik köszi
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
Évtizedekkel ezelőtt volt számítógépekben analóg tápegység, ma már mindegyikben kapcsolóüzemű van. Nem okoz gondot a nem színuszos inverter. A számítógép tápegységek vígan elmennek 40 - 70 Hz-es hálózati feszültségről, az inverterre rá van írva a kimeneti frekvencia.
Az egyszerű OFF-LINE inverterek a hálózat meglétekor egy relén keresztül a bejövő feszültséget teszik a kimenetre. Az átkapcsoló elektronika a bejövő szinuszjelet PLL segítségével figyeli, hogy kimaradáskor az inverter indítása fázisban legyen a bejövő jellel.
Amiről te írsz, azt itthon szünetmentes tápegységnek nevezik. Inverter alatt a DC/AC konvertereket értik.
Igaz. Ezek valóban szabadonfutóak. A freki mégis jobb, mint a szoc. 49,5Hz körüli...
Hello! Akkor elárulom, hogy anno az éves átlag 49.75Hz volt.
Mert nem akartátok húzni magatok után a az egész világot?
Abból adódott a napi 15' késés az óráknál... Megérte sorozatban gyártani a kvarcoszillátorokat, meghajtókat.
Hello.
Chieftec ctg 500 80 p tápegységben hogy lehet kiiktatni az aktiv pfc nevezetű alkatrészt? Sajnos addig nem tudom használni a szünetmentesemet mert leold.
Ki kell venni a PFC-t működtető FET-et és át kell hidalni az utána következő diódát.
Köszi. Ha csinálok fotókat elnavigálsz mit és hogy kellene kiszerelni és forrasztani?
Egyelőre derítsd fel, hol vannak a tápban.
A fetet nem muszáj kivenni, elég, ha elvágod a drain lábat vagy a fóliát, ami felmegy a tekercs és a dióda közé.. |
Bejelentkezés
Hirdetés |