Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   799 / 1679
(#) neogeo2 válasza Tibi98 hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Ez gyönyörű. Hol vetted?
(#) CIROKL válasza Tibi98 hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Bár én már láttam de azért még egyszer gratulálok !
Ezt a potméter megoldást mintha már láttam volna valahol?
(#) Tibi98 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Köszönöm! Igen, a B5 erősítőmben is hasonlóan van megoldva... (egyébként sejtem mire gondolsz... )
(#) slogan hozzászólása Szept 19, 2011 /
 
Sziasztok !

Kapott a demoboard -om egy "öcsipanelt"

A 40 lábas karos foglalat - ami a DIP 64 es helyre megy - többféle DIP 40-es PIC et tud fogadni.
Nyák szintén két oldalas ,és szintén vasalással készült.

Üdv
(#) Action2K válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Tényleg tökéletes. Jó szórakozást vele!
(#) slogan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Köszi !
Átkeresztelem...
(#) mineral válasza Tibi98 hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Ez igen! Profi! :kalap:
(#) lajos1969 válasza Action2K hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Köszi, meglesz a kis gyerköc 7 éves neki nagyon tetszik.
(#) slogan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Hali !

Megint alkottam hozzá
Ez melyik rokon legyen ?
(#) vicsys válasza slogan hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Mivel tapogatni kell, legyen a nagypapa...!
(#) zolika60 válasza slogan hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Ez is szép. Hívjuk Bélának.
(#) slogan válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Köszi Nektek !

Most már alkotnom is kéne valamit ! :hide:

És ismét köszi lidinek !
(#) Dániel X válasza slogan hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Ott a monogramja. Kp. Kis Pista.
(#) Zsolt32 válasza Mybuster hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Szia!

Ne haragudj, meg tudnád mutatni a kapcsolási rajzot? Nagyon megtetszett ez a kapcsolás és talán ezt még én is meg tudnám csinálni. (A hangra villogó ledre gondolok)

Köszi
(#) zenetom válasza Zsolt32 hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
(#) lidi válasza slogan hozzászólására (») Szept 19, 2011 / 1
 
ŐŐŐ izé, pedig ehhez nem sok közöm volt, csak ha kérdez, és van türelmem akkor válaszolok
(#) Zsolt32 válasza zenetom hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Köszi, úgy látszik jobban körül kellett volna néznem.
(#) lobbooo hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Sikerült teljesen befejeznem a családnak szánt tv és zenehalgatásra készített hangfal párt. Kopasz bútorlapból, és tölgyfafurnél palmatex-el ráragasztva, a díszelemek fenyőfából. Műhely híján az előszobában készült, a marásokat az udvaron a kerti grill asztalon végeztem. Kézzel pácolt és ecsettel felvitt lakk. 1984-ben gyártott pioneer erősítővel van működtetve, még japán gyártmány!! Eq és loudnes nélkül van használva, teljesen alapon a volnaljellel. A zene MD lejátszóról, optikával átvett eredeti hanganyag, nem kell szinezni. A hangváltó 12dB-es a mélyet 250 Hz-en vágja, a magasat 4000Hz-től engedi a dómra.
(#) Tibi98 válasza lobbooo hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Szép lett, gratulálok! Milyen hangszórókat használtál? Milyennek találod a hangját?
(#) lobbooo válasza Tibi98 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Köszönöm! Az egész a mélytányérra épült mert kicseréltem a duplamélyes sub ládámban a tányérokat két pioneer-re, így fenmaradt két SQP2540 4ohm-os mély, eladni nincs értelme, így elkészült ez a hangfal, kiegészítve négy darab M.N.C Fiber eXtension 8ohm-os 13cm-es és két db DTF12M 4ohm-os dómmal. Tehát a sokak által szidott márkákból van,de engem meglepett nagyon a hangja, eq nélkül van használva, és a mélyek is kiegyensúlyozottak. Ahhoz képest amit rákőltöttem, teljesen megérte!
(#) H2opok hozzászólása Szept 23, 2011 /
 
Üdv
Igaz hogy nincs biciklim, de próba képpen megcsinam egy Spokepov elektronikát. (propeller clock-om már van 2)
Bővebben: Link

Vagyis 3db-ot, mivel 1-2, a kis sebesség miatt kevésnek bizonyult. Hárommal, már 10-13km/h-nál is tökéletes állóképet ad.
1 elektronikán 60db víztiszta 5mm-es magasfényű led van, mindkét oldalon 30-30. Nekem mind a 3 ban piros van. A táp 3db AA akksi. A hall szenzornak egy vinyóból kiműtött mágnes adja a "jelet", ami a villán van felfogatva.
A képeket BMP ben lehet szerkeszteni, és a spokepov programjával egy rs232-es kábelen lehet betölteni. Az újabb program már 8 képet enged. Lehet állítani az offsetet, tükrözni lehet a képeket ha kell, és lehet állítani az időzítést, hogy milyen gyorsan váltsanak a képek. Mivel 3 elektronika van, mind 3-ba ugyanazokkal a beállításokkal kell ,ugyanazokat a képeket tölteni. Elég látványos, azt meg kell hagyni. Holnap csinálok videót is, addig 1-2 kép.
(#) zolika60 válasza H2opok hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Profin néz ki. Várjuk a videót. Azért esőben ne próbálgasd. Gratulálok.
(#) bankimajki válasza H2opok hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Én TDK-ra gondoltam egy ilyen elkészítését nagy felbontással. RGB SMD LED-ekkel. Már olyan kontrollert is találtam, ami elbírná. (P8X32A, vagy valami Xilinx Spartan FPGA, bár a VHDL nem egyszerű.)
(#) DJmike hozzászólása Szept 23, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Bár nem teljesen építős dolog, amit bemutatok, inkább javításnak nevezném, de elektronikához kapcsolódik azért. Egy kis hangszórójavítást mutatnék be, itthoni anyagokból. Az oldalon van a "big woofer" cikk, ami nagyon ötletes, viszont az volt a gondom, hogy nekem sok rossz hangszóróm volt itthon, gondoltam megjavítom őket. A cikkből sok ötletet merítettem, de adódtak egyéb gondok is. Kiszedtem a régi csévetestet, de nem tudtam honnan szerezzek olyan vékony alumíniumot helyette, de eközben energiaitalt ittam és akkor jött az ötlet, az energiaitalos doboz tökéletes lesz. Méretre vágtam és elkezdtem tekerni, de arra nem gondoltam hogy a sok menet összenyomja a csévetestet, ami elegendő ahhoz, hogy recsegjen és zúgjon, mert hozzáfog érni a mágneshez. Gondolkodtam, hogy mivel béleljem ki, hogy megtartsa a formáját, majd jött a megoldás, a régi csévetestet kiöntöttem modell gipsszel, ami tökéletes méretet fog adni és erre méreteztem ezután rá az energis dobozt, ezután tekerés, ragasztás és a hangszóró tökéletesen működött. Lehet valaki kitalálta már ezt a gipszest, de én nem láttam neten sehol, de gondoltam megosztom veletek, szerintem jó pár embernek fekszik otthon hibás tányér, amit szerintem a gipszformázással könnyen megjavíthat, na meg türelem a 0.3-as huzal tekeréshez. Remélem segítettem valakinek, pár képet tettem fel, rossz a fókuszom a fényképezőmön, de azért a lényeget látni.
(#) H2opok válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Ilyesmire gondoltál?
RGB Spoke 1

És egy másik tervei:
RGB Spoke 2
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Szia!

Szépek lettek, várom a videot a működésről...
(#) Zoli_bácsi válasza H2opok hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Szerintem ez nagyon szép panel lett. Te magad készítetted, vagy valahol gyártattad a nyákot?
(#) Zsoltipapa hozzászólása Szept 23, 2011 /
 
Sziasztok!Én ezt az erősitőt épitettem meg,és szó ami szó,meglepett az egyszerü felépités,és a hangzása.Viszonylag kevés alkatrészből kilehet hozni.2db készült el,fázisforditóval behidaltam,és a 120w-os SONY szubwoferem az utolsókat rugta már 3/4-ed hangerőn.Várom negativ illetve pozitiv hozzászólásokat,véleményeket.Üdv:
(#) H2opok válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Én csináltam, de csak azért lett ilyen, mert nyákgyártó cégnél melózok. Így az ilyenek legyártása nem gond.

Azon gondolkodtam, hogy autóra is meg lehetne csinálni. Persze a nyákot át kellene tervezni pl. kör vagy négyzet alakúra, hogy pont bemenjen egy dísztárcsa közepére. A ledsor meg indulhatna pont középről , így nem lenne a közepén "üres" tér. Ja, és elég lenne egy elektronika egy kerékre.
A mágnes pedig lehetne a féknyergen, mivel a felni szellőző nyílásai pont ott haladnak el. Persze ez autófüggő.
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Igen robusztus kivitel kellene, a gyorsabb forgás nagyon igénybe venné a kötéseket. A pontos középpontos felfüggesztés, a kellő felfogó érő biztosítása sem egyszerű. Meg kell akadályozni, hogy bármi is lerepülhessén róla (a gyalogosok közé..).
Következő: »»   799 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem