Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Üdv!
Szerintem nem, mivel nem PIC. Üdv! Balázs
Hello! Ezt az IC-t nem kell Programozni mivel nem PIC és AVR , ez egy mezei 3.5digites ledes kijelző meghajtó 4db 7segmentes kielzőt tudsz vele meghajtani! Attol füg mire akarod használni Hőmérő vagy Feszülség kijelzés?
Idézet: „3.5digites ledes kijelző meghajtó” . . . plusz egy A/D konverter, így együtt egy panelmérő műszert alkotva. Már csak a kijelzőket, meg néhány kiegészítő elemet kell rátenni.
Gyerekek!
Én csak egy dolgot nem értek. Az, hogy nem olvastok vissza az egy dolog. De az, hogy az iskolában sem figyeltetek amikor a galvanizálást tanították, az már tényleg gáz! Vagy tanították, csak akkor sem figyeltetek? Logikusan gondolkozni meg luxuscikk.
Értem hát böngészkedj LM35-ös Érzékelővel Jó lesz!
Üdv! Mindenkinek:Tudom nem a témához tartozik,azt a topikot nemnagyon használják mostanába.Van eggy BEAG ATP100 100v-os hangrendszerhez tartozó trafó.Esetleg érdekelne valakit,keressen privibe.Elnézést a moderátoroktól, hogy nem a megfelelő topikot használtam.Üdv:
Sziasztok! Kinéztem egy apró kapcsolást s be is vásároltam hozzá mindent mikor tudatosult bennem, hogy 6v-os rendszerhez kellene az elektromos indexrelé. Hogy tudom átalakítani a kapcsolást?
Bővebben: Link
Sziasztok
Egy nagyon egyszerű kapcsolás megtervezésében kérnék segítséget, mert sajnos már jó ideje nem vagyok a témában jártas? Az lenne a lényeg, hogy alapesetben egy ki-be kapcsolóval, beállítástól függően 6-8-10-12 V-ot kapcsolok, azaz mikor bekapcsolom, egyből mondjuk 10 V-ot kapcsolok. Azt kellene nekem megoldani, egy kapcsolással, hogy mikor kapcsolok, mondjuk 10V-ot, (mellékelt kép) akkor a ?2?-es pontba ne egyből 10V legyen, hanem fokozatosan érje el ezt a feszültséget, mondjuk úgy 3 másodperc alatt. Gondolom ide valami kondis, esetleg Fet-es (???) lenne talán jó. Ami továbbá még fontos lenne, azaz, hogy ha lekapcsolom a kapcsolást, és újra fel, akkor, ha kondi van benne, fontos lenne az, hogy ki legyen sütve, tehát ismételten játszódjon le a feltöltődés, talán egy LED-el ki lehetne sütni, mondjuk. Valaki tudna nekem egy ilyen kapcsolást tervezni? Előre is köszönöm.
Szerintem pontosíts a kérdésen, mert így nem igazán fogsz érdemi választ kapni.
Hello!
Nem írtad a terhelőáramot, mai terhelni fogja a feszültséget. Nem tudni hogy szükséges-e, hogy lineárisan fusson fel a feszültség (egy kondi egy ellenállással nem úgy töltődik fel). Ha kikapcsolod, ugyan ebben a tempóban csökkenjen, vagy hirtelen essen össze. Ez egy áramköri része, valaminek? De jobb lett volna, ha leírod, mihez szeretted volna használni, vagy mit szeretnél készíteni/elérni vele, mert szerintem itt valami nem tiszta. De ahogy rajzon elvben rajzoltad, egy feszültségforrással sorban, csak az áramot lehetne változtatni, a feszültséget nem, mert nincs mihez képest.. üdv! proli007
Hello!
Nem véletlen, hogy nem válaszoltak.. Mert ennek a kapcsolásnak ebben a formában semmi értelme nincs, csak összeollóztad. Neked egy StepUp konverter kell, 12V-ról 22V-ra. És mivel a a BD139 1A végáramú és ha 22V-ot 1A-el terheled, akkor a 12V kapcsolásakor jóval nagyobb lesz a tranyó csúcsárama. Plusz ez a kapcsolás, alapból negatív feszültséget gyártana, és ha jól olvastam (máshol), neked plusz feszültség kellene. (De abban a topikban is kellett volna maradnod, és nem a gombhoz a kabátot keresni, (" van egy BD139-em..") hanem a konkrét megoldást a kérdésedre.) üdv! proli007
Szia
Igazából, csak egy szimpla jel menne a vezetéken, pontos áram errőséget nem tudok, pár mA-től nem hiszem, hogy több (nem mértem meg). Ha kikapcsolom, akkor a lényeg annyi legyen, hogy a kondi ki is süljön, vagy mondjuk egy led, húzza le a benne lévő töltést.
Sziasztok! Keresgéltem és találtam egy programot, aminek lényege, hogy nyomtatáskor a virtuális nyomtatót kiválasztjuk és amikor rákattintunk a nyomtatásra, akkor előjön egy ablak, hogy hova menthetjük a generált PDF-et. Csatolom is, hátha segít valakinek! Csak hét RARban tudom feltenni. Először a Ghostscriptet, utána pedig a Bullzip PDF-et kell telepíteni.
Másik két RAR! Ja és már volt szó arról, hogy Sprint Layoutból, hogyan konvertáljak PDF-be. Az OpenOficce-al is meg lehet csinálni, de ezzel a legegyszerűbb. Ezzel lesz a legjobb minőségű. Vektoros...
Kedves pcroland!
A mellékleteket töröltem, több okból is. 1. Nem kérünk egy rakat darabolt ZIP-et mellékletként. 2. A program nem az oldal fejlesztési ötleteibe tartozik 3. A Sprint Layout nyomtatás sem idevaló témakör.
Ja bocsi. Fáradt vagyok. Nem ebbe a topikba akartam. Törölnéd a hsz-eket is?
Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem,szóval elektroműszerésznek tanulok és az lenne a gond hogy normális tankönyvet nem kaptam csak egy átfogó technikusi könyvet de ez még nekem kicsit bonyolult és nem igazán értek belőle semmit.
Esetleg valaki nem tud valamilyen PDF vagy bármilyen szakanyagot ami kicsit azért alapszintűbb? Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!
Minden elektronikai alkatrészről adatlapot kell keresni, és abból tudható, mi is az, és mire jó. Az SMD alkatrészeknél külön nehezítés, hogy mivel picik, ezért a nevük általában nem fér rá, csak 2-3 karakteres kódot írnak rá, amit előbb vissza kell fejteni.
Általános szabály: :google:
Sziasztok!
Szerintetek ilyen tipusu ellenálás létezik 0,14ohm 0,080 ohm
Üdv.Ide nézz be, rengeteg könyvet találsz alap elektronikáról is.
Üdv!
Hol találtad ezeket?. A szabványos értéksorban ilyenek nincsenek. Bővebben: Link
Szia!
0.14 ohm - 0.13 illetve 0.15 kapható, avagy 0.33 ohm || 0.24 ohm 0.08 ohm - 0.11 ohm || 0.3 ohm
A sorozat független a nagyságrendtől. 140 előfordul a belinkelt táblázatban, a 800 nem, de a 796 és a 806 igen... Az más kérdés, hogy gyártanak-e, 0.796 ill. 0.806 ohm -os ellenállást, vagy kapható-e valahol.
A sorozatok egyes elemei úgy vannak specifikálva, hogy a közöttük levő értékeket is ki lehessen válogatni. Pl: 800 esetén az értékhez legközelebbi az E96 oszlopban 787 és 806. Az E96 tűrése 1%, azaz a 787 tűrése 7.87, a 806 -é 8.06. Ezek szerint a 806 -os ellenállások közül biztosan kiválogatható a kerek 800 is.
59. § Hátsó helyzetjelző ködlámpára vonatkozó további műszaki feltételek
(1) A járműre csak jóváhagyási jellel ellátott hátsó helyzetjelző ködlámpát szabad felszerelni. (2) A hátsó helyzetjelző ködlámpa átvilágított felületének az alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb, az átvilágított felület felső széle az úttest szintjétől 1,00 méternél távolabb, és átvilágított felülete a féklámpa átvilágított felületéhez 0,10 méternél közelebb nem lehet. Ha a járművön csak egy hátsó helyzetjelző ködlámpát alkalmaznak, akkor azt - e bekezdés előírásainak a megtartásával - a bal oldalon kell elhelyezni. Mezőgazdasági vontató és lassú jármű esetében a hátsó helyzetjelző ködlámpa átvilágított felületének a felső széle az úttest szintjétől legfeljebb 1,90 méterre - ha a jármű szerkezeti kialakítása szükségessé teszi, legfeljebb 2,10 méterre - lehet. (3) A hátsó helyzetjelző ködlámpa elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy csak külön kapcsolóval, a helyzetjelző lámpák bekapcsolt állapotában legyen bekapcsolható.
46. § Ködfényszóróra vonatkozó további műszaki feltételek
(1) Járműre csak jóváhagyási jellel ellátott ködfényszórót szabad felszerelni. (2) A ködfényszóró átvilágított felületének alsó széle az úttest szintjéhez, 0,25 méternél közelebb, az átvilágított felület felső, a tompított fényszóró átvilágított felületének a felső szélénél magasabban, az átvilágított felület külső széle pedig gépkocsin és motoros triciklin a jármű legkülső pontjától, 0,40 méternél távolabb nem lehet. A motorkerékpár ködfényszóróját úgy kell elhelyezni, hogy optikai tengelye a motorkerékpár hosszirányú függőleges felezősíkjába essen, vagy ha így nem helyezhető el, az átvilágított felületének ehhez a síkhoz legközelebbi pontja a motorkerékpár hosszirányú függőleges felezősíkjától legfeljebb 0,25 méterre legyen. Az olyan motoros triciklin, amelyre csak egy ködfényszórót szereltek, a ködfényszóró átvilágított felületének a bal széle a jármű bal oldali legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb nem lehet. (3) A ködfényszóró elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy e fényszóró csak a helyzetjelző lámpákkal együtt, illetőleg akkor legyen bekapcsolható, ha a helyzetjelző lámpákat már bekapcsolták. (4) A ködfényszóró - kivéve a motorkerékpár ködfényszóróját - a kormányzott kerékkel együtt nem fordulhat el. |
Bejelentkezés
Hirdetés |