Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   117 / 211
(#) vicsys válasza pcroland hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Másik típusú PIC-et próbáltál égetni?
(#) pcroland válasza vicsys hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Mást még nem. Nem lehet két egyformát egyforma hex-el, egymás után égetni?
(#) vicsys válasza pcroland hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
De lehet. Viszont az oscal bekavarhat. Törlés megy? (Mellesleg, nem kell kidobnod a pic-eket, mert 99%, hogy jók!)
(#) pcroland válasza vicsys hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Törlés megy hiba nélkül, viszont utána hibás lesz az OSCCAL értéke, de azt manuálisan vissza tudom állítani. Auto Regenerate-nél is failed lesz Téged nem figyelmeztet az alacsony VDD-re? Próbáljam meg Use Vpp first-el is?
(#) pcroland válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Nincs. Nincs a PK2-őben? Zenetom adapterét építettem meg. Viszont azon csak foglalat van. Teszek egyet.
(#) vicsys válasza pcroland hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Nálam minden okés volt. Természetesen, próbáld ki. Illetve: Tools/calibrate Vdd... -nél (PIC nélkül!!!!), mérhetnél. (ugye van multimétered?)
Valamint: a Tools menüben a Fast programming ne legyen bepipálva.
Laposról vagy asztali gépről nyomod?
(#) pcroland válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Forrasztok. Nem kell mellé egy nagyobb kondi is? pl.:100uF? Laptoppal programozom. Az USB csati 5.03V-ot mértem. Megmérem a PK2 Vdd-jét is.
(#) Hp41C válasza pcroland hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Írtam, hogy többeknek (pl Patexati) gondot okozott, ha az USB táp magasabb volt, mint 5V.
Hogyan lesz az 5.03V -tól 4.5V a programozandó pic Vdd tápja? Ez kevés a biztonságos törléshez (16F628 -nak 4.7V kell minimum.) Milyen kábelt használsz? Jól van megforrasztva? Esetleg az alkalmazott P-FET nem nyit ki rendesen? IRF9Z34 van benne? Próbáld meg IRF7314 típussal (tudom SO8 tok, de a Vgsth = -0.7V!!) szemben az IRF9Z34 Vgtth max. 4V Id=250uA -nél. Egy rosszabbul sikerült példányon eső feszültség nagy lehet a pic tápárama mellett... Milyen típus a dióda - írtad, hogy BAT46 - 0.3V @ 3-6mA. A furatszerelt példányomban 1N5819 van, a 0.3 V -ot 200mA -nél éri el a nyitófeszültsége. 4.95V USB tápnál kiadja a IRF7314 és a 1N5819 a 4.75V -ot...
(#) pcroland válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Nem tudom hogyan lesz 5V-ból 4.5V. IRLZ34N. Az jó lenne, ha készítenék egy 5V-os tápot és azt kötném az Adapterre és a PK2-re pedig kötök mondjuk egy 10-s ellenállást? 4.65V-ot mértem a Vdd kalibráció közben.
(#) Hp41C válasza pcroland hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Az IRLZ34N egy N-MOSFET!! Szilva klónjába a Q3 pozícióba P-MOSFET kell, a rajzán IRF9Z34 szerepel.
A 4.65V kevés a törléshez...
(#) pcroland válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Pedig nekem az van ott... De akkor Vicsys miért azt tett bele? Neki miért ment a programozás? Vagy csak a felismerést tesztelte?
(#) Hp41C válasza pcroland hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Elnézte...
(#) pcroland válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Cseréljem ki?
(#) Hp41C válasza pcroland hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Biztosan P-MOSFET kell a Q3 pozícióba. Nem tudom mi a baj a kép feltöltéssel, ez a kép nálam még megnyitható volt. Más, már feltöltött képet sem lehet megnyitni.
(#) pcroland válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Tudom. Akkor kicserélem. Szóval Vicsys elnézte és csak azt tesztelte, hogy felismeri-e. De, akkor, hogyhogy legelőször sikerült a programozás?
(#) Hp41C válasza pcroland hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
A pic -et törölt állapotban veszed, ha nem sikerül a törlés, nem számít ekkor... Csak a pgn -t utálja ...
(#) pcroland válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Szóval ha ezt a FET-et hagyom nem tudok újraprogramozni törlés után? Mi az a pgn?
(#) pcroland válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Ja jó. Azt hittem a PIC nem szereti A PNG-t miért lehet feltölteni, ha utána nem lehet megnyitni?
(#) Hp41C válasza pcroland hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Mindenképen cseréld ki P-MOSFET -re, az N-MOSFET nem ide való...
(#) vicsys válasza pcroland hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Bocsánat, ha csere történt! Vettem néhány darabot és abból ültettem be. Igaz a forrasztás előtt én sem néztem meg, csak beraktam, teszteltem. Mivel a troubleshot és egy égetés is sikeres volt, nem feltételeztem, hogy nem az lett beültetve. Na ebből is tanultam, hogy a megrendelt alkatrészeket egyesével át kell nézni beforrasztás előtt. Bocsánat a kellemetlenség miatt!

Zsolt!
Azért bátorkodtam javasolni, hogy itt folytassuk, mert ez nem PIC-es kérdés, hanem konkrétan PICKIT2 téma. Nem akartam bekavarni, csak a jószándék vezérelt! Remélem nem értetted félre...?
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Azért írtam a választ, mert ott vetették fel a problémát, sokak nem is értették, hogy mindenki jóindulata ellenére, a bevált kapcsolás nem működik. Mindenkinek megvan a tévedéshez való joga, nekem is többször kell megnézni a halvány szürke felíratot a fényes fekete műanyagon. Aztán engem is ért már olyan, hogy több egyforma alkatrészt rendelve / vásárolva egy csomagban nem egyforma alkatrészek voltak...

A tesztelés is sikeres volt Nálad is és Pcrolandnál is új kontrollerrel. Ez is félrevezetett mindenkit. A baj csak a törléssel jött elő...

Nem értettem félre, csak egy kicsit zavar abban a két témában a hozzáállás... Egymást bántják. Pedig néha csak egy apróság a hiba oka, amit a felületes szemlélő (kezdő) nem is vesz észre, amit esetleg a fordító elrejt előle, stb, de mindenki másnak magától értetődő volt, régen beállította (rég el is felejtette, hol is kellett). Aztán a szegény kezdő nem találja.
Ha nem tudok, vagy nem akarok (a hozzászóló írása, hozzáállása miatt) válaszolni, akkor csendben nem válaszolok...

Bocsálat, le kellett valahova írnom.


Pcroland:

Vizsgáld meg az összes rosszank itélt pic -et a fet cseréje és a kidobásuk között. Az osccal érték egy retlw utasítás paramétere.
A betöltött hex állomány is felülírhatja. A fordításkor is meg lehet adni.
- Olvasd ki az új kontrollert, nézd meg a legutolsó helyen levő utasítást, a forrásba írd bele, fordítsd le. A hex a jó értéket fogja betölteni...
- Beduggolás utáni fordításkor az utolsó címre ne fordíts utasítást.
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Nem egészen értem, mert pcroland-al kapcsolatban nem emlékszen bántó, vagy sértő momentumra. Ha nem rá gondolsz, akkor pedig nem állja mega helyét az indok. De szerintem hagyjuk...
(#) Hp41C hozzászólása Okt 30, 2011 / 1
 
Új eszközleíró jelent meg a PICKit2 -hoz: PICkit2 device file 1.62.14 A PIC18FxxK22 adatmemória kezelési hiba javítva, 16(L)F1508-1509 hozzáadva. A 16C83, 16C84, 16F83, 16F84 típusokkal bővített leíró pedig a mellékletben...
(#) misi93 hozzászólása Okt 30, 2011 /
 
Sziasztok! Kicsit átterveztem ezt a pickit 2 klón nyákját mini usb-vel szerelve. Megnézné nekem valaki a mini usb-t, hogy jól kötöttem-e be? Köszönöm!
(#) Hp41C válasza misi93 hozzászólására (») Okt 30, 2011 / 1
 
Itt van Szilva fórumtársunk kipróbált terve... A FET-ek G és S elektródája közé érdemes 100K ellenállást tenni (ahol még nincs még).
Nem tartom kifejezetten jó ötletnek a Vdd állítás nélküli klón építését...
(#) misi93 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
OK Köszi. Most nézem, hogy a Szilva nyákrajzán van még egy Fet. Az "enyémen" pedig nincs. Akkor megcsinálom Szilváét mini usb-vel. Akkor a SZiváéhoz is kell 100k-s ellenállások? Köszi.
(#) Hp41C válasza misi93 hozzászólására (») Okt 31, 2011 / 1
 
Nem árt, mert nélküle sokaknál tönkre nemtek fet -ek a bemérésnél, ha nem indult a program elsőre.
(#) H2opok hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Üdv
Ha lenne valakinek smd PIC programozásához szükséges adapter nyákterve, azt szívesen legyártatom. (biztos jó pár emberkének kellene) Én is mindig bajban vagyok ezek "beégetésével", (mindig más csinálja ezt) mert csak dip tokos adapterem van a PIckit 2-m höz.
1-2 ilyen gyári nyákot már láttam, de ahogy a képekből kivettem, a lábaknak süllyesztett marás van. Viszont ez sajnos nálunk nem nem megoldható.
(#) watt válasza H2opok hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Én az SOIC-re rá szoktam forrasztani vékony vezetékeket(0.1...0.2 mm) és tüskesort. A tüskesorra rátapasztom az IC-t nyersgumival, addig megáll. Sokszor így tesztelek PIC-eket, kibővítve a tüskesort...
(#) Auf válasza watt hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Szia!
Milyen megoldásra gondoltál?
Én így oldottam meg a különféle típusok csatlakoztatását.
Az smd-ket pedig egy "csipeszes" megoldással valósítottam meg. Valahogy így.Még egy-két kép.

Mondjuk, ha valami jó formába lehet önteni, akkor érdekelne.
Következő: »»   117 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem