Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)
Lapozás: OK   16 / 27
(#) kiskoczka1021 válasza hg1dmt hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Üdv.
Ezzel kapcsolatban olyan kérdésem lenne,hogy milyen márkájú/típusú e-izzókban van ilyen.
A múltkor találtam egy pár OSRAM Dulux T/E PLUS típusú izzót és abba nem volt.
Nyáklevilágítóba kéne egy olyan 6-7 db.
Aki tudja, kérem írja meg.
Előre is köszönöm !
(#) Gafly válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Mellesleg germicid cső kapható a Tungsram márkaboltban és nem kell hozzá elekronika sem, hiszen lánykorilag tényleg fénycső.
Az ára tényleg kicsit húzós.
Én például EPROM törléshez használom...
(#) Dániel X hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Üdv!

A vinchester fém házát lehet bordának használni?
(#) ujfalusi válasza Dániel X hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Bármit lehet használni ami vezeti a hőt.
(#) Dániel X válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Ok. Köszi.
(#) Doncso hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Sziasztok, van egy teljesen jó csak akkuhalott szünetmentes tápom, 600VA, játszok a gondolattal, hogy mire másra lehetne még használni, például a trafóját fordítva kötöm be, akkor az alkalmas normális használatra, vagy ez is olyan mint a mikró trafó, hogy nem folyamatos üzemre tervezték?
Még gondolkoztam azon, hogy lehetne belőle 220v-ot kreállni a kocsiba, vagy egy másik trafóval mondjuk 2*30-50v-ot, mondjuk egy erősítő számára, mennyire életképes gondolatok ezek, mi a vélemény?
(#) Action2K válasza Doncso hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Szia! Ha 12V-os aksival van, s indítható a hálózati fesz megléte nélkül, akkor simán jó kocsiba. Vagy veszel bele pár ezerért új aksit, s újra van egy szünetmentesed. Én nem szedném szét.
(#) Doncso válasza Action2K hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Oké, de miért jó nekem a szünetmentes? Rendbe van, hogy áramkimaradáskor jó, mert le tudom állítani a gépet, de még sosem kellett eddig.
(#) Swedhart válasza Doncso hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Szia szerintem jo áron add inkább el ne szedd szét sokan keresik akár napelemhez is jo 1 tv-t simán elbir.
(#) Doncso válasza Swedhart hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Árultam én elég sokáig 3k-ért, de a kutyának se kellett, pedig szép állapotban van. Majd lesz vele valami.
(#) puzzafutár hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Sziasztok! van otthon nekünk egy használaton kívüli gps-ünk, és arra gondoltam, hogy hogyan tudnék használni belőle akatrészeket. Elsősorban az érintőképernyő érdekelne és a GPS modulja. Még nem szedtem szét, gondoltam elöbb megkérdezlek titeket, hátha valakinek van ilyenben tapasztalata. A fent említett 2 alkatrészt AVR-rel szeretném használni saját projektjeimhez.
(#) zenetom válasza puzzafutár hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Működik még az a GPS?
(#) vgyula válasza puzzafutár hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Szia!
Ha szétszeded, megmérhetnéd a hangszóró méretét.Ha nem akarod felhasználni másra és megfelel a mérete, vevő lennék rá.
Üdv.: Gyula
(#) sanykaraj válasza puzzafutár hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Nehéz szétszedni de nem lehetetlen én egyszer láttam és az nagyon nem volt jó mivel hö álo szalagkábel volt ráforrasztva a az alaplapra és az egész nem nagyon látszót többek mintegy nagy fekete pötty és pár meghajtó áramkör gondolom a pötty volt a gps modul de biztos hogy nem lehetetlen függ markától hogy cserélhetők-e :képernyő ,vagy az alkatrészek ha ez mind igaz ere a gépre akkor" kőnyű" lehet
(#) puzzafutár válasza zenetom hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
A készülék jelenleg működőképes...
(#) sargarigo válasza puzzafutár hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
GPS modulból láttam két félét is, az egyik amikor külön mudulként soros porton van ráakasztva a főpanelre (persze házon belül), ez lenne neked a jobbik eset, mert csak leveszed róla, és megy. A másik, amikor a főpenelen integrálva van a cucc. Ezzel már nem érdemes szerintem foglalkozni. Az érintőképernyőt le lehet venni, csak jó szerszám kell hozzá. Szóval ha már nem működik, és nem akarod eladni alkatrésznek, akkor hajrá

szerk: most látom hogy még működik. Akkor inkább add el, és vegyél bagóért egy bontást. Szerintem..
(#) aeruob hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Azt a kérdést tenném fel inkább, hogy ki mit építene az alábbi számomra értéktelenné vált cuccokból
- Energizer buta 4-es akkutöltő (AA, AAA és 9V-os), működőképes!
- Deli DVD lejátszó távvezérlővel, nem működik, ajándék zsékategóriás filmekkel
- 230V-USB 5V töltő, nem működik
A kérdés inkább az, hogy elviszi-e valaki a 11. kerületből egy sörért, vagy dobjam ki?
Elnézést de nem találtam jobb helyet megkérdezni.
(#) vzoltan87 hozzászólása Dec 20, 2011 1 /
 
Kedves Hobbielektrósok!

Már jónéhány éve használok egy HP deskjet 3500 típusú nyomtatót, és lassan új állja a helyét. A fekete patron teljesen tönkrement benne, de a színes még használható. Sajnálnám kidobni a gépet,de nem éri meg új patront vásárolni bele. Arra lennék kíváncsi, lehet-e belőle építeni valami hasznosat otthonra. Pl valami vágóplotter, vagy berajzoló gépecske (számítógéppel vezérelt akármi). A második fázis, hogy szétszedem, és elhasználom az alkatrészeket (motorok, táp, stb.).
Bármilyen ötletet szívesen fogadok, azzal kapcsolatban, hogy mire lehet felhasználni egy ilyen kimustrált gépet.

Z.
(#) tikitiki válasza vzoltan87 hozzászólására (») Dec 20, 2011 1 /
 
Mi az hogy teljesen tönkre ment benne a fekete patron . ezt hogy kell érteni beszáradt ?
(#) vzoltan87 válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Nem. Egyszerűen hibát jelzett a készülék, amikor benne volt a fekete patron, és nem volt hajlandó nyomtatni. Ahogy kivettem belőle, már működött.
(#) vzoltan87 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Hm.. Nem túl látogatott ez a rovat.
(#) pepe091 válasza vzoltan87 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Erre kíváncsi leszek én is! Nekem is van egy kimustrált hp nyomtatóm, amit már nem használok, és kidobásra ítéltetett... Reméljük akad valakinek egy jó ötlete!
(#) Tranyó Tamás válasza pepe091 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Pontos típus?
(#) pepe091 válasza Tranyó Tamás hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Hp deskjet f2100. Multifunkciós nyomtató, szóval ebből már lehet kinyerni cuccokat.
(#) Laci66 hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Régi készülékeket szeretnék felúlítani, vagy más hasznos készülékké alakítani. PL.Régi mono VIDEOTON rádiomagnó végfokból PC aktív hangdobozt. Vagy pl.ADS Anker péztárgépből származó VFD kijelzőből digitális órát (nem PIC-est hanem mint a szovjet ELEKTRONIKA 4.13) vagy sztereo kivezérlésmérőt
(#) Bigpeterson válasza vzoltan87 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Milyen patron való bele?

a 27-es patront lehet resetelni, így telinek látja gép töltés után. Persze nyomtatott egy ideig (5 töltés) reset nélkül is, utána ez volt a hibajelenség (dj 3650) a patron reset után ismét minden okés lett. És nem érzékeltem minőségbeli romlást.

Itt leírják, hogy kell, veszíteni semmit nem veszthetsz
(#) Ranzey hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Hali! Van egy kábel tv dekóderem, sajnos 1,5 éve letiltották pedig addig ingyen jött minden csatorna
Úgy érzem nem a szemétbe való, talán újra lehetne hasznosítani ^^ Valakinek valami ötlet?
(#) gergelyaki hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Sziasztok! Nekünk van egy 10 éves mosógépünk amiben 1 éve volt motor cserélve. Arra gondoltam, hogy ha tönkremenne és már nem érné meg megcsinálni/tatni akkor azt "eltulajdonítanám" magamnak és tetszés szerint átépíteném. Ebbe az átépítésbe azt értem, hogy egy tetszés szerinti vezérlőt építenék hozzá. Ezt a témát azért hoztam létre, hogy aki már csinált ilyet vagy kedvet kapott hozzá megoszthassuk egymással a tapasztalatainkat. Ákos
(#) Swedhart válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szia én azért tudnék még sok érdekeset igaz nem atom de érdekes dolgok.
(#) Saggitarius válasza gergelyaki hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Ebben az esetben igaz "ingyen" lenne az egyik alkotoresz, de gyakorlat hianyaban azert megse egy halozati vezerlessel kezdjed. Egyreszrol tiszteld a halozati feszultseget, masreszrol nem is olyan egyszeru mint aminek latszik -egy kezdo szamara-.
Következő: »»   16 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem