Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   797 / 1679
(#) Tarbur válasza Mybuster hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Beszélgettem rendőr ismerősökkel, az nem kifejezés, hogy szólnak érte. De forgalomban nem fogom használni.
(#) Tarbur válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Engem érdekel, nehogy keresetlen szavakkal megbántsanak sok számjegyű összegre. Plusz az egyéb macera, ami senkinek sem hiányzik.
(#) zolika60 válasza Tarbur hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Az más. A szobában jól mutat.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Ez tetszik! :beka2:
(#) mrobi válasza Tarbur hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Csak menet közbe nehogy megnyomd a gombot és bekapcsolódjon. Amúgy nekem nagyon tetszik. Ötletes. A rádiós kapcsolatot hogy oldottad meg?
(#) Tarbur válasza mrobi hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Elég mélyen vannak a gombok, nemigen lehet véletlenül megnyomni. Azt viszont még ki kell próbálni hogyan reagál a cucc a gyújtásra és egyéb fesz. ingadozásra, nehogy tényleg bekapcsolódjon. A rádiós része nem az én érdemem, már készen vettem a szabályzót. Nagy falat lenne az nekem.
(#) Abukodonozo válasza Tarbur hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Ha a kocsin van már akkor is láthatunk róla képet? Amúgy gratulálok, tényleg igényes munka.
(#) gaboca323f válasza Tarbur hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Ha fehér lenne elvileg nem szólhatnának, a kresz szerint előre fehér vagy kadmium sárga fényt bocsájthat ki egy autó.
(#) zsoltee0001 válasza Tarbur hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Szerintem inkább rakj be fehér ledet, jobban is néz ki mint a kék, ami amúgy se divat már és akkor a rendőrök se fognak kiszedni 3 luxusverda közül
(#) Tarbur válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Ezzel sajnos elkéstem, a ledeket már nem tudom cserélni. Esetleg a következőt majd úgy éptem
(#) Mybuster hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Elkészült az ütemre villogó LED CSíkom! 2db Zöld led van benne és egy TIP31 es tranyó!! Este lesz videó majd felrakom
(#) Mybuster válasza Mybuster hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
És itt a video bocsika telós videó! Bővebben: Link
(#) Abukodonozo válasza Mybuster hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Ügyes!
(#) demcar hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Sziasztok.

A tegnap esti órákban elkészültem az Alkotó által tervezett előfokal, csak ma volt időm kipróbálni. Frankón teszi a dolgát, ST151előtt van, de már idáig ez a harmadik előfok amit épitettem hozzá, de csak ez tudta rendesen kivezérelni a végfokot, úgyhogy ez is marad benne. A hangja nagyon tiszta, minimális alapzaj (max hangon). Ez a kapcsolás egyszerűen tökéletes, pöccre indult mindent gond nélkül, én csak ajánlani tudom mindenkinek, drága de megéri!
Köszönet a kapcsolásért Alkotó kollégának
Csatoltam képet,hogy miről is van szó.
(egy dolog amit észrevettem hogy meleg mind a két OPA, nemtudom ez természetes? )
(#) Mybuster válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Köszi
(#) fifadani válasza Mybuster hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Szia!

Érdeklődnék, hogy más tranzisztorral, kapcsolással megvalósítható-e.

Köszi!!
(#) DJanosi válasza demcar hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Gratulálok én is elkészítettem olyan hónapja nekem is jól megy ! Tényleg nagyon jó kapcsolás ! A kérdésem az lenne hogy ott a képeden hangszín szabályzó található? Milyen tulajdonságokkal ? Esetleg kapcsolás ? Netalán nyak rajz? Üdv:Levente
(#) Mybuster válasza fifadani hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Szia igen nálam is ez volt a kérdés mert nekem se volt itthon TIP 31 es tranyóm De szereztem... Amúgy ingen működik én B547-es el próbáltam és működött az a lényeg hogy NPN tranyó legyen ne muszály hűtőbordázott!
Arra viszont figyelj hogy a Tip31 es tranyónak más a collector emmiter lábkiosztása mint a BC547-nek és a többinek is!! Itt az eredeti TIP31 es kapcsolás én annyit csináltam mikor BC547-eél bróbáltam hogy a tranyós résznél átrajzoltam a lábakat!! Sok sikert ha valamit nem értesz csak írj
(#) fifadani válasza Mybuster hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Most kezdtem az elektronikai technikus sulit. Remélem megoldom! :D Köszi!
(#) Mybuster válasza fifadani hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Oksa sok szerencsét mondom ha van valami gond,problem csak írj!!
(#) DJanosi válasza Mybuster hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Egy ellenállás nagy problematika lenne ebben a rajzban?
(#) demcar válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Mármint melyik panelra gondolsz? mert van ott egy pár
(#) DJanosi válasza demcar hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Elnezest arra az operációs rendszerre gondoltam ! Linkelem azt az oldalt ahol fel van tüntetve az én ST 151 em !ST151
(#) demcar válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Operációs rendszer?
Ám nemrossz a te ST-d sem, de ahogy nézem te BD szériával épitetted.
(#) DJanosi válasza demcar hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Elnezest elnézést elgondolkodtam Operációs erősítő ! Igy van BD tranyokat használtam ! Nekem is nagyon jól megy zajról pedig nem tudok mar régóta üzemel de meg rossz hangot nem hallottam tőle csak mikor elkötögettem ezt azt de másképp nem max hangerőn egy ici pici zaj sem halatszik !
(#) demcar válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Neharagudj de fejtsd ki magad jobban ha valamit akarsz.
(#) DJanosi válasza demcar hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Inkább akkor hagyjuk )Csak beszelem akkor a hülyeségeket !Készítettem hozza hangszóró védelmi kapcsolást s !
(#) demcar válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Én is, csak azt a teszteléshez nem raktam be, majd a dobozolásnál lesz beépitve.
(#) Alkotó válasza demcar hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Ügyes, gratulálok.
Az IC-nek nem kéne melegednie egyáltalán. Legalábbis az OPA-nak. Más lehet a helyzet a stabilizátorral, de ez függ a bemeneti pufferen lévő feszültség nagyságától, és ott is csak módjával lehet meleg.
(#) demcar válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
A tápja az birja az iramot a stab kockák csak langyosak de az OPA-k hát szerintem túl melegek. A tápon mind a két oldalon megvan a kellő fesz. ( a 7815 nél 14,9V a 7915 nél pedig 15,3V van szerintem ez nem kéne hogy befojásolja)
Következő: »»   797 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem