Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   537 / 1271
(#) teglasz hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném! Van egy Daewoo K20V1N típusú TV-m, ami egyik napról a másikra nem kapcsol be. Pontosabban, ha bekapcsolom az előlapon a készenléti piros lámpa világít, de se kép se hang! Még nem bontottam meg, nem vagyok szakértő ebben, de azért analfabéta sem! Mi mehetett ki, táp, sorkimenő, EEPROM, valami biztosíték? Miket nézzek meg először? Hol keressem a hibát? Előre is köszi a választ!
(#) Papp Ferike válasza Puklee hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Csöves ám a javából! 25 évesen??Hmmm...
(#) Papp Ferike válasza Papp Ferike hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Vagy 30??
(#) Puklee válasza Papp Ferike hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
áh annyi nincs szerintem 25 de 30 tuti nincs még nem távirányítós szal télleg régi nagyon de egyébként már 100 h képcső mert akárhogy nézem a kék katód bevezetés szakadtnak látszik megnéztem töbféleképp is szóval hangszórót kivettem belőle a többi ment a gazdájának vissza remélem elfogynak már ezek a 100 éves lomok mert még van 2 régi szines tv igaz egy kész van hálistennek kösz a segitséget
(#) karaszbandi válasza Puklee hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Hogy nézted meg, hogy szakadt a katód?
(#) sprofan válasza logoutz hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Gondolom C801-et is cserélted. Nálam is ugyen az a hiba, összes elektrolit kondi cserélve a tv-ben, az egész panel átforrasztva, mérve semmi hiba mégis eltűnik a kép 1-2 mp-re majd visszajön. Kis idő múlva megint...
(#) kadarist válasza sprofan hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Szia!
A G2 feszültség állítására történik valamilyen változás a képvisszajövetelben?
(#) Papp Ferike válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Néha látszik kívülről,hogy a ponthegesztés elengedte a kivezetésre használt láb tövénél.
(#) teglasz válasza teglasz hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Annyiban módosítanék az előzőeken, hogy ez a Daewoo K20V1N reagál a távirányító összes funkciójára, standby-ba (piros LED) és be is lehet kapcsolni (zöld LED), néha serceg egyet a hangszóró is de kép az nincs! Biztosíték rendben van, alaplapon ránézésre semmi hiba nincs! Valami ötletetek esetleg mit nézzek meg! Köszönöm!
(#) Des1gnR hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Sharp LC26-SB25E monitorom.
Két hibája is van. Az egyik hogy lassú a kép: http://indavideo.hu/video/Sharp_LC26-SB25E Leginkább a vége felé látszódik, de ha nem akkor csinálok normálisabb felvételt.
A másik hiba, hogy a kijelző bal oldalán van két csík:http://n1.vatera.hu/photos/cd/0d/c085_1_big.jpg
Szerintetek mi lehet a hiba?
(#) kadarist válasza Des1gnR hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Szia!
Valamilyen szkéler hiba lesz. Ezt selejtezd le és vegyél egy újat.
(#) Des1gnR válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Esélytelen a javítása? Kijelzővel van a gond?
A függőleges csíkok nem zavarnak, csak a belassulás.
(#) kadarist válasza Des1gnR hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Nem, az elektronikával. Ha találsz bele másik LCD-vezérlő lapot, akkor esélyes, hogy jó lesz, egyébként felejtős.
(#) Papp Ferike válasza Des1gnR hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Hali! Ismerős hiba! Kuka! Sajnos! Üdv!
(#) Des1gnR válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Szerintem tudnék szerezni panelt. Jövőhéten szétszedem és jobban szemügyre veszem. Köszönöm a segítséget
Ha valaki még tudna mit hozzáfűzni, akkor ne fogja vissza magát.
(#) logoutz válasza sprofan hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
C801 puffert nem cseréltem.

Annyi a változás, hogy csak a bekapcs utáni első 5 percben csinálja, utána hibátlan.

Megmentettem a TV -t a szelektív hulladékfeldolgozástól
(#) jenci2010 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Sziasztok, Kukáztam egy DAEVOO 14CB1TK kis tévét . a kővetkező nála a hiba.
Bekapcsoláskor felveszi az áramot rendesen készenléti van. De kőzépűt vizszintesen egy ccsik van kéken.
Arra már rájőttem hogy Képeltéritési IC ment el. De még van egy másik gond amire nem tudok rájőnni. ki be kapcsol a képcső egyszer világit egyszer nem. bejőn a csik elmegy és igy tovább. De csak a képcsőve csinálja a piros led nem villog. Mit nézek meg miért csinálja ?

A válasz sűrgős lenne még ma este neki akarok álni mert unatkozok Kószike előre is rendesek vagytok
(#) kadarist válasza jenci2010 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Szia!
Ebben az esetben sürgősen csináld meg a függőleges eltérítést és ne kínozd szegény koreai menekültet. A függőleges végfok kap tápfeszültséget a sortrafóról?
(#) jenci2010 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Igen megkapja a feszűlcséget a sortraforol.
(#) szabónagymester hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Ma vettem a címben szereplő típusú TV készüléket.
Olyan jelenségre lettem figyelmes, hogy ha USB-ről nézek filmet, csak a saját hangszóróin szól.
Ez valami beállítási gond, vagy esetleg mert nincs regisztrálva adivx kód, vagy eleve ennyire barom módon lett megtervezve, és ez egy alap hiányosság ennél a készülék típusnál, ne tán, hibás a készülék?

Aki tud érdemben megoldást a szituációra, azt nagyon meg köszönném!

Esetleg mások véleményét, tapasztalatát, e készülékről.
(#) karaszbandi válasza szabónagymester hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Nade millen TV?
(#) zolika60 válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Gondolom ilyen:Bővebben: Link
(#) kupi hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Szevasztok!
Egy kis segítség kellene!
Hozzánk került egy ismerőstől egy 28"-as Daewoo 2898ST .Bár a belét nézve ez philips.(S/N:4859801393-01)
A tv sokáig állt, nem is volt bedugva. De jó volt amikor eltették.Nálunk egy napot ment közbe végig serceget.Szétszedtem,kipucoltam,kiporszívóztam, nem láttam sehol szikrát, nem tudom honnan jött a hang.Egy nap után aztán egyet durrant, füst, kép el. Szét szedtem, találtam egy TDA 8351-es IC-t ami kijukadt/kiolvadt.(1.kép)Mellette volt egy púpos ELKO 85-fokos.(2.kép)Kicseréltem mind a kettőt (az ELKO-t 105-fokosra). A tv-n újra volt kép(sercegés persze maradt) viszont pár óra múlva szépen elindult a kép lefelé és miután eltűnt, csak szivárvány maradt.Utána olvasgattam a fórumokon, azt írták páran hogy a demagnetizálás miatt van(vagy mi nem igazán értek hozzá)Kiforrasztottam az alkatrészt (96209 BC1484R) a boltban helyettesítőjét adták (MZ73B-30RM).(3.kép)beforrasztottam és pár óráig jó is volt aztán pukkanás és a kép megint elment és füstölt. Áram alatt a kondi amit kicseréltem rohadt forró és valahol arról a környékről jön a füst is. a nyák is be van sötétedve 1-2 helyen.(pl:4.kép)
Tudnátok nekem segíteni, hogy mi okozhatja ezeket a tüneteket?Ha lehet nem vinném szervízbe mert nem ér annyit a tv szerintem.
Előre is köszönöm a tanácsaitokat!
Sziasztok!
(#) tombox00 hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Sziasztok.
Kaptam egy Funai TV-ét. De amikor bekapcsoltam semmi sem történt még készenlét sincs.
Egy elkot kicseréltem,mert az púpos volt.
Gondolom, hogy a táp részénél leht valami , de nem tudok rájönni.
Ki tudja , hogy mi lehet??
A puffernél 320 V helyett csak 280V van.
ez gondolom nem jó.
Köszönöm a segítségeteket előre is.
(#) karaszbandi válasza tombox00 hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Na igen, ijenkor jönne jól egy kis elektronikai ismeret. Gondolom nem a puffer volt az amit cseréltél. Pedig ha csak ennyi a volt rajta, akkor elég viseltes lehet.
(#) karaszbandi válasza kupi hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Esetleg véletlenül nem fordítva tetted be a kondit?
Vagy a feszültsége nem jó?
Mástól nemigen szokott forni.

A sercegés nem az eltérítőtől jön véletlen?
Elég sok volt eltérítőhibás.
(#) kupi válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Hali !
Kösz a gyors reagálást!
A kondit jól raktam be. A régi és az új is 47mikrofarados, 160V-s.Csak az új nagyobb hőfokos. Az nem lehet baj nemigaz?
Az eltérítő tekercs az ami a képcsövön van?Mitől serceghetne?Lement a lakk róla és áthúz?
Van kettő dióda talán, vagy nem tudom mi, ami körül megfüstölt a nyák.Kitudom mérni ezeket multival, hogy jo-e?A 4. képen látszik.
Köszi!
(#) karaszbandi válasza kupi hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
(#1064488) számú hozzászólásom első mondata itt is érvényes.
(#) tombox00 válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Szia karaszbandi.

Ne haragudj , de azt elfelejtettem odaírni, hogy azt is kicseréltem és még azután sem működött.
A TV-ékhez nem értek annyira, mint Te.
De úgy látszik Te sem vagy a toppon annyira a témában , mert semmi hasznosat nem tudtam meg tőled.

Amúgy a Magyar helyesírás szabályai című könyvet elővehetnéd.

Ha valaki más tudna segíteni és nem csak kioktatni tud másokat, akkor annak megköszönném a segítséget.
(#) Papp Ferike válasza Des1gnR hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
A függőleges csík már lehet fólialeválás is a TFT lapról.
Következő: »»   537 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem