Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   456 / 607
(#) t4nt1zjeee válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
köszi szépen... ha pár oldalt visszatekersz láthatod hogy nagyobb trafot linkeltem nemtom már ki volt de azt irták elég lesz nekem az ami oda van linkelve... nézd vissza asszem a 454es oldal környékén van...
(#) kriszti1998sub válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Igen annak a masiknak egy kicsit sook lett volna neki az a 2X30V azert mondtak neked hogy inkabb kissebbet abbol a 2x30VAC-bol egyeniranyitva pufferelve newked elgy olyan 2X45VDC-d lett volna az meg nagyon sok neki ha 6Ohm-os a difuzorod.
(#) t4nt1zjeee válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
jaja! nah ha megjön a trafo meglátjuk milyen lesz...
(#) kriszti1998sub válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Feb 1, 2014 / 1
 
Szerintem a 6Ohm-os difuzorral tokeletes lessz majd es kb.100W-ra szamolj.
(#) havranarpi válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
A Jó öreg RMP 1660-asok?
(#) pont hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Így jobb lenne közösíteni.... Válasz erre:
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) depi52 válasza pont hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Én csak kíváncsiságból kérdem, hogy miért?
(#) kriszti1998sub válasza depi52 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Ezt enis kerdem.
(#) pont válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Csak a szűrés után legyen közösítve, a brumm miatt.
(#) depi52 válasza pont hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Köszönöm a választ!
(#) kriszti1998sub válasza pont hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Az mindegy hogy hol van kozositve mert igyis ugyis kozositve van valamerre.
(#) reloop válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Úgy látszik ezt minden nap be kell linkelnem
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Mondom, be kell tenni a topic fejlécébe és aki meg meri kérdezni az jegelni egy hétre.
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Ne tudd meg, pár évvel ezelőttig magam is mennyit szenvedtem a búgással. Miután értelmeztem Király Tibi írását varázsütésre...
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Ez tetszik (Tuning címszó alatt):
Idézet:
„Az alkalmazott vezetékek lehetőleg vastagok legyenek (hangfal kábel).”

(#) pjg válasza steelbird hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Az sem mindegy milyen vezetékkel csatlakozik a fogyasztásmérő utáni kismegszakítóhoz. Erről volt egy elég tudományos cikk a volt hifi Magazin volt főszerkesztőjének tollából.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 1, 2014 / 1
 
A saját példányom paneljei elkészültek, és ki is próbáltam őket. A panel hűtése ideiglenes, de így is jobb mint az itt látott megoldások többsége.
A panelterv felirataiban volt néhány apró tévedés, de ezeket még ellenőrzéskor észre vettem. A gyártáshoz használható dokumentációban már ezek jók lesznek.
Elsőre indult mindkét csatorna, semmilyen élesztési problémám nem volt. A virtuális GND remekül beáll, problémamentes.
Néha-néha felvillanó CLIP jelzésig vezérelve, 20 perc zenehallgatás után, 12°C hőmérsékletű műhelyben, egy csatornát kivezérelve, a trafó magasabb feszültségéről járatva (AC65,3V üresjárásban), 4 ohmos hangszóróval terhelve, 33°C-ra melegedett a képen látható kis passzív bordácska. Ezt Én kifogástalan eredménynek gondolom. Nem lehet ebből még általános következtetést levonni, mert az IC alatt most nincs csillám, ezért nem is mértem a Félvezető és a borda közti hőkülönbséget.
A kapcsolás kifogástalan, javaslom az építeni vágyók figyelmébe.
A fotók talán kellően beszédesek. Jól látszik az IC-k felfogása, illetve a végleges felfogások számára kihagyott hely, ami szinte bármilyen megfontoláshoz ideális lehet. Ha kell, akkor a diódahíd is hűthető, de az első rövid tesztek ezt nem indokolták, egyáltalán nem melegedtek a próbahangoskodáskor (majd egy műterhelés mondja ki a végső a szót).
Olyan trafót csináltattam, amin mindkét csatornának külön-külön van egy tekercs 8 ohm-hoz, amik meg vannak csapolva a 4 ohm-hoz ideális helyen, tehát egy átkapcsolással a váltás megoldható.
(#) depi52 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Szép darab jól lett kivitelezve csak a panel felíratott alig látni, de összerakáshoz épp megfelel így, és adtál egy jó ötlete műterheléshez egyszerű de nem gondoltam még rá.
Írtad, te csináltad a trafót toroid magot honnan szereztél?
(#) dolargaan válasza depi52 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
csináltatta
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Nobody is perfect - mondaná az angol
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Szia! Nagyon jó! Fog az fűteni, ha meg lesz hajtva! Mehet majd elé terheléshez szorosan méretezett biztosíték. Itt végre gondtalanul kiolvadhat.
(#) reloop válasza depi52 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Csak nem az izzókra gondolsz műterhelés gyanánt? Vészesen alacsony az izzószál hidegellenállása.
(#) depi52 válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
De arra nem tudok más szerepet el képzelni neki most, meg láttam már gyors megoldásként izzót ellenállásként, én sosem kísérleteztem hasonlóval még.
(#) Alkotó válasza depi52 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Nálam az izzótábla alapfelszerelés, sokat használom. Itt most áramkorlátként szerepelt az első indításkor (előtte laborátpról próbáltam ki, de mikor a saját trafójára kötöttem, akkor is megadtam magamnak az esetleges hibázás lehetőségét). Műterhellésnek csak laportápoknál használok izzókat. Erősítő méréshez nem jók, mer hidegen sokkal kisebb az ellenállásuk mint melegen.
(#) depi52 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Értem így már rendben van számomra....akkor mégis valami böszme ellenállást kell szerezni vagy ellenállás huzalt. De ezt inkább már máshol folytassuk, kicsit eltértünk a témától szerintem.
(#) zotya1983 válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
2x4700Uf bőven elég de sosem baj ha több 2x25v ideális váltóban
(#) zotya1983 válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Összekeversz valamit azok Reloop Rp .3Alphák és épp link módban csapatom 1pendriveról :
(#) havranarpi válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 2, 2014 / 1
 
Akkor elnézést
Amennyi látszott belőle én azoknak néztem
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Üdv! megtörtént a tda7294 élesztése 1db 9Vos elemmel hangszoro meg bemenet szol szol csak kicsit torzit de gondolom az elem miatt... Mivel most csináltalm először ilyet örülök hogy szól... jövöhéten jön a toroid azt megy dobozba ha ráérek... mert közbe Gödöllön melozok...
(#) FeketeVipera hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Sziasztok! +/-30 V tápfeszültség és szigorúan 16 Ohmos terhelés mellett elegendő az IC-nek a Pentium 4 hűtőborda?
Következő: »»   456 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem