Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió javítás
 
Témaindító: Jancsika, idő: Jan 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 69
(#) walter válasza dokidoki hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Köszönöm a segítséged ,szerintem is érdemes lesz összerakni,a dobozolás nálam is nyűgös.
Szia!
(#) pucuka válasza walter hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Nomeg az a helyzet, hogy csak 10.7 MHz -re egy szignált megépíteni nem érdemes. Hamár szignál, akkor nem sokkal több munka, és megépíthető a teljes kívánt sávra, pl. keveréssel.
(#) sardi_hunor hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Sziasztok

Van egy Sony STR 212-S tipusu radios erositom. Az a problema vele h az eredeti erosito resze kiegett es annak kicserelesevel a keszulek tapegysege es kicserelodott egy 19v-os laptop tapra. Az eredeti tap egy +- 35 v-os tap volt. Amugy a keszulek mukodik csak egyetlen gond van amivel hozzatok fordulok. Nem mukodik a radio AM SW es MW frekvenciavetel. Az FM tokeletesen mukodik. Mar vegigneztem az aramkort de nem talaltam olyan dolgot hogy esetleg nem kapna aramat az ezekert felelos egyseg. Szerintetek miert nem mukodik?

Minden otletet szivesen varok! Estleg ha valaki kapna hozza kapcsolasi rajzot az nagyon jo lenne!

Koszi elore is!
(#) gkari válasza sardi_hunor hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Próbáld letölteni a SM-t:Bővebben: Link
(#) Motorman hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy Orion AR612-es "Pacsirta" rádiót próbálok életre kelteni. Kicseréltem az összes csövet újakra, és az összes elektrolit kondit, a kiszáradtak helyett.
(EZ80, ECC85, ECH81, EBF89, ECC83, EL84.)

A probléma a következő:
Teljes hangerőn viszonylag szépen szól, de részterheléskor (halkan-közepesen) torzít!
Főleg beszéd és mélyebb hangoknál torz.
Olyan "túlvezérelt" zizegő hangja van, mint egy egyszerűbb elektromos gitár torzítónak.

Valakinek ötlete?
(#) Motorman válasza Motorman hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Ahhoz is hasonlít, mint amikor a zsebrádióban merül az elem és a dinamikusabb hangoknál betorzít...
(#) CHZ válasza Motorman hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
EL84 rácsára menő csatoló kondit is érdemes megnézni, ha átvezet, akkor + feszültség mérhető a rácson, ami jelentős torzítást okoz, csövet is kinyírja hosszabb távon.
(#) gkari válasza Motorman hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Lehet ott még egyéb hiba is:pl.a fiziológiai hangerőszabályzás, hangregiszter alkatrészei, -kapcsolójának kontakthibája stb., talán segit:melléklet.
(#) Motorman válasza gkari hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Nos, a katód ellenállást kicseréltem, kicsit meg volt égve a közepe, de nem volt rossz.
Ezután elé kötöttem egy 16V/330ľF-os elkót.
(mellékletben piros karika)
Fülre jó lett, de a hang felerősödött kissé az egész tartományban.
Az elko bekötési pontján 6,9-7,1V-ot mérek a testhez, ha bemelegszik. Kicsit kevés, nem?
Nem tudom nem ártottam-e többet, mint használtam....?

AR612.jpg
    
(#) gkari válasza Motorman hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Felesleges a kondi, persze,hogy hangosabb, mert így csökkentetted a visszacsatolást, a fesz. érték kicsit kevés(elvileg 7,5V), de lehet, hogy az az ellenállat mégis "megnyúlt"-kivesz, megmér, és ha kell-kicserél(az EL84-nek a max.katódárama:cca.53mA!).
(#) Steven84278 hozzászólása Júl 30, 2011 /
 
Sziasztok. Van a képen látható Videoton RA6363 erősítős rádiónak egy olyan baja, hogy a bekapcsolástól számított kb 10 percig nem fogható rádióadás. Működés közben gyakran elmegy az adás. Az antennát megvizsgáltam és megfelelően működik. Sejtésem szerint egy v. több hibás kondi lehet a dologban.
Tudnátok segíteni, hogy hol lehet a hiba?

radio.JPG
    
(#) gkari válasza Steven84278 hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Ennek a készüléknek van külön topikja, ott van kapcs.rajz is. Nézd meg a tápegységet(persze a kondikat is), a hangolófesz. stabilitását, valamint a varicapdiódákat-ez a hiba tipikusan ezek körül jellemző.
(#) Zseni hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Sziasztok van egy wega T555 Rádióm.
Nem igazán szeretne semmilyen antennával sem fogni a gyengébb jelű adókat.
Kisvárda mellet lakom Pl a nyíregyházi adót.
Az autóm sem tökéletesen de hallgathatóan fogja.
képek:
A bekarikázott (nem tudom mi...) hiába állítgatom ha kiveszem belőle a fekete belsejét csavarját akkor is úgy működik mint amikor benne van.
Mármint éppen hogy csak benne.
A Másik kérdésem Miért van benne ennyi minden?
Mert erősítő nélkül nem jön ki hang gyárilag sem belőle.
(#) Gafly válasza Zseni hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Az úgy szokott lenni, hogy minnél több dolgot szedsz ki belőle, annál halkabban szól
Ja és fordítva nem így működik
(#) Zseni válasza Gafly hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Szia Ezt nem értem nem szedtem ki belőle semmit....
(#) Gafly válasza Zseni hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Ez az idézet tőled van, szerinted hogyan kell helyesen értelmezni akkor:
"A bekarikázott (nem tudom mi...) hiába állítgatom ha kiveszem belőle a fekete belsejét csavarját akkor is úgy működik mint amikor benne van."
(#) Zseni válasza Gafly hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
ok. értelek.
De ez nem segített.
Segítséget kértem nem moderációt.
(#) kadarist válasza Zseni hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Szia!
Milyen antennákkal próbálkoztál és hol voltak elhelyezve?

És egy fontos szabály: nem nyúlunk olyan dolgokhoz, amik nem nem ismerjük a működését. Egy rádióban nem azért van ennyi alkatrész, mert a gyárban túl sok volt és valahol el kellett helyezni a felesleget.
(#) Zseni válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
ok!
Na most először is szinte mindenféle antennával.
Szobai FM antenna erősítővel stb
Most egy hasonló antennám van "kép"
Ahoz meg azért nyultam mert állítani szerettem volna rajta hogy kicsit jobb legyen. De semmi.

YAGI.jpg
    
(#) kadarist válasza Zseni hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Tedd ki a padlásra az antennát és használj hozzá való kábelt. Vigyázz, ha szimmetrikus a rádiód bemenete, akkor a koaxkábel nem jó hozzá. Fordítva is igaz, a szalagkábeles levezetés nem jó a koaxos, aszimmetrikus antennabemenethez.
(#) Zseni válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Ja elfelejtettem a garázsba van és a garázs tetején van kb 6 m magasan a tetőn forgattam is de csak a kereskedelmi jön be pl: class fm stb.
koaxkábeles a bemenete.
(#) kadarist válasza Zseni hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Az antenna-dipólnál van aszimmetrizáló balun (kis doboz) a koaxkábeles átalakításhoz?
(#) Zseni válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
igen van. egy nagy lepke antennáról.
Ilyen antennám is van. "kép"
csak a gerince fából van.

yagi1.jpg
    
(#) kadarist válasza Zseni hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
A lepke-antenna UHF-sávú és az ő balunja nem jó a VHF-sáv alján, ahol a CCIR-frekvenciás FM-adők is vannak. Inkább szerezz be egy igazi, rádióhoz való Yagi-antennát, aminek koaxos a levezetése.
(#) Gafly válasza Zseni hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Viszonylag ritka a CCIR sávos többelemes antenna.
A rajz alapján ez inkább egy használaton kívüli TV antenna lehet...
(#) Zseni válasza Gafly hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
melyik rajz?
mindegy egyikkel sem érek el többet mint a mobilom hadeset kábelével.
(#) Zseni válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Bocs csak most láttam.
A gyári uhf vhf antenna miért nem jó?
Azzal sem jött szinte semmi pedig koaxos meg erősítős is meg kint is volt...
(#) kadarist válasza Zseni hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Mutasd már meg azt az univerzális antennát, amely minden frekvencián jó. Egy ilyen tunerhez a hozzávaló antenna kell, mindenféle erősítő nélküli, a megfelelő hullámhosszra méretezve.
(#) Zseni válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
tehát építsek eggyet?
vannak régi antennáim pl nagy lepke, az a nagy aluminium ami kb 1,5 mm es a cső átmérő.
a régi aluminium yagi antennák tv hez.....
venni nem igazán szeretnék.
(#) kadarist válasza Zseni hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Nagyon fontos egy URH-antennánál is az antennát alkotó elemek hosszai. Egy tévéantenna sokkal kisebb méretekkel rendelkezik, mint egy rádióantenna. Ha nem akarsz alumíniumidomokat meg köranyagot vásárolni-darabolni, akkor végy egy gyári antennát.
Következő: »»   7 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem