Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   40 / 91
(#) poros válasza storm hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Szia. Tapasztalatom szerint érdemes műveleti erősítővel
megépíteni.Többen megjárták már azzal,hogy egy alacsony bemeneti szintű eszközt rákötve. Utólag építettek hozzá még jelszint erősítőt. Kicsatolónak én fóliát használok. Komplett leírást is találsz hozzá itt a képek ikonra kattintva. Alkatrész jegyzékkel együtt. Ezt a kapcsolást ajánlom.http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/eb/eb669166113b01352a9b747889954f46.jpg
(#) sportsboypaper hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
SZiasztok.

Egy TDA2030 elé szeretném ezt a KIT-et beépíteni: PRE02

Az lenne a kérdésem, hogy az IN1 es IN2 az itt azt jelenti, hogy két jelforrást is rá lehetne kötni? Vagyis lehetne mondjuk egy CD es egy Line In-csatlakozásom? Ha igen, akkor itt nem kellene jelforrást választani, hanem egyszerűen csak az szól ahonnan jön a jel?
kicsit fura lenne.
Alapvetően jobban szeretnék egy 4x3 as forgókapcsolót, és úgy jelforrast választani, ez működőképes lenne?
De ha innen lehetne kettő egyszerre megspórolnám a forgókapcsolót.
Köszönöm!
(#) kissadam válasza sportsboypaper hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Az IN1 és az IN2 az egy sztereo bemenet, csak nem egymás mellé lett téve a nyákon (így egyszerűbb volt megoldani a gyártónak). Erre az áramkörre egyszerre csak egy jelforrást tudsz rákötni. (Jobb oldal bal oldal és a hozzájuk tartozó gnd vezetéket kell bekötnöd) Ha több eszközt szeretnél egyszerre rákötni és váltogatni, akkor építened kell egy bemenetválasztót az áramkör elé.
(#) sportsboypaper válasza kissadam hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Köszi szepen, akkor en nagyon el vagyok tevedve. Azt hittem hogy egy egyszerű kábelen kapja a kevert jelet, es ez az eszköz választja szét jobb/bal oldalra. szoval akkor ez egy egyszerű hangszinszabalyzó, ami tud kezelni 2 oldalt egyszerre?
Köszi szepen!
(#) kissadam válasza sportsboypaper hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Jól gondolod, ez egy egyszerű hangszínszabályzó ami két oldalt kezel! :yes:
(#) Macken hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen hangszínem(LM1036), hogyan lehet erre rákötni 4 db sztereó végfokot?
(#) qvasz2 válasza Macken hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Ez egy db sztereo végfokhoz elég. Ha neked 4 db van, akkor kell még építened hármat. Ha csak nem akarod őket közösíteni, mert akkor viszont szét kell osztani 4 felé a kimenetét. A szétosztás lehet passzív (ellenállásokkal), vagy aktív (műveleti erősítőkkel).
(#) Macken válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Igen szét kellene osztani, hogy négy kimenete legyen, de van egy keverőm annak is csak egy kimenete van és azt is gondolom ugyanígy kellene szétosztani erről esetleg egy rajza lenne valakinek?
(#) gabilow hozzászólása Aug 16, 2011 /
 
Üdv!
Szeretném kérdezni, hogy a lenti nyákot megcsinálta-e valaki? Beültetéskor találtam hibákat, ha kijavítom fog működni?
(#) reloop válasza gabilow hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Üdv! Poros kolléga alkotása, úgy tudom remekül működik. Bővebben: Link
(#) poros válasza gabilow hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Szia. Működik már több példányban. Eddig még nem vettem észre ezeket a hibákat amit bekarikáztál. A layutos nyáktervemen nincsen hiba. Talán a konvertálásnál történt vele valami. Az alkatrészek az előírtak legyenek akkor nem fogsz csalódni benne.
(#) sportsboypaper hozzászólása Aug 27, 2011 /
 
Sziasztok, sajnos nem talalom, (pedig egyszer mar megvolt ) hogy milyen értékű ellenállásokkal tudom kiiktatn a nem hasznalt potikat (pl balance)

milyen ellenállást kössek be?

köszi és bocs
(#) reloop válasza sportsboypaper hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
A poti középállást két sorbakötött azonos értékű ellenállással tudod helyettesíteni. 22+22k-tól 100+100k-ig.
(#) sportsboypaper válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Köszi szépen! És ugye csak annyi, hogy beforrasztom az ellenállást a 3 láb közé? vagyis az egyiket a bal-közép a masikat a közep jobb köze teszem?
(#) kissadam válasza sportsboypaper hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Igen jól gondolod! :yes:
(#) reloop válasza sportsboypaper hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Némi töprengés után azt tanácsolom: tegyél bele trimmert, bármikor jól jöhet. Bővebben: Link
(#) sportsboypaper válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 


En is emellett döntöttem. Es ha mar itt vagyunk, LIN vagy LOG legyen , a Bass es a TREBBLE? mint a hangerőpoti? vagy itt ez nem szamit?
(#) reloop válasza sportsboypaper hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Ha már itt vagyunk, járjuk kicsi körül a témát.
Az LM1036 mind a négy potmétere lineáris, mivel mindössze feszültséget vezérel a IC számára. A trimmerek lineárisak, így azokkal nem lehet gond.
A TDA2030 topicban felvetett kérdésedben a poti a bejövő jelet szabályozza, ott van szükség logaritmikusra.
(#) sportsboypaper válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Köszi szépen a felvilagositast, szoval csak en panikoltam, de örülök, hogy vegulis jot valasztottam.
(#) sportsboypaper hozzászólása Szept 2, 2011 /
 
Sziasztok

epp a hetvegen szeretnem probakepp összekötni az egesz erositom es most a vezetekezesen agyalok.

azt neztem a PRE02-ön, hogy az összes föld (akar a bemenet földje, jobb es baloldalt, akar a tápé) közösítve van a nyákon.

arra jutottam, hogy akkor a bemenetválasztó elött már a csatlakozók földjét egyből bekötném a az egyik bemenethez (felesleges mind a kettőbe külön-külön szerintem, ha utána a nyákon "közösül")

a kimeneteknél viszont nincs is föld kimenet külön, még csatlakozó hely sem.

a TDA2030nal viszont van hely a földeket külön külön bekötni jobb es baloldalra.

Jó az a megoldas, hogy a PRE02 bármelyik föld bemeneti csatlakozójának földjét (mert ugye minden egyben van) egyszerűen átvezetem a TDA2030 bemenetének földjére? lehet ebből valami gubanc? Földhurok, búgás, zárlat, ilyesmi?
(#) blackdog hozzászólása Szept 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Én is ezt a hangszínszabályzót készülök megépíteni.
Bővebben: Link

Három kérdés merült fel bennem:
Az alacsony és magas jel bemenet közé tehetek kapcsolót, hogy az előlapon ez kapcsolható legyen?
Az 5V feszültséget nem lehetne elhagyni és úgy bekötni a potikat ahogyan az IC adatlapján van?
Az utolsó: Az mennyi gondot okozhat ha a potikat nem forrasztom a nyákra hanem csatlakozón keresztül vezetékkel van összekötve a poti és nyák?
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Szia!
Állítsd be a megfelelő erősítést az R1/R2 ill. R6/R7 -tel és használd az alacsony szintű bemenetet.
Ne sajnálj egy 78L05 stab IC beépítést, nálam a 2-es láb egy 1N4148 -on keresztül megy a testre, így kb. megvan a féltápfesz. Kell ennyi a potiknak.
A potik vezetékét tetszőlegesen meghosszabbíthatod. A képen fölül látható. Bővebben: Link
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Idézet:
„nálam a 2-es láb egy 1N4148 -on keresztül megy a testre”


Mármint minek a 2. lába?
Miért kell oda az 5V? Adatlapon földön az összes poti.
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Egy lemaradt:
Ha fólia kondik helyett tantált használok az ront vagy javít a minőségen? Esetleg papír kondi? Maradt jó pár régi kondim.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
A 78L05 2-es lábáról van szó. A potik egyik vége testen a másik 5,6V-on.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
És, ha 7805 helyett 6,2V zénert használnék?
Bővebben: Link
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Úgy tudom, hangfrekvenciás kapcsolásban a tápszűrést leszámítva fólia kondit érdemes használni.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Nem tudom a 6,2V milyen lenne, az 5,6V bevált.
(#) poros válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Ha már megépíted ne ess abba a hibába mint előtted többen. Használj fólia kondikat és ne sajnálj 70 FT ot egy ilyenre.Bővebben: Link. Sok későbbi bosszúságtól megkímélheted magad.
(#) blackdog válasza poros hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Én értetleneked a témán nem reloop.
Az a gondom, hogy nincs 10 és 100 nF fólia kondim viszont van egy marék olajpapír kondim.
A 7805 belefér felfogtam.
Következő: »»   40 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem