Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
A 20mA a zener előtétellenállásán folyik. A negatív tápoldali zener nem működik! (hibás, fordított beültetés, átvezetés a nyákon).
Én egy másik kapcsolási rajz szerint ültettem be. Lényeges eltérés a 8.6K helyetti 11K illetve még 10K helyett 11K illetve, 1.2K helyett 1.5K.
Az fontos hogy a bd 139 collektor - bázis közt legyen mindenképpen a nagyobb értékű ellenállás,
Ha véletlen az 580 Ohm illetve a 15K nincs a helyén akkor a nyugalmi áram soha nem lesz állítható. Ubias=Ube*(1+15k/580) Az Ube érték az akar lenni amit reloop is említett neked, Kb 0.6-0.65V
Az eltéréseknek a nálad mutatkozó hiba szempontjából nincs jelentőségük.
A TL431-et kell vizsgálni. Jól van-e beültetve? Zárlatos-e? Szerk.: A pozitív tápoldali zener 3,5V-ja sincs rendben, azt az alkatrészt is meg kéne nézni.
Illetve ha kiszámolom akkor is kijön, a fokozatnak 6 nyitófeszültséget(3.6V) kell kb beállítani.
Ubias=3.33V nálad, Tehát ki kellene valahogy mérned hol a hiba. Ubias=Ube*(1+15k/580+2k2) Előbb a trimert kihagytam, elnézést
Szia!
Először is A hangfal olyan hangsugárzó, ami egy, vagy több hangszórót befogadó sík lap. Te nem ilyesmit akarnál gondolom. Ha a hangszórót bármilyen alakú geometriai testbe rakod, akkor a hangsugárzó megnevezése annak kialakításától függően lehet nyitott, vagy zárt rendszerű. Kialakítását tekintve bassreflex, tölcséres, TL, bandpass, cső, passzív membrános, izobarikus, és még sokmás. A 300W RMS egy semmitmondó adat, ami a haverok előtt jól hangzik, de másra sem való. Front, vagyis elől lévő doboz megnevezésedet olvasva, ezek szerint házimozizni kellene? A hangszóró mérete, száma, hangtartománya? Ezek milyen adatok? Ja!... És nem h-val! ...Erősítő építős témában.... Hangsugárzós helyett... Az pedig már hab a tortán, hogy ehhez a még elviekben sem létező hangsugárzóhoz kérsz erősítőajánlást.....
Megvan a hiba. A negatív tápfesz nem akart meglenni. A biztosítékfoglalatok nem érintkeztek mindig jól, a forrasztás elvált és ha kicsit hajlott csak akkor érintkezett. Így már normálisan állítható a nyugalmi áram. Most így üresen beállítottam 60mA-re, de ezt gondolom terhelésnél kéne.
Viszont van egy dolog ami nem tetszik és az a kimenet. 400-500mV van rajta alapesetben. Ezzel mit lehet kezdeni?
Primer oldal: 500W / 230V = 2,17 A Lágy-indító miatt nem lesz nagy az indulási áramcsúcs, ezért lomha
2,5-3,15 AT jó bele. Szekunder oldal: Ennek meghatározásához, ismerni kellene a fogyasztó áramfelvételét ha azt szándékozol védeni vele. Gondolom valamilyen végfokozat. Ha azonban a trafó szekunder körének a védelme a fontos, akkor egyforma terhelhetőségű szekunderek esetén 480 VA / 2x52V = 4,6 A adódik A közelebbi szabványérték az 5 A, amivel 5 Ax52 V = 260 W kioldás adódik tekercsenként. A 400 mA-t még csúcsban elviseli a trafó tekercselése ha az áramsűrűséget rendesen ráhagyták.
Mivel műveleti erősítős, ezért annak jónak kéne lennie.
Ha csak az ic +-Ut kapocsfeszültségei közt nincs jelentős eltérés.. Mérd meg pontosan mennyi van a +- ágba földhöz képest, ha itt nagy az eltérés akkor már meg is van a hiba. Differenciál tranyókból álló fokozatoknál szoktak alkalmazni trimeres kalibrálást, mert ott nincsenek egy tokba a tranzisztorok, ezért könnyebben eltud mászni a kimeneti dc., Ennek a szervójában mivel ic-s , a hő azonossan éri a benne levő tranyókban. Ha nem áll össze semmiképp, akkor felteszek neked egy módosítást rá ha gondolod.
Na, ezzel jól megtréfáltál
A bemeneten a 47k, 4,7k a visszacsatolásban az 51k ellenállások valamelyike nem pontos. Elő szokott fordulni, hogy a 4,7k-t valaki 47k-nak nézi.
Köszönöm szépen. A szekunder oldalon, 4db (panelenként 2db) 5Amperes van. Ennyit irtak az Nmos350-hez. Akkor keresek majd egy 3.15Amperest a lágyinditóhoz. Az baj ha nincs lomha?
És még egy kérdés. A lágyinditón lévő relének a tápjáról mehetnének a paneleken lévő hangszóró védő áramkörök? A toroidomon csak 15,5VAC segéd fesz van. Szétszedni nem szeretném a trafót, elég nehéz volt visszatekerni a szigetelést.
Aszinkron trafót még nem láttam mutatsz egyet? Ha szimplára gondoltál és 30V a szekunder, akkor egy butított HTA-val (vagy hasonlóval) jársz talán a legjobban. Egyszerű és a hangja sem rossz.
Az a baj, hogy magamat is megtréfáltam. Kösz a segítséget.
És már meg is válaszoltad a dc hibát. Én a kapcsolási rajz alapján ültettem be és megnéztem ma a beültetési rajzott ott a 4.7K helyett 47K van. Én meg kicseréltem reggel azt hittem én rontottam el. Szóval akkor az a baj. Még ma visszacserélem meg megcsinálom normálisan a biztosíték foglalatokat. Majd jelentkezem ha kész.
Sziasztok!
Próbálkoztam a következő clipp jelzővel: Bővebben: Link +-40V alapján választottam ki az ellenállásokat mégis bármit csinálok a LED világít. Ha cippel a kimenet, ha nem. Az Amp O/P az gondolom a csatorna kimenete. Bal és jobb. Van valakinet tapasztalata ezzel a Clipp jelzővel? Vagy tudtok egy megbízható kapcsolást?
Szia! Ismerem az Elliott félét. Az U1A 2-es lábnak pozitívabbnak kell lenni mint a 3-asnak. A tápod ha jól emlékszem +/-37V, írd meg milyen értékű ellenállásokat választottál a 2. és a 3. táblázatból.
Készítettem egy egyszerűsített változatot Elliott ötlete alapján. Bővebben: Link
A gyors kioldású bizti (F jelölés fast) hamar kiolvad egy csúcsban.
Nem ismerem a lágyindítód kapcsolását, de ha a szokásos közvetlen hálózatról működik, akkor az nem alkalmas a védőáramkör táplálására. Arra mindenképp kell egy külön tápot készítened, vagy tekersz +pár menetet a toroidra.
+-40V alapján választottam így 25k és 18k.
Az IC NE5532. Gondolom ez jó hozzá. A mellékelt vázlatod őszintén első ekifutásra nem értem.
Helló.
Ismét igazad volt. (Mint mindig. ) Jó a nyugalmi áram állítás és a kimeneti dc is alakul, de az egyik csatornánál még mindig 115 mV van amit még kicsit sokallok mivel a másiknál 30 mV van kint. Mit kezdjek a másikkal? Próbáljak ki egy másik műveleti erősítőt vagy próbálkozzak az 51k és 4.7K cserélgetésével hátha akad egy pontosabb? Vagy mit tanácsolsz?
Igen, szimplára gondoltam. HTA? Egy linket tudnál adni? Nem találok erre semmit a neten.
Az 51k változtatásával 0VDC is beállítható. A vele sorba kötött 5-10k trimerrel próbálkoznék, ha rossz az irány akkor az 51k-t 47k-ra cserélném, végül fix ellenállással pótolnám.
Számításaim szerint 2-es láb 5,2V, 3-as láb 5V. Ennek jól kéne működni, bár indokolatlanul érzékeny. A 18k helyére 22k-t tennék.
Amit linkeltem igen egyszerű. Amikor a kimenő jel csúcsa megközelíti a tápot a zeneren beállított feszültség értéknyire, a tranzisztor lezár és világít a led.
Köszi, utána nézek.
Nem a saját keresőt használtam.
Esetleg tudnál segíteni vagy leírnád, hogy te hogyan jutottál a végére?
Hali!
Kimértem a toroidot, egyenirányítás, pufferelés előtti pontokon. Teljes feszültsége 75.5V (tehát" +-42V) -Bekapcsoltam lemértem mekkora, ha nincs rajta vezérlő jel, sem terhelés: 75.4V (de vezérlés alatt is ennyi volt) -Terhelve(max hangerőn): 73.5V Tehát ha jól értelmezem a 20%-os esési tűrésen belül van eléggé Szóval a hangszórók nem bírnák megjeleníteni a hangot, vagy esetleg végfokot vezérelné nagyon túl a műsorforrás? Az az igazság, hogy érezni is szeretem a zenét, nem csak hallgatni...Ebből adódóan odacsavarom a volumét mindenhol kb. Előerősítőm (még)sajna nincs így a végfokot ki kell csavarni rendesen. Az a baj, hogy 4Ohm-ra adja most le a 100W-ot, mivel 250W-os a toroid. És most kb 6-8Ohm a terhelés. Így számomra elég halk a muzsika sajna. Ezzel mit tudok csinálni azon kívül hogy új hangfalat veszek? (ez most sajna nem lehetséges mert az sok gubába kerülne) Egyébként előerősítőből nem tudtok egyet, ami megépíthető reális áron és valóban jól működik(hangszínszabályzós +lehetőleg laudness-es legyen., de ha a fiziológia kimarad belőle se tragédia.)
Szia.
Lm1036n-re épülőt érdemes megépíteni. Van saját topikja is az oldalon.
Hali! A tápod tökéletes, bírja a terhelést.
A Quad-hoz készítettem egy előerősítőt: Bővebben: Link |
Bejelentkezés
Hirdetés |