Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   59 / 74
(#) zitzaki válasza Turbina33 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Ez ne riasszon vissza mert a wsx-nek meg a Hognak nagy hatásfoka és szép hangja van bár kell némi gyakorlat az ilyen hangdoboz építéshez és sok türelem tehát igényesen kell tölcsért építeni mert másképp sokra nem mész vele És az a hang amit leadnak megéri a munkát mert egészem más hangzásuk van mint egy b-reflexnek.
(#) casnica hozzászólása Júl 11, 2011 /
 
Sziasztok valaki nem tud egy 30 cms melynyomonat tervet?
(#) zitzaki válasza casnica hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Figyi most itt fel lehetne sorolni kismillió tervet 30 as hangszóróhoz de az úgyse lenne jó. Ezért ha valami típust is mondanál meg az adatait a hangszórónak meg azt hogy hol szeretnéd használni meg mire biztos előbb fogsz választ kapni.
(#) DannyL16 hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Sziasztok! ha nem baj akkor offolnák egy kicsit de a hangtechnikához kapcsolódik! Múlthéten rendeltem egy EW 15 HN típusú tányért a hangosításetchnika.hu -ról azóta semmi, se e-mail, se telefon, se semmire nem válaszolnak, működik még ez a bolt egyáltalán? Erre az msn-re is beregisztráltam de még ottsem válaszoltak. A rendeléskor kaptam egy e-mail-t hg rendeltem meg stb... de szerintem a rendszer küldi automatikusan. Valaki rendelt már innen?
(#) Steven19 hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Szevasztok.Olyan kérdésem lenne régebben láttam egy képet arról hogy moziban milyen mélyhangszórót használnak de most nem találok rolla semmit tudja esetleg valaki ezt hogy hol található meg a neten csak mint érdekességet szeretném begyűjteni a táramba.
(#) zitzaki válasza Steven19 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Mozikba talán Karlson hangfalakat használtak szerintem keres rá
(#) sznyeg válasza DannyL16 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Adtak szállítási határidőt a visszaigazoló emailben, vagy volt ilyenre kitétel bárhol a rendelés folyamán? Ha igen, és letelt, hívd fel őket, hogy mi van ilyenkor. Lehet, hogy sokára ér ide Kínából az áru...
Kifizetted? Ha igen, akkor hívd őket, ha 3 napon belül nem történik semmi, akkor felszólítás tértivevényes ajánlott levélben, hogy vissza a pénzed 3 napon belül, ha a 6.nap reggel nem érkezett meg a pénzed, menj a rendőrségre, és tegyél feljelentést.
Ha nem fizetted ki, akkor elkönyvelheted, hogy egy link banda, és nem rendelsz tőlük.
(#) DannyL16 válasza sznyeg hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
"A megrendelt árut munkanapokon előzetes e-mail-ben, vagy telefonos visszaigazolást követően, a készlet erejéig, minden hét Szerda délután indítjuk útnak.
Ha esetleg nem kapna visszaigazolást 2 munkanapon belül, kérjük keressen minket e-mailben, vagy telefonon.
Amennyiben az áru a megrendelés leadásakor nincs raktáron, munkatársunk kapcsolatba lép a megrendelővel, és egyezteti a szállítás lehetséges legkorábbi időpontját."
E-mailben, telefogon sőt még msnen is kerestem őket. A számhoz meg előfizető nem kapcsolható szval......csak ha most elköltöm a félretett lóvém egy másikra ezek meg küldik a szórót biztos nemlenne valami jó a vége. Amúgy meg utánvéttel vettem.
(#) reloop válasza Steven19 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Szia! Az Out-line oldalán találtam. Bővebben: Link
(#) HANGG válasza DannyL16 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Szi * a énis rendeltem és azt monták hogy nem lesz már ilyen hangszóró.Csak azt nem értem ,hogy minek árulják.+3 hétig gondolkoztam ,hogy megrendeljem-e.
(#) DannyL16 válasza HANGG hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Köszi az infót! ***

Kocsmai hangnem miatt törölve !
(#) casnica hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Sziasztok valaki nem tudna adni egy 30cms hangszorohoz melyladatervet?
(#) DannyL16 válasza casnica hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Ha elmondanád márkát típusát stb... Meg, hogy hova kéne akkor talán segíteni is tudnánk!
(#) casnica válasza DannyL16 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Egy DIBEISI hangszoro lenne kissebb hazibulikra ja es a hangszoro 30 cms . Enyit ir a neten rola es meg azt h 180 watt a max
(#) szlaci001 válasza casnica hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Szia!

Ha hosszú távon szeretnéd használni, szerintem ezt a hangszórót felejtsd el, nem túl strapabíró!!
(#) casnica hozzászólása Júl 28, 2011 /
 
Nem is akarom hoszutavra hasznalni csak ideiglenesen ameddig veszek aktiv hangszorokat es ki szeretnem probalni milyen ha en epitek dobozt.
(#) zitzaki hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Szerintetek a Martin WSX vagy a Hog scoop ládával járok jobban ha megépítem? Szerintetek melyik jobb?
Előre is köszi!
(#) sznyeg válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Jobb, vagy hangosabb...?
Jobb hangú subot a Martin BSX-nél még nem nagyon hallottam, de hangosabbat már igen. Bár a BSX sem halk.
Igen, BSX, nem WSX...
(#) zitzaki válasza sznyeg hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
És melyik sub hangosabb? Mindenképpen tölcséres kellene 40 hz-től kb mert én is csak jókat hallottam a Martin-ról. Nekem az lenne a lényeg hogy jó erős mély sub legyen tehát "gyomorbavágó" .
(#) sound.man válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
WSX az mélyebbre megy mint a hog scoop. Két nyomókamrás láda szóval hatásfoka is nagyobb mint a hog scoop-nak --> hangosabb.
(#) zitzaki válasza sound.man hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Akkor marad a Martin úgyis csak jókat hallottam róla
(#) sznyeg válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Nekem BSX-ekkel volt szerencsém dolgozni sok évet, az is tud tisztességes gyomrost adni... :eljen:
A jó subláda titka a jó hangszóró, és a rendes láda. Legalább 16mm-es rétegelt keményfa kell hozzá. Láttam-vittem már 30mm-esből faragott ládát is, nehéz is volt, mint a sár... Hangszórónak Precision DevicesPHL Audio JBL RCF
(#) zitzaki válasza sznyeg hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Értem köszi szépen a segítséget akkor először hangszóróvásárlás lesz.
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Hali Ptesza!

A héten lesz aktuális nálam a "rücsizős" technológia kipróbálása, amiről már korábban beszéltünk. Fehér laminált bútorlapra szeretnék fekete bevonatot. Ráfújhatom közvetlenül a rücsit? (Body 950)
Egy kis aktív monitor lesz...
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Szerintem egy kis mattra csiszolás előfogja segíteni a tapadást. 200-400 papírt használnák.
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Oké, akkor megdolgozom a szalagcsiszolóval. Nem tudom hogy milyen vászon van rajta, de olyan közepes lehet.
A trapéz élei kerekítve lesznek ráspollyal és csiszolóval. Ezekre a részekre mehet direktbe a rücsi? Még nem csináltam ilyet...
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Azok a részek lehet hogy szívják majd. Szórógittel fogod csinálni?
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Van itthon Akrilin, szerintem azzal átkenem. Vagy csináljam inkább szórógittel? Abból milyet vegyek? Azt is a rücsi szóróval kell felhordani?
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Nem rossz ötlet de csak ott ahol kilátszik a forgács. Mielőtt bevásárolnál szórópisztolyból meg anyagokból , jó lenne látnod ,hogy hogyan néz ki a szórógittes rücsi. Lehet ,hogy nem fog tetszeni a struktúra.

Legutoljára én is spray-t használtam amit a festékboltban vettem. Bővebben: Link

Sajnos eléggé hamar kifogyott a spray , de 2db TL dobozra elég volt. Kb 1m2 .Lehet ,hogy a literes kiszerelés lenne a nyerő,és egyben gazdaságos is. De kell hozzá a rücsi pisztoly.
Amikor elkezdesz szórni akkor a levegőbe kezd el szórni ,és úgy vezesd rá az anyagra. Erre azért van szükség mert a szórás megkezdésénél beleköpheti a felgyülemlett anyagot a felületbe , de ez festésre is igaz. Fújd át kétszer ,egyszer hosszában ,egyszer meg keresztbe. Kicsi átfedést hagyjál a sávok között. Fontos az azonos sebesség ,távolság szög. Megállni tilos ,csak akkor ha elhagytad az anyagot. Így sikerülhet az egyenletes struktúra. Ne tévesszen meg az ,hogy a rücsi festetlenül nem tűnik olyan egyenletesnek,lefestve jó lesz. Az átfestést akár kicsi teddy hengerrel is megtudod csinálni.
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Oké, köszi szépen az útbaigazítást.
Kilós Body 950-et vettem, a légszerszám megvan (remélem működik), megcsinálom aztán majd jövök egy két képpel dicsekedni (vagy panaszkodni)
Következő: »»   59 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem