Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   140 / 308
(#) nagy hoho hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Össze raktam az esztergagépet most már teljes a géppark a műhelyemben. Szert tettem két spéci fogóra.
(#) zolika60 válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Látom az esztergát már le is tesztelted. Mi készült? Roppantul irigyellek.
(#) Ballage hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Halihó!

Előrehozott Jézuska volt nálunk, és ezeket "tojta": nagyítós lámpa és szemüveg. Most már látni is fogom amit csinálok...

Üdv,
Ballage
(#) SzervízMacska válasza Ballage hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Küldd át hozzánk is légy szíves, mert ugyan ezekre lenne szükségem...

Üdv.: Macsek
(#) karesz01 válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Tetszik a fogód,de az eszterga sem utolsó gratula!
Én pedig ilyen fúrót kreáltam.
Ez egy régi kép majd készítek egy új csendéletet!

Kép127.jpg
    
(#) blackdog válasza Ballage hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Nem akarom rontani a kedved és ez csak az én tapasztalatom:
Nagyítós szemcsit használom. Annyira jó, hogy a nagyítós lámpa nem is kell csak egy jó asztali lámpa.
[off]
Dehát az ajándék az ajándék! ....
(#) S.Roland válasza karesz01 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Hu hu biztonság - technikailag kifogástalan a gép.
(#) SzervízMacska válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Gratula! Én ezekkel mulatozom, mikor építkezem. A Knipex alul egy síkban vág és röppenésgátlóval is fel van szerelve. A kúpos fogó NWS, bár a felirat már lekopott. A pofája belül sima és olyan fél milkó átmérőjű a hegye. Nagyon szeretek Velük dolgozni, bár nem újak, de megkíméltek.
(#) karesz01 válasza S.Roland hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Csak Én dolgozok vele és tudom hogy kell vele bánni!
(#) Ballage válasza blackdog hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Nem rontod, szerintem mindegyik másra jó. És a lámpa már nagyon kellett. Azt viszont tényleg nem gondoltam volna, hogy a szemüveg ennyire jól jön. (Bár sajnos nem tűnik túl tartósnak... De ahogy mondod, az ajándék az ajándék. )
(#) Ballage válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Majd szólok neki, hátha maradt még készleten.
(#) nagy hoho válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
A csónakomba egy forgószéket csináltam mert abból kényelmesebb horgászni. Most azt mondhatom, hogy minden van a műhelyben amire szükségem lehet. Ami meg nincs azt eltudom készíteni a gépek segítségével.
(#) nagy hoho válasza karesz01 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Köszönöm. A fúrógéped egy gyári darab némi átalakítással. Nagyon jó kis gép, de ugye a szíjhajtást lefogod burkolni? Így elég veszélyes egy szíj szakadás esetén, mivel kb szem magasságban van.
(#) nagy hoho válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
A vastag fogantyú nagyon kézre áll. Nem nőgyógyász tervezte.
(#) karesz01 válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Igen a burkolat már készül!
És le van festve a hétvégén le tudok szabadulni a műhelybe és készítek pár fotót.
üdv.
(#) SzervízMacska válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Ilyen kicsi fogóknál nem lényeg a nyél vastagsága. Sokkal többet ér az ESD védelem. Látom, a Te laposod is olyan...
(#) S.Roland válasza karesz01 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Gondoltam tudod de egy kis védő berendezés nem ártana rá. Véletlen megszorul valami miatt a fúró úgy ledobja a szíjat az arcodba , hogy elsírod magad. Annyit szerintem nem ér az ember szeme.
(#) karesz01 válasza S.Roland hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
JOBB MA EGY SZEMÜVEG MINT HOLNAP EGY ÜVEGSZEM!
Tudom és ez szerintem mnenkinek a figyelmébe lehet ajánlani!
(#) csinidani hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy műhelyet.Legfőképpen a hangtechnika meg kis kütyük érdekelnek.Milyen eszközök kellenek egy alap,de használható hangtechnikai műhelybe?És ez mennyibe fájna?Úgy 40-50-60000 környékén szeretnék megállni,mert 13 évesen ez már nagyon sokba fáj,mert kb. 15-20000 Ft támogatást kapok a szüleimtől.
Még egy kérdés(OFF):az osztálytársaim hülyének néznek,mert engem az elektronika érdekel.Ezt nem értem..
(#) Attila86 válasza csinidani hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Szia!
A mai fiatalok lassan már azért fognak hülyének nézni hogyha a lányok érdekelnek... Emiatt nehogy hülyének érezd magad. Vagy ha igen, mi itt mind azok azok vagyunk! Gondolom villanyszerelőt vagy villamosmérnököt sem láttak még.

Forrasztóállomás, multiméter, labortápegység, és az eszközök az általad választott nyák-készítési technológiához. Hangtechnikához nem árthat egy HF jelgenerátor és egy oszcilloszkóp sem, de az már nem fér bele a keretbe és egyenlőre nem is kell.

Meg néhány apróság: csipesz, csípőfogó, ónharisnya, jó minőségű ón, próbapanel, 20-20db ellenállás az E24 sorból stb...
(#) csinidani hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
Egy ilyen jelgenerátor és oszcilloszkóp mennyit kóstál?
(#) Attila86 válasza csinidani hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
20-20-nál olcsóbban nem úszod meg.
(#) csinidani válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Azta..És ezek mit tudnak??Valamint ezek az alap belépők?Újak,használtak?Én egy középszintű használton gondolkodom.Azok is ekörül vannak?
Bocsi a sok kérdésért,de hát kíváncsi elme vagyok,főleg a pénzügyek érintenek érzékenyen..
(#) Attila86 válasza csinidani hozzászólására (») Nov 18, 2011 / 1
 
Ezek erősen használt, 20-30 éves példányokra értendőek. Egy új, hobbi célra jól használható szkóp mondjuk 200k legalább. (Mielőtt valaki nekem esne, én ezalatt legalább kétcsatornás tárolós szkópot értek, amivel kapcsolóüzemű tápban ns nagyságrendű fel/le futó éleknek a túllövését akarom nézegetni.)

Mondom, szkóp és generátor szerintem nem kell egyenlőre neked! Előbb meg kellene tanulni használni meg hogy egyáltalán mire való.
(#) csinidani hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Hát még szerintem se kell nekem ilyen(ennyiértD)...
Az első projektnek egy ORION SE 1025b átalakítása a cél.Aranyozott hangfalcsatik,aranyozott RCA bemenetek valamint LM 3886 végfok
(#) satlokk válasza Ballage hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
mind kettő jó dolog nagyon!
(#) satlokk válasza karesz01 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Elfogadnám én már így is,régóta vágyom egy hasonlóra,!
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Elkészült az első próba-fiókragasztás ehhez. Aggódtam a kifolyások miatt, de várakozáson felül jól sikerült. Aki esetleg még tudna/szeretne csatlakozni az igénylők közé, annak korlátozott számban még van lehetősége.

A képeken látszik, hogy a natúr fenyő jelen esetben, nyomáson telített borovi-fenyő alapanyagból készült. Ez ad neki egy jellegzetes árnyalatot, illetve jelentkezik a fa-típus jellegzetes "szinessége", de a tartóssága e miatt rendkívüli. A képeken lévő fiókrészlet még nincs csiszolva, mert éppen azt akartam szemléltetni milyen minőségű az alapfelület. Nem látszik igazán, de szinte polírozott minőséget sikerült már a vágással elérni, köszönhetően az egyedi technológiáknak.
Továbbra is vannak még nyitott részletek, de egyre kevesebb, és a várható elkészülési határidő kb. Mikulás. Tehát újabb nehéz kérdés: milyen cipőbe lehet ezt beletenni?
(#) hormi válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Szépek!
* Törölve van privát posta, vagy az apróban érdeklődj !
(#) Schnitt hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Sziasztok!

a forrasztást megkönnyítendő, hétvégén összeraktam egy ónadagoló szerkezetet.
Az ötletet egy Weller ónadagoló adta, csak a kétoldali megtámasztás stabilabbnak tűnt, így ez lett belőle.
A szerkezetet teszteltem, nagyon kényelmes, nem kell tartogatni a félkilós tekercset, nem lóg le az asztalra, könnyen forog a tengelyen.
Az alap textilbakelit, a többi 1,5 mm vastag vaslemez, és egy 5-ös rézcsődarab, peremezve.
Következő: »»   140 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem