Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   597 / 1385
(#) Robi85 hozzászólása Jún 2, 2011 /
 
Sziasztok.

Megprobálkozom énis nyák készitéssel. Az lenne a kérdésem, hogy 125 grammnyi vaskloridhoz mennyi vizre van szükségem?
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Ez már talán smd (de még ez sem olyan kicsi)
egy 40 lábú ic foglalat lábai közt lesz egy 28 lábú picecske A szivárványt a rézre a scanner varázsolta rá

img031.jpg
    
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
És itt a film amit a nyomdában csináltak hozzá

img032.jpg
    
(#) storm válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Szépen adagold a vizet, és közbe kevergesd. Ha már az összes vasklorid fel van oldva, akkor jó. Ha túl gyorsan mar önts még hozzá egy kis vizet.
(#) J-O-E válasza sportsboypaper hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Akkor még egyszer leírom!
Kinyomtatod! "zöld vagy fekete, mindegy"
Ráteszed a nyák-ra, a furatokat átfúrod vagy átjelölöd pontozóval.
Ekkor már csak a nyomtatott mintád alapján összevonalazod a furatokat vagy pontokat a nyák-on.
Ezt a lakkfilcel kézzel a nyák-ra rajzolt panelt beleteszed a maratóba TN150.
Pár perc után kész a panel, lemosod hígítóval a felesleges lakkfilcet a panelról, és beforrasztod az alkatrészeket és kész!
Természetesen menet közben és a végén is alaposan ellenőrizd nincs-e zárlat vagy elkötési hiba!
Ez a legegyszerűbb módszer az ilyen egyszerű paneleknél.

- Ha vasalni akarod akkor használj műnyomót mivel erről könnyén átvasalod a nyákra a lézerprinter nyomatát!

- Ha fotó technikával akarod akkor írásvetítő fóliára nyomtasd vagy egyéb fényáteresztő hordozóra, hogy le tudd világítani. Fényérzékenyített gyári panel-re vagy pozitiv 20-al lefújt panelre a nyákrajzot.

- A nyák rajzot egy Sprint Layout 5 nevű nyáktervezővel tudod megnyitni amihez a .LAY formátumú nyáktervet a cikk irója mellékelte is. A programban a nyomtatási opciónál kell beállítani az elrendezést stb.-stb. és így lesz fekete nyomatod nem pedig zöld és egyéb színű előnézeti kópiád!

De mindezt ha visszaolvasnál megtudtad volna mert többször is le van írva mint ahogy azt már írtam.
(#) Robi85 válasza storm hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Köszi. Szerintem elrontottam az oldatot mert tul sok lett a víz. Öntöttem ki belőle és adtam hozzá egy kis hidrogénperoxidot, aztán már leis marta a nyákot. Nem lett valami tökéletes de ez az első amit magam csináltam és sikerült.
(#) storm válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Első munkának tökéletes.
(#) Robi85 válasza storm hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Köszönöm.
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Jó lett kakukk !
(#) sportsboypaper válasza J-O-E hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
nem akartam, hogy ismetlesekbe bocsatkozz, de ez valoban egyszerübb.
(#) janikukac hozzászólása Jún 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Valaki készített már Plastik 70 red-del vagy TN 180-al nyákot?

Tapasztalatokat, és képeket várok !!!
(#) J-O-E válasza janikukac hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Kereső:TN 180- Azaz védőlakk
Vannak képek is.
A Plastik 70 színtelen kicsit ragacs felületet ad, még ha sokáig szárad akkor is.
(#) janikukac válasza J-O-E hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Ezt már átnéztem. Durva két kép van.
(#) J-O-E válasza janikukac hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
A TN180 nem túl szép, olyan mint a képen, nem lehet egyenletesen felvinni, és méregzöld árnyalataiban játszik és ha útólag forrasztod még csúnyább.
(#) janikukac válasza J-O-E hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Sokan ezt írják. Akkor inkább a Plastik 70-et válasszam?

Valaki adjon róla képeket, itt HE-n nincs. :S
(#) karaszbandi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Én színtelen Plastik 70-et használok. Semmi bajom vele. Fújás előtt alkoholban lemosom a panelt és utána fújom. Száradás után semmi ragacs.
(#) janikukac válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Én pirosat akarok, ha van. Akkor jó cucc? Lehet forrasztani is?
(#) J-O-E válasza janikukac hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
A gugli a barátunk, rengeteg kép van róla fent,
találatok.
Kicsit szedi a szöszt, mert ragacsos felületet ad.
(#) janikukac válasza J-O-E hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Jaja, de ez nem a piros.

Azért , köszike !
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
A két kép, amit Joe berakott azon éppen, hogy piros van! :yes:
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Akkor viszont nem sokat szinez.

Valamit ki fogok most már tuti próbálni.
(#) gulasoft válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Vaskloridhoz hidrogénperoxidot? Mondjuk ilyet sem hallottam még.
(#) oxygen válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Szia

Nos, kipróbáltam az ón(II)-kloridot, semmi eredmény, itt-ott foltokban kivált a réz, gondolom ahol volt ón, de gyakorlatilag használhatatlan az eljárás.
(#) gulasoft hozzászólása Jún 3, 2011 /
 
Megyek a vegyszerboltba, beszerzem a furatgalvánhoz a dolgokat. Azt még valaki elmondhatná a nyákgyárak miért használnak palládiumot, a háziba miért jó az ezüstnitrát, miért nem jó bele a sima rézpor? Mit tud az esütnitrát a rézporhoz képest azon kívül, hogy irtóra összefogja az ember kezét?
(#) gulasoft válasza oxygen hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Fene megeszi, van belőle egy kiló. Akkor kimerült ónfürdőhöz még jó lesz, de mivel 1-2 gramm kell bele, ez a kiló 10000 évig elég. Mindegy majd végrendelkezem: fiamra hagyom örökül egy kiló minusz 20gramm ónII kloridomat, lányomra hagyom 1 kiló minusz 20 gramm rézporomat.....
(#) gulasoft válasza oxygen hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
a rézszulfát 5g/l az nem elírás?
(#) Bari- válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Egy 10-20dkg-ot átveszek tőled az ónIIkloridból, a fóliával együtt el is tudod majd küldeni, az árát meg megírod és utalom.

Bari
(#) oxygen válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Nem, valóban ennyi kell, egyébként a sima mezőgazdasági is jó, nem kell a nagytisztaságú.
(#) Antal Miklós válasza tomika7 hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Szia tomika7, én egy Lervita gyártmányút építettem át (Lidl). Néhány fényképet csatoltam. Készítettem hozzá mind két oldalra egy kis asztalt, hogy a nagyobb nyák-ok 160x120 se essen le.
A felső elmozduló hengernek ki kell reszelni az elmozdulásához szükséges U alakú vájatot és egy gyengébb rugót kell használni.
A henger elmozdulásának érzékelésére min a két végéhez elhelyeztem egy-egy mikrokapcsolót, és így ha kell az 1mm vastag nyákot is üzembiztosan "vasalja". E lamináló motorja egy elforduló kereten van elhelyezve a kétféle sebesség miatt, ezt a lassabb állásban rögzíteni kell, és a kétirányú motor így már tökéletesen tudja forgatni a két hengert. Mivel a Lervita lamináló oldal tartója müanyag, ez sajnos a hőre el tud vetemedni, érdemes ezek párhuzamosságát rögziteni, és alul és felül egymáshoz rögziteni.
Attila86 köszi a segítséged
(#) J-O-E válasza sportsboypaper hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Így megkésve volt időm megcsinálni a vasaláshoz vagy kézzel rajzoláshoz, a Dimmer-hez a PDF-et csak nyomtat és használ.
Következő: »»   597 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem