Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm a válaszokat! Nos végignéztem benne mindent és valóban a mikrokapcsoló lehet a felelős. A telefon, hogy úgy mondjam "makulátlan állapotú". 1989 és kb1993 között volt használva, anya szobájában, ugyanis gáz és taxirendelést vett fel vele komlón, és tényleg ugyancsak külön kérésre lett ilyen és ráadásul piros is.(a másik telefon is piros, csak az a hagyományos CB66?, valahogy '86 körüli.) Aztán pedig lekerült az alagsori fűtött műhelybe, ahol egy szekrényben volt egy szatyorba. Tavaly ősszel került hozzám,(elkunyiztam mamától, meg úgyis mit kezdett volna vele.) Szóval inkább hívás lett vele fogadva, napi 100 körül, ami rendesen kihathatott arra a kapcsolóra... A CB 810 -et a kapcsolási rajzán olvastam, ami a NYÁK alá volt becsúsztatva, középen ez a szöveg áll rajta: "CB810 bekötése: 10-21, 15-13, A-B rövidzár". De, a rajzon fel van tüntetve CB811 (tárcsázós hívómű), CB812 (nyomógombos hívómű), és CB814 (MFC kód), és hozzájuk betűk és számok. Holnap majd felrakom, lehet, hogy valakinek még jól jön egyszer. A spirálzsinórja teljesen ép mindenhol, és szerintem szénmikrofomn van benne.(szerintem) A kapcsolóját majd most hétvégén szétszedem, és megpróbálom megjavítani, ha lehetséges. Most nem tudom milyen, és mekkora áramokat kaphat, mert a modembe van bedugva.
Úgy 30 mA körüli áramot kaphat, és tekintve hogy elég sok induktivitás van benne, a kontaktusok minősége kritikus.
Szia!
A kapcsoló szétszedésénél vigyáz, mert ha olyan van benne mint amire gondolok ( kis kék kocka ), akkor könnyen szétugrik és nem rakod össze soha. Mi úgy csináltuk hogy lepattintva a kapcsoló tetejét, egy kis csavarhúzóval lenyomva tartottuk a kapcsoló lemezkét, majd a felette lévő pici lemez érintkezőt óvatosan felhajtottuk és az érintkező felületeket óvatosan megcsiszoltuk, majd vissza hajtottuk. De a kapcsoló lemezkét végig lenyomva kell tartani, mert könnyen szétugrik. Esetleg ha nem sikerül, szólj és adok másik panelt.
Ha már ezeknél a háromvezetékes típusú telefonoknál tartunk, akkor valaki el tudná nekem magyarázni, hogy a harmadik, azaz a fekete vezetéket mire kötötték rá?-mert a régi házaknál, ahol legalább 25 éve kötötték be ott lehet látni, hogy a póznáról két szigetelt drót fonata megy a házhoz, ahol egy sárgás színű kör alakú dobozban végződik, és onnan pedig már csak egy vezeték megy be a házakba. Akkor olyankor hol van a harmadik vezeték?
SZia! A harmadik pont az opcionális föld. Azért opcionális, mert a telefon maga csak a-b eret sodrott érpárat vagy ikerpvc-t igényelt. Ez a föld alkalmas volt jelzésátvitelre ikerrelé, vagy telefonközpont felé. A régi CB6xx -es telefonok tetején volt erre a célra egy kis opcipnális pöcök a tárcsa felett -oda lehetett beépíteni a föld gombot. Ha normál bekötést szeretnél semmi jelentősége. Ha a hárompólusú régi csatlakozót nézted (telefonrózsa), akkor szimmetrikusan volt az a és a b ág, fölöttük a föld. Régi telefon rajzokon ki kis volt rajzolva.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
Szia! Köszi a választ, ám válaszod kapcsán egy újabb kérdés merült fel bennem,
hogy milyen jelzéseket lehet továbbítani a központ felé? Nekem CB811 em van amin a tárcsa alatt jobb oldalt van ez a gomb.
Vagy pótcsengő (nem szigorúan CB 8xx sorozatra gondolok).
Idézet: „Nekem CB811 em van amin a tárcsa alatt jobb oldalt van ez a gomb.” Melyikre gondolsz (fotó)?
Már semmilyet. Ez a technológia a 80-as években is elavult volt már. Felváltotta a 100ms-os és 600ms-os flash.
Sziasztok!
Be szeretnék kötni egy + telefoncsengőt, a nagymamám szobájába, mert ha Tv-t néz gyakran nem hallja ha hívják. Van egy bontott csengőm, mely tökéletesen megfelelne a célnak. Hogyan kössem be? Ha egyszerűen rákötném, akkor elvileg a tekercs "leszívja a vonalat", tehát foglaltat jelezne. A telefonokban hogy oldották meg azt, hogy csak váltóáram hatására csengessen? Egyébként a mai napig használok egy CB76-os telefont, kifogástalanul. Egyszer kellett megigazítanom a csengőt, és a sercegő szénmikrofont korszerűbbre cseréltem, természetesen a helyére illeszkedik, szintén MM. Lenne még egy kérdésem: Vannak központok, ahol nem működik a sima tárcsázás, hanem csak DTMF-jellel működnek. Érdemes lenne építeni egy kis áramkört, mely megszámlálná a telefon által kiadott tárcsázó impulzusokat, és a számnak megfelelő DTMF hangot "fütyülné" be a központnak. Talán valamilyen PIC-áramkörrel lehetne megoldani. A legjobb lenne a készüléken kívül elhelyezni, hogy több telefonhoz is használható legyen, és ne igényeljen a vonalon kívül más tápfeszültséget. Nincs valakinek ilyen kapcsolása? A válaszokat előre is köszönöm. A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2013
Ilyet nagyon sokat felszereltem. A sorkapocshoz rendesen bekötöd a vonalat.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2013
Idézet: . Már van ilyen. Telefon alközpontnak hívják, csak találnod kell egy régi darabot, amiben benne van a funkció. A melléket pulse módba kell állítani a fővonalat tone módba. „Vannak központok, ahol nem működik a sima tárcsázás, hanem csak DTMF-jellel működnek. Érdemes lenne építeni egy kis áramkört, mely megszámlálná a telefon által kiadott tárcsázó impulzusokat, és a számnak megfelelő DTMF hangot "fütyülné" be a központnak.”
Azért ezzel óvatosan , Volt más is aki ezt gondolta ,de az egyszerűbb alközpontok nem tudják a konverziót, a tone tárcsázást úgy oldják meg hogy átengedik a telefon tone tárcsaimpulzusait, saját maguk ezt nem tudják előállítani.
A pótcsengővel kapcsolatban ,rakj egy régi telefont a szobájába,így sokkal komfortosabb lesz,a központnak meg már mindegy,pótcsengő,vagy pót telefon.
Köszi!
Ilyen csengőm van nekem is, csak valami szögletes tárcsás telefonból szedtem ki sok-sok éve. A kondi mekkora értékű? A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2013
A kondi 1µF-2,2µF ig jó, és 230V-os.
Üdvözlök mindenkit!
Egy előadást szeretnék csinálni a telefonokról, telefonvonalakról, ezért szeretnék megkérni valakit, aki jártas a telefontémában, hogy írjon egy kicsit az ikertelefonokról, központokról, meg a régebbi telefonokról úgy általánosságban, mit érdemes tudni róluk meg ilyesmi. Előre is köszönöm a segítséget!
Szia,
ez valami iskolai/szakkköri előadás lenne? Mekkor terjedelemben gondolkozol? Kellene még több infó hogy célzottan tudjunk segíteni. Mondjuk nagyon kevés időm van, úgyhogy én hosszú értekezést biztosan nem fogok írni. Az is lehet, hogy elkezded írni és a vázlat alapján segítünk kitölteni a hiányzó részeket... Üdv, G.
Azért ez egy meglehetősen nagy szakterület, egy egész szakma, vezetékes hírközlés. Két fő területe a vezetékes átvitel technika, és a kapcsolás technika. Könyvtárnyi irodalommal rendelkezik.
Pontosítani kellene, hogy mit is szeretnél, ahogy Gafly is írta. mert pl. amit szeretnél, az ikerállomás története két szakterület pontos ismeretét igényli.
Szia! Írtam privát üzenetet. Abban az alapok megvannak, a többi már tényleg egy kicsit húzósabb. Mi is 4 évig tanultuk az elméletet.
Udvozlet! (elnezest az ekezetek hianyaert!)
Ez egy iskolai eloadasra keszulne, egy 10-15 oerces eloadast kellene osszehoznom, hogy az elvezheto legyen, es ertheto is legyen mindenki szamara. En arra gondoltam, hogy elkezdenem a telefon feltalasatol, aztan egy ponton mikor mar volt magyar gyartas elkanyarodnek arra. Bemutatnam a hazai keszulekeket, adatokat roluk, egy kicsit beszelnek arrol, hogy hogyan s mnikent jon letre kapcsolat a keszulek es a kozpont kozott, erdekessegek meg satobbi.
Ez a tema, az ikerallomas is erdekelne mert mar amugy is regota foglalkoztat a gondolat, hogy hogy is mukodik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2013
Válaszokat szintén üzenetben elküldtem. Remélem elegendő lesz.
Ha gondolod - persze, de nem akartam mindenkit ezzel terhelni, mivel aránylag terjedelmes volt a válasz..
Mindenkit Udvozlok!
Van egy Matav emblemas telefoncsatlakozom, amiben a bejovo vonalak kozott van egy fekete lapos, kondenzator vagy ellenallas bekotve, es nem tudom hogy ez mire valo. Valaki tudja, mi celt szolgal?
A fekete kis valamire az van irva: PPA-01, es ez elott egy orosz ju beture hasonlito jel van.
Valószínűleg túlfeszültség védő.
Csak azt nem tudom eldönteni, hogy a látásom homályosult-e el ennyire, vagy a kép.
Egy 470k-s ellenállás és egy fejből meg nem mondom dióda van benne.
Üdv!
PPA -nak hívják. Van egy bizonyos értéke amelyet a központba lévő mérőfejjel tudtak mérni . Ha esetleg hibabejelentésed van akkor rámérnek és megállapítható , hogy szakadt e a vonal vagy sem . Ma már enélkül is simán tesztelni tudják szigetelési ellenállást lehet mérni egymáshoz földhöz stb. A szakadást is elvileg megtudja mérni a mérőfej. |
Bejelentkezés
Hirdetés |