Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   118 / 211
(#) patexati válasza H2opok hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Sima SO padot rátenni a nyákra melyen az icsp csatlakozó is van (mint a képeken) és vágni kell rá egy lemart nyákból még egy ugyanakkorát és olyan kis vályút készíteni mibe az IC tok pont belefér,ezt meg vagy ráragasztani vagy rácsavarozni miután a pozíció be lett állítva rajt.. Valami rugós szorítót is össze lehet dobni hozzá.. Elég sok fajta kell mert sokféle tok és méret létezik.. Össze kell szedni milyen szükséges azt egyben megcsinálni.. Vagy akkora vályút vágni rá,hogy az ic tetejére pont ráférjen és azt megcsinálni rácsúsztathatóra vagy csuklósan lehajthatóra mit lezárva rugó nyom rá a nyákra..
(#) H2opok válasza patexati hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Na egyre jár az agyunk. Pont én is valami ilyesmire gondoltam pont. A cnc marás az nem gond. Ha valaki megcsinálja a nyáktervet,- lehet ICSP -s is- akkor legyártom. És akinek kell viheti postaköltségért.

Ja. Gondolom mindenkinek van a Pickithez dip foglalatos adapter. Lehetne úgy is hogy ezekbe a dip tokokba + egy beleillő tüskesoros kis nyák, amire az smd picek lehetne fogatni, minden méretben.
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Szilikon gumilap lehetne a "rugó".
(#) watt válasza Auf hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Mondom, én ráforrasztom az IC lábára a vezetéket, ha nagyon muszály áramkörön kívül programoznom. Egyébként meg soha nem programozok adapterben, nincs is ilyenem és nem is lesz(helyette próbapaneleim vannak). Véleményem szerint teljesen felesleges, főleg ha nem jól van tervezve, még a PIC halálát is okozhatják. Láttam már pár ilyet...
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Nov 1, 2011 / 1
 
Szia!

Egy SOT23 tokos kontrollerhez való DIP8 konverter fényképe a mellékletben. A két menet a kontrollert rögzítő műanyag csavaroknak készült.

sot23-06.jpg
    
(#) H2opok válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Na. Pont ilyenre gondoltam.
(#) patexati válasza H2opok hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Ilyesmi amire gondoltam csak alul nyák ami aranyozva kéne,hogy legyen..
(#) pipi válasza H2opok hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Hali!
én ilyet csináltam: Bővebben: Link
az smd lábak felett egy pici tüske beforrasztható pozicionáláshoz
(#) patexati válasza pipi hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Szia! Jó ötlet a tüske! Nem is kell semmi az ember rányomja az ujjával azt kész..
(#) H2opok válasza patexati hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Ez már azért elég macerás, főleg minden tipushoz megcsinálni. Viszont arra a plexis kivágásra gondoltam én is.
(#) patexati válasza H2opok hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
A kivágást akartam szemléltetni alá nyákot tenni nem ilyen lemezes érintkezőt..
(#) pcroland válasza H2opok hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Ezen én is gondolkoztam, hogy hogyan programozzam fel az SMD PIC-eket, de én arra jutottam, hogy nem csinálok adaptert hanem a céláramkörökre csinálok mindig ICSP csatit, beforrasztom a PIC-et, égetem és csak utána forrasztom be az összes többi alkatrészt. Tényleg szép a tok, de sok féle tok van SMD PIC-ekhez. Vagy még ott van a csipeszes módszer...
(#) pcroland válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Milyen hozzászólás? Senki nem bántott (vagy nem rólam van szó?), csak nehezen jöttünk rá, hogy mi történt. A FET cseréje után előkukázott PIC-ek csatlakoztatáskor már rendben voltak. Az OSCCAL értékét nem pirossal írta.
(#) Hp41C válasza pcroland hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Lényeg, hogy most már kifogástanalul működik, és a kontrollerek sem vesztek kárba. Az oscal egyébként újrageneráltatható a PICKit2 programjával.
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Tényleg a legjobb, ha az áramkörre rátervezzük az ICSP csatlakozót, és a végleges panelon programozzuk fel. Lehetőleg úgy kell tervezni az áramkört, hogy a teljes kiépítésben is át lehessen programozni. Elegendően kis helyigényű változat is kapható...
A 10F .. 18F -ekhez a soic8, soic14 soic20 talán megoldható egy panellel, a sot23, soic18 és soic28 még három panel. A nagyobbakat inkább a végleges áramkör paneklában kell programozni, a sokkal több bekötendő láb miatt.
Az egyes áramkör családokhoz más panelek kellenek, mert még a táp lábuk sem ugyan ott vannak (24F, 30F, 33F, stb.
(#) misi93 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
OK köszi majd meglátom .
(#) Hp41C válasza misi93 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
SMD 0805 vagy 1206 befér a forrpontok közé alaluról...
(#) Baxi hozzászólása Nov 2, 2011 /
 
Hi Mesterek
EZT PK2 akarom megépíteni de elakadtam a L680uH tekercsnél hogy milyen kell bele, mert minél nagyobb 2teljesítményű annál nagyobb az ellenállása. Ezek a tekercsek lennének azok. szerintetek melyik kell bele?
Segítséget előre is köszönöm
(#) vicsys válasza Baxi hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Ha nézted a képet, Szilva ilyet tervezett bele. Én is ezt használom. Bővebben: Link
(#) Baxi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Ok, köszönöm!Igen a kép
(#) Joker22 hozzászólása Nov 4, 2011 /
 
Helló. Azt szeretném megtudni hogy a watt által megépített programozón a belső ICSP port arra van e hogy belehessen programozni a beépítendő f2550 és ha igen akkor egy másik pickit2 vel belehet e. Válaszotokat előre is köszönöm. hy
(#) Hp41C válasza Joker22 hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Azért van rajta, hogy fel lehessen programozni. Fel lehet programozni másik pickit2 -vel is, de a csatlakozó kiosztása nem egyezik meg a PicKit2 ICSP kiosztásával.

A Watt féle klónon a felprogramozó csatlakozó kiosztása:
1 - nincs bekötve, 2 - Vpp, 3 - Vdd, 4 - Gnd, 5 - PGD, 6 - PGC.

A PICKit2 ICSP csatlakozóját úgy kell csatlakoztani rá, hogy a PK2 ICSP 1. pontja a csatlakozó 2. pontjára menjen. A többi csatlakozás már jó lesz.
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Ez a sorrend az aux hiányától eltekintve megegyezik a gyári PK2 kiosztásával, ha nem tévedek.
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Pontosan ezt írtam... A sorrend megegyezik, ha a 2. pontra tesszük a MCLR / Vpp -t, azaz a PICKit2 1. pontját.
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Te azt írtad, nem egyezik meg, én azt, hogy igen. Nézőpont kérdése, hogy egy kieső láb számít-e vagy sem.
(#) Joker22 hozzászólása Nov 5, 2011 /
 
Köszi szépen!
(#) subway hozzászólása Nov 6, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek. A segítségeteket szeretném kérni. Találtam annó a neten egy nagyon szimpi kis pic2 klónt. Gondoltam megépítem. Ez lenne Link Fel is programoztam a 2550et a watt féle égetővel. Már többször is átnéztem a panelt is, teljesen tiszta, mégis amikor gépre csatlakoztatom annyit ír, hogy nem sikerült felismerni az usb eszközt. Az induktivitás nem tudom számít e, de amit a tervező oldalán láttam annak a teljesítménye 125mA amilyet a boltban ne találtunk, így a helyére Ez került.. Létezik hogy ez miatt nem indul el? Még annyi, hogy csatlakoztatáskor szépen folytonosan világít a zöld led. Tudtok segíteni?
(#) Hp41C válasza subway hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Szia!

- Zöld led: Az USB tápra van kötve, világítania kell mindig, ha csatlakoztatva van a PC -hez.
- L1: a helyettesítés jó. Nem ettől nem működik.
- USB: Nincs valahol szakadás a D+ és D- vezetékeken? Esetleg valami átvezetés? Jól vannak bekötve? Nincsenek felcserélve? Mekkora feszültség mérhető a C6 kondenzátoron?
- A nyomógomb alaphelyzetben nyitott, és a 18F2550 26. lábán kialakul-e a magas szint?
- A 18F2550 1. lábát az USB tápra kellene húzni 10k -val.

Észrevételek:
- Q2, Q3, Q5, Q6 fet -ek G és S elektródája közé 100k ellenállás kellene.
- Ha a programozandó kontroller Vdd feszültsége állítható (IC2, Q1), miért maradt le a 3 pnp tranzisztor, ami a PICKit2 kontrollerének 5V -os kimenő szintjeit korlátozza a programozandó kontroller Vdd feszültségére? Igen veszélyes klón ez a nem 5V -os / nem 5V -ról üzelentetett kontrollerek programozásához.
(#) subway válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Hát már átnyálaztam az egészet, de mostmár lövésem sincs mi baja. Mintha driver hiánya lenne. Mostmár csak arra tudok tippelni. De amit az mplab telepít azt nem teszi hozzá. Amúgy ha úgy csatlakoztatom a ketyerét, hogy nyomvatartom a gombját, akkor villogtatja a pirosat. De akkor is csak annyi hogy eszkozt nem lehet felismerni... Máér kezdenek ezek az égetők kicsit kikészíteni. Ez már a 3. verzió amit készítek, de nem műxik. Idáig a vattféle vezetékes a legjobb...
(#) kaqkk válasza subway hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
A dotnet fx fent van a gépeden ?
Következő: »»   118 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem