Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   38 / 105
(#) patexati válasza Viktoria211 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Sziasztok! Az sem mindegy,hogy az adott BGA ki lesz cserélve egy másikra ni új vagy azt szeretnénk visszatenni mit kiveszünk.. Most szereztem egy jó adag fluxot mi jó híg (van sűrű is de az nem jó) mivel a BGA-t beinjekciózom minden irányból és szépen megmelegítem nem veszem ki.. Még a 150W halogénlámpánál nem találtam erre a célra jobbat a hőlégfúvós rámelegítések nagy része a BGA halálával járt.. Alámelegítés nélkül lehetetlen ezekkel az állomásokkal forrasztani úgy,hogy az alkatrészek ne sérüljenek.. Amúgy egy vasaló kiválóan alkalmas alámelegíteni. Akarok készíteni egy szárítókemencét miben ki lehetne szárítani az alaplapot mielőtt melegíteném de sajnos az egészségem,időm nem engedi.. Még az alámelegítőm sem készült el teljesen nincs bent szabályzó de ideiglenesen triakos szabályzóval be tudom lőni ,ha kell..
(#) nyakas00 hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Egyszerű alámelegítőt dobnék össze.
Alap lenne Bővebben: ez a PID szabályzó mellé Bővebben: ez az SSR. Multiméterek mellé kapott k típusú hőmérőszondát használnék mellé. Azt nem tudom hogy fűtőszál vagy pár halogén lámpa legyen szabályozva.
Mi a véleményetek róla?
(#) patexati válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Szia! A Halogén nem szereti ha nem megy teljes teljesítményen hamar kiég.. Én is abból akartam alámelegítőt de egy mikrosütő ajtaja (Samsung porfestett mindben ilyen van) és alá beraktam a sütő fűtőszálát..Bővebben: Link Az alámelegítőnek saját véleményem szerint nem szükséges nagyon precíz szabályzó az inkább az infrához kell vagy a hőléghez.. Persze ez nagyon jó mit linkeltél hozzá!
(#) nyakas00 válasza patexati hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Te hány wattos fűtőszálat ajánlanál.
Találtam külföldön feltűnően olcsón 300-500-600-800-1000-1500W-os cuccot.Ez lenne az.
Egy hasonló vezérlés megfelelne infrának is majd?
Először mindenképp levegővel tesztelem majd le de idővel lehet váltok....
(#) patexati válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Legyen legalább 1 KW! Ez ami nekem van ez 2KW-os..Nagy alaplapoknál kell a kraft szabályozva jó bármihez.. Még gesztenyét sütni is jó A vezérlés jó mindenhez..
(#) nyakas00 válasza patexati hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Árban ugyanannyi szóval 1500W-os lesz.
Ha módosítani akarom majd infrásra csak egy izzó és 1 másik PID meg SSR kell ugye?
(#) patexati válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Elméletileg igen de nem készítettem még infrás forrasztót (tervben van) A kulcsa a jó minőségű infra mi erre a célra való meg természetesen a PID. Vegyél olyan PID-et mi két csatornás úgy talán olcsóbb
(#) nyakas00 válasza patexati hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Jobban járok ha két PID-t veszek ahogy néztem.
Hol érdemes jó minőségű infrát venni? ha jól emlékszem valaki azt írta itt hogy 150W alá nem lenne jó menni vele.
(#) patexati válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Ezt nem tudom megmondani nem jártam utána nézz szét.. A 150W kell de ha nagyobb még jobb!
(#) nyakas00 válasza patexati hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
fűtőszál alá te tennél ventit? Azon gondolkodtam hogy betennék alá 2-3 db 8cm-es ventit fordulatszám szabályzással.
(#) patexati válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Egy alumínium hőterelő kell alá mi pár helyen van felfogatva.. Gondolkoztam a ventin egy kicsi 50mm-es elég lenne csak egy picit kell mozgatni a levegőt,hogy gyorsabban fűtsön fel.. Amúgy láttam hősugárzókat amelyek egy az egyben átalakíthatók lennének a célra pár ezerért..
(#) nyakas00 válasza patexati hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
7végén elkészítem terveket hozzá és elkezdem összeszedni/megrendelni az alkatrészeket.
Ha valaki tudna segíteni infralámpa beszerzésben, (pl. honnan lenne érdemes) azt megköszönném mert azzal nem igazán boldogulok. Igaz az még nem most lenne összedobva de ha jó áron lenne megvenném azt is.
(#) nyakas00 válasza patexati hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Ha a halogén nem bírja, hogy nem teljes teljesítményen használják akkor kiforrasztásnál hogy van szabályozva?
(#) Petjaa hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy pl. ami van telefonokon kis lábszámú bga ic ahhoz is kell e előmelegítő vagy elég hozzá a levegős páka?

Üdv Petjaa
(#) patexati válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Szia. Ki és be kapcsolja az izzót de nem másodpercenként hanem tart egy hőprofilt.. Én arra értettem,hogy triakosan fázishasítással ha leszabályozzuk a halogént azt nem szereti..
(#) nyakas00 válasza patexati hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Értem. Akkor viszont a már korábban is linkelt PID-m nem igazán lenne jó erre a célra nem? ott manuálisan tudom szabályozgatni a hőmérsékletet. Ha azzal oldanám meg a szabályzást gondolom igen gyakran kapcsolgatná ki/be az izzót
(#) watt válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
A legtöbb PID szabályzó nem triakos fázishasításos módszerrel szabályozza a teljesítményt, hanen kvázi PWM-el, azaz időosztással.
De a gyanú az, hogy a halogén a ki-be kapcsolgatást sem szereti. 250Wos infra ide megfelelő lehet.
(#) bundyland válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Rendeltem én is hasonló PID szabályzót és a menüjében lehetett állítani on/off -ra is. Kérd el a manuált és nézd meg.
(#) watt válasza bundyland hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Persze, hogy lehet. Kikapcsolod a PID-et (általában 0-t kell beírni mindhárom taghoz). De akkor minek egy PID-es műszer.
(#) bundyland válasza watt hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Nekem PID szabályzó kellett csak nyakas00-nak írtam hogy ki lehet kapcsolni menüből. Egyébként olyan aprópénz volt az ára hogyha sima on/off kapcsoló kéne akkor is megrendelném mert nem éri meg foglalkozni vele ennyi pénzért.
(#) nyakas00 válasza bundyland hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Az ára miatt vettem meg, ennyiért ajándék volt.
PID szabályozók terén elég hézagosak az ismereteim.
watt által írtak süket fülekre találtak, itt az ideje jobban elmélyülnöm a szabályozás témában...
Alap ötlet az volt hogy csak alámelegítést építek egy levegős kiforrasztóhoz, de egyre jobban foglalkoztat az izzós téma. Szabályozónak nem néztem különösebben utána mert fűtőszálnak ki/be kapcsolás megfelelő.
250W-os infrát ugyan úgy lehetne szabályozni mint a fűtőszálat?
Hol lehetne beszerezni azt az izzót?
(#) Viktoria211 válasza Petjaa hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Szia. Tulajdonképpen elég a meleg levegő a BGA levételéhez, de mivel le kell szívni az ónt a panelról, sokkal biztonságosabb aláfűtést használni. Kevesebb esély van arra , hogy felszakad a ped , ha nincs elég gyakorlatod.
(#) nyakas00 hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Alakulófélben van a kis konfig....
Kár kép róla: 1 2
Kicsit túlméreteztem a fűtőszálat, szerintem 6-800W-os bőven elég lett volna.
(#) Shivashakti válasza X Sügi X hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Szervusz!

Hogy áll a kemencéd? Esetleg lenne ötleted, vagy kapacitásod 1000db 5050 tokozású 6 lábú SMD LED panelre való felforrasztására?


Bárki segítségét szívesen veszem..
(#) Shivashakti hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Van valakinek már kész otthoni reflow kemencéje?
Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni, esetleg szabad kapacitást szeretnék bérelni: nem túl bonyolult, de nagy mennyiségű alkatrész leforrasztásához.
(#) aticska válasza Shivashakti hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Szia! Van egy ilyenem fölöslegben. eBay-ről rendeltem, de nekünk már kicsi. Alig használtuk. Hobbi célra elég. Nagyobb mennyiséghez lassú. Csak kissebb panelekhez jó. Ha telipakoltuk, a szélsők nem voltak jók úgyhogy inkább építettünk sajátot Ha valakit esetleg érdekel keressen meg, csak a helyet foglalja.
(#) Shivashakti válasza aticska hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Szervusz!

Ez lehet h nekem is pici lesz, de még utánaszámolok. Ehhez a kemencéhez fel kellene majd osztanom a panelt kisebb részekre.
Esetleg a tietek mekkora? Nem vállalnátok el pár panel legyártását?
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
A hőmérséklet stabilizálást hogy oldod meg?
(#) bankimajki hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Sziasztok, kb. egy hete géppel újraforrasztottuk egy noti videokártyát. Tegnapig szépen működött is. De tegnap előjött ismét a hiba. Szerintetek orvosolható a hiba esetleg újragolyózással, vagy egy kicsit hosszabb idejű újraforrasztással. Vagy ne szerencsétlenkedjek vele és vegyek újat bele? Tudtok nekem valami tapasztalati dolgot mondani. Hogy 10-ből mennyi javul meg véglegesen? (Mert eléggé idegesítő már a dolog.)
(#) emmzolee válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Én is jártam már így a céges laptopokkal. A laptop szerviz forrasztotta egy ideig, aztán azt mondta, hogy nem forraszthatják már meg, mert a megadott forrasztási cikluson már túl van a proci, és nem élné túl.

Na! Meg forrasztottam. Ugyanaddig jó is volt mint a szervizes forrasztás. Aztán megint nem volt jó. Megforrasztottam megint. Sajna egy ilyen sz... konstrukció. Rengeteget kaptak már azok a gépek. A lényeg az, hogy simán bírja ha megforrasztod újra benne a procit.
Következő: »»   38 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem