Fórum témák
» Több friss téma |
Nagyon szívesen!
Nem tudom, vajon érdemes lenne feltenni ide 1 cikk erejéig? ![]()
Lehetséges, hogy érdemes lenne, csak át kellene alakítani egy kicsit a panelt, hogy a 7805-höz jó legyen, bár ha háttérvilágítás nélküli LCD-vel dolgoznak, akkor jó bele a 78L05 is!
Sziasztok!én megépítettem a saját 6000-ig skálázott fordulatszámmérőmet!Szerencsére működik is, de sajna nem tom hogy hova kell bekötni az autóba(astraf).Örülnék ha valaki tudna nekem egy képet mutatni!(azt se tom hol van benne a megszakító)
A gyújtótrafó test kábelére kell kötni! A gyujtótrafón van három kivezetés, az egyik a 12V bemenet, a középső vastag a nagyfesz kimenet, ami megy a gyújtáselosztóba, és a harmadik meg a testre, és erre kell rákötni a mérő érzékelőjét!
Sziasztok az a bajom hogy a kocsimba betettem 1 fordulatszámmérőt ami gyárilag a gyújtótrafóra volt kötve(1983) na m,ost ez nem lehetséges és a generátorra kötöttem(1997) a fordulatszámmérő kivezetésre csak az a baj hogy alapjáraton 5500 at mutat ami kb ötszöröse a valódi fordulatnak betudnám ezt valamivel szabályozni mondjuk egy ellenállással vagy egy potméterrel,vagy valamivel? előre is köszi!!!!!!!!
Megépítette valaki a témaindító hozzászólásban említett fordulatszámmérőt? Nálam az 5-ös és 3-as karakterek alsó vízszintes szegmense nem jelenik meg, pedig a 0, 2, 6, 8 hibátlan. Mind a négy számjegynél ugyanaz a hiba. Kipróbáltam az RPM és az RPM II kódját is és mindkettőnél ugyanazt tapasztalom. Pedig jó volna a kütyü, a hálózati frekit 3000 +-4 mutatja. Egyébként mindegyik kód egy "bejelentkező animáció"-val indul ( a II-es hibásan), ezek normál fényerővel jelennek meg, majd jön a mérés kb. fél fényesség mellett. Ez volna a kisebbik hiba, csak írná ki rendesen a számokat. Mit szúrtam el?
hi
nem építettem meg, mivel nagyon ""gyérnek"" találtam az elektronikát, (valmai ellenllás a ledek elé, tranzisztor a LED közös kapcsoláshoz), de ha neked nem cseszte el a PIC-et akkor lehet megcvinálom ![]() hányszor próbálkoztál az "égetéssel"? üdv
Hello! Végigolvastam az oldal vendégkönyvét, az egyik problémára -a fényerőre- van megoldás, 4db tranzisztor plusz ellenállás. A szerző szerint direkt ilyen a kapcsolás hogy minél kevesebb alkatrészből legyen összerakva. A második picnél tartok, az elsőt én rontottam el, nem tettem optót a bemenetre méréskor, azonnal kifújt. Kb. ötször égettem be mindkét picbe a programot és mindig ugyanúgy hibás a megjelenítés. Nálam kell hogy legyen valami gond, ahogy olvasom másnál nem volt ilyen hiba. Nagyon megköszönném ha leellenőriznéd, olyan egyszerűnek tűnt a dolog, van is itthon hozzá minden, meg használni is szeretném.
![]()
hi
azt nem akartam mondani, hogy huzalozási hiba, mert ha 0 és 5 nél nem csak, és a többinél igen, akkor az nem lehet. LED kijeléző esetleg? képet rakhatnél fel üdv
Hello! A 3-as és az 5-ös hibásan jelenik meg, mindegy hogy melyik helyiértéken van. Azért nem tudom merre keressem az okát mert pl. a 8-as hibátlan. A mellékelt képen a 3-ast sikerült elcsípnem, olyan mint egy fordított F.
hi
én 99.9% a prgrammal van a hiba! próbáld meg más égetőprogival, mást nem tok mondani sajna ![]() üdv
WinPic-cel próbáltam, Verifying után nincs hibaüzenet, elvileg ez jó kellene hogy legyen. IcProg-gal valamiért nem sikerül már az égetés sem, bár nem hiszem hogy ez annyira érdekes, hisz az előbbi program működik. Azért köszönöm a segítségedet, írtam a szerzőnek is, kíváncsi vagyok mit szól hozzá.
Csodálkozom hogy más nem építette még meg a holmit, annyira ígéretesnek tűnik, meg egyszerűnek.
hi
én is írtam neki még régen, de nem válaszolt! (freemailről) üdv
Akkor zátonyra futott a project. :no:
Talán majd egyszer valaki megépíti és kiderül mi is volt a hiba. Vicsys nem valami cikket említett ezügyben? ![]()
nem ledes, viszont egyszerű...
http://tacho.atw.hu/
Üdv !
Én találtam azon a honlapon egy menüpontot, ahol ott volt a forráskód is. Valami How to works -nek hívja.
Köszönöm, alkalomadtán belevágok majd egy LCD-s verzióba is.
Megnéztem, de csak annyit sikerült kihámoznom hogy a számok megjelenítéséhez a megfelelő mennyiségű szegmens van a kódba írva, ez megerősít abban hogy nálam lehet valami hiba.
Köszönöm!
Meglett a hiba! A kijelzők alatt, a foglalat két lábát ( az E és a D szegmenst ) rövidrezárta egy levágott alkatrészláb. Most már működik helyesen. Köszönöm a tippeket mindenkinek!
Szevasztok.Megépítettem ezt a kapcsolási rajzot (mellékelve).
Ennek a jel pontját hova kell kötni a motoron??? És azt írják a simson.hu.n hogy ha bekapcsolom az áramkört akkor ha világit az első led akkor jó az áramkör???!!! köszi előre is... ![]()
Egy esztergapadhoz szeretnék fordulatszámmérőt készíteni. Találtam egy egyszerű kapcsolást forráskóddal. itt Az érdekelne, hogy 2sc945 tranzisztort milyen könnyebben beszerezhető tranzisztorra tudnám helyettesíteni?
![]()
Köszönöm szépen. Ezekből van is marékszámra, csak nem tudom, hogy milyen jellemző miatt alkalmazta a 2sc945 öt.
Hello Mindenkinek!
Valaki esetleg eltudná magyarázni, hogy ez a program hogyan működik? Kösz. Hello
Hy!
Lenne egy kérdésem...kérlek ne kövezzetek meg ha hülyeség ![]() Van nekem egy Honda Civic (1991 1.5L) fordulatszámmérőm....meglehetne ezt hajtani valahogy??? 3 kivezetése van, és még valami elektronika is van benne....nem lehetne csinálni hozzá egy egyszerű áramkőrt amin mondjuk egy potit tekerek és nő a "fordulatszám"??? ![]() Remélem nem kérdeztem nagy hülyeséget.... ![]() Válaszokat elölre is kössz!
A mandarin oldalán is van ám hozzá némi segítség...
http://www.josepino.com/pic_projects/indexsp.pl?tach_algorithm.jpx
valószínőleg:
1 : +12V 2 : GND, test, negíív pólus 3 : Jelbemenet gyujtótrafóról Neked egy jelgenerátor kell, abból van rengeteg féle...
Kössz!
Esetleg 555-el meg lehetne oldani??? ![]() Keresgéltem kicsit...Szerinted ez megfelel a célnak???: 555-ös kapcsi
Igazán nem tudtam kibogarászni, hogy mennyi lehet a mintavételezési freki
|
Bejelentkezés
Hirdetés |