Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC égető kapcsolás. Szerintetek működni fog?
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Jan 18, 2006
Témakörök:
Na. Akkor a vita lezárva, visszatérünk a topic témájához.
Sziasztok!
Van egy Picstarter Plus égetőm amiből csak a pic17C44 hiányzik. Valaki tudna segíteni ennek a felprogramozásában?
Miben kell segíteni?
Magát a felégetendő szoftvert keresed vagy olyan ember keresel akinek van 17C44 kompatibilis égetője? Szerk: most nézem 17C44 Fw-jét ingyen le lehet tölteni a Microchiptől. Továbbá úgy látom, hogy van valami utólagos átalakítás, ugyanis a 17-est ki lehet cserélni PIC18F6720-re.
A felégetendő szoftver megvan, és le is tölthető a microchip oldaláról, csak nem tudom mivel beégetni a 17C44-be. Ezért vagy egy könnyen elkészíthető programozót keresek ami kezeli ezt a tipust, vagy valakit aki fel tudja programozni.
Hát én sajnos nem Miskolci vagyok.
Vagy drótozz össze valami egyszerű Tait féle LPT-s programozót, szerezz egy winyót tegyél rá linuxot, meg PIKLAB-ot.
Bocs a 17C44-et nem támogatja a PikLab közvetlen programozóval. Nézz szét esetleg a windózos programok közt is, de nem emlékszek arra, hogy valamelyikben is lenne17-es támogatás.
![]()
Sziasztok,.. kaptam egy ujj kapcsolast.. szerintetek mukodni fog vagy mar valaki megepitette az alabbi egetot? (a 10 es 16 os lab miert van bekotve?, mas egetoknel nem szokas
![]()
Valaki biztosan építette már meg. Olvasgasd szépen a PIC kérdések és válaszok topikot, ott megtalálod a választ.
Ez így ebben a formában NEM fog működni...
A MCLR soha az életbe nem fog elegendő feszültséget kapni. (~13 Volt) //Hacsak ez nem valami LVP programozó.
Bővebben: Link
Találtam ezt az égetőt, stetetek, stabilbban megy mint egy JDM?
A ZPV2106A fet mivel helyettesíthető, és a szoftverben milyen programozónak kell beállítani?
A programozó szoftver a winpic lenne?
nemtudsz adni egy párhuzamos portos programozót, ami egyszerű és stabil?
Idézet: „//Hacsak ez nem valami LVP programozó.” Nagyon annak néz ki, de inkább hanyagoljuk az ilyesmit. AVR-nél van értelme az alacsony feszültségű programozásnak, mert csak úgy lehet áramkörön belül felprogramozni, de piceket nagyfeszültségről is lehet áramkörön belül programozni, így az LVP-nek semmi értelme náluk.
de miaza LVP?
Egy 16F84A ez melyik láb? És ez biztosan működik?
LVP = Low Voltage Programming, azaz alacsony feszültségű programozás.
A lábak ugyan azok, csak a beállítások a programozó szoftvernél mások.
Az LVP nem egy láb, hanem egy programozási mód.
Hogy magamat idézzem: Idézet: „A lábak ugyan azok, csak a beállítások a programozó szoftvernél mások.”
de a target pic-hez megy...
azért gondoltam h egy láb Idézet: „de a target pic-hez megy... azért gondoltam h egy láb” Na ezt most nem értem... ![]()
Igen, az LVP-hez tartozik egy láb, amit LVP jelzéssel szokás ellátni a chip adatlapjában. Ha az LVP mint programozási mód engedélyezve van a konfigurációs bitekkel, akkor az LVP láb nem használható ki-bemenetként, hanem a programozás módva való beléptetésre van elhasználva.
Az adatlapokon ezt a lábat PGM-mel jelölik. Bővebben itt is (11.2.3 pont) olvashatsz róla.
Felmerult bennem egy kerdes a JDM es programozok kapcsan, mindenki kotolodik, h nincs meg a 13-14v a MCLR -en,.. de hogy lehetne annyi ha a pc -tap 3.3, 5, 12v -kat ad ki.. ???
![]()
A JDM ugye soros porti égető. A soros porton az RS-232 szabván alapjány a kimeneti 1 jel - N volt a logikai 0 pedig + V volt. Azért N-ert írtam mivel ez az ami alaplaponként változik. N értéke elméletileg ha a tápból indulunk ki 12 volt lehet. Ugyebár van -12 Voltos ág is. Ha kifigyeled a kapcsolást akkor láthatod, hogy a PIC GND-je nem azonos a PC GND-jével. A PC GNDje egyenesen a PIC tápjára van húzva. A tápellátást gyk. kondik biztosítják, amik a TX 1-re (- n Voltra) kapcsolásakor töltődenk fel.
Szia!
Nos ugye az égetőprogramban szokott lenni hardware teszt, vagy valami olyan lehetőség amivel a programozáshoz szükséges lábakat lehet be illetve kikapcsolni. Mindent a PIC GND-jéhez képest mérünk. Az MCLR bekapcsolva cca. 13,5 Voltos kell hogy legyen. A PIC tápja (VDD, VCC ki hogy hívja) 5 Volt legyen. A programozó lábak (PGC, PGD) szintén 5 Voltos jelek. Az, hogy bekapcsolt MCLR esetén meg van a 13,5 Volt nem jelent semmit. Ha rákapcsolod a PIC-re a tápot és akkor is megvan akkor talán jó.
De ha mindezek után nem jön be a JDM klón égető, akkor az oshon-os, vagy az ICD2-s égetőt kell megépítened. (A JDM eléggé alaplap-függő működésű, ezért nem nagyon javasoljuk!)
Koszonom minden segitsegeteket,..
![]() ![]() ![]() Rakerestem az oshon egetore es a ICD2 -re is,.. az utobbinal nem nyagyon simpi, de az oshon egeto tetszik, es ma delutan osszedobom.. Ez az oshon csak lpt porton megy, com -on nem? Muxik hozza az IC-Prog? (ja es esetleg valaki megdobhatna egy tervezessel az oshon programozohoz) Gondolom az mar minden ketseg nelkul mukodik!.. Olvasgattam a forumot, lattam elegen megepitettek mar.. Meg vMi,. kerdeztem mar, h a PIC nem megy tonkre ha JDM -el probalgattam?.. |
Bejelentkezés
Hirdetés |