Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   614 / 1385
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Mosószóda nem, csak NaOH.
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Aha. Akkor még számolj plusz 400Ft-ot. Hú de nagy összeg.
(#) pcroland válasza janikukac hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
veccer kell a gyári fényérzékeny nyákra is...
Laminátor=5000Ft+2 db nyák=1500Ft+2 db A4-es dry fólia=200=6700
2 db fényérzékenyített nyák 6000Ft. Na?
(#) sprofan válasza pcroland hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Honnan veszitek ezt a 6000Ft-os árat 2db-ra?
1800Ft-ból megvan az A4-es gyári fényérzékenyített. Lehet így sem éri meg, de nem mindegy plusz-minusz 2400Ft

Bővebben: Link ez 2x pont A4
(#) janikukac válasza sprofan hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Nem, azért ez nincs messze se A4, pont ekkorát vettem, de azért ez se kicsi.
(#) sprofan válasza janikukac hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
A4 papír méret: 200x300, na már most ez 200x150, ebből kettő egymás mellé pont 200x300, de lehet nem tudok összeadni...
(#) janikukac válasza sprofan hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Úgy igaz
(#) storm válasza sprofan hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Pontosan 210mm X 297mm
(#) pcroland válasza janikukac hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Az a lényeg, hogy a dry-al jobban járok ár szempontjából OFF
(#) Ricsi89 válasza sprofan hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Azért megnézném, hogy erre hogyan csinálsz meg egy A4-es méretű áramkört. Felét ide, felét oda, majd összehuzalozod a két nyákot?
(#) ODU válasza pcroland hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
[OFF]Én is vettem pont ugyan ilyen NYÁK-ot ugyan itt, de még nem próbáltam ki. Annyi hogy ez bakelit alapú és elég vastag. Nekem annyira nem jön be. Az FR4-es sokkal jobb szerintem. Én az elejétől kezdve gyönyörűen egyenletesen le tudtam fújni minden NYÁK-ot p20-al.
(#) pcroland válasza ODU hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Mire írod, hogy ugyanitt? Az FR4-es nyák vékonyabb? Mennyi egy A4-es FR4 nyák? Mi a különbség egy FR4-es és egy sima nyák megcsiszolt rézfelülete között?
(#) ODU válasza pcroland hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Egyszer vásároltam az árwill-be. Van az FR4-es ből (üvegszál+műgyanta) is van vastagabb de az sokkal masszívabb. Ez csak a hordozó felületet jelenti hogy bakelit vagy üvegszálas műgyanta. A réz felületében nincs különbség. Az árat meg nézd meg az oldalon. Azt tudom hogy nagyon sok a posta...
(#) janikukac válasza ODU hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
FR4 nagyon drága, de annyira masszív, hogy csak na. Én ha bakelitet vágtam, mindig pórul is jártam. (még rímel is)
Most vettem egy 200*150-es bakelites panelt. Én vidias lappal vágom a panelokat, és szépen le lehet vágni.
(#) pcroland válasza ODU hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Akkor végül is mindegy, hogy milyet veszek, nem? Az a lényeg, hogy ne törjem el a nyákot. Az Árwill-ba drága a nyák is. Én a lomexba veszem.

Szerk.: levilágítottam a nyákot (30mp) és most hívom elő. A repedések egyből lejöttek a többi pedig alig akar...
(#) storm válasza pcroland hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Az FR4-es az üvegszállal erősített epoxi alapú lemez, és erre visznek fel kb. 35mikron vastag rézréteget. Ez drágább mint a sima bakelit, viszont hajlítgathatod, nehezen törik, nagyobb teherbírású, mint a bakelitnyák, ami viszont hajlításra eltörhet. Fúrásnál viszont az FR4 eszi a sima HSS fúrót. Nekem kb. 60 lyuk után cserélni kell. Bakelitet simán lehet fúrni. FR4-hez keményfém fúrót érdemes venni akkor, ha tuti, hogy nem töröd el. Rézfelületben amúgy semmi különbség. FR4-es nyákból van vékonyabb is, de azon is 35mikron vastag a réz, csak a hordozó vastagsága más.
(#) pcroland válasza storm hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Nem töröm el a bakelitet sem, simán tudom hajlítgatni meg minden... Jó nekem az. Úgy is fúró kímélő. Még mindig tart az előhívás
(#) storm válasza pcroland hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
A fotózásos nyákkészítésben sajnos nem tudok segteni, nekem a vasalás jött be, a 0,15mm vastag vonalak is gyönyörűen megmaradnak, szóval én ennél maradok.
(#) pcroland válasza storm hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Jó neked Mire lejött az összes dry, aminek le kell, addigra félig lejött az is aminek nem kellett volna.
Szóval szeretnék készíttetni egy nyákot. Valaki nem vállalja úgy, hogy én adom a nyákot, mondjuk 1000-1200Ft-ért?
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Balatonfüreden vagyok, egyébként megcsinálnám.
(#) tib12 hozzászólása Júl 10, 2011 /
 
Üdv, Megcsináltam az 1. vasalásos nyákom, vagyis csak a vasalásig, de nagyon elrontottam, azt szeretném tudni hogy mivel tudnám leszedni róla a festéket? Igazábol már leszedtem de igy utolag kiváncsi vagyok hogy lehet leggyorsabban megszabadulni a festéktöl.
(#) janikukac válasza tib12 hozzászólására (») Júl 10, 2011 1 /
 
Nitro hígítót használtam én mindig ilyen esetben.
(#) tib12 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Legközelebb énis azt fogok használni, most csak 1 szivaccsal, rengeteg súrolóporral és több mint 1 óra sikálással sikerült leszednem.
(#) janikukac válasza tib12 hozzászólására (») Júl 10, 2011 1 /
 
Úr Isten. Az gáz. Nitroval max 1 perc..
(#) pakular hozzászólása Júl 10, 2011 /
 
Ez a szabályzó használható lenne a hőntartáshoz?

pid2.JPG
    
(#) pittosi válasza pakular hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Ez a szabályzó akár inkubátorba is jó.
0,1pontosan tartja a hőt.
(#) gulasoft válasza tib12 hozzászólására (») Júl 10, 2011 / 1
 
Ha a keresőt használtad volna egy órát megspóroltál volna!
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
ja ja.
(#) tib12 válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Akkor ebböl tanultam. Bár amikor kezdtem nem voltam gépközelbe.
(#) kaqkk válasza slogan hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Szerintem ha feszültség osztót képezel belőle egy fix ellenállással akkor egy műveleti erősítővel megemelhető a feszültség változás annyira hogy a pic már értékelni tudja .
Következő: »»   614 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem