Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   85 / 221
(#) CIROKL válasza vodkaboy22 hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Igen közben irhattad azt a hozzászólást amikor én már kérdeztem .
Idézet:
„Már csak a külcsinen kell javítanom és elégedett leszek.”

Ne haragudj de nem csak a külcsin amit még változtatnék a helyedben , a belvilág is elég rendezetlen és ha elfogadsz jó tanácsot akkor csak azt mondanám hogy változtass az elrendezésen és a vezeték elrendezésen is , a szebb mindig jobb hidd el nekem , már ami a szemnek tetszetős akkor azzal nem sok gond lehet.
Egyébként a hűtőborda az elég ez a mennyiség ? mértél már hőfokot , ez ügyben azt javasolnám a hűtést más elrendezésben kéne megoldani , a lehetőségekhez képest a bordát azt úgy kellene elhelyezni hogy a levegő az akadály nélkül átjárja . Így ebben a beépítési formában nem igazán tud a kéményhatás érvényesülni és a hűtőborda szerepe nagyon legyengül , vagyis van de nem sok értelme , egy majdnem totálosan zárt dobozban nem sokat ér .
(#) lamalas válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Idézet:
„...szebb mindig jobb hidd el nekem , már ami a szemnek tetszetős akkor azzal nem sok gond lehet...”

Ezzel nem ertek egyet. El lehet kesziteni nagyon szepen is egy erositot ugy, hogy kozben teljesen hibas a vezetekezes - pl. foldhurok, hogy csak a leggyakoribb esetet emlitsuk.

Idézet:
„...a hűtést más elrendezésben kéne megoldani , a lehetőségekhez képest a bordát azt úgy kellene elhelyezni hogy a levegő az akadály nélkül átjárja . Így ebben a beépítési formában nem igazán tud a kéményhatás érvényesülni”

Ahogy latom a dobozban van ventillator is. Ezesetben nyugodtan lehet fektetve (vagy mas helyzetben) a borda. Ha a mozgo levego at tudja jarni a bordakat es a koztuk levo teret akkor nagy gond nincs. Arra kell ugyelni, hogy a meleg levego ne rekedjen a dobozon belul.
(#) koncsik03 hozzászólása Aug 22, 2011 /
 
Helló!
Olvasgattam ezt
Amint a második oldalon írja a 2n3055-öst és a bd245-öst is használhatunk.Én bd249-et használnék akkor az is jó lenne?
(#) CIROKL válasza lamalas hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Idézet:
„teljesen hibas a vezetekezes - pl. foldhurok, hogy csak a leggyakoribb esetet emlitsuk.
Ez csak tapasztalatlan és kezdő emberkéknél fordul elő , aki már látott kettőnél többet annál ilyen jellegű dolog nem keletkezik.
Egy kicsit félreolvastál , mert csupán csak a kolléga figyelmét a szebb irányába akartam terelni , de ha te kiforgatod a mondandót akkor ám legyen ha ez neked jó !
Szerintem egy szép rendezett belvilágot jobb nézni mint egy kesze - kusza összevisszaságot ?
(#) vodkaboy22 válasza (») Aug 22, 2011 1 /
 
A belvilág bárhogy is nézzük szerintem átgondolt
Elöször is a hűtés nagyon popec lett 10 óra terhelés megvolt borda teljesen érinthető 50fok körül
Ez onnan ered, hogy anno volt szerencsém pár PC tunning versenyhez... Értek a hűtéshez
De hogy elmagyarázzam.
A doboz alja perforált a venti szívó funkciót lát el => Ahogy melegedik a borda felszáll a meleg levegő alulról szívja a hideget és a meleget meg kiszívja a venti dióhélyban
Télleg nagyon jó. (33.4v*1.3A *2 ~ 90 watt diszipált hő )

A védőföld nincs összekötve a 0 vezetővel! nincs földhurok
Az elrendezés még azért ilyen hogy a szigetelt jelkábel ne legyen hosszabb 35 centinél és a torroid ettől a legmesszebb ÁLLJON így elkerülhető hogy a petőfit fogjam Ha megnézitek torroid egyik sarok jelbemenet átellenben másik. és ott a jel kimenet is lehetőleg az se szedjen fel mocskot. Más ennél jobb elrendezést nem tudok kiötleni ,de ha van nálam okosabb is akkor várom tippeket különben meg egyáltalán nem kusza csak úgy tünik.
(#) reloop válasza vodkaboy22 hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Szia! Gratulálok, sokat dolgozhattál vele. Sikerült brumm mentesre összehozni? Ezen a fotón egy vékony sárga vezeték összeköti a bemenet árnyékolását a hangszóró csatlakozóval, kicsit szokatlan megoldás.
(#) vodkaboy22 válasza vodkaboy22 hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Ja a bordának mindkét oldala lamellázott és a nagyobbikról szívja a venti a meleget.
Különben meg nézz bele a pc-dbe laptopodba... Szerintem az agymenést szenvedőktől eltekintve senkit nem érdekel milyen a belseje ha nem melegszik és jól müködik. (mondom én aki villamosmérnök hallgató vagyok és lehet páran leordítanák érte a fejem a BME-n).
(#) vodkaboy22 válasza reloop hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Teljesen brumm mentes kihuzott csatikkal sincs semmi nesz. Nulla kivezérlésnél sincs. Viszont ha kikapcsolom egy ideig szól még aztán ropogosan 2-3 perc mülva hal el
(#) vodkaboy22 válasza reloop hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Az az összekötés nem véletlen mivel egy oldali tápfesz ezért minden negatív egyben föld is így az árnyékolást rátettem a negatív hangfal kimenetre az volt közel
(#) reloop válasza vodkaboy22 hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Hiába, a siker igazolja az eszközöket. Nincs itt más teendő mint jó hallgatást kívánni.
(#) koncsik03 hozzászólása Aug 23, 2011 /
 
Mivel storm írta hogy semmilyen szerzői joggal nem él ezért átalakítottam a nyáktervet.
Valaki megnézné hogy jó e?
Kösz!

JLH.lay
    
(#) cornel hozzászólása Aug 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Segitsegre lenne szuksegem.
Mar 4 eve hasznalom az altalam keszitett 69-es JLH-t.
Kialakult egy hibajelenseg es nem tudok rajonni hogy mi a baj.
Bekapcsolaskor a jobb hangszoronal sistergo es valtozo zaj hallhato,ez kb fel percig tart azutan minden normalis.
Hasonlo a feher zajra csak valtozo,meg hangerobe is.
Olyan mint mikor kontaktos a potmeter vagy a jelkapcsolo.
Sokmindent kizartam,jelforras,hangfal nem lehet,tehat biztos az erosito jobb oldalarol van szo.Ez termikus zaj lehet?Mivel csak hideg allapotban jelentkezik.
(#) koncsik03 válasza koncsik03 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Javítottam.(Kisebb lett)

JLH jav.lay
    
(#) Gery78 hozzászólása Szept 1, 2011 /
 
Sziasztok! Szeretném megépíteni a JLH erősítőt, de trafóhiányban szenvedek. Van itthon EI82-es vasam, de nem tudom, hogy elég lesz-e ez a vasmennyiség az erősítő teljesítményéhez. A vas adatai a következők: kb. 38-39mm vastagságú a pakett, és kb. 9,5-9,75mm2 a keresztmetszete. Csévetest nincs rajta, meg kellene tekercselnem. A hangfalaim 4 Ohmosak, azt olvastam itt, hogy ilyenkor nagyobb nyugalmi áram kell, de alacsonyabb fesz. Szerintetek elég volna teljesítményben ez a trafóvas az erősítő egy csatornájához? 2 db ilyen pakettem van, egy pakett biztosan nem vinné el a két csatornát. Ezért arra gondoltam, hogy egy pakett vas, egy csatorna, és így két monoblokkot építenék a JLH-ból. Szerintetek megoldható ezzel a vassal?
(#) Gery78 válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 1, 2011 / 1
 
Sziasztok!

Már senki nem foglalkozik a JLH erősítővel? Már mindenkinek van, csak még nekem nincs?
Légyszi segítsetek nekem a megépítésében. Köszi
(#) Doncso válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Szia, EI82-es maggal 1,2T gerjesztéssel 80w vihető át huzamosabb ideig biztonságosan. JLH bácsink 300w-os trafót javasol ehhez a 10w-os erősítőhöz, hogy mi az oka ne kérdezd, de gondolom englisül le vagyon írva a JLH-s jegyzetei között. Szerintem 160-200w trafóval elpötyög az erősítő. Ha kettő 80w-os trafót nekiengedsz, el fog menni, bár elképzelhető, hogy határon fog ketyegni, talán egy picit melegedni is fog, bár működni biztosan fog. Nekem van itthon 2 db gyári 100VA 24v trafó, pont erre tettem őket félre, hogy egyszer majd....mondanám, hogy átpasszolom, de ha meg kell majd egyszer, akkor meg kocogtatom majd a buksimat a falba, hogy miért. Szóval szerintem szűken, de bele fogsz férni ezekkel a trafókkal.
(#) cornel hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Transzformatort szeretnek vasarolni a JLH-hoz.
Tudtok irni nekem olyan helyet ahol EI magosba arulnak megfelelot? Ketto darab 120Wattos 24Voltos kellene.
(#) lamalas válasza cornel hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Hello!

Miert EI magosat szeretnel vasarolni? A toroid azonos teljesitmeny mellett kisebb/konnyebb, raadasul a szorasa is kisebb. Szerintem jobban jarnal 2db 150-200VA-es vagy 1db 350-400VA-es dupla (fuggetlen) szekunderu toroiddal.
(#) cornel válasza lamalas hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szia!
A toroidokkal nincsenek jo tapasztalataim.
Annak idejen tobb tipusu azonos teljesitmenyu es feszultsegu transzformatorral is volt alkalmam meghalgatni a JLH-t.
Tudom sokan nem hiszik de nagy kulombsegek vannak az eredo hangkepben. A toroiddal izgaga,nyugtalan,hidegebb hangkaraktert hallok,az EI magos ennek az ellentete. Tehat tisztabb valosaghubb sokkal inkabb csoves hanu. Mghalgatas alatt ezt masok is megerositettek. Valamiert meg ket kulonbozo EI magu kozt is vannak kulombsegek. Az en JLH-ban katonai impregnalt trafok vannak 2db 150Wattos. Ezekkel nagyon szepen zenel. Most keszul egy uj eladasra de nem igazan talalok megfelelot. Talaltam kiontott tipust 100Wattosban,ebbol ketto meg eppen eleg lenne,de hogy milyen lesz vele a hangja az egy masik kerdes.
(#) lamalas válasza cornel hozzászólására (») Szept 4, 2011 / 4
 
Arra azert kivancsi lennek, hogy nehany tisztesseges vakteszt alkalmaval is meghallanad-e a kulonbseget a kulonbozo technikaval keszult, de azonos parametereket tudo trafok kozott ha ugyanazt az erositot taplaljak.
(#) cornel válasza lamalas hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Ebben biztos vagyok,tul nagy a kulombseg.
(#) Kovidivi válasza cornel hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Nekem akkor csinált ilyet, amikor a hűtőbordára kijutott az egyik tranzisztoron keresztül a + tápfesz, és antennaként viselkedett.
(#) walter válasza cornel hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Szia!
Ha használtál trimer potit, azokat nézd meg. Nekem az okozott ugyanilyen jelenséget. ( pihert ne használj.)
(#) walter válasza cornel hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Még egy ötlet. hűteni vagy melegíteni az alkatrészeket ,nyákot,egyenként. Lehet forrasztás hiba is.
Türelem az kell.
(#) cornel válasza walter hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Koszonom mindenki segitseget!
1Wattos BOURNS helitrimmerek vannak benne.
Ez tenyleg nagyon valoszinu,erre nem is gondoltam!
Gondolom a nyugalmi aram beallito lehet. Pedig jo minosegu es kis teljesitmeny esik rajta mivel parhuzamosan van kapcsolva egy negyed akkora erteku ellenallassal. Lehet 4ev alatt csak megadta magat?!
(#) dollerakos válasza cornel hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Van néhány olyan erősítőm, amelyek mérve mind jobbak a JLH-nál, de akkor döbbentem meg igazán, amikor a JLH lepipálta őket. Pláne nem hittem, hogy a BDY73-as végtranyókkal, amelyeknek az fT-jük csak 0,8 MHz, még szebben szól, mint a 2N3055-ösökkel - erre aztán nem találok magyarázatot, legfeljebb arra, hogy miért szólna rosszabbul.....
(#) Gery78 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 7, 2011 /
 
Szia Doncso!

Köszi a segítséget, hát tényleg csak éppen hogy lesz elég ez a két EI82 mag. Jól meg kell őket gerjeszteni az biztos, még lehet hogy búgni is fognak egy kicsit. Érdemes ezzel vacakolnom, mert nem biztos hogy megérné a befektetett munkát?
Egyébként én is 300W-os trafóra gondoltam, csak ilyenem nincs itthon. Egy régi Beag vas lenne a legjobb, M102-es, és kb 70-75mm-es pakettvastagsággal.
Nagyon disznó lennék, ha elkérném kölcsönbe a két 100W-os trafódat? Semmiképpen sem örökbe, hanem csak addig amíg kipróbálnám a két erősítőt. Aztán ha végeztem a próbákkal visszaadnám Neked mindenképp! (Nem szeretném ha púp nőne a buksidra... )
(#) Doncso válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Nincs akadálya, odaadom szívesen, csak legyen rá alkalom, mert börzén nem voltam egy ideje. Talán ha errefelé jársz, de ezt majd privátba. Én nem vacakolnék a 82-esekkel, mert ha meg brummog, zúg, zörög, szór, meg ilyenek előjönnek, akkor meg jól elveszi majd a kedved az egésztől. Oda a sikerélmény, ami alapköve a hobbielektronikázásnak.
Ágoston papa szerint a JLH legjobban a BDY73-akkal szól, véletlen van pár új példányom, eredeti MEV-ek, próbára ebből is tudok adni.
(#) cornel hozzászólása Szept 12, 2011 /
 
Ma kivancsisagbol lentebb vettem a nyugalmi aramot,mert olvastam hogy a tul magas sem biztos hogy jobb. Eddig csak 2Amperen hallgattam/oldal. 31Volton,6 Ohmos hangfalakkal. Nem sokkal vettem lentebb,csak 1.8Amperre. Meglepodve tapasztaltam hogy igy tobb benne az informacio es nyitottabb a hangja. Vajon mennyi lehet az optimalis aram!?
(#) speeedfire hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Erősítő építése előtt vagyok, szemezgetek ezzel is viszont nekem egy egy 60VA-s trafóm van itthon és egyelőre nem akarok trafót venni, a meglévőt akarom felhasználni. Fel lehet használni ezt a kis trafót? Vagy nagyon gyenge lenne?
Következő: »»   85 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem