Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SAL autós erősítő hiba
 
Témaindító: Marty McFly, idő: Okt 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 16
(#) levaitamas hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

SAL SAF4050-es erősítőt vettem használtan, de bekapcsoláskor veri a biztosítékot. Nem akarom az egész erősítőt szétszedni, ezért kérnék tanácsot hogy hol érdemes elindulni. Gondolom a táp FET-eket kellene először méregetni.
(#) vaszily válasza levaitamas hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Igen először szerintem vedd ki a FET-eket és mérd ki őket! Valószínűleg zárlatos. De én még a kondikat is szemrevételezném..
(#) levaitamas válasza vaszily hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Első körben a két táp FET-re és a dupla diódákra, valamint a két 2200µF/35V-os kondira gondolsz?
(#) levaitamas válasza vaszily hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Megmértem a TO220-as diódákat, azok jók, viszont a velük szemben elhelyezkedő FET-ek F1010E (szerintem IRF1010E) közül az egyik teljesen zárlatos, a másik szakadást mutat (D-S, G-S, G-D között mérve). Ezeket cserélem aztán meglátjuk mi lesz.
(#) levaitamas válasza vaszily hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
A csere megvolt, a pozitív tápágba tett 10W-os izzó világít mikor a LED átváltott zöldre, ekkor nagyon megörültem. Az izzót kivéve a LED piros marad és a két teljesítmény ellenállás melegszik. Ezek szerint a tápja elindult, de a végfok is hibás lehet?
(#) vaszily válasza levaitamas hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Mindegyik FET-et kimérted? Ha azok jók akkor utána nézd át a kissebb tranyókat is ,hogy valamelyik nem-e ment ki! (szépen sorban haladjunk.. Még annyi.hogy a fet-mérésére itt egy kis segédlet...Bővebben: Link
(#) levaitamas válasza vaszily hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
A vég FET-eket kivettem és 2 rossz volt. Két szemben lévő párról van szó, de szerintem 2 egymás melletti pár alkot egy végfokot. Vég FET nélkül, (tehát csak a két TO220-as dióda és a két F1010E van bent) a két 2200µF-os kondin (kicseréltem, ahogy javasoltad) pulzálva jelenik meg kb +-20V, de a LED továbbra is piros. A kisebb tranzisztorok méregetése húzósabb ügy, mivel 78 darab van benne.
(#) villanyos válasza levaitamas hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Szia Tamás!

Egy fényképet tudnál feltenni a belsejéről? Nekem nincs ilyen készülékem, de talán könnyebb segíteni .
(#) levaitamas válasza villanyos hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Szia!
Én már tettem volna fel, de hiába csatolom, nem jeleníti meg. Még annyi lenne az előzőekhez, hogy kimértem ugyan a FET-eket, meg is vannak a hibás darabok, de be kell forrasztani az összes vég FET-et hogy zöldre válton a LED? A TL494 nem mehetett tönkre? Nem melegszik, de szerintem az is tönkre ment.
(#) levaitamas válasza vaszily hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Sajnos a probléma nagyobb mint gondoltam. Visszatettem az összes FET-et és kicseréltem a TL494-et, a LED továbbra is piros. Semmi nem melegedik a panelen és a biztosíték is ép. Panel vagy forrasztási hibát nem találtam.
Képet továbbra sem tudok csatolni.
(#) vaszily válasza levaitamas hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Esetleg a képet feltölthetnéd valamelyik oldalra..pl.: data.hu...hátha segítene..
(#) levaitamas válasza vaszily hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Egy pár perc és feltöltöm oda. Bővebben: Link
(#) levaitamas válasza vaszily hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Nem értem, a link gombot használva ezt sem tudom feltenni. Változtattak valamit a fórum küldésben?!
(#) vaszily válasza levaitamas hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Na itt a kép

SAL.JPG
    
(#) levaitamas válasza vaszily hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Nem tudom hogyan csináltad! Mire vagy kíváncsi, mi segíthet a megoldásban?
(#) levaitamas válasza vaszily hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Átolvasgattam a témát, de nem jutottam előbbre.
Valaki írta, hogy a MOSPEC diódákat kivette és elindult a táp, zöldre váltott a LED. Próbáltam, de nem jó. Írták, hogy 4,7kOhm-on keresztül +12V-ot kötött a TL494 15-ös lábára, de nekem így sem indul. Megmondanád, hogy melyik átkötések kivételével tudom a táptól függetleníteni a végfokot? Érdemes lenne kivenni a bemeneti oldalon található 4 darab műveleti erősítő IC-t?
(#) blade0129 válasza levaitamas hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
hali én egy másik ilyen gyöngyszemmel szívtam gyakorlatilag újjá építettem az egészet de a táp nem indult, nálam a megoldást a műveleti ic-ék cseréje hozta.
(#) levaitamas válasza blade0129 hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Megpróbáltam műveleti erősítők nélkül indítani, de így sem működik. Alapban 12mA-t vesz fel, majd pár másodperc múlva 55mA-re ugrik az áram és ez így pulzálgat.
A biztosíték nem olvad ki, tehát a táp FET-jei jók (vagy szakadtak, de akkor nem pulzálgatna a feszültség +-20V-ra), ha a végfokok bármelyike rossz lenne, akkor végtranzisztorok nélkül legalább a táp elindulna. Ezért gondolom, hogy mindenképpen a tápnál van a hiba, de már teljesen tanácstalan vagyok......
(#) vaszily válasza levaitamas hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Mérj rá a kimenetre, hogy ott van -e Dc feszültség.
(#) levaitamas válasza vaszily hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Igen van egy pár 100mV DC. Visszaolvasva írták, hogy az illető rámért a kimenetre ellenállásmérővel. Nálam a 4 csatornából 2-nél kb 18MOhm, 2-nél viszont csak 120kOhm. Igazából nem tudom, hogy mennyinek kellene lenni, de a nagyságrendbeli különbség? És ahogy mondtad nálad is kattogó hangot hallat, viszont az én esetemben nem. Számomra ez már több mint érdekes.
(#) levaitamas válasza vaszily hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Előbbre jutottam. Ha kiveszem a körvasmagos trafót, akkor a LED átvált zöldre. Visszatettem, forrasztási hibát feltételezve, de a LED piros maradt. Viszont, ha kiforrasztottam az egyik vékony drótot (P+-al van jelölve a panelen és a dióda anódjára megy), a LED ismét zöld. A táp FET-ek drain-jein szépen lehet mérni a 40kHz-et.

SAL2.JPG
    
(#) vaszily válasza levaitamas hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
A dióda utáni vonalat kövesd már le hogy az merre megy...
(#) levaitamas válasza vaszily hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Ez hátha segít.

WRC.gif
    
(#) Robi85 hozzászólása Nov 23, 2011 /
 
Sziasztok.

Hoztak ide nekem hétvégén egy SAL SAF4050 tipusu erősitőt, hogy nézzem át minden rendben van e benne. Tegnap bekötöttem és volt egy alap suhogása az 1-2 csatornáná. Megnéztem a 3-4et is, de a 3as megsem szólal a 4es viszont kitolja a hangszórót egy picit. Igaz a potik picit kontaktosak na meg a kapcsolók is, de ha mozgatom akkor sem változik semmi. Ma szétszedtem és a végfetek IRFZ44N. Ugy tudom ezek a táprésznél vannak nem pedig az erősitő részben. Igaz aki hozta nem mondott róla semmit, hogy volt e javitva vagy sem. Tehát ez lehet igy gyárilag? Kapcsi rajzot sehol nem találni róla. Átnézve a topicot, ebben az erősitőben IRF540N végfetnek kellene lennie. Elvégre ugyanaz mint a 2 csatornás testvére 2070, vagy tévedek.

Előre is köszi a segitséget.
(#) levaitamas válasza Robi85 hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Én is ezzel a gyöngyszemmel szívok. A táp Fet-ek F1010E, a végerősítő FET-ek IRFZ44N.
(#) rémes hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Sziasztok.

Végigolvastam az összes hsz-t, de nem találtam hasonló ?"hibát"?, mint az enyém. Adott egy sztereo SAL WRC erősítő.
Ha rádugom az RCA dugót, akkor jól hallható koppanás után se kép, se hang. Mintha rövidrezárnám a bemenetét.
Ha csak kicsit dugom be, (hogy az RCA dugó árnyékolása/testje ne érjen hozzá, csak a belső tüske), akkor szól, nyílván testhiányos hangszínnel.

A tápcsati testje, és a bemenet testje között 100 Ohmot mérek, tehát nem egy potenciálon van. Nem értem!

Mostanra addig jutottam, hogy az bemenő kábel testjét megszakítva, és oda beforrasztva egy 10 mikrós kondit szépen szól, nem pattan.
De miért?
A dolog szépsége az, hogy mellette megy egy másik erősítő is, ugyanazon bemenetről, kondi nélkül kifogástalanul működik. A bemenetet, a rádió hangszóró kimenetéről táplálom, mint a jólműködő másik erősítőnél.
(#) sunyisanya válasza rémes hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szia!Ennek az az oka,hogy az autó erősítő kimenetén a hideg pontja nem közös,és te a RCA dugókkal össze zárod amit nem szabad.Tegyél mind kettő meleg bemenetele közé egy 4,7 k ohmos ellenállást.Ez nem kritikus lehet több is kevesebb is,de 1 k ohmnál ne legyen kisebb.
Biztos hogy ez a probléma.
Üdv,Sanya
(#) rémes válasza sunyisanya hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Köszi, megpróbálom. A kondi is működik, de csak a hideg ágban szereti. Majd referálok mi lett!

Boldog Karácsonyt mindenkinek!
(#) szaboszabolcs hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Akárhogyan olvasgatok nem világosodik meg a dolog.
A hibajelenség az , hogy adott 1 SAL WRC200as erölködő indításkor a led nem vált zöldre próbáltam kivenni 2 IRFZ44-es FET-et de semmi kikötöttem kerek vasmagu trafó vékony lábát továbbra se semmi , a 2 dióda a bordán mérések alapján jó , esetleg valami ötlet h mi lehet a probléma?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) Robi85 válasza szaboszabolcs hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Vedd ki és mérd át a végfok tranyókat. Lehet, hogy zárlatosak.
Következő: »»   10 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem