Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sziréna
 
Témaindító: vanzerr, idő: Jan 5, 2006
Lapozás: OK   44 / 51
(#) joe28 hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Sziasztok.Szirénával kapcsolatos kérdésem lenne.Szeretném a 12v-os 20w-os szirénámnak a három dallamát megváltoztatni és szöveg lejátszására bírni.A legjobb az lenne, ha hozzá lehetne kötni egy Mp3-mast,és arról játszaná a dallamot és szöveget.
(#) Tonsil válasza joe28 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Konkrétan ilyet még nem csináltam de 6 hangút már igen,igaz nem kibeszélő funkciósra,csak más hanggal vezéreltem meg a kimenetét,mint ami a gyári IC-ből kijön. A lényeg gyakorlatilag ugyanaz,meg kell keresni,hogy a kis 8 lábú IC-nek melyik az a lába,ami meghatja a tekercsre menő 2 tranzisztort és oda bekötni az új meghajtójelet,jelen esetben a mikrofon jelét. (természetesen az IC kimenetét le kell választani a tranzisztorokról.)
Ehhez egy fólia oldali (alsó) kép jó lenne a panelről.

Ugyanakkor kibeszélő üzemmódban kisebb lesz a hangereje. Lehetséges,hogy a mikrofon jelét még egy plusz elerősítőn "át kell küldeni".
(#) vovozs válasza Tonsil hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Ha ilyen egyszerű volna építeni egy 20w-os erősítőt....egy mp3 lejátszó és kb 2 tranzisztor......
(#) joe28 hozzászólása Aug 3, 2011 /
 
Sziasztok.Itt lenne a fotó a panel hátuljáról.
Remélem tudtok segíteni. Előre is köszi.
(#) Tonsil válasza joe28 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
A panelrajz alapján az IC 5-ös lábáról az R4 ellenálláson keresztül jut a hang a Q1 jelű tranzisztorra.
Az R4 ellenállás IC felőli lábánál bontanám meg a dolgot. (esetleg az IC-t le lehet venni a tápról,a 7-es lábhoz menő fólia megszakításával.)

Azt,hogy mennyi hang jön ki,ha az R4 lábára mikrofonjelet kötsz, már nem tudom megtippelni sem,mint írtam,én egy másik hanggenerátor kimenetét kötöttem így be.
(#) joe28 hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Sziasztok.Újra ezzel a szirénával lenne kérdésem.Hozzá lehetne-e kötni egy autós rádióhoz?Előre is köszi.
(#) weend hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Mire jó egy müzlis tál.
A hangszórómnak kerestem megfelelő tölcsért, és akkor találtam ezt, egy kis esztergályos munka, és ilyen lett.
(#) weend válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Szia!
Most megint, milyen hibát vétettem? Légy szíves fejtsd ki, nem értelek!
(#) hirtjozsef válasza weend hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Én a60-as években sokat tekertem. Pimpanglabdát oldottam acetonnba. Sohanemvolt probléma.

Üdv:hirtjózsef
(#) még1MbR válasza weend hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Kocka Lada fényszóró foncsorból csináltam hasonlót.
(#) weend válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Szia!
Sajnos már húsz éve eladtam a ladámat az oroszoknak. Amúgy jónak hangzik, ez nem jutott az eszembe, csak mindenhol a műanyagtálakat nézegettem. Az asszony már nem értette a dolgot, bár gondolta, hogy valami eszement ötletem támadt
.
(#) még1MbR válasza weend hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
A fényszóró foncsor parabola íves, szépen terelgeti a hangokat előrefelé
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
És még iránymikrofonnak is jó...
(#) csinidani hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Először is a moderátoroktól bocsi,nem találtam amit kerestem,de lehet hogy csak nem figyeltem.
A kérdésem:A mai légiriadó-gyakorlat(vagy mi) megihletett.Ezt a kapcsolást inkább egy egyszerű szoba riasztóként szeretném felhasználni,de egy II.világháború beli terepasztalhoz is szeretném bevetni(tudom,terepasztalhoz elég lenne egy telefon,és arra rápakolni az effektet).Egy olyan kapcsolást tudna valaki mutatni vagy linkelni,ami hasonlóan szól egy hangszóróval,mint a légvédelmi sziréna(vagy egy "autóduda" nem lenne jó erre a feladatra??Egy hasonlót Bővebben: Link vagy egy rendes autódudát a bontóból.. De csak addig a hangerőig amíg nem szakítja ki a dobhártyámat...
Ha hülyeséget írtam,kérlek javítsatok ki!
Üdv!
(#) Tonsil válasza csinidani hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Szia!
Úgy tudod a legegyszerűbben visszaadni azt a hangot,ha felveszed valamilyen hangrögzítőre,mivel ezek a szirénák abszolút mechanikus úton "állítják elő" a hangot. Lásd pl itt:mechanikus sziréna Tehát ennek hangját elektronikus kapcsolással előállítani nem túl esélyes. Az autókürt sem ezen az elven működik,így abból sem lehet hasonló hangot kicsikarni.
Vannak ezeknek a légvédelmi szirénáknak kis ipari változatai de hiába kisebbek,azok mellett sem lehet megmaradni a szobában. Arról nem beszélve,hogy a kis méretek miatt azoknak a hangja már nem adja vissza az igazi oszlopra szerelt szirénák mély hangját.
(#) csinidani hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) Lacaboy hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy villanymotor által hajtott szirénát szeretnék építeni,de sehol nem találtam róla rajzot sem építési leírást. Valaki tudna segíteni?
(#) erobi82 válasza Lacaboy hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Csak nem a tegnapi Katasztrófavédelmi gyakorlat alatt tetszett meg a hangja??
(#) Lacaboy válasza erobi82 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Eltaláltad Nagyon durva hangja volt Köbzoli! Milyen képekre gondolsz?
(#) erobi82 válasza Lacaboy hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Jobbfelül kattints a fényképezőgép ikonra, akkor csak a topik képeit hozza fel. Aközött találsz
(#) weend válasza Lacaboy hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Amíg a hangja nem hasonlít erre, ne hagyd abba a munkát. Sok sikert az építéshez.
(#) szoisti hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy olyan nagyobb teljesítményű, sziréna hangot kibocsátó készüléket, ami kb. 16 és 20 Khz között változtatja a hangját. Aki tudna ilyen rajzot vagy kész panelt ajánlani nekem, nagyon megköszönném.
(#) tamas88 hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
üdv mindenkinek.

Van ez a 6hangú szíréna,és abban pedig az LC9806-os IC.
Néztem az ic adatlapját és,a 8as lábon lehet -elvileg- variálni vagy kapcsolgatni? a hangokat.
De nem értem hogy,most a 8as lábat hova kell kötni?
Légyszives valaki világosítson már fel

Köszi a segítséget.
(#) Tonsil válasza tamas88 hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
Én is csak az adatlapból szerzett infókra tudok hivatkozni,de ez alapján a 8-as láb nem a hangok váltására szolgál.
A hangok egymás után változnak ciklikusan,beavatkozási lehetőség nélkül.
Viszont ha a 8-as lábra VDD-t kötsz,magyarul az IC-nek is megadott pozitív tápfeszt,akkor az első hang előtt az autóriasztóknál ismert, nyitáskor/záráskor jellemző pittyenő hangot fog adni. (Soft Chirp)
Tehát központi zárhoz is fel lehet használni hangjelzésként.
Ez az adatlap amit én találtam:http://sc-tech.cn/en/LC9806.pdf
Ha megnézed a második oldal,lap tetején lévő diagramot,akkor talán érthetőbb a dolog.
(#) pisti096 hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az ERISTON 150-et erősítőként lehet használni?
(#) vovozs válasza Tonsil hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Ezt a soft csippet most olvasom csak de szerintem ez azt jelenti hogy rögtön nem teljes hangerőn kezdi a szirénázást hanem kb 1-2s alatt felerősödik teljes hangerőre. Ez a logikusabb, és vannak is ilyen szirénák kilógó hurokkal amit sokan azt hisznek, hogy szerelés alatt azzal lehet felekasztani. a szirénák csipogást sose állítanak maguktól elö szerintem.

Eriston 150 oldalán meg van két bemenet szerintem egy mikrofon és egy " átjátszó" amit a tekerővel ki is tudsz választani, szerintem.
(#) Frankye válasza pisti096 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Igen, az ERISTON 150-nek van hang bemenete, de nem igazán erősítőnek készült, hangminőség tekintetében sokat ne várj tőle.
(#) vladcepes hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok Segítséget szeretnék kérni. Van egy riasztóközpont mellékelem 1-es képként ,aztán van a sziréna azt mellékelem 2-es képként. A kérdésem az lenne hogy a bekötéseket szerintetek jó helyre rajzoltam a 3-as képen? A Bell szálat jó helyre rajzoltam? A harmadik szál ami a a szirénától jön az a baloldali képen hova kellene bekötni? Van egy olyan a baloldali képen sziréna mellett jobbra hogy+12V szünetmentes. Ezt oda kellene? Előre is köszöntem a segítséget. Üdv.
(#) Lambador hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Segítséget szeretnék kérni tőletek amennyiben érdemesnek tartotok ere, ugyanis eddig a honlapot csak, mint vendég látogattam, mert nagyon sok dolog megfogott, amit itt találtam. Van egy problémám, vásároltam egy SEC-ALARM120 tip. Vezeték nélküli riasztó készüléket, amely kifogástalanul működik. Problémám csupán az hogy csak belső szirénával ill. csengőhanggal rendelkezik. Jó lenne, ha egy külső szirénát, illetve egy reflektort is működtetne, ha érzékel valamit.
Először egy 433MHz vevőt gondoltam, ami relés kimenettel rendelkezik /pl: TCRX12RMB1 vevőpanel / mivel a rendszer 433MHz frekvencián kommunikál, de nem vagyok biztos, hogy az érzékelők jelét megfelelően fogja majd,
illetve érzékeli ?e a jelet, pontosan megegyezik-e a frekvencia. Ettől elállva gondoltam, hogy mivel riasztáskor a készülék 85-95 dB ?es erősségű hangjelzést ad, egy hangkapcsoló /tapskapcsoló/ relés kimenettel megoldhatja a problémámat. Találtam a Conrád oldalon kondenzátor mikrofonnal ellátott taps kapcsolót, de nem tudom hogy a
Riasztórendszer csengő, esetleg sziréna hangjára reagál ?e a berendezés. Ha ebben tudtok segíteni nagyon hálás lennék. Az a helyzet hogy 56 éves elmúltam, folyamatos műszakban dolgozom, és a környéken már szinte nincs
?EZERMESTER vagy ELEKTRONOKAI ALKATRÉSZ BOLT? mint a régi szép időkben, így már nem vállalkoznék sajátkezű elkészítésére a kapcsolási rajzok adta lehetőségek ellenére sem, /nem lustaság miatt, sőt élvezném/ ezért kérnélek benneteket, hogy ha tudtok javaslattal, vagy más megoldással élni, ami nem túl drága, szívesen fogadom. És további sok sikert azoknak, akik ezen a honlapon csillogtatják messzemenő tudásukat, hogy segítsenek másokon.
(#) kadarist válasza Lambador hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia!
Vezesd ki a készülékből a sziréna jelét egy külső hangsugárzóra és máris megoldottad a problémát.
Következő: »»   44 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem