Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   110 / 291
(#) Akashi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Köszönöm.
A trafót meg kellett mechanikusan erősítenem, szét volt esve a két fél vasmag. Egy 1mm-es gumilap van a két U vasmag között. Összeragasztottam pillanatragasztóval, és összehúztam egy alu. bilinccsel.

Most figyelem melegszik-e a hűtőlemez a DB-n. A diódahíd 1,5A-es, ez az áramkör meg max 800mA-t vehet fel. (ekkora a biztosíték)
Most 12-14V tápfeszültség mellett 0,40-0,50A között vesz fel. A diódahídnak bőven bírnia kellene. Lehet megszaladt az áramfelvétel a szétesett vasmag miatt?

A piros led ha jól látom az alacsony akkufeszültséget hivatott jelezni ugye?
(#) Akashi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Nem vagyok annyira májer az elektronikában, inkább kérdezek ha nem vagyok biztos valamiben.
Lekoppintom az áramkört építek mégegyet Apámnak. Majd közzéteszem a terveket.
A trafókat kell még valahogy kisilabizálnom milyet tegyek bele. (Most már csak egy ellenállás melegszik)
(#) elektrongyorsito hozzászólása Okt 24, 2011 /
 
sziasztok
Olyasmi megoldast keresek a kutyanak, h egy drot korbefut a fal menten, raagatnek vm ketyeret a kutya nyakara es ha megkozeliti a falat pl 20cm-re, akkor megszolaljon egy ultrahangos hangszoro. Egyenlore nem keresek elektromos nyakorvet, ugy gondolom, h a kellemetlen hang is elegendo lehet. Letezhet ilyen? Barmilyen 5letet nagyon megkoszonok
(#) Tibike hozzászólása Okt 24, 2011 /
 
Sziasztok

Ehhez a kapcsoláshoz tud valaki nyák rajzot? Én kerestem már a fórumon, de sajnos nem találtam.

Köszi előre is
(#) Remci válasza Tibike hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Szia!

Azt hiszem ez ahhoz van, de azért nézd át.
(#) batkamano hozzászólása Okt 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Kicsit átformáltam a multkori nyák tervet,könnyebben szerelhetőre.
Csak az eredetit nem csináltam meg amiben nem potis volt,ezért nem tudom mennyire jol müködött.A régi,eredeti jo volt.
De most ezt megcsináltam a fix ellenállásokkal,viszont a 7812-es és a BUT tranyo is izzik,nincs is akkora zümmögő hangja a trafonak,mint a változtathatonak.
Szerintetek mivel van itt a gond?
Köszöm
batkamano

v enyém.LAY
    
(#) Remci válasza batkamano hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Nekem az szúrt szemet hogy a trafó pozitívját a feszültség stabilizátor bemenetéről és nem a kimenetéről vetted le.Nem lehet hogy ez okozhatja?
(#) batkamano válasza Remci hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Az biztos nem,mert akkor nincs megterhelve a 7812-es ,meg amugy sem kell a trafónak szabályzott fesz.
Csak az 555 miatt van bent,h ne fusson fel a fesz a max fesz fölé.
(#) philips111 hozzászólása Nov 3, 2011 /
 
Nah készen vagyok az oldman féle kapcsolással. A kérdésem az lenne, hogy a kivezetésen ami megy a gyújtótrafóra ott tudom kéne feszültséget mérni vagy sem?
A másik hogyan kössem rá a gyújtótrafóra?
(#) halex hozzászólása Nov 3, 2011 /
 
Sziasztok..
Olyan gondom van,hogy van egy házilag épített villanypásztorom amibe van egy trafó amire ez van írva : BJTR-002REV-ECL-1112..
Ez tönkre ment nem tudjátok,hogy hol lehet ilyet beszerezni,vagy esetleg mit lehet helyette betenni..?
Amúgy úgy gondolom ez egy nagyfesz trafó,de ha nem akkor segítsetek,az is lehet,hogy csak leválasztó tranzformátor ..Nem tudom mert kezdő vagyok..
A segítséget nagyon megköszönném..
(#) isssti válasza halex hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Szia! Ha egy képet feltennél a kapcsolásról, akkor könnyebb dolgunk lenne.
(#) imre.beres hozzászólása Nov 6, 2011 /
 
sziasztok

egy AHV2005 ös villanypásztor beadta az unalmast.semmi nagyfesz a kimeneten, eredetileg TIP121 es tranyó volt benne, most ON4508 at kapott, de ezzel se megy. a kondik mérésre mind jók. amit furcsálltam , a BT137-es tirisztor mellett egy 2,2MEGÁS ? ellenállás. ez jó értékü? mérésre a diódák is mind jók. légyszi segítsetek

http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/bf/bff4b5dfc9fd309ff6907...cd.jpg
(#) isssti válasza imre.beres hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Szia! A kis ferrit trafó zúg e, van e feszültség utána?
(#) mex válasza imre.beres hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
A PUT (2N 6027) is működik?
(#) imre.beres válasza isssti hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Szia !

Nem hallok semmilyen hangot a ferrit trafóból. Az egész teljesen csendes
(#) imre.beres válasza mex hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Szia

Jó kérdés... Hogy kéne lemérjem? Csak egy digitális mérőmüszer van kéznél.

Az az ellenállás tényleg akkora kell legyen (2,2Mohm)?
Egy kapcsolási rajzotok nincs véletlenül hozzá? Csak a könnyebb megértés kedvéért.
(#) mex válasza imre.beres hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Nem tudom mértél-e már valamit, de először a tápfeszültség meglétét kellene ellenőrizned, az 1000 µF kondin.
(#) Swedhart válasza imre.beres hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Szia én már ezt a tipust javitottam.
A kék potit cseréld ki vagy annak körét nézd át valahol szakadt.
(#) imre.beres hozzászólása Nov 8, 2011 /
 
Sziasztok

Akkor amit mértem: 1000 mikrós kondin 18,5-18,6 V, a PUT lábain , a tirisztor felől kezdve: 0V, 11,3V , 9,2V, a tirisztoron kívülről kezdve 0V, 0,13V, 0V, a tranyón B=0,39V, C=18,8-18,9V, E=0V. De sokkal okosabb nem lettem.
(#) philips111 hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Nem nagyon értek még az eagle-höz ezért megnézné valaki, hogy a kapcsolási rajzot amit összedobtam jó-e?
Meg az alkatrészeket is, hogy mindenhova jót tettem-e be?
(#) frank tibor válasza imre.beres hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Szia
Ez egy önrezgő kapcsolás, a kimeneti zárlat leállítja az oszcillációt. vedd ki a 47n 275V-os kondenzátort. Ha nem indul be, a primer kört kell átnézni, ahogy Swedhart irta. Használd az eredeti tranzisztor típust. A put a tirisztort gyújtja. A 2.2Mhom emlékeim szerint jó.
Ez a kapcsolás nagyon jó, gyújtásidő alatt lefullad az oszcillátor az áramfelvétel minimálisra esik. Ajánlom mindenkinek.
(#) Markell válasza frank tibor hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Szia!

Mármint melyik kapcsolás a jó?
(#) Wegg válasza frank tibor hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Szia .
A kapcsolási rajz ha elérhető a menetszámokkal légy szíves töltsd fel .
Köszönettel üdv wegg
(#) Cavalier válasza philips111 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Nem egészen, kicsit javítottam.. A huzalozáshoz ne a wire-t hanem a net-et használd.
(#) philips111 válasza Cavalier hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Köszönöm szépen a segítséged.
(#) frank tibor válasza Markell hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Szia
imre.béres által belinkelt képre gondoltam.

Wegg. a kapcsolási rajz papíron talán még megvan, ha megtalálom felteszem ide.
A trafó tekercsadatai vas függőek, más Al. vasra át kell számolni.
(#) Wegg válasza frank tibor hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Köszönöm előre is. A menetszámokat irányadónak tekintem.Már készítettem pár típust de ez is felkeltette az érdeklődésemet .Kipróbálnám szívesen .
(#) imre.beres válasza frank tibor hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Szia

Annyit már elértem, hogy a kis ferrit trafó fütyöl. A tirisztor lábain, a tápkondi minuszához képest is -250-530 V-okat mérek. De szikra az még nincs.Valamilyen kocsitrafó van benne, ami a nagyfesz kijövettől mindkét csatlakozóra(1 és 15) áthúzott. Ma voltam alkatrészekért, tirisztorból BT151 volt csak, PUT meg semmilyen.A kondi egy 20mikro/450V motorindító kondi.
Most merre keressem a további hibát?
(#) Wegg válasza imre.beres hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Szia itt találtam egy kis rajzot hogy mivel lehetne helyettesíteni a put-ot.
Bővebben: Link
(#) imre.beres válasza Wegg hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Szia

De így bipoláris tranyóból tudok UJT-t készíteni. Az meg nem PUT, ha jól tudom-bár tévedhetek is
Következő: »»   110 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem