Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1455 / 3970
(#) Action2K válasza kopaszs hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Sajna én délutánig nem tudom kimérni az enyémet, de a háromból az egyik test, a másik kettő meg mindegy, mert 2*19V váltó van. Mérd meg, hogy a pultban melyik kivezetés van testre kötve. Innen már egyértelmű lesz a bekötés.
(#) kopaszs válasza Action2K hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Köszi megprobálom ja a tápnál meg az lessz a test amejikhez mérve 19 v meg a másik hoz is 19v ugye?
(#) kopaszs válasza Action2K hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
köszi jó lett kimértem és minden ókés.
(#) Action2K válasza kopaszs hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szívesen!
(#) chocob hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Üdv!
Azt szeretném kérdezni hogy elvben lehetséges egy mikrokontrollerrel szoftveresen pendrive-ot szimulálni usb-n egy pc felé? A cél egy usb otg képes eszköz és egy mcu közötti kommunikáció lenne, a pendriveot biztos felismeri az otg így kompatibilis lenne minden további nélkül, csak azt nem tudom mennyire lenne bonyolult egy ilyen szoftver az ic-n. Van esetleg ilyen téren tapasztalata valakinek?
(#) pcroland válasza janikukac hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Hello! Kicsit tobább terveztem a PIC égetőt. Most már rajta van az LPT csatlakozó, az öt tüske, amit a PIC-re kell kötni egymás mellé került, továbbá a 78L12 GND-jére tettem két 1n4148 -at, ami felhúzza a feszültséget 12V-ról 13.2V-ra és beraktam az MLCR 10K-t. Ha valaki céláramkörről szeretné programozni a PIC-et, akkor az kösse ki az MLCR 10k-t.
(#) janikukac válasza pcroland hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Nem rossz, sőt ! Én egy picit változtatnék a 78L05-nek a lábai között 0,40es vezetéken, meg a TO92 tokos cuccok forrpontjain.
Remélem működik ! További fejleményeket is várok !
(#) pcroland válasza janikukac hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Megnéztem és nem az eredeti TO92-es macro volt benne. Kicseréltem az eredetire. Viszont így 0.3-as lett a vonal.
(#) janikukac válasza pcroland hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Na, azért is volt fura, még jó, hogy szoltam Hajrá, legyél ügyes !
(#) mandras81 hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Összeforrasztottam egy ilyen (az alsó) venti fordulatszám szabályzót.
Valaki tudna távgyógyítani, hogy miért nem működik? Vagyis, működik, tehát forog a venti, viszont arra a nyomorult potméterre nem reagál, bárhogy tekergetem...
(#) pcroland válasza mandras81 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Nem lehet nagyon elrontani ezt az áramkört. Szerintem hibás a Potméter vagy a Tranyó.
(#) sastas01 válasza pcroland hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Vagy csak "elégetted" a tranyót(vagy valamelyik másik alkatrészt).
(#) mandras81 válasza pcroland hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Köszi a gyors választ!

Amennyire jártas vagyok a dologban, simán elronthatom... A tranyó alatt az IC-t érted?
(#) pcroland válasza sastas01 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Nehogy már rám fogd Én nem égettem el mandras tranyóját.
(#) pcroland válasza mandras81 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Bocsi. Láttam már ezt. Azt hittem, hogy tranyó. Hány V-ról próbálod szabályozni? Potit jól kötötted be? Ellenőrizd! Ha nem megy építsd meg újra, de ne a próbanyákról készült képek, hanem a kapcsolási rajz alapján. Ha nem megy, akkor tervezek hozzá neked nyáktervet!
(#) mandras81 válasza pcroland hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
13,5 V-os hálózati adapterem van, arról menne a venti.

Jól gondolom, hogy magában az, hogy a venti forog, még nem jelenti azt, hogy működőképesek az alkatrészek? Tehát, ha leégettem valamit, attól még vezet (a kérdéseimből láthatjátok, hogy a megfelelő - kezdő - topicba írtam )?

A potit már mindenhogy próbáltam. Az a baj, hogy nagyon kezdő vagyok, ezért nagy segítségemre vannak a képek.

A nyáktervezésre azért van szükség, hogy kimarassa az ember?
(#) sastas01 válasza pcroland hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Igen? Márpedig rád akartam fogni!

Hát ehez még énis tudok neki csinálni nyáktervet .
(#) pcroland válasza sastas01 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Végül is a kapcsolási rajz már nyákterv. Nem keresztezik egymást a vezetékek...
(#) pcroland válasza mandras81 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Próbálj egy új potit! A lényeg, hogy ne legyen a két vezeték a két szélére kötve. A bal vagy jobb szélső részére ne köss semmit.
Idézet:
„A nyáktervezésre azért van szükség, hogy kimarassa az ember?”

Valahogy úgy. De légkötésbe is összekötheted, ha még nem készítettél nyákot.

Nem forrasztottad túl sokáig valamelyik alkatrészt?
(#) Robi98 hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Azt hallottam, hogy régen az emberek úgy tudták, hogy az elektronok az áramtermelő(elem) + sarkától a - sarkáig vándorolnak.Később bebizonyították, hogy mindez fordítva van(a - tól a + ig áramlanak az elektronok )
Az az érdekes, hogy kezdőként amikor olvastam EZT és EZT az oldalt azt láttam, hogy a töltések a+ tól a - ig áramlanak.
Most MI az igazság?

Köszönöm előre a válaszokat.
(#) kadarist válasza Robi98 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Az elektronhiányos rész lesz a pozitív pólus, az elektrontöbblettel rendelkező a negatív. Tehát a negatív pólustól áramlanak az elektronok a pozitív felé.
(#) Robi98 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Akkor a két említett oldalon miért láttam azt, hogy a + tól a negatívig vándorolnak?
jah, és mért van az, hogy a - pólust (földet) mindig 0v-al jelölik, a + at meg mindig a tápfesszel.(5v, 12v, 24v stb.)
(#) pcroland válasza kadarist hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Én úgy tudom, hogy a két áramiránynak külön neve van. Csak most nem jut eszembe a nevük.
(#) zolika60 válasza Robi98 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Valami számomra érthetetlen ok miatt innen eltűnt a magyarázat. A technikai és a fizikai áram irány különbözőségéről.Sajnos nem emlékszem ki írta be, de hetedikes fizika anyag volt az én időmben.
(#) pcroland válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Na * , te tudtad
(#) mate_x válasza pcroland hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
A +tól --ig a technikai, a -tól +-ig a fizikai áramirány.
Valóságban a negatívból a pozitívba vándorolnak az elektronok, de az áramirány megegyezés miatt pont az ellenkezője.
Azért jelölik a negatívat 0-vál mert azt vették fel nullszintnek, és így sokkal könnyebb átlátni a dolgokat.

Üdv, mate_x
(#) pucuka válasza Robi98 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Egyébként nem mindíg a telep negatív polusa a nulla, elég sok helyen, pl a távközlésben használnak pozítív pólust nullának, testnek, földnek. Sok RF áramkörben is használnak pozitív pólust földnek, praktikus okokból. Pl. egy NPN tranzisztoros szelektív erősítő rezgőköre, szűrője a kollektorról kap meghajtást, akkor célszerű ha a tekercs másik vége földön van. Így lehet minimalizálni a szórt kapacitásokat.
(#) mandras81 válasza pcroland hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Simán elképzelhető, hogy túl sokáig forrasztottam. Most megépítettem újra új alkatrészekből, az eredmény ugyanaz.

Egy másik fórumban is feltettem a kérdésem, és ott valaki azt reagálta, hogy nem a nem az IC középső lábához kötöttem a potit. De a képeken nem is oda köti!!

Valaki megtenné, és lecsekkolná nekem a kapcsolási rajzot, hogy ugyanaz van-e rajta, mint a képeken?

Itt a link, hogy ne kelljen keresgélni.
(#) kadarist válasza mandras81 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Itt meglátod a tokbekötést: Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza mandras81 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Nézd meg az adatlapon a tokhoz tartozó lábkiosztást. Eltér a kapcsolási rajzon lévőtől. Bővebben: Linkkadarist már megint gyorsabb volt.
Következő: »»   1455 / 3970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem