Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   125 / 308
(#) elektrorudi válasza Gafly hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Még egyszer köszönöm (amint magánban is tettem), hogy gondoltál rám. :worship: De ott már leírtam, hogy miért nem ez az optimális megoldás az én esetemben. Kiegészíteném még azzal, hogy nem csak a "hagyományos" DIL tokosakat kell elhelyeznem, hanem... le sem tudom írni, hányféle alkatrészről van szó.
Egy dologban egységesek: van lábuk!
Barátsággal:
Rudi
(#) Gafly válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Szerintem ne ragozzuk tovább.
Mondjuk abban mindenképpen van ráció amit írtál: Azaz a csövön keresztül nem lehet elolvasni az IC felíratokat, valamint a cső FIFO tárolasra alkalmas, nem Random Access
Magamnak válogattam pár tranyó tároló csövet, meg pár víztiszta DIL csövet (tényleg jó ha el lehet olvasni a felíratokat ). A maradékot meg kiviszem Augusztus 13.-án a a HEHET-re. Ami ott sem kell, az meg megy a szelektívbe...
(#) Collector hozzászólása Júl 11, 2011 /
 
Láttam valahol a fórumon régen egy gyufásdobozos SMD tárolót, gondoltam építek egyet én is. Nem tökéletes, de legalább van
SMD-k innen vannak szettben:
Bővebben: Link

smd polc.jpg
    
(#) micimacko válasza Collector hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Jól néz ki!
Nagyon ügyes megoldás!
(#) Balaa16 hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Itt az én műhelyemről pár kép. A fotó kedvéért raktam rendet....
Üdv!
(#) szunyi15 hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Sziasztok. hát ahogy elnézem én nekem van a legkisebb asztalom( egyenlőre) még nagyon az elektronika kezdő szakaszában vagyok ezért még kevés szerszámom van!...De alakulni fog az hisz még csak 15 vagyok... A labortápegységet most csinálom azért nincs még...!


u.i: a vezetéktartó saját egyedi találmány! *1 vállfából van összerakva *gondoltam megosztom!

A mellékletet töröltem, ez nem kép, hanem szörnyűség. Az "ikszdé"-zést pedig ebben a fórumban légy szíves kerülni! Kösz.
Frankye
(#) KTobi válasza szunyi15 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Ez egy dolog, hogy rossz minőségű a kép, mint ha mobillal készült volna. Ha akarod, hogy lássunk rajta valamit akkor fogd meg azt a kütyüt egy fél pillanatra, és ne rázd. Be van mozdulva a kép. Vagy adj több fényt neki, vagy támaszd ki a kezed valamihez, ha nem tudod megtartani remegés nélkül. Ezt így rossz nézni.

Ne vedd személyes sértésnek, próbáld jótanácsként felfogni.
(#) Balaa16 válasza szunyi15 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Szia!
Én meg 13 vagyok! Az asztalon látható számítógép tápegység dobozában lapul a félkész labortápom. Egyelőre csak feszültséget lehet vele szabályozni, de ez nem sokáig lesz így. . A vezeték rögzítéséhez meg már feltalálták a műanyag vezetékcsatornát, de én nem raktam fel.
Üdv!
(#) habazutty válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Pedig igazán rögzíthetted volna...
"de én nem raktam fel"
(#) Balaa16 válasza habazutty hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Szia!
Mire megírtad a hsz.-t, addigra én már rögzítettem is....

100_3740.jpg
    
(#) habazutty válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
A felülről jövő vezetéket is?
Egyébként így mindjárt más! Nem igaz?

Azért a hálózati fesz-el csak óvatosan...
(#) kistotti01 válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Minden elismerésem a tiéd. 13 évesen, ez kimondottam jónak mondható. Más korodbeli még a számítógépes játékokkal és egyéb "haszontalan" dologgal van elfoglalva. Ha magamból indulok ki 13 éves koromból. Te pedig nyákokat gyártasz, lakásriasztót, és erősítőt építesz, saját műhelyed van. Nem semmi... Biztos jó szakember lesz belőled. Bárcsak én is ilyen korán kezdtem volna az elektronikát.
(#) Alkotó válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
A kor nem sokat számít. Általánosban még én is "genie" voltam, aztán mi lett belőlem...
(#) bandij válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia!
Elismerésem, csak így tovább.
Azért a villamos hálózatot tartsd tiszteletben, nem játék!
(#) kistotti01 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Én nem csak Általánosban, de még Szakközépben sem foglalkoztem egyáltalán az elektronikával. Most a technikusi alatt kezdett el érdekelni, de nagyon. Ha azt vesszük megközelítőleg 1év alatt sokat tanultam, sok mindent építettem, de még van mit tanulnom. A Te szakamai tudásodtól még nagyon messze állok...
(#) Balaa16 válasza habazutty hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
A felülről jövő vezetéket is, csak az nincs benne a képben.
kistotti01, bandij: köszönöm a dicséreteket.
Üdv!
(#) Balaa16 válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Amúgy itt vannak régebbi képek a műhelyemről. Lehet látni, hogy a forrasztóállomás még rendesen működött (most 2 12V-os akkuról megy és gombbal kapcsolgatom, mint a pillanatpákát ). Már szinte minden alkatrészt kicseréltem benne. A trafó meg kellett az erősítőhöz.
Üdv!
(#) zozz12 válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Helló!
Én 15 éves vagyok, engem (is) évek óta érdekel az elektronika, csak mivel panelba lakom, ezért még nem sikerült műhelyet kialakítani, ergó nem tudok igazából építgetni, de talán hamarosan sikerül vagy a pincébe (kemény 3 m2) vagy az egyik szerkénybe (jobb híján) valami műhelyfélét összehozni. Emelett ma megyek Egerbe, a Rózsa Károly utcai boltba alkatrészért. (haverom ajánlotta azt a boltot, tudtok azon kívül valami jót?)
Sok sikert neked és mindenki másnak is!

[OFF]UI.: attól, hogy valaki szeret számítógépen játszani, még nem kell elítélni, stb. Tudom, nem azért írtátok, csak eszembe jutott... [OFF]
(#) mineral hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
McGyver SMD pákahegy adapter wellerhez. Megjegyzem nem működőképes az elgondolás.

Adapter.JPG
    
(#) Dániel X válasza mineral hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
És ha a végére tekered rá?
(#) kistotti01 válasza mineral hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Gondolom nem tud kellően átmelegedni. Valamivel vékonyabb húzallal esetleg?
(#) zolika60 válasza mineral hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Ezt én is így szoktam, csak a hegyen tekerem szinte végig és befuttatom ónnal a jobb hővezetés érdekében.
(#) SALáta válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Zseni, tökéletes nyákokat rajzolsz, jó gépeket készítesz, kiváló elektronikákat mutatsz be. Mint a számítógépen mind a való műhelyéletben megállod a helyed. A többit nem tudom, csak a munkásságodat látom a fórumon.
(#) kistotti01 válasza SALáta hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Ezzel maximálisan egyetértek. Szerintem a fórum legjobbjai közé tartozik. Ez kijelenthető. Egy igazi műszaki szakemberembernek pontosan olyan precíznek kell lennie mint Alkotó. Ezt a tényt szerintem bárki elismeri, aki látta a munkásságát...
(#) mineral válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Igen az is baja, hogy nem is melegszik át rendesen. De mellette még gyorsan kihűl, lifeg, lötyög... Nincs mese vennem kell másik hegyet. Egyébként 1,5mm2 vezeték. Ennél vékonyabb jelenleg nincs itthon.
(#) mineral válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Próbáltam azt is. Nem tudtam használni úgysem.
(#) zolika60 válasza mineral hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Nekem tökéletesen működik. 1,5-ös villanyszerelődrót Körülbelül öt menetet feltekerek jó szorosan. A végét kihegyezem reszelővel. Aztán bedugom a pákát és amikor elég meleg befuttatom ónnal.
(#) elektrorudi hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Tisztelt Uraim!
Tudja-e valaki, hogy hívják a képen látható csavarfejet, vagy a hozzá való csavarhúzót, esetleg hol lehet kapni?
Elsősorban hajszárítók és egyéb háztartási készülékeket szerelnek vele a kínaiak.
Végignéztem a Fairtool készletét, ahol 100 féle alak van, de ehhez hasonlatos sincs.
Köszi.

csavarfej.pdf
    
(#) Dániel X válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Üdv!

A két benyúló rész van kivágva, akkor simán egy lapos fejű csavarhúzót bevágsz középen és meg is vagy.
(#) elektrorudi válasza Dániel X hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Jó, de mivel?
A legvékonyabb (1-es) flexkoronggal sem tudtam elég keskeny rést vágni.
Következő: »»   125 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem