Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   17 / 252
(#) szendi001 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Az R az minek az ellenállása? Csinálok egy Excell file-t és agyalok, hogy mennyit romlik a Q. Meg ki is próbálom, de csak 150 pf körül.
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Bővebben: Link Gábor számolója elég sokmindenre választ adott.

4 pf ről növelve 150 pf re mellett 0,001 Ohmot becsülve 150 ről 40 re romlott a Q. Ez 600 khz sávszélesség ami még jó is lenne szerintem. Vélemény?
(#) pucuka válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
R a rezgőkör párhuzamos, az r a soros rezonancia ellenállása, a rezgőkör helyettesítő képében. A képleteket puskáztam, könnyen lehet, hogy a dimenziók nem fognak stimmeli. Amúgy a képlet jó, csak a konstansokkal lehet probléma, én ezért mindíg az alapmértékegységeket szoktam használni, de itt nem tudom hogy van. Ha számolsz konkrét értékeket úgyis rájössz.
(#) szendi001 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Köszi mindenkinek. Nos kimérem. Adok az arcába szignálból jelet és nézem a fezsültséget 20 khz-enként.
(#) pucuka válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Akkor megtaláltad a megoldást. A sávszélességet meg jobb ha csatolt körökkel éred el, mintha a Q rombolásával, mert a csillapítás sem mindegy pl. egy bemenő fokozat elején.
(#) Ballage hozzászólása Szept 6, 2011 /
 
Sziasztok!

A párommal tegnap este részt vettünk életünk első versenyén a CQ BUDAPEST-en, a HA5KHC "színeiben", persze egyelőre csak mint tanulók. Remek élmény volt, négyen csináltunk 40 QSO-t bár ez még nem hivatalos adat, és mint kezdők, nagyon büszkék vagyunk erre. Ha a 70cm-es rádió is működött volna, akkor még többet tudtunk volna csinálni. Nagyon élveztük, jó volt a hangulat, remek alkalom volt arra, hogy egy kis rutint szerezzünk a forgalmazásban. Még két ilyen verseny lesz idén, ha jól emlékszem, szerintem majd azokon is indulunk.

73!
(#) kadarist válasza Ballage hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Gratulálok! Milyen üzemmódokban próbáltátok ki magatokat?
(#) satlokk válasza Ballage hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Gratulálok csak így tovább!
(#) Ballage válasza kadarist hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Köszöjnük szépen. Elsősorban SSB-n, de volt egy-két összeköttetés FM-en is. A kettő együtt sajnos nem ment, mert leültették egymást a rádiók.
(#) kadarist válasza Ballage hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Ezek szerint volt teljesítmény is az antennákon
(#) Ballage válasza kadarist hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
satlokk: Köszönjük szépen!

kadarist: igen, FM-en 25, SSB 100W volt a kimenő teljesítmény. És az antennák elég közel voltak egymáshoz.
(#) szendi001 válasza Ballage hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Irány a vizsgaközpont. Van felkészítő könyvem ha kell.
(#) Ballage válasza szendi001 hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
A dolog már folyamatban van, rendszeresen járunk tanfolyásra, még morzézni is tanítanak minket. A forgalmazási részen már túl vagyunk, volt már egy kis műszaki oktatás is, szóval haladunk. Vagyunk vagy heten, úgyhogy lehet, hogy kijönnek majd vizsgáztatni.
(#) Ktulu válasza szendi001 hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Idézet:
„Van felkészítő könyvem ha kell.”

Elektronikus formaban? Engem is erdekelne, ha igen.
(esetleg egy cim ahonnan letoltheto)
(#) szendi001 válasza Ktulu hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Papír alapú, de beszkennelem idővel. Körbe kell nézni, mert lehet hogy már fent van valahol.
(#) Rumcájsz válasza Ballage hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Sok sikert a morze tanuláshoz, remélem RH-n, CW-ben találkozunk!
73 !
(#) Ballage válasza Rumcájsz hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Köszönöm, így legyen! 73!
(#) szendi001 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Ezt a technikát nézzétek meg! Bővebben: Link
(#) Ballage hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Üdv!

Csak szeretnék szólni azoknak, akiket esetleg érdekel, hogy holnap-holnapután lesz a Nagy Sportágválasztó, ahol a Puskás Rádióklub képviseletében a rádióamatőr sportág is bemutatásra kerül.

Helyszín: Merkapt Maraton Sportközpont 1106 Budapest, Maglódi út 12/A

Mindenkit szeretettel várnak a puskásos kollégák!

Üdv, Ballage
(#) MaTe193 hozzászólása Szept 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Sajnos elhasaltam a mai rádióamatőr vizsgán jogi és biztonságtechnikai témakörből. Tudnátok ajánlani valamiféle felkészítő anyagot? (Gondolok itt a Dr.Tolnai János féle tankönyvön kívül másra.) Egyébként volt egy-két becsapós a jogiban pl: Miből épül fel Magyarországon a hívójel?
Köszönettel:Máté.
(#) pucuka válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Banális dolog, de látogasd ezeket az oldalakat:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
HA, HG,
körzetszám (0 -9 -ig)
egyéni azonosítók (két. vagy három betű) Vagy speciális, alkalmi hívójel
(#) Gafly válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Jogi??? Ez valam új idők szele furmány...
HA/HG + körzet + egyedi azonosító
De miköze ennek a joghoz.

Biztonságtechnikából hogy a búbánatban szedtél össze ennyi hibát? Azt azért ki kellene rázni helyből. Milyen fogós kérdések voltak?
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Az amatőröknek tudni kell mit tehetnek, mit nem, milyen törvények, előírások vonatkoznak rájuk,
(#) szendi001 válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
"Prefixből(országkód) körzetszámból( több megye is lehet) és egyedi suffixból áll" Nekem ezt mondták 15 éve.
Bővebben: Link
Itt van rádióamatőr vizsgára felkészítő könyv. Melyik fokozatra mentél?
Amúgy kitartás, csak a maradék két részből kell vizsgázni, legközelebb meglesz!
(#) MaTe193 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Bezony, jogi. Nem tudom, mi köze hozzá, de a jogihoz tették. Sajnos a válasz helytelen, mivel nem tértél ki a speciális állomásokra...Ez volt az egyik, amin elcsúsztam, a másik pedig valami olyasmi: Az amatőrökre csak a (ide valamilyen rendelet száma való) rendelete vonatkozik? A biztonságtechnikaiban az egyik az volt, hogy mi a vilámhárító feladata, erre én azt írtam, a felgyülemlett töltések levezetése. Ez helyből 8 pont volt, a másik meg, hogy mi az érintési feszültség. Arra számítottam, hogy biztonságtechnikából nem lesznek kemény kérdések, de megfogtak
pucuka-nak köszönöm a lineket.
Máté.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Ebben neked maximálisan igazad vagyon.

Csak fura volt hogy a hívójel képzés miért a jogi részben van. Azt kéri, megkapja és ennyi...
(#) MaTe193 válasza szendi001 hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Hinnye, lassan gépelek! Ez most hogy is van, nem kell teljes vizsgát tennem?! Alap, azaz CEPT Novice-ra mentem/ megyek. Nekünk is így volt, mint szendi001-nek, 5műszaki, 5jogi, 30 műszaki hoszonegynéhány jogi
(#) szendi001 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Biztonságtechnikán nem lehet hibázni, legalábbis nálunk nem lehetett. Nekem anno kb. 40 kérdéses teszt volt négy részre bontva. 5-6 kérdés volt biztonságtechnikából.

Mindenki, Amúgy megbukni könnyű ,ha nincs klub stb. szóval inkább segítsetek válaszokat keresni.
(#) szendi001 válasza MaTe193 hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Nem mondták el a pótvizsga feltételeit? Lehet hogy kell teljeset csinálni, de anno nem kellett, csak a hibás témakörből. Ne aggódj néhány hét és qso-zol. Nekem akkor meglett, de volt kolléga akinek újra mennie kellett. Nézd mit találtam:Bővebben: Link
(#) MaTe193 válasza szendi001 hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Nekem nem mondták, majd írok egy levelet az nmhh-nak és meglátjuk mi lesz. Köszönöm a biztatást én is remélem, mihamarabb túl leszek rajta.
Következő: »»   17 / 252
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem