Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   792 / 1679
(#) lewi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
rendben, köszönöm szépen.
És a dicsérő szavakat is köszönöm mindenkitől akitől kaptam, és mindazoktól akik még tartogatják
(#) Lázár Péter válasza lewi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Jó lett, tisztára mint egy fapados LCD háttérvilágítás. Nem fárasztó így rajzolni rajta, avagy lesüllyeszted valamibe?
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
No ez sem semmi. Bár csak rövid ideig lehet rajzolni a fényénél.
(#) lewi válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Hidd el nem fárasztóbb, mikor ott van benned a tudat, hogy még ezzel is vagy 15 óra megcsinálni egy rajzot, nem hogy kiszerkesztgetni először ceruzával, majd utána tussal áthúzni.
Ezt így ala nature veszed az öledbe, ragasztod rá a papírt, és állsz neki rajzolni.
Az egyik előtét pont az alsó oldalon kapott helyet, szóval ha tél van, nem fogsz fázni sem. A szemnek kicsit fárasztó, és rongálja is rendesen ez, de sajnos ez van. Rengeteget kell rajzolni egy építőiparban tanulónak, és meg kell hogy mondjam, engem már nem hat meg mikor azt tapasztalom, hogy leülök este rajzolni, és egyszer csak felkel a nap. Majd felkelek, összeszedem a rajzai, és a rajztáblám, majd be a suliba, és az órákon lehet finomítgatni a rajzokat. Eddigi tapasztalataim szerint ezt 3 nap zsinórba meg tudm csinálni.
(#) zsuscsinyo hozzászólása Szept 1, 2011 /
 
Még lendületben voltam dobozolás terén, így kapot egy diszkrét külsőt a digitális órám is, amit korábban bemutattam: Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza lewi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Idézet:
„tussal papírra”

Ezt nem gondolhatod komolyan. Én több mint 20 éve diplomáztam és már akkoriban is a végét járta a kézi rajzolgatósdi. Ez még ma létezik?
(#) icserny válasza slogan hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Idézet:
„Csináld ilyenre próbanyákkal ,mert le fognak szakadni a PAD -ek a ki/be rakosgatásnál !”

Ha ez a méret jó, akkor az ilyen kétoldalas tüskesor elegánsabb megoldás (a fém váll nem engedi kiszakadni a túloldali fóliát).
(#) lewi válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Szerintem pontosan ugyan úgy kapja az összes diák az ívet.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Szept 2, 2011 /
 
Elkészült a nagytestvér is. Ugyan azok a LED-ek vannak benne, (80db) mint a kis refiben.
(#) klemo86 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Ez nekem jobban tetszik, szebb lett, mint a kicsi
Gigantománia?
(#) zoly15 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Ez egy őrült, de nagyon jó projekt! :kalap:
(#) Mybuster válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Gratulálok nagyon szép lett 10mm fehér ledek?
(#) WaRL0 hozzászólása Szept 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Készülők az erősítőm dobozával.Próbáltam minnél szebben megcsinálni, de persze a mester (CIROKL) szintjét fizikai lehetetlenség elérni . Ja és VF3 vagy Mayan AB-ja lessz benne.
Várom a hozzászólásokat.
Sziasztok
Képek ITT
(#) bencikusz válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Itt is leírom, hogy nagyon szép
(#) zenetom válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Ez is szép lett!
A LED meghajtó IC-k milyen tipusúak?
(#) zolee1209 válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
A doboz szerintem szép, és tetszik is! Viszont a hűtőborda rögzítése számomra nem valami bizalomgerjesztő! :no:
(#) WaRL0 válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Ne félj nem fog az onnan kiszakadni .Próbáltam letépni és nem sikerült!
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
De simán el érheted sőtt túl is szárnyalhatod , nem oly nagy durranás az általam előállított dobozolás sem .
Ahogyan az egyik ismerősöm mondaná olyan ciroklacis és ennyi nem több , a tiéd is szép nincs mit szégyenkezned .
A dobozolásnál az elsődleges a megfelelő technikai háttér és a megfelelő alapanyag , ha az nincs biztosítva sajnos akkor nem biztos hogy olyan lesz amit szeretnénk .
Azért érdemes talán nézegetni a foto albumomat mert lehet talán belőle ötleteket meríteni a különböző technikai megvalósításokból .
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Köszönöm az elismerésed, nagyon jól esett !
Az albumodat naponta többször is nézegetem !
Ezt a dobozt egy körfűrész meg jópár kézi szerszámmal készítettem, mivel másom nincs otthon.
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Hogy készíted azokat a fém rácsokat? ezeket
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Ez itt egy kicsit off de ezeket a rácsokat nem kell késziteni csupán csak méretre kell vágni , ilyet sok formátumban lehet vásárolni , perforált lemez néven .
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
vásárolni! Na ez itt a gond , de azért köszönöm a válaszodat
(#) trabi007 hozzászólása Szept 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretném veletek megosztani legfrissebb alkotásomat egy kis labortápegységet amit a minap fejeztem be .
(#) WaRL0 válasza trabi007 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Szia.
Ez nagyon szépen sikerült! De a feliratozást megoldhatnád máskép!
(#) trabi007 válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Köszi a dicséretet , de a feliratozás az égetéssel készült rá igy nem tudok változtatni rajta , élőben azért kicsit jobban néz ki mint képen .
(#) WaRL0 válasza trabi007 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Már hogyne tudnál! Megtervezed valami programban az előlapot, kinyomtatod és felragasztod
(#) Mybuster hozzászólása Szept 3, 2011 /
 
Íme egy megrendelésre készített hátsó ledes kerékpár lámpa! A ledek 10mm Piros ledek 2XAA ceruza aksiról üzemel!
(#) Laciveszp válasza Mybuster hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Szép munka, gratulálok, de nem érte volna meg venni egyet? A doboz biztos nem volt olcsó. Amúgy ezek nem 5mm-es ledek?
(#) Laciveszp válasza Laciveszp hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Csinálnál róla egy videót működés közben? Kíváncsi vagyok rá.
(#) dbase válasza Mybuster hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Mivel a lábaknák furtad át a dobozt kap egy esőt és elfog rohadni szó szerint a ledek lába, plusz a kapcsoló is szerintem. Én csak tudom volt pár bajom már az esővel és közel 40.000db leddel amit kézzel építettem be eddig.
Ja, és a 10mm-es ledek nem erősebbek mint a 5mm-es sokan megveszek mert huuu nagyobb, ugyan az belső felépítése csak szerintem ormotlanabb.
Nem lehuzni akartak ez is szép és hasznos, és jó is amit készítettél, további sok sikert!
Következő: »»   792 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem