Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   56 / 1318
(#) mokus válasza Medve hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Topi féle Nulláról a robotokig - PIC Mikrovezérlők I rész tesztkapcsolásában is ott van...
(#) Topi válasza nemo hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Hiába egy alkatrész, abban kettő led és kettő fototranyó van. Kettő, csak egy tokban! Nézd meg jobban, mindegyiknek 3 lába van!
(#) Sanyi87 válasza watt hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
köszönöm szépen
(#) denon888 hozzászólása Júl 22, 2007 /
 
Sziasztok!Szeretnék segitséget kérni Pic felprogramozásában.Egy 16F628-as pic-hez ha tudna valaki egy égető áramkör leírást,meg némi instrukciot hogyan is kellene nekiállni,mert kezdő vagyok ebben a témaában.Minden segitséget megköszönök!
(#) potyo válasza denon888 hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Olvasgasd a témát, már többször volt szó az égetőkről.


Bővebben: Link
(#) Norberto válasza denon888 hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
De az sem ártana, ha elolvasnád Topi cikkeit a PIC-ekről!!!
(#) nemo válasza watt hozzászólására (») Júl 23, 2007 /
 
Persze az okés, DE:
ha a tárcsán sorban van takart,átlátszó,takart,átlátszó...stb

Ha mondjuk a mintavétel kezdetén takarásban van, akkor a következő mozzanatra átlátszó lesz, bármere is tekertem el.
Ezt nem értettem, de ha 2-2 led/tranyó van benne, ahogy Topi írta, akkor minden okés :yes:

Köszi!
(#) nemo válasza Topi hozzászólására (») Júl 23, 2007 /
 
Köszi!

A lednél értem a 3 lábat, mert gondolom a negatívjuk közös.
De 1 taranyónak is 3 lába van, akkor a közös házba épített tranyók hogyan osztoznak a lábakon?
Mert én csak őúgy tudnám elképzelni, hogy legaláb 4 láb kell hozzá, hogy a C külön legyen....
(#) watt válasza nemo hozzászólására (») Júl 23, 2007 /
 
Sajnos nem tudok fényképezni, mert lemerült az összes akkum, de hidd el, hogy több megoldás létezik.
1. két két különálló LED és tranyó a kerék két szélén elhelyezve.
2. Egy LED(két lábú!) és két tranyó egy tokban(3 lábú) a kerék egyik oldalán.

A három lábú tranyók(ha tranyók, mert simán lehetnek fotodiódák is) közös lába az emiter. Kollektoruk felhúzóellenállással Vdd-n.

Ha feltöltöttem az akkukat fényképeket is tudok mutatni, de igazán rákereshetnél a neten, mert biztosan van erről szó. Mellesleg ez nem nagyon PIC téma...
(#) potyo válasza nemo hozzászólására (») Júl 23, 2007 /
 
A fototranzisztornál elég két lábat kivezetni. A bejövő fény adja a bázisáramot. A háromlábú tokban a két emitter közös lábon, és a két kollektor van külön lábakon kivezetve. Ha nem hiszed, vegyél egy optocsatolót, hagyd a bázist lógni, és nézd meg, folyik-e áram a kollektor-emitter között, amikor áramot küldesz a ledjére.
(#) beppy hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
Sziasztok!

Nem tudom hogy kihez is forduljak a válaszért, de úgy gondoltam hogy hozzátok!

Van egy pic progi és az istenért sem akar elindulni!

Be tudom írni a picbe minden gond nélkül de a visszaolvasásnál nincs benne semmi!

Mi lehet a gond!

Csatolom a kapcsolást és minden adatot róla!

Remélem nem okozok ezzel nektek gondot de Én sajnos nem látom át a bajt!

Válaszotokat előre is köszönöm!



Paka.zip
    
(#) potyo válasza beppy hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Milyen égető?
(#) beppy válasza potyo hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Három fajta égetőm is van!

Propic2, pony, com84 v 8.0.
Próbáltam más eddigi programomat beírni az tökéletesen müködött!
Nem az égető a gond!
(#) nemo válasza watt hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Köszi!

NEkem a 2. verzió akadt a kezembe, 2lábú led, és 3lábú fototranyó a kerék egyik oldalán.
Fénykorában egy A4 tec egér volt.

Most azon vagyok, hogy kihámozzam, a panel szátforrasztása nélkül, a PS2 csatin át, hogy tudom megtáplálni és levenni a jelet a scroll-ról.
Ha esetleg van idevágó linkje valakinek, az jól esne.

Köszi!
(#) deguss válasza beppy hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Figyelj, itt valami sántít!

Ha azt mondod, hogy van egy programod, ami nem indul el, akkor az ember arra gondol, hogy
  • nincs benn a PIC-ben

  • vagy a program futása közben felülírja önmagát.


Az előbbi könnyen lehetséges, az utóbbi véletlen aligha fordul elő. Az írás sikeréről csak úgy tudsz meggyőződni, ha visszaolvasásnál verified-ot mutat, szóval ha jól olvassa ki. Maga a puszta írási folyamat nem okozhat hibát, ha a kapcsolat létrejött.
Tehát nagyon nagy valószínűséggel Neked bele se kerül a programod a PIC-be.

De miután azt írtad, hogy más programot már sikeresen írtál, furának tartom a dolgot. Lehet hogy valami hardware hibád lesz. Meg lehet próbálni egy erase-t adva a PIC-nek "megtisztítani" és újra programozni, néha segít.

Idézet:
„Próbáltam más eddigi programomat beírni az tökéletesen müködött!”

A programot csak egy esetben nem tudod beégetni, mégpedig, ha az túl nagy. De ilyen esetben a programozó software is kell hogy jelezzen.
A program teljesen mindegy hogy milyen, akármilyen kódot is beégethetsz, az égetésnek nincs köze a program felépítéséhez. Maximum nem fog futni, de égetni akkor is tudni kell. Ha Te "0001-0002-0003"(hex) égetsz be is sikerülnie kell, még ha ez nem is értelmes program.

Esetleg olvasd ki a fuse biteket, és nézd meg, hogy nincs-e írás ellen védve a PIC.

Üdv. deguss
(#) _Gábor hozzászólása Júl 26, 2007 /
 
Sziasztok!

Picbasic Pro-hoz merre találok (16f887-hez) inc és bas filé-ket?

Köszi. Gábor
(#) beppy válasza deguss hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Szia!

Köszönöm a gyors válaszod!

Nem a égető a rossz, mert kipróbáltam más hex et és azt tökéletesen beírja!

Rájöttem közben hogy a beírás jó csak nem vettem figyelembe hogy be volt kapcsolva a CP is.

A problémám sajnos továbbra is fent áll, a program benne van a picben de nem csinál semmit.

Az áramkör nem indúl! Van egy SRC file amiben a PWRT is be van kapcsolva!

Így is próbáltam de nem megy!

Ha megtenné valaki és lenne egy kis ídeje rá hogy ránéz kapcsolásra és a HEX re azt nagyon megköszönném!

Igaz hogy 16C84 re van írva a progi de visszabontottam DISASM mel és újra készítettem 16F84A HEX et.

MPLAB bal csináltam új HEX et. Itt tökéletesen magcsinálta , igaz kaptam 5 üzenetet de nem errort!

Már második hete kinlódok ezzel a kapcsolással!

Előre is köszönöm mindenkinek.

Zoli

(#) deguss válasza beppy hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Hát én nem vagyok híve ezeknek a visszafejtéseknek, de a chip működik más programmal? Ilyen egyszerű ledvillogtató elindul rajta?
A hex-en mit nézzek? Én nem vagyok guru, a hexből nem mondom meg, hogy elindul-e a program.

Egy ökör hibát viszont észrevettem: a forrásfájlban 16F84 van megjelölve, Te itt meg 16F84A-ról beszélsz. Igen, van eltérés, ez nem mindegy!
A code protect meg jogos, hogy be van kapcsolva, ha a fuse biteket úgy állítottad (__config _CP_ON), ill úgy fejtette vissza.

Most nincs kéznél MPLAB-om, de Te még átlátod a programot? Mert én nem. Szerintem nem lenne hülyeség rendes címkéket adni, ráadásul ha a későbbiekben esetleg módosítani kell a programon.
De én a helyedben biztos újra írnám, akármit is csináljon ez a kis program... Ebben ha valami hiba van, a Jóisten se mondja meg, hol...
(#) MaxPower hozzászólása Júl 26, 2007 /
 
hali,

a legtöbb PIC adatlapján az van, hogy 2-5,5V-ig. Itt ahol látom mindenki 5V-ot ad nekik - De akkor adhatok neki 3,7V-ot? Nem kell semmit állítani, ugye?
(#) deguss válasza MaxPower hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Nem.

LF-PIC-ek járnak valóban alacsonyabb feszültségről, de tudni kell, hogy pl. 2 Volton csak 1MHz-es frekvencián vagy ez alatt képes dolgozni. Ha kevesebb feszültséget is adsz rá, de legalább stabilizáld és szűrd rendesen. (Nem elég nagy elkó, fontos egy 100nF-os kerámiakondi is)
(#) Topi válasza MaxPower hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Alacsonyabb feszültségnél arra figyelj, hogy a CMOS és TTL áramkörök 2,7V fölött mondanak 1-es szintet. Tehát ha Te rákötsz egy 2V-ról járatott PIC-re mondjuk egy LCD-t, akkor az neked semmit nem fog csinálni, mert nálad az 1-es szint, nála még az instabil zónába esik és 0-át fog adni/jelenteni!
(#) MaxPower válasza Topi hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
rendben - 3,7V az már akkor eléri az 1 szintet - Li-ion akksiról menne, nemtudom mennyire kell azt szűrni + mit, de jó.
Bár van egy 4,5V-os 0.5A-es tápom, de az 10mV-ot ugrál
Ja és az MPLAB(7.6) -ban, ha 16f59-et választok devicének, akkor a pickit2 előtt miért piros pötty van?

//1hónap után meghozták a PICkit2-met és most tele vagyok kérdésekkel - bár próbálom a pdfekből kiszedni azt ami nekem kell, de baromi sok az infó
(#) Topi válasza MaxPower hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
A piros pötty = nem kompatibilis vele. Mint látom nem csak debugnál van piros pötyő, hanem a programmernél is.
Ez a nincs szerencséd eset. Ennek ellenére kipróbálhatod, mert lehet hogy csak a memória címeket nem tudja mondjuk beolvasni, de attól még teljes újraprogramozást tud.
Én ICD2-vel tolom, tehát PicKIT-ről nem sok infóm van. De pl. ezt a típust az ICD2 is csak programozni tudja.
(#) MaxPower válasza Topi hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
...csak nagyon fura, mert a pickit2 leírásában ottvan, hogy 16F59, meg a 18F2320-al is ugyanez
(#) Topi válasza MaxPower hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
PIC16F59-nek doksijában az 55. oldalon is az van ,hogy PICkit 2-vel programozható.
(#) potyo válasza MaxPower hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Legalább mi ne terjesszük itt a hülyeséget.

Itt van a Pickit2 által támogatott chipek listája. Ajánlom mindenkinek a figyelmébe a listák tetején piros és kék betűkkel a programok nevét, amelyből kezelhetők az alattuk levő listában felsorolt chipek. Jobboldalt az is ott áll, hogy csak programozható vagy debuggolni is lehet MPLAB-ból. A debuggolás egyébként is attól függ, hogy a chipben benne van-e a debuggoláshoz szükséges elektronika. Pl. a nyolc lábú 12F675 sosem lesz debuggolható.
(#) Topi válasza potyo hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
A hozzászólásodnak ezt a hülyeség terjesztős részét, nem igen tudom hova rakni.
(#) potyo válasza MaxPower hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Jó a lítium akksi, csak ne felejtsd el a 100nF-os kerámiakondenzátort a pic táplábaitól (ha több ilyen pár is van, akkor mindegyikhez kell 100nF).

100mV-os ugrálás sem gond a picnek, nem kell ezeknek agyonstabilizálni a feszültséget.
(#) potyo válasza Topi hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Oda tartozik a többihez. Emlegetitek itt sorban, hogy azt írja, de mégsem lehet. A leírásban szépen benne van, hogy mivel mit lehet, és mit nem. A Pickit2 az csak a hardver. Az adatlapokban csak annyit ír, hogy Pickit2-vel programozható, nem pedig azt, hogy MPLAB alól Pickit2-vel programozható. Szóval ezért írtam, hogy ne terjesszük a hülyeséget, és inkább olvassuk el a használati utasítást, és értelmezzük is azt.
(#) Topi válasza potyo hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Jó... a sokmindenki által istenített JDM-ek is csak egy hardver. De mégis szoftvertől függ, hogy tudja-e egyáltalán kezelni az adott JDM klónt, vagy más programozót.
Következő: »»   56 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem