Fórum témák
» Több friss téma |
Szia!
Igaz, tehát léptetőmotort szeretnék hajtani, az adatok szerint 24V / 210mA (nekem kevésnek tűnik kicsit de ez van rajta) szal 300ma elég lenne... Üdv!
Hello!
Ebben az esetben nem túl értelemszerű, kapcsolóüzemű táp kimenetére kapcsolóüzemű tápot szerkeszteni. Sokkal ésszerűbb a táp átalakítása. Amire van is itt külön topik.. üdv! proli007
Azért szeretnám tudni hogy úgy mégis lehetne e előállítani 230V -at és mennyi W lenne pár A-ből.
Idézet: „mennyi W lenne pár A-ből.” Szerintem első körben számolhatsz 90%-os hatásfokkal (80-95%).
Bövebben ?! nem vagyok nagyon otthon az ilyenekben.
Mennyi az a pár amper? watt=amper szorozva volttal.
Teljesítmény (Watt) = bemenő feszültség X pár amperrel X hatásfok
( hatásfok = 0.9 )
Sziasztok!
Szeretnék 4-10 power LED-et 12Vról üzemeltetni. Tudom, hogy számos kapcsolást találhatnék itt. Azonban én UC8343 IC-vel felépített step-up(boost) konverterre gondoltam. Egyrészt az IC olcsósága és könnyen beszerezhetősége révén gondoltam erre. Másrészt a külső FET sokkal szabadabb elrendezést tesz lehetővé és szintén nem drága. Tudom, hogy az IC-t elsősorban flyback kapcsolásokban alkalmazzák, viszont "current sense" üzemmódban nagyon egyszerűnek tűnik az áramkorlátozás megoldása. Tudna valaki segíteni kapcsolással, vagy esetleg on-line tervezési segédlettel?
Hello!
A "DC-DC konverter" témába kellett volna feltenned a kérdést, mert ez tulajdonképpen az lesz. A hozzáértők ott csücsülnek. De a Led-ek típusát vagy paraméterét is meg kellett volna adni. ""current sense" alapvetően a végtranyó áramának korlátozására lett kitalálva, nem a kimenőáram határolására. De ez nem az én asztalom.. üdv! proli007
Szia!
A current sense egy védelmi jelegű funkciót szolgál. Ha ezt használod, akkor villogni fog a LED-ed egy bizonyos időálladóval, ami a kimeneti pufferektől és a védelem reakcióidejétől fog függeni. Használj inkább speciális LED-mehajtót. De gondolom az UC3843-ra gondoltál.
CREE XR-E WHT ledek. Tudom, hogy a CS a meghajtó tranzisztor (MOSFET) áramának korlátozására lett kitalálva, de egy picit "odébb rakva" a LED-ek áramát is korlátozhatja. Vagy nem jól gondolom?
Sajna kevés cég teszi elérhetővé a tervezési segédletét. Üdítő kivétel a NatSemi Webench-e. De az LM3404 buck konverter, így nekem nem jó.
Idézet: „A current sense egy védelmi jelegű funkciót szolgál. Ha ezt használod, akkor villogni fog a LED-ed egy bizonyos időálladóval, ami a kimeneti pufferektől és a védelem reakcióidejétől fog függeni.” A külső kapcsoló FET áramának korlátozásával nem tudom megoldani a LED áramának a limitálását?
Ha áramkorlátozod egy kapcsoló áramát, akkor a kapcsolóüzem előnyét vonod meg az áramkörtől. De itt kísérleteznek ezzel az IC-vel, nézd meg.
Idézet: „Használj inkább speciális LED-mehajtót.” Vagy tudsz esetleg itthon könnyen beszerezhető, olcsó (viszonylag) powerLED meghajtót, ami step-up üzemmódban működik?
Szerintem ez nem rossz választás.
Nézz körül a Chipcad honlapján a Monolithic Power Systems IC-k között. Itt találsz ezekhez való kondenzátort és induktivitást is.
Idézet: „Ha áramkorlátozod egy kapcsoló áramát, akkor a kapcsolóüzem előnyét vonod meg az áramkörtől. De itt kísérleteznek ezzel az IC-vel, nézd meg.” Az R4-en keresztül itt is a FET áramát "korlátozza" és ezen keresztül gondolom a LED-ek áramát is. A korlátozás azonban az oszcilláció tiltását jelenti (az adatlap szerint), tehát nem megy a hatásfok rovására. Már ha jól értem. De az itt közreadott kapcs. rajz is buck. Nekem pedig boost kéne. 7db LED 12V-ról.
Idézet: „Nézz körül a Chipcad honlapján a Monolithic Power Systems IC-k között.” Köszi. Azon már túl vagyok. A gond az, hogy az alsó határ a TSOT-23 tokozás. Az alatt nem próbálkozom kézi forrasztással.
Lehet, hogy mégiscsak marad az ON Semi CAT4240-es áramköre? Csak ott egy kis kellemetlenséget okoz a külön +5V-os táplálás.
Oszcilláció tiltása=villódzás.
Ez az IC sem rossz megoldás. A LED-eket kötheted párhuzamosan vagy vegyesen is.
Idézet: „A LED-eket kötheted párhuzamosan vagy vegyesen is.” OK-OK! csak az a frány 7db! .OO OOO .OO Nem megy a soros-párhuzamos kapcsolás!
De miért nem megy? Nem akar folyogatni az áram?
Miért pont 7, lehetne 9 is, és akkor könnyebb a helyzet.
Nagy gond a fényerőcsökkenés a hármas soros kapcsolásnál? És tényleg lehetne 8 LED-et is használni.
A 8 -asnak a közepén van a 9 -dik. Azért 7, vagy 9, ami viszont 3×3, 3 sorban, és 3 ilyen párhuzamosan.
Ezt nem értem. Magyarázd el, kérlek.
Nézd meg a soskajoska O -ból kirakott rajzát.
. O .O O O O O .O O . O
De ha kettesével köti sorba a LED-eket, akkor 8 is jó lenne
OO OO OO OO |
Bejelentkezés
Hirdetés |