Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   530 / 1272
(#) kadarist válasza dobosjeno85 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Szia!
Idézet:
„Megjön a nagy fesz, majd mindjárt le is áll.”
Ezért nem lehet gond a sortranyóval.
(#) kovacspista hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Köszönöm a tanácsokat! A próbálgatás közben a sortrafó
beborította füsttel a helyiséget, úgyhogy remélem meg van a gond. Persze nyugtával a napot!
(#) fredee4444 hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Sziasztok.

Szerintetek az minek a kovetkezménye, hogy ha a túl sok a fehér szín a képben, akkor erosen súgni kezd (berecseg) a hang is?? (a tv Samsung CK-5081T). Koszi
(#) Kowax válasza moltam hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Milyen TV-k? Lehet, hogy van hozzá sorkimenőm bontott, de vszeg jók. Eldobni meg sajnáltam őket.
(#) elektromos válasza Gyimate hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Kösd le a készüléken levő nyomó gombokat. Ha nem lehet lekötni, akkor forraszd ki mindet, és valószínű megszünik a hiba. Ha megszünt, akkor cseréld ki a mikro kapcsolokat, mert valamelyik áttvezet. Nem tudod kimérni ezt a hibát, csak csere segít.
(#) nelu93 válasza luxmanpower hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
mond ell atipusát,igy csak tipelni tudok.
az EW korekcio szorskozik ha FETel van akor az vagy az elenallas ameyt a betap,,ha pedg ICvel akor tőbet kel tudni a készülékrőr
(#) nelu93 válasza fredee4444 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
probáld meg egy kicsi finoman hangolni azt a adást medig eltünik a sugás
(#) kopaszs hozzászólása Aug 26, 2011 /
 
Sziasztok egy kis segítséget kérnék tvbe a tranzisztort szeretném ellenőrizni a lámpás megoldással de már nem emlékszem hova kell kötni a lámpa egyik felét azt tudom hogy az egyiket a testre a másikat collektora de nem tudom hogy a panelra vagy agy a tranyo lábára?
(#) karaszbandi válasza kopaszs hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Na akkor a félreértések elkerülése végett és nem kioktatásként.
NEM a tranyót (de melyiket is) ellenőrzöd a lámpás módszerrel, hanem azt, hogy a tápod él e vagy hal e!

De inkább vidd el szerelőhöz!
(#) Vatti válasza kopaszs hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Szia, az izzós módszerrel a tápegységet szoktuk "ellenőrizni" és nem a tranzisztort. A tranzisztort ki kell forrasztani (én ki is szoktam venni) és az izzó a C-E lábak helyére forrasztandó.
A sorvégtranzisztort DMM-el ellenőrizzük, a szokásos módon....
(#) Papp Ferike válasza Gyimate hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Hali! Egy kamerával lehetne látni az infra fényt. Egyébként honnan jön az a külső infra fény? Milyen távolságból? Este vagy nappal keletkezik ez a jelenség? El kell fordítani a készüléket másik irányba. Egyébként bármit ragasztasz az infra vevő elé először próbáld ki,mert egyes szalagok nem védenek az infra fény ellen.
(#) Papp Ferike válasza fredee4444 hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Hali! Van finomhangolási lehetőség a készüléken?Gyárilag áthangolt/kétnormás/ készülék?
(#) Papp Ferike válasza kendy hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Hali! Sajnos még nem találtam. Most az egyik kollégám is utánanéz!
(#) moltam válasza Kowax hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
AT-961,AT5661, egy csöves vidi aminek nem tudom a típusát, de csak malomkerék kéne.
(#) kopaszs válasza Vatti hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Köszi a segítséget.
(#) kopaszs hozzászólása Aug 28, 2011 /
 
Sziasztok sajnos nem jutottam a tévével semmire még nem csináltam meg az izzós megoldást de ma sort kerítek rá na most ez a tv egy samsung CK-5012 Z az van vele hogy a bekapcsolójánál kattog valami és semmi kép semmi reakció csak kattogás ez kb olyan hang mint mikor egy mágnes kapcsolót ki be kapcsolgatunk gondoltam is rá hogy neme van benne valami és nem azzal van a baj vagy a lemágnesező de van mellette egy apró tekercs is szóval nem tudom tanácstalan vagyok.Nem voltam itthon mikor behalt de az asszony azt mondta becsíkozott és kikapcsolt azóta ezeket a tüneteket produkálja ehez kérnék egy kis segítséget hátha esetleg valaki találkozott ilyennel.Köszönöm
(#) kornel3050 hozzászólása Aug 28, 2011 /
 
Sziasztok
Van egy samsung CW-29M066V típusú televizióm.
Azt csinálja, hogy miután bekepcsolom ki be kapcsolgatja magát olyan 5 percig és egyszer csak jó lesz.
Már olvastam más fórumokon hogy milyen kondikat és hol cserélgessek a tápjába, de szerinte az jó.
valahol azt is olvastam, hogy ezt valamilyen processzor okozza!
Tudna benne valaki segíteni hogy mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza kornel3050 hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Szia!
Cseréld ki a tápegység hálózati oldalán azt a 47µF-os elkót. Ha nem lesz jobb, akkor a nagy fekete IC-t cseréld ki ugyanott (IC801S).
(#) fredee4444 válasza nelu93 hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Finomhangolással rendbejott. Koszi a tippet mindenkinek.
(#) kornel3050 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
köszönöm!
kipróbálom és majd jelentkezem!
(#) setupka válasza vidfred hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
A screen poti a G2 -tőt állitja. valszeg a szinágyukat meghajtó ic nem jo a képcső panelon.
(#) Valium hozzászólása Aug 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem is egy samsung CW-29M066V típussal gyült meg a bajom.
A készülék geometriája katasztrofális. A szervizmenübe be tudok lépni, de hogy oldható meg, hogy lássam is amit csinálok. Nem lehet közben valami képet előcsalogatni? Vagy legalább egy hálóábrát, bármit ami támpontot nyújtana állítás közben, mert csak a zajra ez eléggé körülményes
(#) kadarist válasza Valium hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Szia!
Állíts be egy csatornát és úgy lépj be a szervízmenübe. Vagy AV-n küld rá jelet, úgy is lehet szervízmenüzni.
(#) Valium válasza kadarist hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
IP-Tv van. Scarton keresztül.
De mikor bekapcsol a készülék szervizmenüben, akkor nincs kép csak zaj.
(#) kadarist válasza Valium hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Akkor meg valamilyen RF jelforráson keresztül (videó) küldj be jelet az antennacsatlakozón.
(#) Valium válasza kadarist hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Köszönöm.

De majd holnap folytatom csak. Viszek át valami lejátszót.

Köszi mégegyszer
(#) kendy válasza Papp Ferike hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Rendben, semmi gond, sajnos most nekem sincs időm rá, így nekem is halasztgatni kell a hibafeltárást.
(#) leglacika hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Sziasztok !
Javítottam egy Telefunken S590DM típusú, ICC11-es sasszival szerelt TV-t. Már csak az a probléma vele, hogy sötétebb képtartalomnál, a kép vöröses árnyalatúvá válik. Nincs igazán fekete szín, bordós árnyalatban úszik minden. Világosabb képtartalom (nappali felvétel) esetén semmi gond, nagyon szép képe van.
AV-re átkapcsolva, jel nélkül, fekete kép helyett inkább szürkés-vöröses az ernyő. Ha a fényerőt leveszem annyira, hogy jel nélkül fekete képet kapjak, akkor a műsor már nézhetetlenül sötét.
A helyzet valamennyire javult, ha a G2 feszt maximumra állítottam. Ez egy 72cm-es cső, G2 ekkor 630-640 V. Lehet, hogy ez kevés ?
G2-t lejjebb véve (400-450V), vörös "szellemkép" jelenik meg az ernyőn. Egyébként minden tápfesz normális. Lehet ezzel valamit kezdeni?
Üdv.: Laci.
(#) kadarist válasza leglacika hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Szia!
Állíts a szervízmenüben a "Cutoff Red" és a "Drive Red" értékeken. Szervízleírás: kattints a Get Manualra lent (várni kell)
(#) jenci2010 hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Syasztok . Adott egy hyundai ctv 2114. tv . Hiba Kiveri a biztit . Nemtudok rájőni Hogy mi a baja :S van egy ugyan olyan tv 2 ből csinálok egyet. Vagyis csak akarok A 220 as részénél cseréltem cuccokat . pl mágnesezőt./5w2r2j. Az a Fehér porcelán ellenálást. Megjegyzés. Az előző porcelán ellenálásal nem vágja ki a biztit a másikkal igen nemtudom melyik a jó mert . Nem méri a multiméterem egyiketsem :S . Na szoval a 220 as részét cseréltem és a Trafot is cseréltem nehogy az legyen zárlatos . + Cseréltem táp tranyot is nemtudom miért veri ki a biztit ebben kérek segitséget .

A 100uf/400v is cserélve lett .!

kőszi előre is JAh és nagyon sűrgős lenne a válasz mert előttem van a tv szét hányva
Következő: »»   530 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem