Fórum témák
» Több friss téma |
visszatettem az eredeti avrt és ha a kristály valamelyik lábához hozzáérek akkor megy, ha elengedem leáll. A kristállyal lesz a baj?
Vagy a kivezeteseken a kondikkal van baj. Pl. szakadt.
Sziasztok!
Linux alatt próbálkoznék. HE kit építése után élesztés win-en, AVRStudio-val, virtual soros porton -> perfekt. Linuxon a következőket látom: Soros próba:
Usb HID:
Lucifer által hivatkozott részt átnéztem, próbáltam mindenfélét. Nemmegy. Win-en továbbra is finom, de nem kívánnék emiatt fenntartani egy win-t. ![]() Nincs tippetek..? Érdeklődőknek kernel konfigot is tudok küldeni, de benne van minden, ami kell...
Nem kell semmi vad dologra gondolni.
Ami itt az oldalon fent van firmware abban a módosított (rossz) device string van. Vagy patcheled az avrdudet, vagy leszeded az obdev.at-ról a forrást és pörgetsz egyet magadnak. HID módban kell tolni. avrdudenak -C stk500v2 -p avrdoper argumentumokat adva. Alapból rootként megy, vagy ha jól emlékszem a /dev/usb/hidraw0-ra kell jogot adni, illetve annó faragtam rá udev szabályt. ![]() ![]() Köszönöm.
Sziasztok!
Rendeltem és megépítettem én is egy ilyen kit-et, és félig-meddig működik is, de mintha valami nem lenne kerek. Ezekkel próbálkozom: AVR Studio 4.17 Build 666 ATtiny45 breadboard-on, kb. 15 cm programozó vezeték HP laptop A programozót CDC módban használom, csak a TARGET-VCC jumper van fenn. Beültetés, forrpontok többször ellenőrizve, minden jónak tűnik. AVR Studio rá tud kapcsolódni STK500 módban. Ha a Main lapon ha ATtiny45-öt választok, majd a Read signature-t nyomkodom, akkor az esetek kb. felében "Sig. matches"-t, másik felében pedig "Sig. does not match"-et kapok, függetlenül az ISP Freq. beállítástól (lementem egészen 1kHz-ig). Ez gondolom rossz jel. A cikkben közölt LED villogatót lefordítottam, és a Program fülre lépve minden esetben helyesen rátölti, a LED-ek villognak, látszólag minden oké. DE: programozás után "ISP Mode Error" hibát kapok (a videóban is látható message box). Ezt leokézom, látszólag nem fáj neki. Ezt többször is eljátszhatom, mindig rendesen felprogramozza (5-6x próbáltam). Ha a Fuses fülre lépek és Read-re nyomok, majd CKDIV8-ból kiveszem a pipát, majd Program, akkor megkapom az "ISP Mode Error" messageboxot és ezt követően bármilyen műveletre ezt kapom. Ez után nem lehet programozni, a Fuse lapon nem működik a Read stb. Eddig két ATTiny45-öt nyírtam ki így, most van benn a harmadik, de a Fuse lapot már hanyagoltam ![]() Mi lehet a gond? Köszi, j
Tehát ha a Fuse lapon Program-ra nyomok, látszólag meghal az ATtiny45, de ha újat rakok be a helyére, az tudom programozni (amíg ki nem nyírom a Fuse lapon, persze ;D).
Ebből - és a Read Signature-nél leírtakból - valami olyasmire következtetek, hogy a kommunikáció valamilyen okból kissé instabil, és a Fuse biteket emiatt rosszul írta be, pl. lockolva a chipet. Ellenben ha ez így van, akkor a programozás miért működik? Köszi, j
Válasz xunil-nak, csak azért itt, hogy egyértelmű legyen.
![]() Linux és Topi AVR programozója. Tapasztalataim alapján tökéletesen funkcionálnak együtt USB módban. A trükk az, hogy az avrdude-ban lévő usb eszközazonosító karaktersort át kell javítani a HE-s kitbe égetett sztringre. Utóbbit pl. az lsusb paranccsal lehet megtudni, az avrdude fordítása pedig probléma mentes a javítás után. Tapasztalataimat Ubuntu 8.10 alatt szereztem. Remélem mások is sikerrel használják, nagyon jó eszköz.
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Elsőre nekem sem ment a programozó készülék Linux alatt. Nálam Debian 5.0 van telepítve. Az AVR Doper a héten érkezett meg és elsőre úgy nézett ki, hogy megy is, azután megérkeztek a AVR-ek is, amikbe programot szerettem volna tenni. A hibajelenség, amit korábban mások is jeleztek az invalid argument nálam is megvolt.
Letöltöttem az avrdude 5.8-as változatát módosítottam a ser_avrdoper.c állományt úgy, hogy az 511-ik sorban az AVR-Doper felirat elé még beszúrtam a Hobbielektronika.hu szöveget. Hogy miért ezt, az a /var/log/messages file-ból derült ki számomra, mert amikor rádugtam az USB-re a programozót, ezt jelezte az azonosító sztring. A avrdude fordítása nem volt több 5 percnél ( 1100MHz AMD Athlon ). Ezt meg érdemes megnézni és hitetlenkedni. Kipróbáltam, működik. Pár kép az építésről
Nekem ment az avr dude újrafordítgatása nélkül is, csak hid módba kell rakni és a következő pociókat használni: avrdude -c stk500v2 -P avrdoper
Mondjuk lehet azért is megy mert nem az itteni hex-et használtam, ha valaki fog még ilyennel bajlódni találtam egy olyan verziót amelyikbe nem nyekereg a win-es avr stúdió se a verziószám miatt, és lin alatt is rögrön működik a fenti beállításokkal.
Sziasztok!
Megépitettem az avr doper programozót, de valamiért nem akarja vinni a linuxom... Ubuntu 9.04 Hid módban :
Hid mód nélkül:
Tegnap elött atmega 8-at probáltma emgirni de 12%-nál kilépett és rc=-1-es hibát dobott ki.... Most néztem meg hogy az összes 10k-s ellenállás helyett 20k került be, szerintetek ez lehet probléma? Fusebitek nem lettek átirva szóval ez nem lehet hiba ok... Válaszokat előre is köszönöm!
HID módban nekem abszolút nem megy, CDC módban meg vagy az AVRdudet kell patchelni, vagy a stock firmwaret kell a doperrre feltölteni. Valaki feltette pár hszel lentebb. Azokat a 20Ks ellenállásokat cseréld ki, mert addig feleslegesen szívsz csak.
Én is vettem egy ilyen programozót, Ubuntu linux alatt használnám, de az első napokban nem ment a programozás csak néha ugrott be többszöri próbálkozásra, az ellenőrzés szinte mindig hibás checksumot írt ki. Kipróbáltam az AVR Studio-val is, ott működött gond nélkül.
Végül kivettem egy prociból (ATtiny45) a CLKDIV8 fuse bitet 8MHz-en hajtva, így rögtön megjavult minden. Ami érdekes még, hogy az AVR Studio érzékeny a programozó kis sebességű módjára (ha a jumpert rövidrezárom), ezzel nem működött, de linuxban szinte mindegy, hogy melyik módban programozom. Szerintem itt van valami probléma, bár sikerült leosztanom egy ATmega88-nak az órajelét 16 kHz-re (128 kHz 8-as osztóval), azt már az AVR Studio sem tudta visszahozni. Kipróbáltam az avrdude fordítását is, kijavítottam és újraforgattam, hogy működjön HID módban is, de a két csatolási módtól független a jelenség, ha nem megy, akkor egyik mód sem jobb a másiknál.
Az AVRdudenak lehet -B argumentummal megadni az SCK órajelét. Ha a doper implementációja követi az STK500-ét, akkor annak működnie kell.
Próbáltam, sajna nem megy. Terminál módban még az oszcillátor órajelét is lehet módosítani, meg plusz várakozási időket adni a programozásnál, de ezek sem változtatnak semmit. Főként az oszcillátor frekvencia változtatása lett volna jó, de hiába csökkentem, nem működik, már a kiolvasásnál is hibázik.
Idézet: „Szerintem itt van valami probléma, bár sikerült leosztanom egy ATmega88-nak az órajelét 16 kHz-re (128 kHz 8-as osztóval), azt már az AVR Studio sem tudta visszahozni.” És az AVR dokumentációjában is benne van, hogy mi a minimum órajel a programozáshoz, mi a minimum EEPROM íráshoz, és mi a minimum a Fuse bitek állításához. Kár volt 16K-ra állítani, mert innentől programozó függetlenül szakadt meg a kapcsolatod az AVR-el. Se dragon, se doper, se stk500, se mkII...
Erre én is rájöttem, de így nem lehet kihasználni a processzor ezen képességét, legfeljebb ha már nem szeretném módosítani a programot rajta.
Én mondjuk a 128kHz-es sebességet akartam beállítani, de véletlenül hagytam benne a CLKDIV8-at. Így viszont már nem merem kipróbálni, mert 1MHz-nél sem működik jól a programozó, hát még 128-nál akkor. Bár az AVR Studio tudta az 1MHz-t is, csak az avrdude problámázott rajta.
Van valaki, akinek működik a programozó linux alatt az avrdude-al úgy, hogy az IC frekvenciája 1MHz-re van leosztva?
Sziasztok! akármelyik chipet irom meg a programozó mindig megirja a chipet de mindegyiknél van egy hiba:
Ez konkrétan mitjelent?
Sziasztok!
Hát mostmár abszolutnemis ír... A fenti új driver lett beleégetve...
Sziasztok!
Közben progbálgattam. Miért van az, ha rádugom a programozot usbre akkor az első chipet 100%-osan megirja (mindegy mekkora a hex fájl), de az utána következőket már nem, 90%-ig jut el, utána egyre kevesebb %-ig, de ha lehuzom és várok kb egy fél órát (ha kevesebbet várok vagy azonnal visszadugom akkor a hibajelenség megismétlődik), akor ujra megirja a chipet ésha minden kezdődne elölről. Ha baund-ot változtatok vagy a -B opciót akkor csak rosszab lesz. Szóval eddig jutottam, valakinek hasonló gondja? (Sudo-val adok neki minde egyes alkalommal root jogot) (hidmodba és nem hidmódba is ugyan ez pepitálva...)
Kipróbáltam a kavkar által feltett hex-et, beégettem egy új atmega8-ba és kicseréltem a programozó prociját vele. Így vissza tudtam hozni azt az attiny45-öt, amit lenyomtam 16 KHz-es órajelre. Valamint így megy az 1 MHz-es órajelnél is a programozás, nem csak 8 MHz-nél linux alatt. Sajna az atmega88-at, amivel szintén történt valami, még nem tudtam így sem visszahozni.
Most azon gondolkodom, hogy egy másik atmega88-at beprogramozok rá, hogy nagyfeszültségű módban írja vissza a rossz IC fuse bitjeit az alapbeállításra. Már csak a programozás lépéseit kellene a dokumentációból kiszedni és megvalósítani.
Helló! Megépítettem az AVR-Doper-t csak van vele egy kis problémám...Mikor csatlakoztatom a PC-hez akkor kiírja , hogy az új hardver telepítve van, használtra kész(valami iesmi) de mikor újra csatlakoztatom kiírja, hogy az usb ezközt nem lehet felismerni. Az egészet ugyanúgy csináltam csak a kristály-nál 30pF kondit használtam és a nyákot kicsit átrajzoltam...Mellékeltem azt az áramkröt ameikröl másoltam (insert) és azt ameiket én csináltam(MY). Mi lehet a baj? Az ATMega8-16PU ba a programot beleégettem egy párhuzamos port alapu programozóval (pár ellenállassal + Vcc-GND-k 5V)mellékeltem azt is (programozo) és a PonyProg-al. Azt írta, hogy sikeresen beleírta az avr_isp.hex file-t ... Válaszotokat előre is megköszönöm!
Most jut eszembe hogy a 3.6v os zennerek hejett 3.3v-os van. Lehet az a bibi? Majd megpróbálok szerezni bele megfelelőt és remélem elindul.
Sziasztok!
Észrevettem, hogyha usb hosszabítóval használom a DOPER-emet akkor nem müködik, nincs elég tápfeszültség, közveteln a gépre dugva működik. Van itthon egy Mobil töltő amiz már nem használunk az öresjárásba 9 voltot ad, azt LM7805-el letudom szabályozni 5V-ra, a kérdés csak az hogy hogyan tudnám megoldani, hogy a töltőről vegye a Programozó a feszültséget, és ne a számitőgépről? Válaszokat előre is köszönöm!
Sziasztok!
Végül USB hubbal megoldódott a problémám! Viszont. A soros porti kommunikáció nem müködik! Ha átrakom hid módba akkor win7 alatt semmi, Linux alatt pedig /dev/-ből eltünik az att. Így nemtudom használni. Nincs valakinek ötlete mitől lehet ez? Üdvözlettel: Maq
Párhuzamos porton programoztam eddig (avrdude -dapa), ami működött is. (Az ATtiny45-ös példákon.)
Próbaként elősször egy led villogtatást próbáltam ATmega8-al is (Bővebben: innen), tehát a programozás többször tesztelve jó volt. Gondoltam, megépítek egy avrdopert. A gond, hogy nem sikerül feléleszteni. -A próbált hex-ek: 3 félét is próbáltam (topi féle, az itt linkelt avr-doper-mega8-12mhz_A.hex, és az eredeti avr-doper-mega8-12mhz.hex) -Fuse bitek: L: FF H: D9 -VCC: 5.7 V -D-: 2.15 V ?? -D+: 0.01 V ?? -zenerek: 3V6
Én a fuse bitekre gyanakszom. Szerintem az L: 3F H: D9 körül lenne jó, de nem vagyok benne biztos.
Sziasztok!
Igazán nem ebbe a topicba való a kérdésem, de nem találtam jobbat... Legtöbb infót itt találtam azzal kapcsolatban, amit kerestem. Szóval én is vettem és megépítettem egy ilyen programozót. Működik is rendesen. Egy ATMEGA88-as uC programozásával teszteltem. A helyes időzítéshez ott a CLKDIV8-at be kellett kapcsolni. Úgyhogy minden flash programozás előtt az osztót kikapcsoltam a végén meg vissza. (Tényleg nincs normális megoldás erre, a problémára???) Kikapcsolásnál egy darabig mindig üzent, hogy nem sikerült rendesen, de azért megcsinálta. Ezt úgy 10-15-ször eljátszottam, miután egyszer a CLKDIV8 visszakapcsolása után a program az AVR-ben nem indult el. Megpróbáltam újra kikapcsolni az osztót, de az sem ment. Azóta a egyáltalán semmit nem tudok sem kiolvasni, sem beírni, a reset sem működik. Másik ATMEGA88-cal próbáltam a KIT-et azzal gond nélkül megy (azon a 8-as osztó ki van kapcsolva). Mit lehet tenni? Külső kristályt tettem rá (16MHz + 2 22pF), de azzal sem indult el.
Üdv!
Hestoreból rendeltem meg a Topi féle programozót, össze is forrasztottam, de nem működik. ![]() Ubuntu 12.04 alól avrdude-al próbáltam egy atmega8-ast égetni. Ugyebár a port, amit használ, az a /dev/ttyACM0. Ez eddig oké, de ez fogad az avrdude futtatásakor:
És ez az output ismétlődik. Viszont amikor a "avrdude: stk500v2_getsync(): timeout communicating with programmer" sor jön, akkor felvillan a led a programozó áramkörön. Mit ilyenkor a teendőm? |
Bejelentkezés
Hirdetés |