Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   101 / 582
(#) lukovicsek válasza Josi777 hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Ebben a motorban nincs szénkefe mert olyan mint egy dinamó ,egy mágnes a forgó része, és szerintem irányváltó relle sincs a panelen.Üdv
Laci!
(#) zoz11 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Hello
Azoknak a motoroknak igen érdekes vezérlésük van, 3 vagy 6 fázisú. Én először is az nézném meg hogy nincs e kiöntve az elektronika műgyantával, mert ha ki van akkor azt elég húzós mutatvány onnét kibontani.
Ezt a jelenséget HALL IC probléma is szokta csinálni az-az egyszerűbb. Kideríteni csak szkóppal lehet.
A másik probléma, 6 vagy 12db FET van az elektronikán, ezekhez tartozik meghajtó IC, és van amikor az egyik felmondja a szolgálatot. Magas fordulatnál nincs vele gond, mivel ott szinte észre se venni hogy esetleg 2fázisról meg a motor.
Ennek a kiderítéséhez is kellene szkóp, legalább 2csatornás, de ha négy van az lenne a legjobb.

Üdv: Zoltán
(#) lukovicsek válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
A panel bevan öntve méghozzá két oldalról, na de én már ezen tul vagyok kiszedtem a panelt és lebontottam róla . Van benne egy nagy kocka melyen egy hűtőrács van, attól kapja a motor az tápot mintha több vezérlő lenne egy tokkal, nem tudom ehez jár e még triak a motorhoz egy hütőbordás van rajta de nem BTB vagy ilyesmi és a sközépső lábáról mutat értéket a szélsőkre. A motor 3 vezetéken kapja a tápot és vagy 5 megy a tacho generátorhoz.

Laci
(#) zoz11 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Hello
Akkor az a nagyobbik gond, akkor annak egybe van integrálva az egész teljesítmény meghajtó rész, meg minden.
Akkor az kompletten csere ha úgy van. De akkor is előtte rákellene mérni a 3fázisra, alacsony fordulatnál, hogy nincs e valami furcsaság benne.
Azokon a motorokon, nem tacho generátor van hanem, vagy Hall IC-k, vagy pedig forgás szög jeladó.
Ezeknek a jelét is érdemes leellenőrizni.

Üdv: Zoltán
(#) krivacska válasza Josi777 hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Köszönöm Josi777 a segítséget.Több szerelőt is felhívtam és min 30 ezret mondtak a javítására.Ezért vettem már egy AEG Levamat mosógépet.3 napig nem mosott az asszony és muszály 6 gyereknél a mosógép.Remélem nagyobb szerencsém lesz mint a Matsuival.
(#) lukovicsek válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Ugy látom csak érintkezés hiba lehetett mert már működik és remélem fog is. Hát elég bonyolult ez a rendszer na meg szkópom sincs, kösz a válaszokat legalább már ennek is ismerem az alap működését.
ÜdvV. Laci!
(#) imikee10 válasza lanti hozzászólására (») Jún 18, 2011 / 1
 
Üdv!
A töltetet úgy érzékeli, hogy van a kasztni és a motor közé egy csúszka betéve ami a jeladója. (mint pl a xenonoknál a dőlés beállító érzékelője).
Le kell venni a gép elejét és jobb alul van. Ezek már nem zsanéros gépek!

Imi
(#) Jasson válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Köszönöm Zolika60 !
Valóban ez volt a probléma és sikerült elhárítani.
Szia !
(#) Jasson válasza Josi777 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Szia ! Neked is köszönöm, ez volt a probléma és megoldódott. Köszi !
(#) lanti válasza imikee10 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Köszönöm megnézem mit tudok tenni vele ! Még annyi kérdés hogy elég messziről hoztam a gépet kb 900 km lehetséges-hogy a dob mozgásától nyekkent meg ez az egység ? Tulajdonképpen logikus lenne mert nem volt rögzítve a dob.... de hátha!
(#) imikee10 válasza lanti hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Inkább csak leesett. Ezeknél sűrűn előfordul az, hogy saját magától lepattan mert kikopik a faudi fej vagy csak szimplán a mozgatástól pl hirtelen arrébb " dobástól".

Imi
(#) sboy válasza Josi777 hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Hali! Bocsi a késői válaszért, de csak most sikerült gépközelbe kerüljek. Igen, egyenként le lett tesztelve. A szénkefék és a vezetékek is át lettek nézve, az is ok. Azért köszönöm a segítséget.
(#) Gubó hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Whirlpool 5109-1000 mosógép kapcsolási rajzára lenne szűkségem. A gép digit programkapcsolós. A száma: EC 4774 03E 461973080332.
Nagyon megköszönném a rajzot, mert egy elektronikus
programpanelt szeretnék kiváltani ezzel az átalakítással.
(#) zolika60 válasza Gubó hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Szerintem rajzot ne várj. Titkosabb mint egy NASA fejlesztés. :yes:
(#) mezei dávid hozzászólása Jún 25, 2011 /
 
Üdv a mestereknek!
segítséget kérek .
van egy FAGOR innova AUTOMATA MOSÓGÉPEM.
program kapcsoló lehetséges hiba, mert bekapcsolom
lede világit a szivattyumotor indul és kész nem tud többet
FG 2002
LB6W112A1
6K 1050/40LAF
SIN DISPLAY
AZ LENNE A KÉRÉSEM volna lehetőség javitani,ÁTALAKITANI HÁROM KAPCSOLOSRA LEHETSÉGES-E
vagy ha van valakinek használható
adnék érte egy műhold beltéri egységet
AASPRO/
TISZTELETTEL:
DÁVID
(#) balidede hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Tönkre a ledek öszsze vissza vilognak néha igy: http://www.youtube.com/watch?v=r-OjO22fvlI
néha meg az öszes az egész soron de kapcsolási rajz nélkül nem merem szét szedni
(#) kokozo válasza balidede hozzászólására (») Jún 26, 2011 / 1
 
Szia! lehet hogy csak beázott a kapcsolópanel.. De mellékelem a service manualt.
(#) Marko Ramiusz válasza balidede hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Szia! Fantasztikus a helyesírásod a címben és a hozzászólásodban is. Csodálkozhatsz, hogy valaki egyáltalán megértette és megtisztelt a válaszával! Sajnos Én nem tudok segíteni. Üdv.: Yoe
(#) Busz hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
A mosógépem (Fagor FE-416) mostanság szintese soha nem mossa bele a dobba az öblítőszert.

Átálítottam a mosószeradagoló fölötti kis "szelepnek" az utánállítóját, így az öblítőt beengedi se semmi mást nem.
Igaz így a mosószert majd mosás kezdetekor nekem kell a dobba adagolni de ez nem baj, a lényeg az hogy az öblítőt mostmár beveszi a gép.


De a mosószeradagolóból jön ki egy cső ami be van kötve a dob hátuljába. Ennek a csőnek mi lenne a szerepe???

Szóval elméletileg... kompromisszumokkal megoldottam hogy az öblítőszert bevegye. De a fő kérdésem az lenne hogy az a cső ami a mosószeradagoló doboztól a dob hátuljába megy az miért van ott??
A víz közvetlen a dobba tud folyni a mosószeradagoló alatti vastag csövön át, a hálózati netápvíznek is külön csöve van tehát van 3 cső a mosószeradagolón. A 3. cső az mire szolgálna??
Nomeg lesz-e belőle probléma hogy én azt az utánállítót átállítottam?? Azonkívül hogy a mosószert nem veszi be automatán??

Ja és néha elfelejt centrifugálni. Nem mindig csak néha. De ha odatekerem a programkapcsolót akkor megcsinálja.

Amúgy kb már több mint 10 éves a Fagor FE-416 mosógépem és még nem romlott el rajta semmi pedig általában kétnaponta lemegy két adag full töltet benne. SZerencsém volt ezzel a géppel szerintem! Ja és NO ELEKTRONIKA benne!
(#) zoz11 válasza Busz hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Hello
Azon a csövön keresztül kap az üst levegőt, ha az nem lenne, akkor elég körülményesen tudna csak lefolyni a víz, hiába van rajta olyan vastag cső.

Nem megfelelő víznyomás miatt is csinálhat ilyet, hogy nem mossa rendesen bele a dolgokat, lehet, hogy épen a mágnes szelep szűrője tele van kosszal.
Vagy pedig el van vízkövesedve a mosószer tartó járatai.

Centrifuga kérdése, akkor szokott ilyesmit csinálni, mikor fárad a motornak a kondenzátora, érdemes cserélni nem nagy összeg.

Üdv: Zoltán
(#) Busz válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Köszi a válaszod!

Azt hittem az a cső valami töltőcső hogy azon keresztül is mehet be víz a dob mögé.

De akkor ezekszerint levegőztető. De túlfolyó nem tudom miért nincs rajta mint a régi energomatokon, egyszer nem zárt el a mágnesszelep.
Mire észrevettem, fürdőszoba tele vízzel, mosógép ajtaja majdnem lerobbant, víz spriccelt az ajtó körül kifele a szembefalra, a kifolyócsövön is folyt egy kicsit a víz, a mosószeradagolón is ömlött kifele. Csoda hogy nem csapta le a kismegszakítót vagy nem szakadt le az ajtó.

Tehát a szűrője nem lehet eldugulva mert nincs szűrő abszolúte a vízbeengedő szelep előtt és a csövön sincs szűrő sehol sem, a lúgszivattyúnak sincs szűrője.
A szelepet kifújtam szájjal, volt benne pár apró fémdarab!!! majd utánna azóta is működik.
Amúgy ez a fagor egy alsókategória lenne, azért is írtam hogy milyen csoda hogy a mai napig működik.
A mosószertartót már kimostam, átvízkőtelenítettem amennyire lehetett de sajnos nagyon kotyogós benne az a szelep amit a programkapcsoló mozgat.
A motor kondenzátor meg tudi lyet okozni hogy teljesen kimarad a centrifugálás rész a programból? Akkor ha csak és kizárólag odatekerem akkor miért csinálja meg ha kondenzátoros? Okozhatja ezt a hibát még a programkapcsoló is vagy csak és kizárólag a kondi? Az a baj hogy nagyon öreg a gép, itt már bármi okozhat bármit.
(#) stenglt hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
Szervusztok !

Segítsetek, összetalálkoztam egy Indesit WITE 87 - es mosógéppel. Bekapcsolás után a kijelzője folyamatosan villog és nehezen reagál a gombokra. Indulás után amikor a motor forog elhalványul a villogó kijelző. Az áramfelvétele a motor forgásakor kb. 1 amperral emelkedik.
A programot egyébként végig csinálja és nem ad hibaüzenetet.

Üdv.
(#) ati_81 válasza stenglt hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szia!

Ami ilyennel találkoztam eddig azon minidig egy 10v 680uf-os kondenzátort kellett cserélni a vezérlésen!
Sok sikert!
(#) zoz11 válasza Busz hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Hello
Igazából okozhatja programkapcsoló hiba is, de az a ritkábbik eset.
Nem egy felsőkategóriás gép, de amire kell arra jó…
Üdv: Zoltán
(#) mezei dávid válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
szia ! azt szeretném kérdezni tőled mivel neked is fagor mosógéped van ,hogy láttad már kiszedve a motort ha igen kérlek válaszolj
davi
(#) zoz11 válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Hello
Hát nekem nem fagor mosógépem van…
Én csak javítom őket...
Melyiknek a motorjára vagy kíváncsi? Amibe kefés van, vagy amelyikbe még mezei aszinkronmotor van?
Üdv: Zoltán
(#) mezei dávid hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Szia!
köszi a választ.
a kefés motor érdekelne,hogyan kapcsoljam rá az indito
kondenzátort.
kivettem a motort és a teng végén lévő kis tekercs levan égve.gondoltam ez csak valami ford sz jelző lehet
amitől még indulnia kellene, üdv
davi
(#) brigadir hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Helló Mindenkinek!
Whirlpool AWZ410-1000-es mósógépem a következő hibát produkálja: a motor kivételével minden működik, tehát fűt,szivattyúz. De sem normál ,sem centrifuga üzemben nem forog a motor.
A jelenség mosás közben kezdődött, és le is ment a program.Csak a ruhák kivételénél derűlt ki hogy már centrifugázni nem sikerűlt neki. A burkolatot levéve rendellenes hangot, motor melegedést-és szorulást,égett szagot nem tapasztalni!
Várom mielőbbi segítő hozzászólásaitokat.
Üdv Brigadir
(#) Msr007 hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Elin WM 37 AAA 1600 centr. fordulatos mosógép leveri az automatát, átnézve a vezérelt elektromechanikus egységeket azok hibátlannak tűnnek. A Minisel panel főmotort vezérlő erősáramú részén zárlatos a KBU 8M egyenirányító híd, ill. valószínűleg tönkrement a rajta áthaladó zárlati áram miatt egy BT 139 800G triak is.
Van esély arra, hogy az elektronika ezen 2 alkatrész cseréje után jó lesz, azaz a panel többi része nem sérült ?
A hiba "spontán" keletkezett, vagy szereljem szét a ránézésre és műszerrel mérve is hibátlannak tűnő főmotort - és esetleges állórész tekercs hiba után kutassak ?
Üdv Msr007
(#) ezermester1 válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Helló!
Kefés motorhoz nem kell indító kondenzátor. A tengely végén lévő kis tekercs a tachogenerátor. Kefés motoroknál a fordulat visszacsatolásához kell. Ha ez nem működik a motor a maximumot fordulja.
Következő: »»   101 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem