Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   633 / 1385
(#) sastas01 válasza pintad hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
E-bay-en pedig keresd a free shipping lehetőséget. azon is spórolsz. Bár nem tudom hogy éri meg nekik az ingyenes szállitás(1-2 dollártol) de nem is zavar .
(#) gulasoft válasza sastas01 hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Úgy hogy 10 a minimum amit szállítanak, az pedig 15$ és sima kis pukis borítékban jön.
(#) Zoli_bácsi válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Szia!

Ha megkérlek dobnál erről egy linket?
(#) pintad válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Ó, hát az nekem tökéletes. Lehet vajon össze-vissza is? (2 0.5ös, 2 0.8as, stb..?)
(#) jdani hozzászólása Aug 28, 2011 /
 
Hali. Egy elkészült nyák....Végre új a toner, és minőségi képet nyomtat, ebből adódóan a nyák is jóféle
(#) gulasoft válasza pintad hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Van olyan ami 0.8-1.5-ig van nézelődjetek:
Bővebben: Link
(#) kameleon2 hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Prototípus panelt kellene csinálnom, mert le kell tesztelnem, hogy ami eddig csak a fejemben létezett, illetve demo boardon részben tesztelve lett - a valóságban, valós méretben is működik-e? De nem feltétlenül vennék a tintasugaras nyomtatóm mellé lézert is emiatt. Láttam a listán már sokan készítenek kétoldalas paneleket - akár házi furatgalvánnal. Van valaki - aki csekély ellenszolgáltatásért le tudna gyártani Eagle-ből nekem 1 darabot? És a hangsúly itt az 1db-on van. Illetve kérdés, hogy házilag egyáltalán kivitelezhető-e?

board_2_2.png
    
(#) gulasoft válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Hali!

Kivitelezhető, de a csekély ellenszolgáltatást felejtsd el.
Iszonyatosan sok meló meg vegyi anyag egy kétoldalas furatgalván panel.
Kell a film, az 500ft magában (360+érte rohangálás)
Kell kétoldalas nyák
CNC a fúráshoz
Sósav, nátriumperszlfát
Ezüstnitrátos lötyi, rézszulfátos lötyi, mindenféle extrém adalékokkal(pontos leírást lejjebb megtalálod)
Galvanizáló folyadék, rézanódok, galvanizáláshoz tápegység, csak a galván cirka 40 perc és már majdnem el is jutottunk a maratásig. De előtte még:

Fotoreziszt fólia, uw fényforrás, maszk illesztés, előhívó lötyi, és ezek után jön még csak a maratás, majd lemosó lötyi.

Cirka 3-5 óra és kész a panel. És ezért adnál valakinek csekély ellenszolgáltatást. Nem fizeted meg a 3-5 óra kemény melóját, + a rengeteg vegyi anyagot. Mindezt 1 darab miatt. Ha 20Ft kér cm2-ként akkor egy 20 centiszer 10 centis panelért kap 4000Ft-ot az óradíjra lebontva 1000Ft lenne, ha nem lenne még ott az a töménytelen mennyiségű vegyi cucc. Ha az elviszi a felét (mert a panel sem ingyen terem ám a fán) akkor jó esetben 4 órás munkáért marad neki 2000Ft haszon, az 500 forint óránként.
Bevállalnád?
Ha sorozatban kell ilyeneket csinálni akkor könyebb, mert egyszer kell bekeverni a vegyi rezezőt, egyszer kell bekeverni a sósavat, a nátriumperszulfátot. De egy darabért ennyi meló nem éri meg.
(#) kameleon2 válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Szia! Nem azt írtam, hogy ajándékba kérem, de 15.000-17.000 Ft-ot kicsit soknak tartottam egy kétoldalas panelért fizetni, amiből valóban 1db kell. Nem vállalnám be, mert 1db-ra nem akarok berendezkedni többezer forintért, de meglepő módon, múltkor is találtam valakit, aki tudott segíteni - és ő is jól járt. Nekem az is jó megoldás, ha bartelben megoldható - lásd mágneskapcs. hirdetésem. Én is csináltam paneleket, sőt filmet is - éppen eleget - pont ezért nem én akarom csinálni - tudom mivel jár - hanem olyanra bízni, akinek már egyébként is megvan a felszerelése. Nekem egy része nincs meg, mert a régebbi vegyszereim bedöglöttek - újakra meg 1 panelért szintén nem akarok költeni. Ha sorozatban kell majd gyártani - az más. Akkor elgondolkodom a megoldáson. Bár a filmet könnyedén bevállalom, mert van levilágítós ismerősöm - még a DTP-s múltamból fakadóan. Filmről egyébként szó sem volt, lézernyomtatós megoldásra gondoltam - ezért érdeklődtem - rajzzal, hogy kivitelezhető - e? Olyantól, aki napi szinten csinál ilyen technikával paneleket.
(#) mate_x válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia!

Úgy nem jó, ha nincs furatgalvanizálva, hanem az átvezetőfuratokba helyezel egy levágott alkatrészlábat és mindkét oldalon beforrasztod?
Úgyis csak prototípus lenne.

Üdv, Máté
(#) gulasoft válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Napi szinten itt senki nem csinál furatgalvános nyákot hacsak nem olyan helyen dolgozik.
Nem 15-17.000 forint egy rendelt nyák hanem 5-6.000 körül van, persze ez is elég sok.
Meg tudom csinálni sima kétoldalasra bármikor az eagle állományból, de miért nem csinálod meg magad?
12Ft/cm2 áron fúrva megkapod, ha hozod a negatív filmeket meg adod a fúróállományt.
Ha magad csinálod 5ft-nál nem lesz több, viszont kétség kívül melózni kell vele.
Filmet tudsz csinálni azt mondtad.
Fúrni is tudsz.
Milyen vegyszered döglött be?
A szóda, vagy a nátriumhidroxid? Max ez a 2 kell a panelgyártáshoz+marató, de az meg nem döglik be.
Veszel egy darab fényérzékeny panelt, megcsináltatod a filmet ismerősöddel, összeragasztod a két filmet egymással szemben, becsúsztatod a panelt, akár napon levilágítod, előhívod és mehet a maratóba. A maradék lakkos részt, meg az asszony körömlakklemosójával lemosod. Mate_x meg megmondta hogy lehet a furatgalvánt kiváltani.
(#) WaRL0 hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Sziasztok.
Szerintetek napos időben P-20-al lefújt nyákot mennyi ideig hadjak napo, hogy kellően levilágítsa?
(#) gulasoft válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ha jó a maszkod 10 perc, ha gyenge, akkor csinálj egy tesztet.
(#) WaRL0 válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Köszi
(#) kameleon2 válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia!
Nekem már az 5-6000 Ft is megfizethető - bár én nem ilyen árakat kaptam eddig a rendelhető nyákra. Én is meg tudom csinálni - igen. Mi is hiányzik hozzá:
-Panel vagy fényérzékeny panel.
-Kicsi fúrószárak, több méretben
-Fúrógép
-H2O2
-Sósav
-Víz
-Film - amit másodszor említek , hogy nem erre vonatkozott a kérdés
-Levilágító lámpa
-Ha elrontottam, kezdhetem elölről - idők.
-Hely, ahol csinálhatom - mert kicsik a gyerekek és kíváncsiak
-Idő
Ez olcsóbb lenne, mint valakinek legyártania, aki fel van már szerelve?
A furatokba forrasztott átkötések persze megoldást jelenthetnek, de ha megnézted, kíváncsi lennék, hogy a 40 lábú foglalattal ezt már hogyan hozod össze... Persze- egyoldalas nyákot tudok csinálni. De pontosan pozícionált - ilyen sűrűségű és ekkora vezetőszélességgel rendelkező panelt nem. És nem is ezzel szeretném az időmet vesztegetni. Pont azért, mert 25 éve ezzel foglalkozom... persze mire te is elfogyasztasz néhány feleséget, túl leszel néhány költözködésen - majd talán rájösz, hogy az ember miért nem akar mindig, mindent újra felépíteni 1db panelért és miért keres mást a feladatra, akinek esetleg jól jön egy kis gyakorlás. És mint szintén említettem - bartel is jöhet, ami nekem nem pénz és nem idő - a miből mindig kevés van. Általában este tudnám csinálni 10 után, akkor meg nem szívesen veszi a család ha nekiállnék mondjuk fúrni. A panel tervezése, beültetgetése, élesztése kicsit csendesebb feladat.....
(#) mate_x válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia!

A 40 lábú IC-t úgy lehet mindkét oldalon beforrasztani, hogy precíziós IC foglalatba teszed.

Üdv, mate_x
(#) janikukac válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
5-6-ért gyártasd le , galvánozott, lötstoppos nyákod lesz...
(#) kameleon2 válasza mate_x hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Sziasztok! Nem a szakmámat akarom újratanulni, csak egy panelre van szükségem - ha nem tudtok segíteni a témában - ne tegyétek, de feleslegesen ne szaporítsuk a szót. Már megvannak a teszt foglalataim - a precíziósba nem fért el az IC lába rendesen, mindig elhajlott valamelyik.
(#) kameleon2 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia! Ennyiért hol?
(#) janikukac válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 30, 2011 2 /
 
Hát, gondolom a google tud találatot adni, és majd leirja az árakat.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Jó.
(#) kameleon2 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Igen adott a google - onnan a 15-17000Ft-os ár. Jobb ötlet?
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia! Őket én is megtaláltam, de nincs tapasztalatom velük. Milyen cég?
(#) slogan válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia !

Ha kicsit visszanézegeted a képeket szerintem a majdnem A4 méretű kétoldalas nyákomon a 300 ilyen átkötésből kb 100 biztos extrém helyen volt ,lehet belőle - ha nem is tanulni ,de - okulni.

Elárulok egy technikát ,trükköt , ezt is lidi -től tanultam

Mielőtt behelyezed az alkatrész ,aminek a lábán átkötés lesz (és nem tudnád forrasztani) egyik/másik oldalon , kihúzol 1 szálat a sodrott rézhuzalból és egyik/másik oldalon a PAD -hez forrasztod Utána jöhet az alkatrész !
Briliáns !

Üdv
(#) slogan válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 30, 2011 / 1
 
Szia !

Jó cég ,viheted bátram !
Jól megcsinálják .

Üdv
(#) slogan válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 30, 2011 / 1
 
Szia !

Meg is nézheted ,bár ez csak 64 láb.....
Szerintem tök jó lett ,főleg hogy 10 db 9000 Ft körül volt.
(#) kameleon2 válasza slogan hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Köszönöm az érdemi hozzászólásokat! Megpróbálom a Satronik-ot.
(#) gulasoft válasza slogan hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ezért mondtam, hogy 5-6000-ért legyártják, az a 17000 valami elborult hely lehet.
(#) janikukac hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Sziasztok ! Ha már mindenki ezt a maszkos dolgot tárgyalja, kérdeznék: ez mennyi ideig jó, mekkora panelra, megéri-e, milyen felületet lehet elérni vele (kép??) . Bővebben: Link Bővebben: Link
(#) minicooper válasza csaadaam hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Helo mindenkinek ...szeretném tudni hogy Tesla tekercshez feltétlenül kell NYÁK (vezérlő).
Következő: »»   633 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem