Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   42 / 98
(#) MolnarG válasza krustykrab hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Esetleg ha tennél fel képet róla nem kellene találgatásokba bocsátkozni, ha egy kondi elfüstöl akkor egyértelműen látszik. Mellesleg én még nem láttam olyan multimétert, amely 200µF-nál nagyobb kapacitást is tudna mérni.
(#) hozzászólása Jún 22, 2011 /
 
Sziasztok!

A csatolt képen egy MM kondi látható. Az lenne a kérdésem, hogy miként kell polaritáshelyesen bekötni?
A három külső forrfül azonos potenciálon van (ez alkotja az egyik fegyverzet kivezetését), míg a kicsit beljebb lévő (alul középen) forrfül a másik kivezetés.
Nagyon hálás lennék, ha meg tudnátok mondani, hogy akkor most melyik a melyik!
(#) yagi válasza hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Régen használtam ilyen kondikat, és ha jól emlékszem akkor a belső egyedülálló a pozitív, a másik három a negatív.
(#) válasza yagi hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Köszönöm szépen, jó gyors voltál!
(#) ujfalusi válasza hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
A pozitiv pirossal van jelölve.
(#) válasza ujfalusi hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Szintén nagyon köszönöm a választ! Sajnos ezen a kondin semmiféle, polaritásra utaló jelölés nincsen - viszont a szintén cserére szoruló szomszédja, ami ugyanilyen ,,tokozású", és ugyanígy zárlatos volt, már rendelkezik a kis piros pöttyel a megfelelő lábnál. Így amikor azt is kiforrasztottam, már tudtam, hogy a másik kolléga is jól mondta a pozitív láb helyzetét.
(Tudom, visszakövethető lett volna a kapcsolás alapján is, de nincs hozzá rajzom, visszafejteni pedig csak emiatt fölöslegesnek ítéltetett).
(#) csani hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem.az érdekelne hogy hogyan tudnám hallható, vagy látható módon kimutatni, azt hogy megváltozik egy kondenzátor kapacitása? Pl. Kondenzátorként működhet 2 kerítés is ugye? és pl. ha besétál oda valaki akkor megváltozik a kapacitás. Ezt szeretném valamilyen formába meghallani, vagy meglátni.
(#) marone hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Helló !
Szeretnék építeni egy kondenzátor formázó kis kütyüt. Egy kisebb trafó, a szekundere meg mondjuk 50-100-150-200-250 voltonként megcsapolva.
Az lenne a kérdés hogy mekkora áram folyik a trafó vezetékén ?
Szóval mekkora áramra kellene méretezni , hogy a kondenzátor töltésénél ne melegedjen.
Kösz !
(#) kadarist válasza marone hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
És mire lenne jó ez a kütyü? Minek kell formázógépet csinálni elkóhoz?
(#) marone válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Hát mert már régen üzemelt utoljára.
(#) kadarist válasza marone hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Marhaság. Egy 350-400V-os kondenzátort tölts fel egy pár kiloohmos 5W-os ellenálláson keresztül 1-200V-ra és készen is van a formázód. Kisebb feszültségűhöz értelemszerűen kisebb feszültséget használj, de kisebb feszültségen persze lassabb lesz a töltési idő. Párszor kisütöd-feltöltöd és már használható is a régi kondi.
(#) marone válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Szóval akkor a voltokkal nem kell edzeni ?
Csak a kapacitásra kell gyúrni ?
Mert 18 volttal már feltöltöttem őket sokszor, percekig rajt voltak.
Az akkor elég jó úgy ?
(#) kadarist válasza marone hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Csak ismételni tudom magam: Egy 350-400V-os kondenzátort tölts fel egy pár kiloohmos 5W-os ellenálláson keresztül 1-200V-ra és készen is van a formázód. Nem kell percekig rajta tartani, csak tölteni-sütni...
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Lehet, hogy nem volt érthető, ez a 350-400V-os kondi jelen esetben a formázandó alany.
(#) marone válasza kadarist hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Kösz !
(#) marone válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Most már van rajtuk kisütőellenállás.
Na mindegy, majd rajtahagyom a töltőn sokáig.
(#) marone válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
És hány év használaton kívüli kondi az amit már formázni kell ?
Vagy ez gyártófüggő ?
(#) kadarist hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Na most itt az lenne a lényeg, hogy áramkorláttal töltsük fel azt a nyomorult kondit. Ha ezek után még jó lesz, akkor be lehet építeni. A többit meg majd az áramkörben megkapja, ha igényli.
(#) mezei dávid hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
sziasztok!
segítsetek egy laikusnak
egy fagor mosógép kondenzátorát mármint
az indito kondenzátort hogyan tudnám ellenőrizni ,hogy jó vagy rossz.
van egy ohm mérő műszerem.
vagy amotort leellenőrizni.
tisztelettel dávid
(#) Bassmester válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Rákötöd az Ohm-mérőt a kisütött kondi kivezetéseire és ha jó, akkor mutatni fog valamennyit egy pillanatra majd beáll nullára.
Ohm mérővel csak a zárlatot és a szakadást tudod kizárni. Ha az érték pontosságát is akarod mérni, ahhoz C-mérő kell, vagy olyan multiméter ami tudja ezt is.
(#) otto54 válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Hello!

Amennyiben van 12V vagy 24V váltó feszültséged,akkor kösd a kondenzátort rá és közben mérd meg az átfolyó áramot.
Képletből visszaszámolva megkapod a "C" értékét.
példaként:
12V 50Hz-el mérve 4µF-os kondenzátoron 15mA váltó áram folyik át.
A 2µF-os kondenzátoron pl. 7,54mA váltó áram folyik át.
Természetesen 230V-on is el lehetne végezni a mérést,de életvédelmi okokból célszerű a "törpefeszültség" alkalmazása.
Amennyiben megmérted a kondenzátoron átfolyó áramot és természetesen a pontosság miatt a kapcsain lévő feszültséget is,akkor szívesen kiszámolom Neked a kondenzátor értékét.

Üdv.
Ottó
(#) Pode30 hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
Hello!

Lenne egy Radeon 9250-es VGA kártyám és pár kondi púpos. Az egyiknél barnás folt is látszik.
Mindegyik ugyanolyan:
820µF és 6,3V Chemi-Con KZG

Nem volt 820µF ezért nagyobbat adtak
1000µF 6,3V Samwha RD

Az lenne a kérdésem hogy jó lesz-e ez a samwha, mert amikor még vettem nem tudtam hogy létezik olyan hogy low esr kondi és nem láttam sehol se hogy a samwha az lenne.
(#) mugab válasza Pode30 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Ha már így alakult kipróbálhatod, de ha annyira melegszik hogy nem tudod megfogni akkor ne remélj túl hosszú élettartamot....
(#) Bassmester válasza Pode30 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
A Nippon KZG-k helyett ne használd a Shamwa RD-ket.
Tudom ajánlani helyettük a Hitano EXR kondikat, melyek itt-ott talán beszerezhetők.
(#) Pode30 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Köszönöm a tanácsot, majd hétfőn utánajárok hogy hol lehet ilyen kondit venni.

Az egyik üzlet honlapján árulnak JAMICON és CAPXON kondikat. Ezek megfelelőek ha nincs más?
(#) Bassmester válasza Pode30 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Nem tudsz valami régi rossz alaplapból bontani? Azokban akadnak ilyenek...
A lomex-nél van Yageo 820u/10V direkt alaplapi elkó 20Ft-ért,
Szerintem az lenne a legjobb a VGA kariba.
(#) Pode30 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
A bontás eszembe se jutott, még eddig nem találtam megfellőt de még keresgélek egy kicsit. Sajnos nem tudok venni a lomex-től mert Vajdasági vagyok. Tudnál még mondani pár gyártót akik megbizható kondikat csinálnak és hogy tőlük melyek a megfelelő szériák? Meg még arra lennék kiváncsi mekkora a legnagyobb kondi amit belerakhatok.
(#) muranyia hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Ez az első kérdésem itt, úgyhogy mindenkit nagy tisztelettel üdvözlök!
Egy kényes MOTU külső hangkártyában kell puffereket cserélnem, mert a benne levő Meritek 4700/10-esek közül az egyik púpos és a cucc folyton lefagy. Azt írják egyesek, hogy a tápja rosszul van méretezve, úgyhogy próbálok fölé lőni a kondikkal.
A kérdésem az lenne, hogy ezek közül melyiket tartjátok a legjobb választásnak:
1.: Samwha 6800/63 új
2.: ROE 4700/25 használt
3.: ROE 4700/16 új, bár a 'W-Germany' jelölés alapján nem mai gyártmány

Minden tanácsot előre is köszönök, ha megmondjátok hogyan mérjek rájuk az is segítség!

102_8891.JPG
    
(#) MolnarG válasza muranyia hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Én ezek közül egyiket sem tenném be, ha púposodnak a kondik annak meg van az oka, ha most beteszel egy nagyobb feszültség tűrésűt lehet, hogy még nagyobb bajt csinál. Én max. 16 V-osat tennék a helyére, és inkább a panelről leszedett kondival megegyező méretű kondit vennék hozzá, nem pedig olyat, amit éppen találok a fiókba.
(#) muranyia válasza MolnarG hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Köszönöm a tanácsot!
Ezek nem a fiókban voltak, az újakat most vettem, a régi ROE meg el volt rakva mint viszonylag becses darab.
De én is hasonló következtetésekre jutottam, meg a nagyon nagydarab be se fér a dobozba, úgyhogy 4700/25 ment most bele, kipróbálom, figyelgetem, ha stabil a gép akkor marad, ha nem, megy bele a kis 4700/16.
Az a baj hogy a boltokban nem egyszerű jó minőségű és éppen megfelelő kondikat találni, a rendelés meg nekem aktuálisan kicsit drága.
Következő: »»   42 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem